homeخانهleftخدماتleftسایر سفارت‌هاleftپرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق برنامه‌های (Application) متفاوتی امکان‌پذیر است. شخص متقاضی پس از این که کاندید دریافت اجازه مهاجرت شد، مدارکی نظیر دعوت نامه و … را از سازمان مطبوع خود در استرالیا دریافت خواهد کرد که می‌تواند بواسطه آن، اقدام به ثبت نام و تسلیم مدارک مهاجرتی خود به اداره مهاجرت استرالیا کند. این مرحله که به عنوان لاج (Lodge) شناخته می‌شود و شما می‌توانید هزینه لاج را به صورت آنلاین در تهران پیمنت پرداخت کنید.

از جمله برنامه‌های مهاجرتی (Application) که ایرانیان از آن استفاده می‌کنند برنامه نیروی متخصص (General Skilled Migration – 189, 190, 489) است که متقاضی این برنامه باید ابتدا از طریق سامانه SkillSelect پذیرش یکی از ایالت‌های استرالیا را دریافت کند (SkillSelect نام سیستم آنلاین اداره مهاجرت استرالیا است که دولت از آن برای مدیریت برنامه جذب نیروهای متخصص استفاده می‌کند تا نیروهای جذب شده با نیازهای اقتصادی دولت استرالیا مطابقت داشته باشد).

 

پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

 

لاج آنلاین یا آفلاین ؟

لاج (Lodge) استرالیا به دو صورت Online Lodge (لاج آنلاین) و Paper-Based/Offline Lodge (لاج آفلاین یا کاغذی) امکان‌پذیر است.

در لاج آنلاین فرم‌های حاوی اطلاعات ثبت‌نامی در وبسایت اداره مهاجرت استرالیا به صورت آنلاین تکمیل و پس از پرداخت هزینه لاج تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز که قبلا به وسیله متقاضی اسکن شده، آپلود می‌شود. پرداخت در این روش به صورت آنلاین و آنی و با استفاده از ویزا/مستر کارت است.

اما در لاج آفلاین نسخه الکترونیکی تمامی فرم‌های ثبت نامی از سایت اداره مهاجرت دانلود، پرینت و تکمیل شده به همراه مدارک مورد نیاز برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال می‌گردد تا در نوبت بررسی قرار گیرد. در این روش جهت پرداخت متقاضی باید یک ویزا کارت سفارش داده و اطلاعات آن شامل شماره ۱۶ رقمی، کد امنیتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت را در فرم مخصوص پرداخت قید کند.

فرآیند ثبت نام هزینه لاج (Lodge) استرالیا در هر دو حالت آنلاین و آفلاین، از نظر هزینه و مدارک مورد نیاز مشابه است. با این حال مزایای قابل ملاحظه‌ای در لاج آنلاین وجود دارد که برتری بیشتری به آن می‌دهد از جمله در لاج آنلاین تنها در صورت تکمیل صفحه فعلی می‌توانید مراحل لاج را ادامه دهید و فرآیند ثبت‌نام به صورت اتوماتیک مرحله به مرحله کنترل می‌شود از این رو اگر نقص مدارک داشته باشید در زمان ثبت نام متوجه آن شده و می‌توانید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

در حالیکه در ثبت نام آفلاین مدارک ارسال و بعد از گذشت مدتی بررسی می‌شوند و در صورت وجود نقص در مدارک به شما اطلاع داده می‌شود. همچنین فاصله دریافت تا بررسی مدارک توسط سفارت در لاج آنلاین به مراتب کوتاه‌تر است از این رو در لاج آنلاین فرآیند سریع‌تر بوده و زمان کمتری صرف خواهد شد.

نکاتی پیرامون ثبت نام و هزینه لاج آنلاین استرالیا

  • مبلغ لاج برای Application های متفاوت متغیر است و لیست هزینه لاج اپلیکیشن‌های متفاوت را در این صفحه قابل مشاهده است. پرداخت لاج (Lodge) استرالیا برای برنامه General Skilled Migration شامل ویزا های ۱۸۹-۱۹۰-۴۸۹ برابر ۳۶۰۰ دلار استرالیا است.
  • برای ثبت نام لاج Online استرالیا باید در سایت اداره مهاجرت استرالیا در بخش immiAccount یک حساب کاربری ایجاد و در پنل کاربری، Application خود را با کلیک روی New Application انتخاب کنید. سپس فرم های مورد نیاز، برای شما باز و امکان تکمیل آنها فراهم می گردد.
  • در فرآیند تکمیل پروسه ثبت نام لاج در نظر داشته باشید که تعداد مدارک ارسالی نباید از ۶۰ عدد تجاوز نماید. همچنین پس از تکمیل هر مرحله از ثبت نام اطلاعات وارد شده را با زدن دکمه Save، ذخیره کنید.
  • پس از اینکه مراحل لاج را با موفقیت پشت سر گذاشتید رسیدی حاوی یک کد TRN یا Transaction Reference Numberدریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن به عنوان کدرهگیری پرونده خود استفاده کرده و هر زمان که خواستید از طریق حساب کاربری خود ، نسبت به پیشرفت پرونده و اینکه در چه مرحله‌ای است، مطلع شوید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

پس از اینکه مراحل لاج را با موفقیت پشت سر گذاشتید رسیدی حاوی یک کد TRN یا Transaction Reference Numberدریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن به عنوان کدرهگیری پرونده خود استفاده کنید.

پرداخت لاج (Lodge) استرالیا برای برنامه General Skilled Migration شامل ویزاهای ۱۸۹-۱۹۰-۴۸۹ برابر ۳۶۰۰ دلار استرالیا است.

مبلغ لاج برای Application های متفاوت متغیر است و لیست هزینه لاج اپلیکیشن‌های متفاوت را در این صفحه قابل مشاهده است.

فرآیند ثبت نام هزینه لاج (Lodge) استرالیا در هر دو حالت آنلاین و آفلاین، از نظر هزینه و مدارک مورد نیاز مشابه است.

آنلاین و آفلاین