homeخانهleftخدماتleftاپلایleftپرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی

پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی

پس از گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاهی خارجی، مسئله دیگری که با آن مواجه خواهید بود اقامت و اسکان شما است. برخی به دنبال اجاره خانه می‌روند و بسیاری نیز اقدام به اجاره خوابگاه دانشجویی می‌کنند اما انتخاب هر کدام از این ها بستگی زیادی به شهر و کشور مقصد شما و میزان هزینه ای که شما برای محل اقامت خود در نظر گرفته‌اید دارد.

به طور کلی خوابگاه‌ها به دو صورت خوابگاه‌های درون دانشگاه (On-Campus) و خوابگاه‌های بیرون از دانشگاه (Off-Campus) است که این مسئله از نقطه نظر بعد مسافت تا رسیدن به دانشگاه می‌تواند نکته قابل تاملی باشد.

 

پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی

 

نکاتی پیرامون اجاره خوابگاه دانشجویی

  • در اکثر دانشگاه‌ها خوابگاه‌ها می‌تواند به صورت انفرادی یا چند نفره اجاره شود. همچنین ممکن است برخی خوابگاه‌ها امکانات اجاره‌ای متفاوتی برای مجردها و متاهل‌ها در نظر بگیرند.
  • قیمت خوابگاه‌ها بستگی به این که چه امکاناتی را ارائه می‌دهند متفاوت است. برخی از این امکانات غذا، امکانات ورزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه و غیره است که خوابگاه‌ها با توجه به دارا بودن یا نبودن این امکانات قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت.
  • Hostelها یا اتاق‌های اجاره‌ای نیز از جمله انتخاب‌هایی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این اتاق‌ها به صورت انفرادی یا جمعی اجاره داده می‌شوند و معمولا آشپزخانه و سرویس‌ها مشترک هستند.
  • پیدا کردن خوابگاه معمولا از طریق مراجعه به بخش Housing سایت دانشگاه‌ها، مراجعه به سایت مختص به خوابگاه یک دانشگاه یا سایت های واسطه ای مثل Airbnb که به شما در پیدا کردن چنین محل‌هایی کمک می‌کند، صورت می‌گیرد.
  • در برخی کشورها دانشگاه‌ها خانه‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که در آنجا شما یکی از اتاق‌های یک خانه که متعلق به خانواده‌ای است را اجاره می‌کنید و با این خانواده زندگی می‌کنید. این نوع خانه‌ها از نظر زودتر آشنا شدن با فرهنگ و زبان مردم کشوری که به آنجا رفته‌اید و همچنین از نظر هزینه گزینه مناسبی است.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

 

 

 

Rate this service