homeخانهleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه لندینگ فی کانادا یا حق اقامت دائم (RPRF)

پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا یا حق اقامت دائم (RPRF)

هزینه حق اقامت دائم یا لندینگ فی کانادا برای انواع برنامه‌های مهاجرتی فدرال اسکیل ورکر و کِبک اسکیل ورکر (Skilled Worker) می‌بایست پرداخت شود. به طور کلی مبلغ لندینگ فی بعد از تایید مدیکال افراد پرداخت می‌شود اما می‌توان این کار را زودتر و در زمان تشکیل پرونده نیز انجام داد و رسید آن را به همراه تائید مدیکال ارائه داد.

مهاجرت به کشور کانادا به روش های مختلفی قابل انجام است. یکی از این برنامه ها، برنامه ورود سریع (Express Entry) است که ایرانیان بیشتر با استفاده از این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. این برنامه مهاجرتی به دو دسته تقسیم می شود.

  • برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک (Quebec Skilled Worker)
  • برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای دیگر استان های کانادا (Federal Skilled Worker)

جهت دریافت اقامت دائم در مرحله آخر از پروسه مهاجرت به کانادا (چه از روش نیروی کار فدرال و چه از روش نیروی کار کبک) شما می بایست هزینه ای را تحت عنوان هزینه حق اقامت دائم کانادا (Right of Permanent Residence Fee) پرداخت کنید که این هزینه اصطلاحا لندینگ فی کانادا (Landing Fee) نامیده می‌شود.

زمان پرداخت لندینگ فی در برنامه اسکیل ورکر کانادا

به طور کلی مبلغ لندینگ فی بعد از تایید مدیکال افراد پرداخت می شود اما می توان این کار را زودتر و در زمان تشکیل پرونده نیز انجام داد و رسید آن را به همراه تائید مدیکال ارائه داد. در نتیجه هنگامی که شما قصد پرداخت آنلاین لندینگ فی را دارید، دو گزینه زمانی پیش رو دارید:

  • در زمان پرداخت هزینه های Application Fee برای فرد اصلی و اعضای خانواده، هزینه لندینگ فی را نیز پرداخت نمائید.
  • در ابتدای فرآیند اقدام، تنها هزینه های اپلیکیشن فی فرد اصلی و اعضای خانواده را پرداخت کنید و لندینگ فی را در پایان کار و پس از تایید مدیکال به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

در صورتی که به هر دلیل لندینگ انجام نشود یعنی شخص به کانادا وارد نشود و یا پرونده مهاجرتی رد یا بسته شود این هزینه قابل پس گرفتن (Refundable) است.

 

پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا یا حق اقامت دائم (RPRF)

 

هزینه لندینگ فی در برنامه اسکیل ورکر کانادا

لندینگ فی کانادا برای تمامی برنامه های مهاجرتی که منتهی به اقامت دائم می شود، باید پرداخت شود و هزینه آن بسته نوع ویزا، تعداد افراد خانواده و عواملی از این دست، متغیر است. پرداخت هزینه لندینگ فی به صورت آنلاین و از طریق ویزاکارت / مستر کارت قابل انجام است.

از آن جا که ممکن است در زمان بروز رسانی (Update) مدارک، رسید پرداخت لندینگ فی از شما درخواست شود، لازم است رسید پرداخت را همواره نزد خود نگاه دارید تا در صورت درخواست سفارت آن را ارائه نمایید.

با توجه به تغییرات در روند مهاجرت Federal skilled worker و Quebec skilled worker ممکن است این هزینه ها متفاوت باشند که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه ها، مراتب را از طریق سایت مهاجرت کانادا پیگیری نمایید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

در صورتی که به هر دلیل لندینگ انجام نشود یعنی شخص به کانادا وارد نشود و یا پرونده مهاجرتی رد یا بسته شود این هزینه قابل پس گرفتن (Refundable) است.

لندینگ فی کانادا برای تمامی برنامه های مهاجرتی که منتهی به اقامت دائم می شود، باید پرداخت شود و هزینه آن بسته نوع ویزا، تعداد افراد خانواده و عواملی از این دست، متغیر است.