homeتهران پیمنتleftخدماتleftسایر سفارت‌هاleftپرداخت هزینه ویزای استرالیا

پرداخت هزینه ویزای استرالیا

از آنجا که استرالیا مقصد بسیاری از مهاجران است، دولت استرالیا روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور تعریف کرده است و هر متقاضی باتوجه به هدفش از سفر به این کشور، لازم است برای ویزای مشخصی اقدام کند. ویزاهای مختلف در استرالیا شرایط متفاوت و هزینه‌های مخصوص به خود را دارند. در این مطلب ابتدا درباره ویزاهای مختلف استرالیا و هزینه‌های مربوطه به آن توضیح می‌دهیم و در نهایت یک روش مناسب برای پرداخت هزینه ویزای استرالیا به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با انواع ویزای استرالیا، پرداخت هزینه ویزای استرالیا زیر ۳ ساعت با کارمزد پایین
آشنایی با انواع ویزای استرالیا

آشنایی با انواع ویزای استرالیا

پیش از مهاجرت به استرالیا باید بدانید کدام روش مهاجرتی برای شما مناسبتر است. بنابراین بد نیست ابتدا با انواع ویزای کشور استرالیا آشنا شوید:

ویزاهای دانشجویی استرالیا

ویزاهای دانشجویی در استرالیا به ۳ دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند و هر کدام با شماره سابکلاس‌های مشخصی شناخته می‌شوند. ویزاهای دانشجویی استرالیا شامل موارد زیرند:

  • ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا (Student visa) با سابکلاس ۵۰۰ مشخص می‌شود و مناسب دانش‌آموزان و دانشجویانی است که در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیایی پذیرش گرفته‌اند. حداکثر مدت زمان ویزای تحصیلی ۵ سال است و برای درخواست این ویزا لازم است ۶۵۰ دلار استرالیا بپردازید.

  • ویزای سرپرست تحصیلی

ویزای سرپرست تحصیلی (Student Guardian visa) با سابکلاس ۵۹۰ شناخته می‌شود و مناسب قیم قانونی یا والدین افراد زیر ۱۸ سالی است که در استرالیا پذیرش تحصیلی می‌گیرند. مدت زمان ویزای سرپرست تحصیلی بستگی به مدت زمان تحصیل دانش‌آموز و رسیدن وی به سن قانونی ۱۸ سال دارد. سرپرستی که با ویزای سرپرست تحصیلی به استرالیا مهاجرت می‌کند باید قادر باشد هزینه‌های تحصیل و زندگی دانش‌آموز را پرداخت کند. هزینه درخواست ویزای سرپرست تحصیل ۶۵۰ دلار استرالیا است.

  • ویزای آموزش و مهارت شغلی

ویزای آموزش و مهارت شغلی (Training visa) نیز با سابکلاس ۴۰۷ مشخص می‌شود و مناسب متقاضیانی است که قصد دارند در برنامه‌های آموزشی شغلی در کشور استرالیا شرکت کنند و در نتیجه مهارت‌های خود را در حوزه تخصصی و کاری بهبود ببخشند. ویزای آموزش و مهارت شغلی ویزای اقامت موقت به شمار می‌رود و حداکثر تا ۲ سال می‌توان با این ویزا در استرالیا زندگی کرد. هزینه درخواست آموزش و مهارت شغلی ۳۲۵ دلار استرالیا است و لازم است متقاضی توسط یک اسپانسر از نظر مالی حمایت شود. به طور معمول افراد ۱۸ ساله یا بزرگتر می‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا (Visitor visa) با سابکلاس ۶۰۰، که به نام ویزای ۶۰۰ استرالیا هم معروف است به متقاضیان اجازه می‌دهد برای دیدار اقوام، خانواده و دوستان، گردش، تفریح و همچنین با اهداف درمانی و پزشکی به این کشور سفر کنند. مدت زمان این ویزا ۳ ماهه، ۶ ماهه و ۱۲ ماهه است و هزینه درخواست برای این ویزا بسته به مدت زمان و هدف از اقامت از ۱۵۰ تا ۱۱۲۵ دلار استرالیا خواهد بود.

ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است و متقاضیان با هدف یافتن کار مناسب و زندگی در شرایط بهتر به این کشور سفر می‌کنند. انواع ویزاهای کاری برای متقاضیان مختلف و علاقه‌مند به مهاجرت به استرالیا ایجاد شده است. به عنوان مثال ویزای ۴۹۱ استرالیا ویزای نیروی کار ماهری است که تمایل دارد به طور موقت در این کشور کار و زندگی کند. مدت اعتبار این ویزا ۵ سال است و هزینه درخواست ویزای ۴۹۱ استرالیا ۴۲۴۰ دلار استرالیا اعلام شده است.

ویزای ۴۷۶ استرالیا نوع دیگری از ویزای موقت نیروی کار است که مناسب نیروهای کار متخصصی است که تحصیلات تکمیلی خود را از یک موسسه معتبر دریافت کرده و کمتر از ۳۱ سال داشته باشند. این افراد می‌توانند با ویزای ۴۷۶ استرالیا حداکثر ۱۸ ماه در این کشور کار، زندگی و تحصیل کنند. هزینه درخواست ویزای ۴۷۶ استرالیا ۴۲۵ دلار استرالیا است. علاوه‌بر این دو ویزایی که نام بردیم، ویزاهای کار دیگری نیز برای ایرانیان وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها وارد بازار کار استرالیا شوید. سابکلاس ویزاهای کاری استرالیا در جدول ذکر شده است.

ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزاهای کارآفرینی و نوآوری در کار (Business Innovation and Investment Visa) که با سابکلاس‌های ۸۸۸ و ۱۸۸ شناخته می‌شوند مناسب افرادی است که می‌خواهند در کشور استرالیا کارآفرین باشند و کسب و کار خود را راه بیاندازند. ویزای ۱۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که به دنبال ویزای موقت این کشور هستند و سابکلاس ۸۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که  به دنبال اخذ اقامت دائم این کشورند. مدت زمان اقامت سابکلاس ۱۸۸ حداکثر ۵ سال است. هزینه درخواست ویزاهای کارآفرینی در استرالیا بین ۷۵۵ تا ۹۴۵۵ دلار استرالیا بسته به نوع ویزای کارآفرینی اعلام شده است.

ویزای اسپانسری استرالیا

ویزای اسپانسرشیپ استرالیا به ویزایی گفته می‌شود که یک کارفرما در استرالیا یا یک ایالت در این کشور هزینه‌های کار و زندگی یک فرد با تخصص و دانش در زمینه خاصی را تامین می‌کند. این متخصصان معمولا افراد بسیار ماهری هستند که روی زبان انگلیسی هم تسلط کافی (حداقل نمره ۶ آیلتس) دارند. برای دانستن حداقل نمره زبانی آیلتس برای هر سابکلاس ویزای استرالیا، می‌توانید مطلب نمره مناسب آیلتس برای مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.

ویزاهای ۱۸۷، ۴۹۴، ۸۹۲ و ۸۹۳ استرالیا ویزاهای اسپانسرشیپ کاری استرالیا هستند که سابکلاس‌های ۱۸۷ و ۴۹۴ حداکثر ۵ سال و سابکلاس‌های ۸۹۲ و ۸۹۳ به طور دائم به متخصصان اجازه اقامت و سکونت در استرالیا را می‌دهند. هزینه درخواست ویزاهای اسپانسری در استرالیا از ۲۵۷۰ تا ۴۲۴۰ دلار استرالیا برآورد می‌شود.

در جدول زیر کاربردی‌ترین ویزاهای استرالیا برای ایرانیان را به همراه هزینه آن‌ها جمع‌آوری کردیم که می‌توانید مشاهده کنید:

نوع ویزای استرالیا

شماره سابکلاس ویزا

هزینه ویزا

ویزای تحصیلی (Student visa)

۵۰۰

650 دلار استرالیا

ویزای سرپرست تحصیلی (Student Guardian visa)

۵۹۰

650 دلار استرالیا

ویزای آموزش و مهارت شغلی (Training visa)

۴۰۷

325 دلار استرالیا

ویزای توریستی (Visitor visa)

600

از 150 تا 1125 دلار استرالیا

ویزاهای کاری

462، 887، 476، ۱۸۶، 189، ۱۹۰، ۴۹۱ و 485

از ۴۲۵ تا ۴۲۴۰ دلار استرالیا

ویزاهای کارآفرینی و نوآوری در کار

888 و 188

از 755 تا 9455 دلار استرالیا

ویزای اسپانسری

187، 494، 892 و 893

از 2570 تا 4240 دلار استرالیا

توجه داشته باشید که ویزاهای ذکرشده در جدول تنها ویزاهای موجود کشور استرالیا نیست و می‌توانید با مراجعه به وبسایت دولت استرالیا با لیست کامل ویزاهای این کشور آشنا شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چرا هزینه صدور ویزای استرالیا متنوع است؟

از آن‌جا که هر سابکلاس ویزای استرالیا ممکن است شامل چند ویزای مختلف باشد، در هزینه‌های ویزاهای استرالیا تنوع مشاهده می‌کنید. به عنوان مثال ویزای توریستی و ویزیتوری کشور استرالیا با سابکلاس ۶۰۰ شامل حدود ۶ نوع ویزای مختلف است که هزینه‌ای ۱۵۰ دلاری تا ۱۱۲۵ دلاری (دلار استرالیا) دارد. علاوه‌بر هزینه درخواست ویزا، هزینه‌های دیگری نیز متوجه شما است که لازم است آن‌ها را پرداخت کنید. به عنوان مثال هزینه انجام امور بیومتریک و همچنین هزینه بیمه درمانی برای مدت زمانی که در استرالیا ساکن هستید از جمله هزینه‌هایی است که ناگزیر به پرداخت خواهید بود.

ضمن اینکه هزینه‌های صدور ویزای استرالیا ممکن است مرتب تغییر کند. از این رو معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا روزی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد و اگر از زمان لاج کردن (lodge – اپلای اپلیکیشن) تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، پرداخت هزینه ویزا با قیمت جدید باید انجام شود.

نحوه پرداخت هزینه ویزای سفارت استرالیا

پرداخت هزینه ویزای استرالیا باید با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی (کردیت کارت‌ها) انجام شود. چنانچه کارت اعتباری بین‌المللی داشته باشید، خودتان می‌توانید به راحتی پرداخت‌های ارزی را انجام دهید. اما اگر به مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال دسترسی ندارید پشنهاد ما استفاده از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت است.

برای ثبت سفارش پرداخت هزینه ویزای کشور استرالیا، به صفحه خدمات تهران پیمنت مراجعه کنید و روی بخش «سفارت‌ها» کلیک کنید. گزینه «پرداخت هزینه ویزای استرالیا» را انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید. در سمت چپ صفحه روی ثبت سفارش کلیک و سفارشتان را ثبت کنید. پرداخت هزینه ویزای استرالیا در تهران پیمنت به سرعت یعنی کمتر از ۳ ساعت و با میزان کارمزد مناسب انجام می‌شود.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا (Student visa) و ویزای سرپرست تحصیلی (Student Guardian visa) ۶۵۰ دلار استرالیا و هزینه درخواست ویزای آموزش و مهارت شغلی (Training visa) 325 دلار استرالیا است.

هزینه درخواست ویزای توریستی استرالیا بسته به مدت زمان و هدفتان از اقامت در این کشور از ۱۵۰ تا ۱۱۲۵ دلار استرالیا است.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی عالی در استرالیا می‌توانند از طریق این ویزا به این کشور سفر کنند.

این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد برای مدت کوتاه به منظور گردش و تفریح، تجارت، دیدار از بستگان و آشنایان و یا حتی گذراندن دوره‌ تحصیلی کوتاه مدت به استرالیا سفر کند. این ویزا برای اقامت سه ماهه، شش ماهه و ۱۲ ماهه صادر می‌شود.

پس از اینکه مراحل لاج را با موفقیت پشت سر گذاشتید رسیدی حاوی یک کد TRN یا Transaction Reference Numberدریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن به عنوان کدرهگیری پرونده خود استفاده کنید.