homeتهران پیمنتleftخدماتleftسایر سفارت‌هاleftپرداخت هزینه ویزای نروژ از طریق VFS

پرداخت هزینه ویزای نروژ از طریق VFS

کشور نروژ واقع در شمال اروپا، یکی از کشورهای عضو شنگن (Schengen Area) به شمار می‌رود و همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت بوده است. ویزاهای این کشور بسته به هدف مهاجرت، انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی (شنگن)، ویزای کاری و ویزای دانشجویی نروژ از جمله پرمتقاضی‌ترین ویزاهای این کشور هستند. در ادامه هزینه انواع ویزای نروژ، مراحل درخواست ویزا، مدارک مورد نیاز و روش پرداخت هزینه ویزای نروژ را بررسی می‌کنیم.

 

تعیین وقت و پرداخت هزینه ویزای نروژ

پرداخت هزینه ویزای نروژ

 

برای پرداخت هزینه ویزای نروژ از طریق VFS کلیک کنید.

 

چه کسی به ویزای نروژ نیاز دارد؟

اخذ ویزای نروژ بستگی به کشور مبدا دارد. شهروندان کشورهایی همچون اروپا، ایالات متحده، استرالیا، کانادا، ژاپن و مکزیک برای سفر ۹۰ روزه به نروژ، نیازی به اخذ ویزا ندارند ولی شهروندان سایر کشورها از جمله ایران باید برای اخذ ویزای نروژ اقدام کنند. ویزای نروژ باتوجه به هدف مهاجران به ۲ دسته ویزای کوتاه‌ مدت و ویزای بلندمدت تقسیم می‌شود. در ادامه پرمتقاضی‌ترین ویزاهای کشور نروژ را بررسی می‌کنیم.

 

انواع ویزای نروژ

دریافت اقامت و اخذ ویزای نروژ باتوجه به هدف از مهاجرت انواع گوناگونی دارد و برای درخواست هر یک باید الزامات مشخصی را رعایت کنید. انواع ویزای کشور نروژ عبارت‌اند از:

 

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ را با نام ویزای شینگن هم می‌شناسند. نروژ از سال ۲۰۰۱ عضو منطقه شینگن شده است و برای سفر به این کشور می‌توانید ویزای شنگن دریافت کنید. با دریافت ویزای شینگن نه تنها به نروژ، که می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر عضو این منطقه نیز سفر کنید. ویزای توریستی یا ویزای شینگن، ویزایی موقت و کوتاه‌ مدت با اعتبار ۶ ماهه است که با داشتن آن می‌توانید ۳ ماه در کشور نروژ اقامت کنید. اخذ ویزای شینگن یا ویزای توریستی نروژ معمولا با هدف سفر یا دیدارهای کوتاه خانوادگی صورت می‌گیرد.

 

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری نروژ ویزایی بلند مدت است و در صورتی که توسط یک کارفرما در نروژ استخدام شوید می‌توانید برای دریافت ویزای کاری نروژ اقدام کنید. رایج‌ترین نوع ویزای کاری نروژ، ویزای نیروی کار ماهر است و برای افرادی صادر می‌شود که مدرک دانشگاهی داشته باشند یا آموزش حرفه‌ای دیده باشند.

به طور خلاصه به این ویزا «ویزای کاری» گفته می‌شود اما در واقع ویزایی که برای متقاضیان صادر می‌شود، مجوز اقامت برای اشتغال در نروژ (Norwegian Residence Permit for Work) است و این افراد می‌توانند به صورت قانونی در این کشور کار و زندگی کنند. برای دریافت ویزای کاری نروژ، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • تحصیلات دانشگاهی (Higher Education) داشته باشید،
 • تحصیلات آموزش حرفه‌ای (Vocational Training) داشته باشید،
 • کارفرمایی در نروژ با شغلی مناسب پیدا کرده باشید،
 • شغل موردنظرتان تمام‌ وقت باشد،
 • حقوق دریافتی شما از حداقل حقوق دریافتی یک شهروند نروژی کمتر نباشد،
 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید،
 • پیشینه کیفری نداشته باشید.

 

برای پرداخت هزینه ویزای نروژ کلیک کنید.

 

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی نروژ بلندمدت است و مناسب دانشجویان خارجی است که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند. دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ باید:

 • در یک دانشگاه یا کالج نروژی پذیرفته شده باشند.
 • دانشگاه یا کالج باید توسط (NOKUT | Norwegian Agency for Quality Assurance in Education) تایید شده و معتبر باشد.
  (NOKUT آژانس دولتی تضمین کیفیت تحصیلات در نروژ است و دانشگاه‌ ها و کالج‌ های نروژ و همچنین مراکز آموزش عالی خارجی را از نظر کیفیت آموزشی بررسی می‌کند.)
 • دوره تحصیلی‌شان باید تمام وقت باشد.
 • پول کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه‌ های زندگی در نروژ داشته باشند. متقاضیان برای زندگی در نروژ به حداقل ۱۲۸،۸۸۷ کرون در یک سال تحصیلی نیاز دارند. این مقدار پول باید در یک حساب بانکی در کشور نروژ نگهداری شود.

 

نکته مهم در اخذ ویزای تحصیلی نروژ این است که علاوه‌ بر درخواست برای ویزای دانشجویی، اگر دوره آموزشی شما بیشتر از ۹۰ روز باشد، باید برای مجوز تحصیل (Study Permit) در این کشور درخواست خود را ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای دانشجویی نروژ، می‌توانید مطلب چگونه ویزای دانشجویی نروژ دریافت کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

ویزای خانوادگی نروژ

ویزای خانوادگی نروژ نیز ویزایی طولانی‌مدت است و مختص افرادی است که یکی از اعضای خانواده‌شان شهروند یا مقیم کشور نروژ باشد. متقاضیان در صورتی می‌توانند برای ویزای خانوادگی درخواست دهند که عضو خانواده‌شان در نروژ بتواند محل مناسبی برای زندگی آن‌ها فراهم کند و حداقل ۳۰۰،۹۸۸ کرون نروژ در سال، درآمد داشته باشد.

 

ویزای فریلنسری نروژ

ویزای فریلنسری نروژ، از جمله ویزاهای طولانی‌مدت این کشور است و برای فریلنسرهایی صادر می‌شود که می‌توانند به‌صورت دورکار فعالیت اقتصادی داشته باشند. ویزای فریلنسری نروژ برای سکونت فریلنسر‌ها در منطقه سوالبار (Svalbard) کشور نروژ صادر می‌شود. منطقه سوالبار در شمالی‌ترین نقطه اروپا و بین نروژ و قطب شمال قرار دارد و منطقه‌ای سردسیر به شمار می‌رود؛ البته این موضوع باعث نشده مهاجران به این منطقه مهاجرت نکنند. برخی از مشاغلی که برای اخذ ویزای فریلنسری منطقه سوالبار مناسب است عبارتند از: مدرسین آنلاین زبان، برنامه‌نویسان کامپیوتر، توسعه‌دهندگان و بازاریابان شبکه‌های اجتماعی.

 

تعیین وقت ملاقات و پرداخت هزینه ویزای نروژ

درخواست ویزا و پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت نروژ

 

برای پرداخت هزینه ویزای نروژ از طریق VFS کلیک کنید.

 

حداقل مدارک لازم برای اخذ ویزای نروژ

برای دریافت ویزای کشور نروژ باید مدارک مشخصی آماده و ارائه کنید. حداقل مدارک لازم برای اخذ ویزای نروژ به شرح زیر است. توجه کنید که الزامات و مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزا مقداری متفاوت است و باید با توجه به ویزای درخواستی‌ خود، مدارک مشخصی را جمع‌آوری کرده و ارائه دهید.

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار (و کپی از تمام صفحات پیشین آن)
 • تصویر و کد پیگیری تکمیل فرم اپلیکیشن ویزا
 • دو قطعه عکس در سایز پاسپورت (پس‌زمینه سفید)
 • کاور لتر (Cover Letter)
 • شناسنامه/ سند ازدواج
 • ارائه مدرک محل اقامت در نروژ
 • پرداخت هزینه بیمه مسافرتی (بیمه‌ای که حداقل ۳۰ هزار یورو هزینه‌های پزشکی را پوشش بدهد)
 • گواهی رزرو بلیط پرواز
 • گواهی‌های اشتغال به کار، تحصیل یا بازنشستگی
 • رزرو هتل (واچر رزرو هتل)، تأیید محل اقامت فرد دعوت کننده
 • پرینت حساب بانکی سه ماهه برای تأیید تمکن مالی متقاضی

 

مراحل درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت نروژ از طریق VFS

 1. برای درخواست ویزای سفارت نروژ ابتدا باید به وبسایت اداره مهاجرت نروژ که با UDI شناخته می‌شود مراجعه کنید. اگر در وبسایت UDI اکانت دارید، با وارد کردن Username و Password خود وارد صفحه کاربری شوید و اگر در این وبسایت اکانت ندارید با وارد کردن ایمیل‌تان یک اکانت بسازید.
 2. فرم درخواست (اپلیکیشن) ویزای نروژ را برای نوع ویزای مورد نظر خود تکمیل کنید. به عنوان مثال اگر برای ویزای توریستی نروژ یا همان ویزای شینگن اقدام می‌کنید باید فرم اپلیکیشن درخواست ویزای شنگن را پر کنید.
 3. در مرحله بعد ملیت خود را مشخص می‌کنید تا الزامات و مدارکی که باید ارائه دهید برایتان مشخص شود.
 4. هزینه بررسی درخواست ویزای نروژ را از طریق کردیت کارت (ویزا یا مسترکارت) پرداخت کنید.
 5. در مرحله بعد باید وقت مصاحبه رزرو کنید. این کار را از طریق کنسولگری نروژ یا مرکز درخواست ویزا باید انجام دهید. در حال حاضر امور مربوط به ثبت اطلاعات بیومتریک و تنظیم وقت سفارت در ایران را وبسایت VFS Global انجام می‌دهد. بنابراین پس از انجام امور مربوط به UDI، به وبسایت VFS Global مراجعه کرده و با کلیک روی Book an Appointment، زمان مدنظرتان را برای مراجعه حضوری انتخاب کنید. برای رزرو وقت مصاحبه در VFS Global، باید اطلاعات لازم را از طریق یک ایمیل به آدرس [email protected] ارسال کرده و رسید پرداخت اپلیکیشن ویزای نروژ را نیز ارائه دهید.
 6. در نهایت، وقت سفارت نروژ تایید شده و یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

 

هزینه رزرو وقت سفارت نروژ از طریق VFS

هنگام درخواست ویزای نروژ باید هزینه‌ای پرداخت کنید تا درخواست ویزای شما بررسی شود. هزینه رزرو وقت ویزای نروژ غیرقابل استرداد است و مقدار آن بستگی به نوع ویزا دارد. در ادامه مبلغ هزینه پرمتقاضی‌ترین ویزاهای نروژ را مرور می‌کنیم:

نوع ویزای نروژ

مقدار هزینه ویزا

ویزای توریستی (افراد بالای ۱۲ سال)

۸۰ یورو

ویزای توریستی (افراد ۶ تا ۱۲ سال)

۴۰ یورو

ویزای توریستی (افراد زیر ۶ سال)

بدون هزینه

ویزای کاری

6900 کرون نروژ

ویزای تحصیلی (افراد بالای ۱۸ سال)

5900 کرون نروژ

ویزای خانوادگی (درخواست برای اولین بار، به ازای هر بزرگسال)

10500 کرون نروژ

ویزای فریلنسری منطقه سوالبار

6300 کرون نروژ

 

برای پرداخت هزینه رزرو وقت سفارت نروژ از طریق VFS کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه رزرو وقت سفارت نروژ از طریق VFS

پرداخت هزینه ویزای نروژ با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی (کردیت کارت) صورت می‌گیرد. اگر کارت اعتباری بین‌المللی داشته باشید می‌توانید به راحتی این هزینه‌ها را پرداخت کنید. اما اگر به مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال دسترسی ندارید می‌توانید پرداخت هزینه را به تهران پیمنت بسپارید.

برای ثبت سفارش پرداخت هزینه تعیین وقت ویزای نروژ، به صفحه خدمات تهران پیمنت مراجعه کنید و روی «سفارت‌ها» کلیک کنید. گزینه «پرداخت هزینه ویزای نروژ» را انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید. در سمت چپ صفحه روی ثبت سفارش کلیک کنید و سفارشتان را ثبت کنید؛ سفارش شما در کمتر از ۳ ساعت انجام خواهد شد. پس از پرداخت هزینه ویزای نروژ، می‌توانید به سایت VFS Global مراجعه کنید و با ارائه رسید پرداخت هزینه ویزای نروژ، زمان موردنظر خود را برای مصاحبه و انجام امور مربوط به انگشت‌نگاری (بیومتریک) انتخاب کنید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه ویزای دانشجویی نروژ برای افراد بالای ۱۸ سال، ۵۹۰۰ کرون نروژ است

هزینه ویزای توریستی نروژ برای افراد بالای ۱۲ سال، ۸۰ یورو است. این مبلغ برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

 

بله، چنانچه در حین تحصیل بتوانید کار مناسب پیدا کنید، می‌توانید پس از تحصیل، ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری نروژ تغییر بدهید.

 

بله، دانشجویان خارجی در نروژ می‌توانند به صورت پاره‌وقت (حداکثر ۲۰ ساعت کاری در هفته) برای تامین هزینه‌های خود کار کنند. این افراد در تعطیلات رسمی کشور نروژ می‌توانند به صورت تمام وقت مشغول کار باشند.

ویزای توریستی (ویزای شینگن)، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای خانوادگی و ویزای فریلنسری از پرمتقاضی‌ترین ویزاهای کشور نروژ به شمار می‌روند.