پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

اخذ ویزای استرالیا مانند ویزای هر کشور دیگری با طی کردن مراحل مشخصی انجام می‌شود. بخشی از پروسه اخذ ویزای استرالیا را با لاج می‌شناسند و ما در ادامه به بررسی لاج استرالیا می‌پردازیم. در پایان مطلب نیز یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه لاج استرالیا به شما معرفی می‌کنیم تا از دغدغه پرداخت ارزی شما هنگام اپلای کم کرده باشیم.

پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

همانطور که می‌دانید با راه‌های مختلفی می‌توان به استرالیا مهاجرت کرد. فردی که قصد دارد یکی از ویزاهای کشور استرالیا را اخذ کند لازم است مدارک مختلفی را به دولت استرالیا ارائه دهد. در واقع دولت این کشور از متقاضیان اخذ ویزا می‌خواهد مطابق با هر برنامه مهاجرتی، مدارک مختلفی را ارائه دهند، شرایط مورد نیاز هر ویزا را فراهم کنند و در کل قوانین مشخصی را رعایت کنند.

از زمانی که فرد فرآیند ارسال درخواست ویزای خود را به اداره مهاجرت استرالیا یا کنسولگری این کشور آغاز می‌کند تا زمانی که موفق به اخذ ویزا شود، پروسه‌ای باید اجرا شود که آن را با لاج (Lodge) می‌شناسیم. در واقع لاج ویزا استرالیا، به برهه زمانی ارسال مدارک، بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت و در نهایت حکم صدور یا عدم صدور ویزای استرالیا گفته می‌شود. لاج ویزای استرالیا از مهمترین مراحل اخذ ویزای استرالیاست.

سیستم اعطای ویزا در کشور استرالیا به دو بخش اصلی داخل مرزهای این کشور (Onshore) و خارج از مرزهای این کشور (فراساحلی) تقسیم می‌شود. پروسه لاج ویزا از داخل مرزهای استرالیا انجام‌پذیر نیست. بنابراین هنگام شروع پروسه لاج استرالیا شما حتما باید خارج از استرالیا ساکن باشید.

لاج (Lodge) استرالیا به دو صورت Online Lodge (لاج آنلاین) و Paper-Based/Offline Lodge (لاج آفلاین یا کاغذی) امکان‌پذیر است. در لاج آنلاین فرم‌های حاوی اطلاعات ثبت‌نامی در وبسایت اداره مهاجرت استرالیا به صورت آنلاین تکمیل و پس از پرداخت هزینه لاج استرالیا، تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز که قبلا به وسیله متقاضی اسکن شده، آپلود می‌شود. پرداخت در این روش به صورت آنلاین، آنی و با استفاده از کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت است.

در لاج آفلاین، نسخه الکترونیکی تمامی فرم‌های ثبت نامی از سایت اداره مهاجرت دانلود، پرینت و تکمیل شده به همراه مدارک مورد نیاز برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال می‌شود تا در نوبت بررسی قرار بگیرد. در این روش متقاضی باید یک ویزا کارت خریداری کند و اطلاعات آن شامل شماره ۱۶ رقمی، کد امنیتی CVV۲ و تاریخ انقضای کارت را در فرم مخصوص پرداخت قید کند.

فرآیند ثبت نام هزینه لاج (Lodge) استرالیا در هر دو حالت آنلاین و آفلاین، از نظر هزینه و مدارک مورد نیاز مشابه است. با این حال مزایای قابل ملاحظه‌ای در لاج آنلاین وجود دارد که برتری بیشتری به آن می‌دهد؛ مثلا در لاج آنلاین تنها در صورت تکمیل صفحه فعلی می‌توانید مراحل لاج را ادامه دهید و فرآیند ثبت‌نام به صورت اتوماتیک مرحله به مرحله کنترل می‌شود. از این رو اگر مدارکتان ناقص باشد، زمان ثبت نام متوجه آن شده و می‌توانید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

در حالیکه در ثبت نام آفلاین مدارک ارسال و بعد از گذشت مدتی بررسی می‌شوند و در صورت وجود نقص در مدارک به شما اطلاع داده می‌شود. همچنین فاصله دریافت تا بررسی مدارک توسط سفارت در لاج آنلاین به مراتب کوتاه‌تر است؛ بنابراین در لاج آنلاین فرآیند سریع‌تر بوده و زمان کمتری صرف می‌شود.

مبلغ لاج برای درخواست‌های متفاوت متغیر است و لیست هزینه لاج اپلیکیشن‌های متفاوت در سایت homeaffairs قابل مشاهده است.

مرحله اول: برای شروع پروسه لاج ویزای استرالیا، ابتدا باید به وبسایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید. در بخش ImmiAccount این وبسایت یک حساب کاربری بسازید. در این بخش شما می‌توانید به صورت شخصی یا سازمانی اکانت خود را بسازید. چنانچه خودتان قصد مهاجرت به استرالیا را دارید یا یکی از اعضای خانواده شما متقاضی مهاجرت است، باید یک اکانت Individual بسازید.

اما اگر از طریق یک سازمان یا شرکت پشتیبان کننده برای اخذ ویزای استرالیا اقدام می‌کنید، لازم است از طریق بخش Organisation اکانت خود را بسازید. برای ساخت حساب کاربری سازمانی به دعوت‌نامه‌ای از سوی سازمان متبوع‌تان در استرالیا نیاز است. از آنجا که عموماً افراد برای تحصیل، یافتن شغل بهتر یا گردش و بازدید به استرالیا سفر می‌کنند، ادامه روند ثبت نام لاج ویزای استرالیا را با اکانت Individual جلو می‌بریم.

مرحله دوم: هنگام ساخت اکانت ImmiAccount لازم است نام، نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پس از ورود اطلاعات شخصی، ۳ سوال امنیتی از شما پرسیده می‌شود که باید پاسخ بدهید و در نهایت باید یک گذرواژه قوی برای حساب کاربری‌تان انتخاب کنید. پس از Submit اطلاعات باید منتظر بمانید تا یک ایمیل تایید به ایمیل‌تان ارسال شود و از این راه، حساب کاربری خود را در وبسایت اداره مهاجرت کانادا تایید کنید.

مرحله سوم: با ساخت موفقیت‌آمیز حساب کاربری، می‌توانید اپلیکیشن موردنظر خود را بسازید. برای ساخت اپلیکیشن روی New Application کلیک کنید، برنامه مدنظرتان را انتخاب کرده و قوانین و شرایط آن را مطالعه کنید. در نهایت باید قوانین و شرایط اپلیکیشن خود را بپذیرید تا پروسه آن آغاز شود. اولین قدم در آغاز پروسه لاج ویزای استرالیا پیوست مدارک مورد انتظار است. این مدارک بسته به اپلیکیشن‌ها و انواع ویزای استرالیا متفاوت است. در فرم اپلیکیشن شما مدارکی ذکر شده است که باید هر یک را جدا جدا به اپلیکیشن پیوست کنید. فراموش نکنید امکان ایمیل کردن مدارک وجود ندارد و تنها راه ضمیمه کردن مدارکتان، از طریق اپلیکیشنِ ایجاد شده است.

هر مدرکی که قصد دارید پیوست کنید، باید مشخص باشد اول برای چه کسی و دوم به چه علت پیوست می‌شود. در مرحله سوم نیز باید نوع مدرک خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر مدرک پیوست شده گواهینامه رانندگی است، از بخش لیست کشویی Drivers Licence را انتخاب کرده و سپس مدرک گواهینامه رانندگی را بارگذاری کنید. در هر اپلیکیشن نهایتاً ۶۰ مدرک می‌توانید پیوست کنید و این محدودیت قابل افزایش نیست.

اسناد هویتی شما حداکثر می‌توانند 500 کیلوبایت (500KB) باشند و دیگر مدارک ارسالی در نهایت می‌توانند هر یک ۵ مگابایت (5MB) حجم داشته باشند. فرمت‌های مجاز برای ارسال مدارک شامل موارد زیر هستند:

• .bmp
• .dcm
• .doc
• .docx / .docx
• .dot
• .els
• .gif
• .jpg
• .jpeg
• .jpe
• .png
• .pdf*
• .ppt / .pptx
• .rft
• .txt
• .xlsx

توجه کنید که فایل‌های با فرمت pdf پذیرفته می‌شوند؛ اما اگر فایل pdf شما رمزگذاری شده باشد (encrypted .pdf)، مدرک شما پذیرفته نمی‌شود.

برای بارگذاری عکس پاسپورت نیز با رعایت نکات گفته شده، باید فایل عکس را با فرمت jpg اتچ کنید. نکته دیگری که هنگام بارگذاری عکس باید به آن توجه کنید این است که هنگام بارگذاری حتما صورت شما به طور کامل در عکس مشخص باشد و باید عکس را طوری حرکت دهید تا صورتتان به طور کامل در کادر قرار بگیرد. در نهایت تصویر و مدارک ارائه شده را Confirm کنید تا علامت تیک سبز رنگی کنار هر یک قرار بگیرد. تیک سبز رنگ نشان می‌دهد که فایل‌ها و تصویر شما به درستی بارگذاری شده است.

گفتنی است تمامی مدارک شما پیش از ارسال فرم اپلیکیشن قابل تغییر و حذف است؛ اما پس از لاج اپلیکیشن، امکان ویرایش یا حذف مدارک وجود ندارد.

مرحله چهارم: پس از تایید فرم اپلیکیشن، نوبت به پرداخت هزینه لاج استرالیا می‌رسد. پس از پرداخت هزینه لاج استرالیا، یک رسید حاوی کد TRN یا Transaction Reference Number دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن به عنوان کد رهگیری پرونده خود استفاده کرده و هر زمان که خواستید از طریق حساب کاربری خود، نسبت به پیشرفت اپلیکیشن‌تان مطلع شوید.

برای دانستن وضعیت پرونده‌تان می‌توانید به بخش My applications summary مراجعه کنید. در کنار این گزینه، یکسری عبارات ممکن است درج شود که در ادامه هر یک را به اختصار بررسی می‌کنیم:

  • Incomplete: یعنی اپلیکیشنی که آغاز کرده‌اید، ناقص است و تکمیل نشده است.
  • Ready to submit: یعنی مدارک شما تکمیل است و نیاز است آن را سابمیت کنید تا ارسال شود.
  • Submitted: یعنی درخواستتان را ارسال کرده‌اید.
  • Received: یعنی درخواستتان به بخش مربوطه در اداره مهاجرت استرالیا رسیده است و آماده بررسی است.
  • Initial assessment: یعنی درخواست شما در مرحله ارزیابی اولیه است.
  • Further assessment: یعنی اپلیکیشن شما در حال ارزیابی‌های بیشتر برای بررسی مدارک اضافی است که ارسال کرده‌اید.
  • Finalised: یعنی بررسی درخواستتان تکمیل شده و نتیجه کار برایتان ایمیل خواهد شد.

برای پرداخت هزینه لاج استرالیا نیاز به کردیت کارت دارید. چنانچه دوست یا آشنایی خارج از کشور سراغ دارید تا پرداخت هزینه لاج استرالیا شما را انجام دهد، می‌توانید از او برای پرداخت هزینه ویزا استرالیا کمک بخواهید. اما اگر می‌خواهید پرداخت هزینه لاج استرالیا را از طریق مراکز خدمات پرداخت آنلاین ارزی انجام دهید، تهران پیمنت در کنار شماست تا سفارشتان را در کمتر از ۳ ساعت با کارمزدی کاملاً منصفانه پرداخت کند.

پس از اینکه مراحل لاج را با موفقیت پشت سر گذاشتید رسیدی حاوی یک کد TRN یا Transaction Reference Numberدریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن به عنوان کدرهگیری پرونده خود استفاده کنید.

فرآیند ثبت نام هزینه لاج (Lodge) استرالیا در هر دو حالت آنلاین و آفلاین، از نظر هزینه و مدارک مورد نیاز مشابه است.

4.8 - 5(905کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید