پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی و مقصد بسیاری از مهاجران برای سفر به این کشور است. مهاجران به دلایل متنوعی به انگلیس سفر می‌کنند. ممکن است هدف شما از مهاجرت به کشور انگلستان تحصیلی باشد یا کاری؛ تفریحی باشد یا دیدن اقوام. دلیلتان برای سفر به انگلستان هرچه که باشد باید ابتدا برای درخواست ویزای موردنظرتان اقدام کنید. از آن‌جا که دانستن شرایط و مراحل اخذ ویزا برای هر مهاجری ضرورت دارد، در این مطلب قصد داریم هر آن‌چه لازم است درباره اخذ ویزا و تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان بدانید را بیان کنیم تا با آگاهی بیشتر قدم در این راه بگذارید.

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

اولین نکته هنگام اقدام برای اخذ ویزا این است تحقیق کنید آیا به ویزای انگلستان نیاز دارید یا خیر. ضرورت اخذ ویزای انگلستان، به کشور مبداء متقاضی بستگی دارد. مثلا شهروندان آمریکایی، اروپایی و برخی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلستان، تا ۶ ماه پس از سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند، اما دیگر کشورها برای سفر به انگلستان باید ویزا دریافت کنند. شهروندان ایرانی نیز باید برای ورود به کشور انگلستان ویزا دریافت کنند و فرقی نمی‌کند به قصد تحصیل به انگلستان سفر می‌کنند یا تفریح. بنابراین باتوجه به هدفتان از سفر به انگلستان باید نوع ویزایتان را مشخص کرده و برای دریافت آن اقدام کنید. هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

پس از اینکه دانستید برای مهاجرت به انگلستان اخذ ویزا الزامی است، باید به دنبال راه و روش مناسب اخذ ویزا بگردید. گفتیم مناسب‌ترین ویزا برای شما بستگی به هدفتان از سفر به انگلستان دارد. مثلا افرادی که به قصد ادامه تحصیل به انگلستان سفر می‌کنند، برای ویزای تحصیلی باید اقدام کنند؛ یا افرادی که برای یافتن شغل مناسب به این کشور سفر می‌کنند، باید به دنبال اخذ ویزای کاری انگلیس باشند. در ادامه پرمتقاضی‌ترین ویزاهای انگلستان را بررسی می‌کنیم و با روش‌های مهاجرت به انگلستان بیشتر آشنا می‌شویم.مهاجرت و هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

ویزای دانشجویی انگلستان

ویزای دانشجویی انگلستان (Student Visa) را به ویزای 4Tier نیز می‌شناسند و برای اخذ این ویزا باید از دانشگاهی در انگلستان پذیرش بگیرید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزا حداقل 6 ماه زمان لازم است و باید از قبل برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. باتوجه به مدت زمان مقطع تحصیلی که برایش اپلای می‌کنید، ویزای شما اعتبار دارد. این مقدار ممکن است ۲ تا ۵ سال متغیر باشد. دانشجویان خارجی می‌توانند همزمان با تحصیل، به کاری پاره‌وقت در انگلستان مشغول شوند؛ پس با اخذ ویزای تحصیلی مجاز به کار در انگلستان نیز خواهید بود.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان (Short-term Study Visa) بیشتر برای تحصیل در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی کاربرد دارد و مدت زمان اعتبار این ویزا بیش از ۶ ماه و نهایتا تا ۱۱ ماه است. برای اخذ این ویزا باید حداقل ۱۶ سال داشته باشید و باید بتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید. البته فراموش نکنید با این نوع از ویزای تحصیلی نمی‌توانید همزمان با تحصیل کار کنید و در نهایت نیز باید انگلستان را پس از اتمام اعتبار ویزا ترک کنید. دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی برای اعطای ویزای کوتاه‌مدت توسط یک‌سری از موسسه‌های خاص در کشور انگلستان برگزار می‌شود که از طریق لینک ویزای تحصیلی کوتاه مدت در وبسایت رسمی دولت انگلیس قابل دسترسی است.

ویزای کاری انگلستان

راه پرمتقاضی دیگری نیز برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد و آن اخذ ویزای کاری (Work Visa) است. ویزای کاری انگلستان باتوجه به توانایی و تخصص شما، همراهی خانواده و مواردی از این دست اعطا می‌شود. مدت‌زمان ویزای کاری انگلستان بستگی به جاب‌آفری دارد که دریافت می‌کنید، ولی به طور کلی با 5 سال حضور مداوم و کار در انگلستان می‌توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید. چند ویزای کاری محبوب انگلیس عبارت‌اند از:

ویزای نیروی کار ماهر انگلستان

برای دریافت ویزای نیروی کار ماهر (Skilled Worker Visa) باید از کارفرمایی در انگلستان پیشنهاد شغل دریافت کنید. این کارفرما باید از Home Office که وزارت کشور انگلستان است، تاییدیه و مجوز جذب نیروی کار ماهر خارجی داشته باشد و مشاغلی نیز که به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد در لیست مشاغل موردتایید این وزارتخانه باشد.

نکته مهم درباره مشاغل پیشنهادشده توسط کارفرمایان این است که حداقل درآمد کسب شده نیروهای کار ماهر خارجی نباید از حداقل دستمزد در انگلستان کمتر باشد. فراموش نکنید برای درخواست ویزای نیروی کار ماهر حتما باید به زبان انگلیسی در حد B1 طبق سیستم سنجش زبانی CEFR (چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها) مسلط باشید. ضمن این‌که اعتبار ویزای نیروی کار ماهر، 5 سال است و باید تمدید شود. با تمدید این ویزا پس از ۱۰ سال زندگی و کار در کشور انگلستان می‌توانید برای ویزای دائم این کشور درخواست دهید.

ویزای Scale-up Worker انگلستان

ویزای اسکیل‌آپ ورکر (Scale-up Worker Visa) برای افرادی است که در زمینه‌ای مشخص تخصص دارند و تخصصشان در Home Office تایید شده است. به این صورت می‌توانند حداقل ۶ ماه جاب آفر دریافت و به این کشور سفر کنند. با ویزای Scale-up Worker می‌توانید ۲ سال در انگلستان زندگی و کار کنید و تا ۵ سال نیز می‌توانید این ویزا را تمدید کنید. پس از پایان پنج سال نیز می‌توانند برای اخذ اقامت دائم در کشور انگلستان درخواست خود را ثبت کنید.

ویزای کادر درمان انگلستان

Health and Care Worker Visa یا همان ویزای کادر درمان، برای پرستاران، پزشکان، متخصصان سلامت و به طور کل مراقبان سلامت اجتماعی مناسب است و با استفاده از این ویزا می‌توانند در کشور انگلستان اقامت دریافت کنند. برای استفاده از ویزای کادر درمان اول باید توسط سیستم بهداشت و درمان انگلستان (NHS) تایید صلاحیت شده و سپس این ویزا را دریافت کنید. ویزای کادر درمان نیز ۵ ساله است و پس از آن می‌توانید برای اخذ ویزای اقامت دائم در کشور انگلستان درخواست دهید.

ویزای کار پس از تحصیل انگلستان

ویزای کار پس از تحصیل که با عنوان Graduate Visa شناخته می‌شود، یکی از مرسوم‌ترین ویزاهای اخذ اقامت کشور انگلیس است. دانشجویان خارجی پس از تحصیل در یکی از دانشگاه‌های انگلستان می‌توانند برای ویزای کار پس از تحصیل درخواست خود را ثبت کنند. برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل باید در انگلستان ساکن و فارغ‌التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای یکی از دانشگاه‌های انگلیسی باشید.

همان‌طور که گفتیم باید ویزای تحصیلی انگلستان را داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کار پس از تحصیل درخواست دهید. ویزای کار پس از تحصیل ۲ تا ۳ ساله است. اعتبار این ویزا برای رشته‌های کارشناسی ارشد ۲ ساله و برای فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری ۳ ساله است و پس از پایان ویزای Graduate Visa باید انگلستان را ترک کنید. شاید تعجب کنید اما با ویزای کار پس از تحصیل نمی‌توانید به‌صورت مستقیم برای اخذ اقامت دائم در کشور انگلستان اقدام کنید. بنابراین برای اخذ اقامت دائم انگلستان باید بعد از اتمام اعتبار ویزای کار پس از تحصیل، برای ویزای نیروی کار ماهر (Skilled Worker Visa) درخواست دهید و بعد از آن برای اقامت دائم در کشور انگلستان اقدام کنید.

ویزای تفریحی انگلستان

ویزای تفریحی انگلستان یا ویزای ویزیتوری (Visitor Visa) نیز از پرتقاضاترین ویزاهای کشور انگلستان، به خصوص میان شهروندان ایرانی است. برای استفاده از ویزای ویزیتوری انگلستان و مهاجرت کوتاه‌مدت به انگلستان، دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. مثلا اگر بخواهید برای دیدن اقوام خود به انگلستان بروید یا بخواهید به علت گردشگری یا ازدواج به این کشور سفر کنید، باید ویزای تفریحی دریافت کنید. اگر کمتر از 6 ماه در این کشور اقامت می‌کنید، ویزای توریستی یا تفریحی گزینه مناسبی برای شماست. اما اگر قصد دارید بیشتر از ۶ ماه در انگلستان زندگی کنید باید ویزای خانوادگی دریافت کنید. در ادامه درباره ویزای خانوادگی می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ویزای خانوادگی انگلستان

ویزای خانوادگی (Family Visa) مناسب افرادی است که والدین، فرزند یا همسرشان در انگلستان شهروندی دائم دارد. به این منظور می‌توانید برای فمیلی ویزا درخواست بدهید و تا ۲ سال و ۹ ماه در این کشور بمانید. گاهی ویزای خانوادگی را می‌توان تا ۵ سال نیز تمدید کرد. برای ویزای خانوادگی باید گواهی تمکن مالی ارائه دهید و نشان دهید که به زبان انگلیسی تسلط دارید. البته با این ویزا نمی‌توانید در انگلستان به کار یا تحصیل مشغول شوید. همان‌طور که گفتیم ویزاهای انگلستان متنوع‌اند و باتوجه به خواسته و مقصد شما از سفر به این کشور باید برای ویزای مناسب درخواست دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این‌باره پیشنهاد می‌کنیم مطلب راه‌های مهاجرت به انگلستان را مطالعه کنید.

پس از مشخص شدن هدفتان از مهاجرت و انتخاب نوع ویزای انگلستان، نوبت به دانستن مبلغ ویزا می‌رسد. هزینه ویزاهای انگلستان یکسان نیست و هر ویزا مبلغ مشخصی دارد که باید پرداخت شود. پیش از دانستن مبلغ انواع ویزای انگلیس نیز بهتر است بدانید که اگر قرار باشد بیشتر از ۶ ماه در این کشور ساکن شوید باید هزینه بیمه سلامت (IHS) بپردازید. هزینه بیمه (IHS) بر اساس تعداد متقاضی و مدت اقامت در انگلستان عددی متغیر است و برای دانستن جزئیات و مبالغ هزینه بیمه (IHS) انگلستان می‌توانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید. در ادامه برای مطالعه دقیق هزینه انواع ویزای انگلیس جدول زیر را می‌توانید مطالعه کنید. در این جدول هزینه هر ویزا به ازای هر نفر و به پوند انگلستان ذکر شده است.

نوع ویزاهزینه ویزا به ازای یک نفر (پوند)
ویزای توریستی (Standard Visitor Visa)۱۱۵
ویزای تحصیلی (Student Visa)۴۹۰
ویزای اسکیل ورکر (Skilled Worker Visa)۷۱۹-۱۵۰۰
ویزای کادر درمان (Health and Care Worker Visa)۲۸۴
ویزای نیروی کار Scale-up۸۲۲
ویزای Charity۲۹۸
ویزای نیروی خلاق (Creative Worker Visa)۲۹۸
ویزای کار پس از تحصیل (Graduate Visa)۸۲۲
ویزای نوآوری (Innovator Visa)۱۱۹۱
ویزای تحصیلی کودک (Child Student Visa)۴۹۰
ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Short-term Study Visa)۲۰۰
ویزای خانوادگی (Family ‌Visa)۱۸۴۶
اقامت دائم (Indefinite leave to Remain)۲۸۸۵

علاوه بر جدولی که مطالعه کردید می‌توانید به مطلب هزینه انواع ویزای انگلیس هم مراجعه کنید تا به طور کامل درباره مبالغ ویزاهای کشور انگلستان اطلاعات کسب کنید.

پیش از ثبت درخواست ویزای انگلستان، باید درباره مدارک لازم اطلاعات کافی کسب کنید. مدارکی که باید به سفارت انگلستان ارائه بدهید، باتوجه به نوع ویزای شما می‌تواند متفاوت باشد. در زیر مهم‌ترین مدارکی که باید برای سفارتخانه آماده کنید را ذکر می‌کنیم:

 • فرم درخواست ویزا و برگه تایید وقت سفارت
 • پاسپورت
 • واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه دعوت نامه معتبر (اگر با دعوت نامه سفر می‌کنید)
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب
 • رسید پرداخت ویزا
 • سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • شناسنامه و ۲ قطعه عکس
 • سند ملک
 • گواهی اشتغال به کار و مدارک شغلی

برای مطالعه کامل و دقیق مدارکی که برای سفارتخانه انگلستان نیاز دارید، به مقاله چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس نیاز است؟ مراجعه کنید تا به راحتی پاسخ سوالاتتان را بیابید.پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

برای اپلای یکی از ویزاهای انگلستان اول به وبسایت GOV.UK مراجعه کنید و روی Visas and Immigration کلیک کنید تا بتوانید ویزای مدنظرتان را انتخاب کنید.

پس از انتخاب نوع ویزا روی Apply for Visa کلیک کنید تا به بخش بعدی منتقل شوید.

حالا با انتخاب زبان انگلیسی وارد بخش بیومتریک می‌شوید. در بخش بیومتریک یا انگشت‌نگاری نام کشور مدنظرتان را برای مراجعه به سفارت وارد کنید. با انتخاب گزینه Next وارد صفحه‌ای خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به ویزا و نکات پیش از اپلای را مطالعه کنید. با مطالعه و ورود به صفحه بعد باید برای خود یک اکانت شخصی درست کنید.

با درج ایمیلتان یک ایمیل برایتان ارسال می‌شود که با استفاده از لینک داخل ایمیل، پروسه درخواست ویزا را ادامه می‌دهید.

در مرحله بعد به فرم اپلیکیشن ویزا می‌رسید و باید اطلاعات خواسته شده را با دقت کامل درج کنید تا در نهایت به بخش پرداخت منتقل شوید.

نکته مهم برای شهروندان ایرانی این است که اگر کشور ایران را برای بیومتریک انتخاب کنید، مدارک را نمی‌توانید به صورت آنلاین بارگذاری کنید و در روز مصاحبه باید مدارک را به همراه خود به سفارتخانه ببرید. اما اگر کشور دیگری جز ایران را انتخاب کرده باشید پیش از پرداخت هزینه‌های ویزا و بیمه (IHS)، مدارکتان را باید بارگذاری کنید.

با مراجعه به مطلب چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟ اطلاعات بیشتری می‌توانید در این باره کسب کنید.

پس از دانستن مراحل مختلف درخواست ویزا، باید درباره پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان بدانید. برای پرداخت هزینه‌های ویزا و بیمه نیاز به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دارید که معمولا شهروندان ایرانی به این کارت‌ها دسترسی ندارند. اگر کارت اعتباری بین‌المللی داشته باشید می‌توانید به راحتی هزینه ویزا را پرداخت کنید. اما اگر به کارت‌های اعتباری مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

برای پرداخت هزینه ویزای انگلستان، می‌توانید سفارش خود را در تهران پیمنت ثبت کنید تا پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان را برایتان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهیم. پس از پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلستان می‌توانید زمان موردنظر خود را برای مصاحبه انتخاب کنید. برای تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان به صفحه‌ای از وبسایت VFS Global هدایت می‌شوید تا زمان مناسب برای مصاحبه را انتخاب کنید. در این وبسایت اکانت بسازید و با ورود به اکانت خود، روی گزینه Schedule Appointment کلیک کنید. با ورود به صفحه تعیین وقت مصاحبه ویزا، فرمی می‌بینید که در آن اطلاعات مربوط به مکان دفتر سفارت انگلستان در ایران، تعداد اعضای خانواده که همراه شما مهاجرت می‌کنند و علت درخواست تعیین وقت را باید انتخاب کنید. در نهایت رسید تاییدیه تعیین وقت بیومتریک را چاپ کنید تا به هنگام مراجعه به سفارت به همراه داشته باشید.راهنمای مبلغ هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

 1. بهتر است ۱۵ دقیقه زودتر در مرکز صدور ویزا (VAC) حاضر شوید و نمی‌توانید شخصی را جای خود بفرستید.
 2. اعضای خانواده‌تان که برایشان درخواست ویزا کرده‌اید باید به همراه شما در جلسه مصاحبه حاضر شوند.
 3. متقاضیان زیر ۱۸ سال باید به همراه یک فرد بزرگسال در جلسه مصاحبه حاضر شوند.
 4. در مرکز صدور ویزا امور مربوط به ثبت اطلاعات بیومتریک نیز انجام می‌شود. فراموش نکنید بدون ثبت اطلاعات بیومتریک تقاضای ویزایتان ثبت نمی‌شود.
 5. به هنگام ثبت اطلاعات بیومتریک، با اسکنر، اثر انگشت هر دو دست شما ثبت خواهد شد.
 6. در مرکز صدور ویزا عکسی دیجیتالی از شما گرفته می‌شود. در این عکس باید صورتتان کامل مشخص باشد و بدون عینک باشید.
 7. کودکان زیر ۵ سال باید به همراه شما در مرکز حاضر شوند؛ البته نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک آن‌ها نیست.
 8. مدارک موردنیاز را از قبل جمع‌آوری کرده و به همراه خود به مرکز صدور ویزا ببرید.
 9. متقاضیان باید اصل پاسپورتشان را که حداقل یک صفحه خالی پشت و رو داشته باشد، ارائه دهند.
 10. کپی مدارک باید در قالب کاغذ A4 و با کیفیت مناسب باشد.

پرداخت هزینه‌های سفارت انگلیس (IHS و Pay for Application) باید از طریق کردیت کارت‌ها (ویزا کارت یا مستر کارت) انجام شود. اگر به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید می‌توانید با استفاده از خدمات آنلاین ارزی تهران پیمنت، پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان خود را انجام دهید. ما سفارش شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین میزان کارمزد پرداخت می‌کنیم.

 • مشخصات نوع ویزا
 • آدرس پستی محل اقامت خود در انگلستان
 • زمان و تاریخ دقیق سفر
 • آدرس ایمیل معتبر

پس از پر کردن تمامی فرم‌ها و ارائه مدارک و Submit کردن آن‌ها، تنها 3 ساعت فرصت خواهید داشت تا هزینه تعیین وقت سفارت را پرداخت کنید.

 1. هزینه اپلیکیشن (هزینه ویزا)
 2. هزینه IHS

اخذ ویزای انگلستان مستلزم تعیین وقت مصاحبه و حضور در یکی از مراکز صدور ویزا (VAC) جهت مصاحبه است. به همین منظور، سیستم آنلاینی به نام visa4uk جهت تعیین وقت مصاحبه در نظر گرفته شده است.

4.89 - 5(1012کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

کسب اطلاعات بیشتر