homeتهران پیمنتleftخدماتleftسایر سفارت‌هاleftپرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS)

پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS)

 

یکی از هزینه‌هایی که در زمان ثبت درخواست ویزای انگلیس باید بپردازید، هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) است. IHS خلاصه شده عبارت Immigration Health Surcharge است و پرداخت هزینه آن برای تمام متقاضیانی که قصد ماندن بیش از ۶ ماه در کشور انگلستان را دارند، الزامی است. با پرداخت بیمه ویزای انگلیس، حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) این کشور در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

پرداخت بیمه ویزای انگلیس - هزینه بیمه ihs انگلیس

پرداخت هزینه بیمه IHS سفارت انگلیس از طریق تهران پیمنت

 

چه کسانی موظف به پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس هستند؟

پرداخت هزینه بیمه ihs بخشی از پروسه درخواست ویزای انگلیس است و در اکثر موارد متقاضیان موظف به پرداخت آن هستند. اینکه آیا نیاز به پرداخت ihs دارید یا خیر، به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید بستگی دارد.

آن دسته از متقاضیانی که قصد اقامت بیشتر از ۶ ماه در کشور انگلستان را دارند، ملزم به پرداخت این هزینه هستند. اگر برای ویزای توریستی (Visitor Visa) و هر نوع ویزای دیگر با اعتبار کمتر از ۶ ماه یا اقامت دائم در بریتانیا اقدام می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه بیمه سفارت ندارید. لازم به ذکر است که هزینه بیمه به ازای هر نفر به صورت جداگانه پرداخت می‌شود. به طور مثال اگر به صورت خانوادگی برای ویزای انگلیس درخواست می‌کنید، باید هزینه بیمه را به ازای تعداد اعضای خانواده بپردازید.

 

مبلغ بیمه ویزای انگلیس چقدر است و چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

هزینه بیمه ihs بسته به نوع ویزا و مدت زمان اقامت در انگلستان متفاوت است. این هزینه به ازای یک سال اقامت در انگلیس، برای هر متقاضی به صورت جداگانه پرداخت می‌شود. مبلغ بیمه برای ویزای دانشجویی برابر با ۴۷۰ پوند به ازای یک سال است؛ به این معنی که اگر ویزای متقاضی ۲ ساله باشد، او موظف به پرداخت ۹۴۰ پوند خواهد بود. این هزینه برای آن دسته از افرادی که هنگام درخواست ویزا کمتر از ۱۸ سال دارند نیز به ازای یک سال برابر با ۴۷۰ پوند و برای سایر متقاضیان با ویزاهای دیگر،  برابر با ۶۲۴ پوند است که به صورت سالیانه پرداخت می‌شود.

اگر مدت زمان اعتبار ویزا بیش از یک سال مثلا ۱۸ ماه یا کمتر باشد، باید هزینه بیمه به ازای یک سال و ۶ ماه پرداخت گردد. اگر اعتبار ویزا بیش از ۱۸ ماه و کمتر از ۲ سال باشد، متقاضی موظف به پرداخت هزینه برای ۲ سال خواهد بود.

پرداخت هزینه ihs انگلیس به این معنی است که شما حق استفاده از خدمات بهداشت ملی (National Health Service) در انگلستان را خواهید داشت. هزینه مراقبت‌های اورژانسی و خدمات درمانی بیمارستان از جمله مواردی است که تحت پوشش بیمه سفارت انگلیس قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که IHS هزینه نسخه‌ها، خدمات دندانپزشکی و آزمایشات مربوط به چشم را شامل نمی‌شود و برای بهره‌مندی از این خدمات نیاز به پرداخت هزینه خواهید داشت.

نوع درخواست

هزینه بیمه به ازای 1 سال و 1 نفر (پوند انگلیس)

ویزای دانشجویی

470

ویزا برای افراد زیر 18 سال

470

سایر ویزاها

624

 

پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس (ihs)

برای پرداخت بیمه ویزای انگلیس ابتدا باید درخواست ویزا را به صورت آنلاین در وبسایت GOV.UK ثبت کنید. پس از انتخاب نوع ویزا پر و کردن فرم‌های مربوطه، به صفحه پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس هدایت می‌شوید. پرداخت به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری (مستر کارت و ویزا کارت) انجام می‌شود. چنانچه دسترسی به این روش پرداخت برایتان وجود ندارد، می‌توانید هزینه بیمه سفارت انگلیس را از طریق تهران پیمنت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بپردازید.

پس از پرداخت، یک کد چند رقمی تحت عنوان IHS Reference Number برای شما صادر می‌شود که فقط یک بار قابل استفاده است و اگر برای ویزای دیگری اپلای کنید، دوباره باید هزینه بیمه را بپردازید. داشتن این کد الزامی است چرا که تایید می‌کند شما هزینه ihs را پرداخت کرده‌اید. پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس بخشی از روند درخواست ویزای این کشور است و در صورت عدم پرداخت، درخواست ویزا نیز باطل خواهد شد.

 

پرداخت هزینه بیمه ihs سفارت انگلیس

نحوه پرداخت هزینه بیمه IHS ویزای انگلیس

 

شرایط ریفاند هزینه بیمه ویزای انگلیس

برخلاف ویزا که امکان استرداد هزینه آن وجود ندارد، هزینه بیمه ihs تحت شرایط خاصی، به صورت فول ریفاند (Full Refund) یا پارشال ریفاند (Partial Refund) به متقاضی برگردانده می‌شود.

اگر واجد شرایط زیر هستید، استرداد هزینه بیمه به صورت فول ریفاند خواهد بود:

  • هزینه بیمه را به اشتباه ۲ بار پرداخت کرده باشید.
  • با درخواست ویزای شما موافقت نشده باشد.
  • به هر دلیلی از دریافت ویزا صرف نظر کرده و هزینه ویزا را پس بگیرید.

ریفاند پارشال نیز تحت شرایط زیر انجام می‌شود:

  • چنانچه اعتبار ویزای صادر شده برای شما کمتر از اعتبار ویزای درخواستی باشد.
  • به صورت خانوادگی یا با همراه برای ویزا اقدام کرده باشید و درخواست همراه یا همراهان شما رد شود.

در صورت داشتن هر یک از شرایطی که ذکر شد، ریفاند هزینه تا ۶ هفته پس از اعلام نتیجه ویزا، به صورت اتوماتیک به همان کارت یا حسابی که پرداخت از طریق آن انجام شده واریز می‌شود و نیاز به اقدام خاصی نخواهد بود. در این صورت اگر هزینه را با تهران پیمنت پرداخت کرده باشید، هزینه به حساب بانکی شما برگشت داده می‌شود.

توجه داشته باشید که امکان استرداد هزینه بیمه ویزای انگلیس برای موارد زیر وجود ندارد:‌

  • برای شما ویزا صادر شود و شما به انگلیس سفر نکنید.
  • پیش از پایان اعتبار ویزا از انگلستان خارج شوید.

همانطور که گفته شد برای هر بار درخواست ویزای انگلستان، نیاز است هزینه بیمه سفارت (IHS) را بپردازید. پرداخت این هزینه از طریق تهران پیمنت در کمتر از ۳ ساعت انجام می‌شود و نیازی نیست نگران نحوه پرداخت باشید. لازم به ذکر است که هزینه بیمه ihs باید پیش از گرفتن وقت سفارت انگلستان برای انجام امور بیومتریک پرداخت شود. در واقع برای گرفتن وقت سفارت به رسید پرداخت هزینه بیمه و ویزا نیاز خواهد بود؛ با کلیک روی مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت انگلیس می‌توانید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه بیمه، ویزا و همچنین تعیین وقت برای انجام بیومتریک، تایید درخواست ویزای انگلستان را تضمین نمی‌کند و فارغ از نتیجه درخواست ویزا باید انجام شود.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

یکی از هزینه‌هایی که در زمان ثبت درخواست ویزای انگلستان باید بپردازید، هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) است. با پرداخت این هزینه، حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) این کشور در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید بستگی دارد. آن دسته از متقاضیانی که قصد اقامت بیش از ۶ ماه در انگلیس را دارند، ملزم به پرداخت این هزینه هستند. اگر برای ویزیتور ویزا و هر نوع ویزای دیگر با اعتبار کمتر از ۶ ماه اقدام می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه بیمه سفارت (IHS) ندارید.

مبلغ بیمه ihs برای ویزای دانشجویی برابر با ۴۷۰ پوند، برای افراد زیر ۱۸ سال ۴۷۰ پوند و برای سایر ویزاها ۶۲۴ پوند است. این هزینه به صورت سالیانه پرداخت می‌شود و اگر اعتبار ویزا ۲ ساله باشد، باید ۲ برابر مبالغ ذکر شده پرداخت گردد.

با پرداخت این هزینه شما حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) در انگلستان را خواهید داشت. هزینه مراقبت‌های اورژانسی و خدمات درمانی بیمارستان از جمله مواردی است که تحت پوشش بیمه سفارت انگلیس قرار می‌گیرد.

بله. اگر با ویزای شما موافقت نشود یا از درخواست ویزا انصراف دهید می‌توانید هزینه بیمه را بطور کامل پس بگیرید. اگر برای شما ویزا صادر شود و شما به انگلیس سفر نکنید یا پیش از پایان اعتبار ویزا از انگلستان خارج شوید نمی‌توانید هزینه بیمه را استرداد کنید.