homeتهران پیمنتleftخدماتleftاپلایleftپرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal

پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا برای تحویل مدارک تحصیلی، نامه پذیرش و مدارک ویزا و غیره گاهی نیاز به ارسال فیزیکی مدارک دارند. پست‌های بین‌المللی در چنین مواقعی برای مبادله مدارک تحصیلی گزینه‌های بسیار مهمی به‌شمار می‌روند. در این مطلب درباره پست UEMS بیشتر صحبت می‌کنیم و یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal به شما معرفی می‌کنیم.

پرداخت هزینه پست UEMS - eShipGlobal
پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal

معرفی پست UEMS

پست UEMS مخفف University Express Mailing System بوده که پل ارتباطی میان دانشگاه‌های آمریکا و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ایالات متحده است. پست UEMS با دیگر شرکت‌های پست بین‌المللی مانند DHL ،FedEx و UPS همکاری می‌کند و مدارک دانشگاهی، مدارک مربوط به سفارت و اسناد هویتی را میان دانشگاه و دانشجویان مبادله می‌کند.

مدارک I-20 و DS-2019 و همچنین نامه رسمی پذیرش (Admission Letter) مدارک رسمی دولتی هستند که به صورت کاغذی در صدور ویزاهای F۱/F۲ و J۱/J۲، برای کسانی که از دانشگاه‌ها یا موسسات پژوهشی و آموزشی در ایالات متحده پذیرش دریافت کرده باشند، ارسال می‌شود. متقاضی با استفاده از اطلاعات روی این فرم‌های کاغذی مثل SEVIS Number می‌تواند برای گرفتن وقت از سفارت آمریکا اقدام کرده و مصاحبه سفارت را انجام دهد. همچنین اصل این مدارک در هنگام مصاحبه سفارت آمریکا لازم است، همراه متقاضی باشد. در صورتی که دانشگاه بپذیرد که مدارک را برای ایران به صورت مستقیم ارسال کند، موسسه UEMS مدارک را به ایران ارسال خواهد کرد. در چنین شرایطی برای پرداخت هزینه پست UEMS نیاز به کردیت کارت دارید.

هزینه پست UEMS – eShipGlobal

گفتیم موسسه UEMS (سرویس پست فوری دانشگاه) واسطی بین دانشگاه و پست است که کارهای مربوط به ارسال و دریافت فرم‌هایی نظیر I۲۰ و DS-۲۰۱۹ را از دانشگاه‌های ایالات متحده برای دانشجویان و بالعکس انجام می‌دهد. این خدمات باعث ساده کردن مراحل پست و پیگیری مدارک دانشگاهی ارسالی به ایالات متحده و دریافتی از آن برای پذیرش دانشجویان می‌شود. هزینه استفاده از خدمات پست UEMS کاملا متنوع است و مقدار آن بستگی به آدرس دانشجو، آدرس دانشگاه پذیرش‌دهنده، کشور مبدا و مقصد، نوع شرکت پستی انتخابی (DHL ،FedEx و UPS) و نوع خدمات پستی تغییر می‌کند. پست UEMS معمولاً هزینه‌ای بین ۲۰ تا ۱۸۰دلار آمریکا را برای ارسال مدارک دریافت می‌کند. گفتنی است چنانچه پیش از ارسال درخواست شما توسطه پست به دانشگاه تصمیم به تغییر محل دریافت مدارک خود داشته باشید، لازم است ۱۵ دلار هزینه تغییر آدرس بپردازید.

نحوه استفاده از پست UEMS – eShipGlobal

برای استفاده از خدمات پست UEMS ابتدا لازم است در وبسایت UEMS حساب کاربری بسازید. پس از ساخت اکانت مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.
  2. دپارتمان مدنظرتان را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.
  3. نوع سرویس درخواستی را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید.
  4. روش پرداختی موردنظرتان را برگزینید تا به صفحه پرداخت هدایت شوید.
  5. پس از تایید پرداخت به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که خلاصه سفارشتان در آن درج شده است. در این مرحله به شما یک کد پیگیری داده می‌شود تا در صورت لزوم از طریق کد پیگیری سفارش خود را دنبال کنید.
  6. در نهایت به دانشگاه اطلاع داده می شود تا به درخواست شما رسیدگی کند. فراموش نکنید کد پیگیری را جایی یادداشت کنید تا بتوانید محموله خود را پیگیری کنید.

نکات استفاده از خدمات پستی UEMS – eShipGlobal

  • دانشگاه پس از اینکه درخواست شما مبنی بر دریافت برگه I-20/DS-2019 را از وبسایت eShipGlobal دریافت می‌کند، ۱ تا ۳ روز کاری زمان لازم دارد تا مدارک را به پست UEMS ارائه دهد.
  • به محض این‌که دانشگاه سفارش شما را پردازش و تحویل مدارک را برنامه‌ریزی کند، بسته به خدمات درخواستی و مقصد، زمان حمل و نقل مدارک هم ممکن است ۳ تا ۵ روز کاری طول بکشد.
  • چنانچه بخواهید ارسال مدارک را از طریق پست UEMS لغو کنید، می‌توانید در بخش Shipment History این وبسایت و در قسمت Details of the order، روی Cancel Shipment کلیک کرده و علت لغو ارسال مدارک را درج کنید. در این مرحله اگر درخواست ارسال مدارک از پست UEMS به دانشگاه مربوطه ارسال نشده باشد، درخواست شما لغو خواهد شد. اما اگر درخواست شما در مرحله پردازش توسط دانشگاه بوده ولی مدارک ارسال نشده باشد، درخواست لغو سفارشتان به دانشگاه منتقل خواهد شد.
  • در حال حاضر خدمات پستی eShipGlobal، در ایران فعالیت نمی‌کند و چنانچه قصد داشته باشید مدارکی را برای این موسسه ارسال کنید یا از طریق پست UEMS مدارک مشخصی را از دانشگاه آمریکایی دریافت کنید، لازم است آدرسی خارج از کشور برای انجام سفارش خود در وبسایت UEMS ثبت کنید.

نحوه پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal

همانطور که گفتیم پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal مستلزم استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی است. از آنجا که شهروندان ایرانی در استفاده از کردیت کارت‌ها مانند مستر کارت، ویزا کارت و پی پال محدودیت دارند، می‌توانید یا از بستگان خود در خارج از کشور برای پرداخت هزینه پست ای شیپ گلوبال eShipglobal کمک بگیرید یا اینکه از خدمات مراکز پرداخت آنلاین ارزی مانند تهران پیمنت برای پرداخت هزینه سفارش خود استفاده کنید. در تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal شما در کمتر از ۳ ساعت و با کارمزدی کاملاً منصفانه انجام می‌شود.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

4.9/5 - (7 امتیاز)

سوالات متداول

برای استفاده از خدمات پست UEMS اول در وبسایت UEMS حساب کاربری بسازید. سپس دانشگاه و دپارتمان مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ادامه نوع سرویس درخواستی را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت هزینه eShipGlobal منتقل شوید. در نهایت با کردیت کارت‌ها می‌توانید هزینه پست UEMS را پرداخت کنید.

پست UEMS مخفف University Express Mailing System است که نقش پل ارتباطی را میان دانشگاه‌های آمریکا و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ایالات متحده ایفا می‌کند. در واقع پست UEMS با دیگر شرکت‌های پست بین‌المللی مانند DHL ،FedEx و UPS همکاری می‌کند تا مدارک دانشگاهی، مدارک مربوط به سفارت و اسناد هویتی را میان دانشگاه و دانشجویان مبادله کند.

بهترین روش پرداخت هزینه پست eShipGlobal، پرداخت آنلاین و توسط مراکز خدمات پرداخت ارزی است. در تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal شما را در کمتر از ۳ ساعت و با کارمزدی مناسب پرداخت می‌کنیم.

برای پرداخت هزینه پست UEMS، می‌توانید از خدمات مراکز پرداخت آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. در تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه پست UEMS – eShipGlobal شما در کمتر از ۳ ساعت و با کارمزدی کاملاً منصفانه انجام می‌شود.