homeتهران پیمنتleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه لندینگ فی کانادا یا حق اقامت دائم (RPRF)

پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا یا حق اقامت دائم (RPRF)

پرداخت هزینه لندینگ فی یا هزینه حق اقامت دائم کانادا (RPRF) آخرین گام مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور برای متقاضیان است. بسیاری از داوطلبان از اهمیت و الزامات پرداخت این هزینه بی‌اطلاع هستند و حتی ممکن است به‌اشتباه آن را پرداخت نکنند. در این مقاله به تمام آنچه لازم است در مورد هزینه لندینگ فی کانادا بدانید می‌پردازیم و فرایند پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا را شرح می‌دهیم.

پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا - پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا
پرداخت سریع هزینه لندینگ فی کانادا توسط تهران پیمنت

هزینه حق اقامت دائم کانادا (RPRF) چیست؟

حق اقامت دائم کانادا که به‌عنوان وضعیت PR نیز شناخته می‌شود، یک وضعیت قانونی است که به افرادی که شهروند کانادا نیستند حق زندگی و کار در این کشور را می‌دهد و به‌ویژه برای مهاجرت کاری به کانادا کاربرد دارد. وضعیت PR به شما امکان می‌دهد که از بسیاری از حقوق و امتیازات شهروندان کانادا از جمله دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش و خدمات اجتماعی بهره‌مند شوید. علاوه بر این، پس از احراز شرایط اقامتی خاص می‌توانید برای دریافت شهروندی کانادا اقدام کنید.

پرداخت هزینه RPRF یا لندینگ فی کانادا زمانی ضروری است که درخواست شما برای دریافت حق اقامت دائم این کشور تایید شود. تا زمانی که پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا انجام ندهید، وضعیت اقامت دائم شما تایید نخواهد شد. پس از اینکه وضعیت شما تایید شد از بسیاری از امتیازات مانند مراقبت‌های بهداشتی و مزایای اجتماعی دیگر برخوردار می‌شوید. به یاد داشته باشید که هزینه درخواست بررسی حق اقامت دائم کانادا با هزینه RPRF متفاوت است. تنها زمانی ملزم به پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا هستید که اقامت دائم شما تایید شود.

هزینه لندینگ فی کانادا چقدر است؟

طبق قوانین دولت کانادا، هزینه فعلی حق اقامت دائم، ۵۱۵ دلار کانادا برای هر نفر است و این مبلغ باید قبل از اینکه مقیم دائم کشور شوید پرداخت شود. در برخی موارد، افراد تحت تکفل ممکن است از پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا معاف شوند. همچنین، مهم است بدانید هزینه RPRF از سایر هزینه‌های لازم در فرایند درخواست اپلای مانند هزینه وقت سفارت یا هزینه گرفتن وقت انگشت نگاری سفارت کانادا جداست.

متقاضیان موفق تشویق می‌شوند که هزینه RPRF را همزمان با سایر هزینه‌های ارسال درخواست اقامت دائم کانادا پرداخت کنند. در این صورت، از تاخیرهای غیرضروری در فرایند پردازش درخواست جلوگیری می‌شود. با این حال، اگر به هر دلیلی درخواست خود را پس بگیرید یا درخواستتان رد شود، هزینه RPRF به شما بازگردانده می‌شود.

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و از کشور خود به کانادا سفر می‌کنند برای ورود به این کشور نیاز به کارت اقامت دائم یا سابقه لندینگ دارند. هزینه درخواست کارت PR، ۵۰ دلار است اما اگر مفقود شود یا آسیب ببیند با پرداخت همین مبلغ یک کارت جدید صادر می‌شود.

چه کسانی نیازی به پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا ندارند؟

همانطور که مطرح شد هزینه RPRF مبلغی است که افراد پس از تایید اقامت دائم در کانادا می‌پردازند. با این حال، معافیت‌های خاصی در پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا در نظر گرفته شده است. از میان افراد معاف از پرداخت هزینه RPRF می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • فرزندان تحت تکفل متقاضی یا حامی اصلی، فرزندی که قرار است به فرزندخواندگی گرفته شود و همچنین، برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده یا نوه یتیم
  • افراد تحت حفاظت از جمله پناهندگان کنوانسیون

به یاد داشته باشید که لیست افراد معاف از پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا ممکن است تغییر کند و شاید شرایط متفاوتی برای آن در نظر گرفته شود. بنابراین، بهتر است همیشه قوانین جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را بررسی کنید. در این صورت، از پرداخت هر گونه هزینه غیرضروری اجتناب می‌کنید.

چه زمانی باید پرداخت هزینه RPRF را انجام دهم؟

دولت کانادا به متقاضیان توصیه می‌کند قبل از صدور ویزای اقامت دائم این کشور یا قبل از اینکه آن‌ها مقیم دائم کانادا شوند، هزینه لندینگ فی را پرداخت کنند. اگر متقاضیان نتوانند مبلغ را به‌موقع پرداخت کنند، IRCC دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه پرداخت هزینه RPRF ارائه خواهد کرد. به یاد داشته باشید تا زمانی که این هزینه را پرداخت نکنید، وضعیت اقامت دائم شما فعال نمی‌شود.

آیا می‌توانم برای پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا وام بگیرم؟

متقاضیان دریافت حق اقامت دائم کانادا می‌توانند برای پرداخت هزینه لندینگ فی وام بگیرند. متقاضی اصلی می‌تواند برای خود و خانواده اش درخواست دریافت وام را ثبت کند. شهروندان کانادایی نیز می‌توانند از طرف متقاضی برای دریافت این وام اقدام کنند. برای دریافت این وام دو فرم لازم است: فرم وام حمل و نقل، وام پذیرش (IMM 0500) و فرم شرایط و ضوابط وام (IMM 0502).

اگرچه درخواست وام RPRF تاییدشده تاریخ انقضا ندارد، لازم است درخواست خود برای اقامت دائم را ظرف ۱۸۰ روز از تاریخ تایید وام ارسال کنید. با این حال، اگر به هر دلیلی نتوانید طی ۱۸۰ روز این کار را انجام دهید باز هم می‌توانید درخواست خود را بفرستید اما تنها با صلاحدید افسر مهاجرت کانادایی که بر پرونده شما نظارت دارد. افسر همچنین ممکن است بدون ارزیابی دوباره وضعیت مالی شما، درخواستتان را بررسی کند.

پرداخت هزینه RPRF - پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا
پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا با کارمزد کم از طریق تهران پیمنت

نحوه پرداخت هزینه RPRF چگونه است؟

برای پرداخت آنلاین هزینه لندینگ فی کانادا لازم است به اکانت خود در وبسایت IRCC مراجعه و لینک صفحه پرداخت را دریافت کنید. سپس با مراجعه به وبسایت تهران پیمنت و ایجاد حساب کاربری در آن مراحل زیر را طی کنید.

  1. وارد حساب کاربری خود شوید.
  2. دکمه ثبت سفارش را انتخاب کنید.
  3. نوع سرویس مورد نظر خود را از میان گزینه‌های Quebec Skilled Workers ،Federal Skilled Workers و Right of Permanent Resident Fee انتخاب کنید. در بخش‌های مرتبط با دو مورد اول، هزینه‌های مرتبط با لندینگ فی نیز مشخص شده است.
  4. پس از انتخاب هزینه‌های مورد نظر لازم است صفحه پرداخت و نام کاربری و رمز عبور خود را ثبت کنید و به مرحله بعدی بروید.

برای اطلاع از وضعیت سفارش خود در هر زمان که بخواهید می‌توانید به قسمت سفارش‌ها مراجعه کرده و سفارش مورد نظر خود را انتخاب و بررسی کنید. در همه مراحل نیز می‌توانید از تیم پشتیبانی قوی تهران پیمنت کمک بگیرید و سوالات و ابهامات خود را با این تیم در میان بگذارید. پس از پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا لازم است رسید پرداخت که در حساب کاربری وبسایت IRCC شما قرار دارد پرینت گرفته و آن را در میان مدارک سفارت قرار دهید.

پس از پرداخت هزینه RPRF چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از اینکه هزینه RPRF را پرداخت کردید، به‌طور رسمی وضعیت اقامت دائم برای شما فعال می‌شود. گام بعدی درخواست دریافت کارت PR است که برای ورود به کانادا به آن نیاز دارید. معمولا حدود ۴۵ روز طول می‌کشد تا سفارت‌ها کارت PR جدید صادر کنند اما برخی متقاضیان ممکن است با تاخیرهای چندماهه نیز روبرو شوند. در هر صورت، به‌محض اینکه کارت PR خود را دریافت کردید می‌توانید آزادانه به کانادا وارد و از این کشور خارج شوید.

در پایان، با پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا شما رسما به‌عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شوید. بنابراین، پرداخت هزینه حق اقامت دائم کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از مراحل مهم در اخذ شهروندی این کشور محسوب می‌شود. تهران پیمنت این هزینه را مانند هزینه وقت سفارت کانادا از طرف شما با دریافت کارمزد کم، به‌سرعت و به‌راحتی پرداخت می‌کند. بنابراین، نیازی نیست که نگران محدودیت‌ها باشید. تنها لازم است پرداخت این مبلغ را به تهران پیمنت بسپارید تا مراحل نهایی دریافت شهروندی کانادا را نیز انجام دهید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

برای پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا لازم است به اکانت خود در وبسایت IRCC مراجعه کنید و پس از آن به لینک پرداخت هزینه مراجعه کنید. در این مرحله می‌توانید با استفاده از خدمات تهران پیمنت، مبلغ RPRF را به‌راحتی و به‌سرعت پرداخت کنید.

وقتی می‌خواهید از طریق برنامه‌هایی مانند اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری کانادا شهروند این کشور شوید، لازم است مبلغی را به‌عنوان حق اقامت دائم کانادا (RPRF) پرداخت کنید.

متوسط نمره آیلتس جنرال برای اخذ ویزای کاری کانادا معمولا ۶ است اما باتوجه به نوع ویزای کاری ممکن است این عدد بیشتر یا کمتر باشد. به طور معمول حداقل نمره آزمون آیلتس برای ویزای اکسپرس انتری کانادا ۶ و برای ویزای خوداشتغالی و ویزای استارتاپی کانادا ۵ است.

در صورتی که به هر دلیل لندینگ انجام نشود یعنی شخص به کانادا وارد نشود و یا پرونده مهاجرتی رد یا بسته شود این هزینه قابل استرداد (Refundable) است.

لندینگ فی کانادا برای تمامی برنامه های مهاجرتی که منتهی به اقامت دائم می شود، باید پرداخت شود و هزینه آن در حال حاضر ۵۱۵ دلار کانادا تعیین شده است.