پرداخت هزینه اقامت (گرین کارت) دانمارک

کشور دانمارک با طرح مهاجرتی کارت سبز (Green Card) خود از طریق اجازه موقت کار، فرصتی مناسب برای کسانی که قصد اقامت دائم در اروپا را دارند، فراهم کرده است. با اخذ گرین کارت دانمارک به مدت دو سال مجوز کار و زندگی در دانمارک داده می‌شود و پس از اتمام این مدت می‌توانید تا سه سال اقامت خود را تمدید و برای اقامت دائم اقدام کنید. اقامت و اجازه کار در دانمارک با طرح گرین کارت، بر پایه سیستم امتیاز‌بندی است. هنگامی که شما گرین کارت دانمارک را دریافت می‌کنید، دیگر نیازی به اخذ مجوز کار ندارید و می‌توانید به جز راه اندازی یک کسب و کار (business) برای خود که مجاز به آن نیستید، در یک شرکت یا کسب و کار دیگر به عنوان یک کارمند، کار کنید.

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

  • فرصت های شغلی: شما باید قبل از اقدام برای گرین کارت، فرصت‌های شغلی موجود در دانمارک را ارزیابی کنید. کسانی که زبان دانمارکی بدانند، شانس بیشتری برای به دست آوردن یک شغل مناسب دارند. با استفاده از لینک جست و جوی فرصت های شغلی در دانمارک می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.
  • مجوز: برای کار در برخی رشته‌های خاص، در صورتی که مدرک خود را از دانشگاهی خارج از دانمارک اخذ کرده باشید نیاز به مجوز دارید. لیست رشته‌هایی که وزارت علوم دانمارک برای آن ها مجوز می‌خواهد در اینجا قرار دارد. پزشکان و دندانپزشکان می‌توانند یک درخواست اقامت دائم ویژه جهت اخذ مجوز طبابت ثبت کنند.
  • دریافت حق اقامت دائم در قالب طرح گرین کارت: توجه داشته باشید که باید حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از دریافت اقامت دائم، در کشور دانمارک ساکن شوید و دارای یک آدرس رسمی در این کشور باشید. پیدا کردن مکانی برای زندگی بر عهده خود شما است. همچنین در یک سال پس از دریافت اقامت دائم باید شغلی داشته باشید که حداقل 50 هزار کرون دانمارک برای شما درآمد به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است، تا زمانی که شما دارای یک آدرس رسمی و مشخص، شغل و حقوق ماهانه دریافتی در دانمارک نباشید، نمی‌توانید هیچ یک از اعضای خانواده خود را به دانمارک بیاورید.
  • شرایط: برای دریافت اقامت دائم برنامه گرین کارت دانمارک، شما حداقل به 100 امتیاز نیاز دارید. امتیازات براساس سطح تحصیلات، مهارت زبان و معیاری به نام قابلیت سازگاری است. این سه معیار و امتیازات مربوط به هر کدام در ادامه توضیح داده شده است. همچنین شما باید مدارکی دال بر توانایی مالی خود برای پوشش هزینه‌های سال اول اقامت در دانمارک ارائه دهید.پرداخت هزینه اقامت (گرین کارت) دانمارک

  • امتیاز مربوط به سطح تحصیلات: امتیازی که شما بابت مدرک تحصیلی خود کسب می‌کنید بر اساس معادل تبدیل شده آن مدرک در دانمارک است. دلیل این امر تفاوت بین مدارک کشورها است. به طور مثال مدرک فوق لیسانس یک کشور ممکن است معادل مدرک لیسانس دانشگاه‌های دانمارک باشد، بنابراین امتیاز شما بر اساس مدرک معادل شده و نه مدرک ارائه شده، محاسبه می‌شود. برای گرفتن امتیاز سطح تحصیلات، شما باید در ابتدا حداقل دارای مدرکی معادل مدرک لیسانس دانمارک باشید.مدرک لیسانس برای شما 30 امتیاز به همراه خواهد داشت و چنانچه دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا باشید به ترتیب 60 و 80 امتیاز کسب می‌کنید. همچنین اگر رشته تحصیلی شما جزو رشته‌هایی باشد که کشور دانمارک دچار کمبود نیرو در آن بخش است، 30 امتیاز بیشتر نصیب شما خواهد شد. لیست این رشته های خاص (Positive List) را می‌توانید از اینجا ببنید. اگر دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل شده اید جز 400 دانشگاه برتر رنکینگ جهانی باشد، تا 20 امتیاز اضافی کسب خواهید کرد. شما حداکثر می‌توانید 130 امتیاز را به خاطر مدرک تحصیلی خود کسب کنید و امتیاز بیشتری برای این بخش محاسبه نخواهد شد.
  • امتیاز مربوط به مهارت‌های زبان: برای کسب امتیاز مهارت زبان، باید مدرک یکی از زبان‌های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی و یا آلمانی را داشته باشید و این مدرک در کمتر از دو سال پیش از تاریخ اپلای گرفته شده باشد. برای زبان‌های آلمانی و انگلیسی، مدرک شما تبدیل به معادل دانمارکی، نروژی یا سوئدی آن خواهد شد و بین 20 تا 40 امتیاز کسب خواهید کرد.شما می‌توانید با داشتن دو مدرک زبان امتیاز بیشتری کسب کنید مثلا انگلیسی و سوئدی، اما دانستن زبان آلمانی و انگلیسی یا سوئدی و دانمارکی امتیاز بیشتری برای شما نخواهد داشت زیرا در یک زیر گروه زبانی قرار دارند. زبان برای شما حداکثر 40 امتیاز خواهد داشت و شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی در مورد زبان های مورد پذیرش و معادل آن ها را در اینجا ببینید.
  • امتیاز مربوط به قابلیت سازگاری: در صورتی که بیش از یک تا سه سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشید یا یک تا دو سال متوالی در این کشورها کار کرده باشید، 5 تا 10 امتیاز خواهید گرفت. دانستن زبان دانمارکی نیز 5 امتیاز دارد و شما حداکثر 15 امتیاز در این بخش می‌توانید کسب کنید.

پیش از ارائه درخواست گرین کارت، شما باید یک شناسه سفارش (Case Order ID) برای خود ایجاد کرده و هزینه اپلای خود را نیز پرداخت کنید. با مراجعه به سایت سفارت دانمارک می‌توانید به صفحه Login وارد شوید و مراحل ثبت نام و دریافت شناسه سفارش (Case Order ID) را طی کنید. پس از اپلای باید پرداخت خود را نیز انجام دهید. این مبلغ، هزینه‌های به جریان افتادن پرونده شما را پوشش می‌دهد و قابل پس گرفتن (Refundable) نیست. چنانچه شما بیش از مبلغ مورد نظر پرداخت کنید، مقدار اضافی به شما بازگردانده خواهد شد، اما چنانچه کمتر از مبلغ مورد نیاز پرداخت کنید، پرونده شما رد خواهد شد. مبالغ اپلای در ابتدای ماه ژانویه هر سال تعیین می‌شود. بعد از انجام کارهای اپلای Case Order ID به ایمیل شما ارسال می‌شود. حالا می‌توانید با استفاده از فرم سفارش پرداخت هزینه ویزای اقامت (گرین کارت) دانمارک در پنل کاربری تهران پیمنت، سفارش خود را ثبت کنید تا ما با استفاده از مشخصات شما پرداخت مورد نظر را به انجام برسانیم. پس از انجام پرداخت، ما فایل رسید پرداخت را در حساب کاربری شما در سایت قرار می‌دهیم تا آن را دریافت کرده و به صورت رنگی چاپ کنید و به عنوان یکی از مدارک مهم با خود به سفارت دانمارک ببرید. با توجه به پیچیدگی محاسبه مبلغ قابل پرداخت ریالی و اضافه شدن مبالغ متفاوت برای انواع مختلف ویزای اقامت دانمارک، جهت محاسبه مبلغ قابل پرداخت ریالی لازم است ابتدا با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید تا ما نحوه محاسبه مبلغ ریالی را تلفنی به شما اطلاع دهیم.

مدرک لیسانس برای شما 30 امتیاز به همراه خواهد داشت و چنانچه دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا باشید به ترتیب 60 و 80 امتیاز کسب می‌کنید.

برای دریافت اقامت دائم برنامه گرین کارت دانمارک، شما حداقل به 100 امتیاز نیاز دارید.

4.1 - 5(1306کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

همین حالا ثبت‌نام کنید