homeخانهleftخدماتleftسایر سفارت‌هاleftویزای الکترونیکی هند

هند یکی از کشورهای زیبا و محبوب آسیای جنوبی می‌باشد که به جمعیت و وسعت زیاد، جذابیت‌های طبیعی و شگفتی‌های ساخت بشر و همینطور فرهنگ جالب و غذاهای متنوع خود شهره است. در نتیجه افراد زیادی با هدف تفریح، کار، تحصیل، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی به این کشور سفر می‌کنند.

بنابراین با توجه به زیاد بودن تعداد مسافران به کشور هند و این که دریافت ویزای هند برای سفر به این کشور الزامی می‌باشد، سفارت هند به منظور آسان شدن سفر گردشگران به این کشور، امکان صدور ویزای هند را به دو روش حضوری (از طریق حضور در سفارت هند) و آنلاین فراهم نموده است. شما در این صفحه با شرایط دریافت ویزای الکترونیکی (e-Visa) هند آشنا می‌شوید و می‌توانید از طریق فرم موجود در انتهای صفحه برای پرداخت هزینه آن اقدام نمایید.

چند نوع ویزای الکترونیکی هند وجود دارد؟

ویزای الکترونیکی (e-Visa) کشور هند 5 نوع دارد که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • ویزای توریستی (e-Tourist Visa): ویزای توریستی هند، به مدت 1 سال از تاریخ ETA (بازه زمانی تعیین شده برای رفتن به هند) اعتبار دارد و از نوع چند بار ورود (Multiple) می‌باشد که با استفاده از آن در هر بازدید می‌توان تا 90 روز در هند اقامت داشت.

 

  • ویزای تجاری (e-Business Visa): ویزای تجاری هند، به مدت 1 سال از تاریخ ETA (بازه زمانی تعیین شده برای رفتن به هند) اعتبار دارد و از نوع چند بار ورود (Multiple) می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان در هر بازدید تا 180 روز در هند اقامت داشت.

 

  • ویزای شرکت در کنفرانس (e-Conference Visa): ویزای کنفرانس، به مدت 1 ماه از زمان ورود به هند اعتبار دارد و از نوع یک بار ورود (Single) می‌باشد.

 

  • ویزای درمانی (e-Medical Visa): ویزای درمانی به مدت 60 روز از تاریخ ورود به هند اعتبار دارد و از نوع سه بار ورود (Triple) می‌باشد.

 

 • ویزای همراه بیمار (e-Medical Attendant Visa): ویزای همراه بیمار به مدت 60 روز از تاریخ ورود به هند اعتبار دارد و از نوع سه بار ورود (Triple) می‌باشد. برای هر ویزای درمانی، تنها 2 ویزای همراه بیمار صادر می‌گردد.

ویزای الکترونیکی هند

چگونه برای ویزای الکترونیکی هند درخواست دهیم؟

برای دریافت ویزای الکترونیکی هند لازم است ابتدا به سایت مهاجرت هند مراجعه کنید و نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس دو مرحله زیر را انجام دهید:

1. مرحله Application: در این مرحله طبق اطلاعات موجود در سایت مهاجرت هند، مشخصات فردی و سایر اطلاعات مورد نیاز را در فرم‌های مربوطه وارد نمایید. پس از دریافت Application ID می‌توانید وارد مرحله بعدی شوید.
2. مرحله Payment: در این مرحله باید هزینه ویزای الکترونیکی هند پرداخت شود. شما می‌توانید این هزینه را طریق تهران پرداخت بپردازید.

شرایط صدور ویزای الکترونیکی هند چیست؟

هزینه ویزای الکترونیکی هند بسته به کشور متقاضی و مدت زمانی ویزا، متفاوت است؛ به همین دلیل لازم است پیش از ثبت سفارش در این صفحه، از هزینه ویزای خود اطمینان حاصل فرمایید. برای مثال هزینه ویزای 1 ساله هند 80 دلار آمریکا می‌باشد.
همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پرداخت این هزینه از طریق 3 درگاه آنلاین قابل انجام است:

ویزای هند 2

 

اما کارمزد تراکنش بانکی که به هزینه اصلی اضافه می‌شود، بسته به درگاه پرداختی که انتخاب می‌کنید متغیر می‌باشد. در تصویر زیر کارمزد درگاه کارت به مبلغ 82.01 دلار آمریکا را مشاهده می‌نمایید:

ویزای هند 3

کارمزد تراکنش درگاه Paypal معادل 82.81 دلار آمریکا می‌باشد:

ویزای هند 4

 

به همین ترتیب کارمزد تراکنش بانکی درگاه پرداخت AXIS BANK، معادل 82.35 دلار آمریکا می‌باشد:

ویزای هند 5

بنابراین لازم است مبلغ ارزی نمایش داده شده در درگاه انتخابی خود را در فرم ثبت سفارش موجود در انتهای این صفحه انتخاب نمایید تا پرداخت شما از طریق آن درگاه آنلاین صورت گیرد.

همچنین با توجه به این که ممکن است پرداخت با درگاه‌ مورد نظر شما ناموفق شود، در صورت عدم امکان پرداخت به آن روش، درگاه دیگری برای پرداخت به شما پیشنهاد می‌شود که تفاوت هزینه آن کم‌تر از 1 دلار می‌باشد.

هزینه ویزای هند پس از سابمیت شدن، قابل ریفاند نمی‌باشد و به پذیرش یا رد شدن ویزا ارتباطی ندارد. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان ویزای هند پس از ورود به این کشور باید فرآیند بیومتریک را نیز انجام دهند.

شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات شرایط و هزینه‌های ویزای هند، بخش instructions سایت مهاجرت هند را مطالعه نمایید.

نکات مهم درباره ویزای الکترونیکی هند

 • هزینه ویزای هند بعد از سابمیت شدن، قابل ریفاند نمی‌باشد.
 • متقاضیان ویزای هند، باید پس از ورود به این کشور پروسه بیومتریک را بگذرانند.
 • متقاضیان ویزای کنفرانس، درمانی و همراه بیمار می‌توانند حداقل 4 روز پیش از ورود به هند، بازه زمانی 120 روزه‌ای را برای ورود به این کشور انتخاب کنند و اقدام به اپلای نمایند. برای مثال، فردی که در تاریخ 1 سپتامبر برای این ویزا اپلای کند می‌تواند روزی را در بازه زمانی 5 سپتامبر تا 2 ژانویه به عنوان روز ورود به کشور هند مشخص کند.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)