homeخانهleftخدماتleftسفارت آمریکاleftپرداخت SEVIS Fee
SEVIS یک سیستم تحت وب است که سازمان امنیت ملی ایالات متحده جهت نگهداری اطلاعات دانشجویانی که از طریق ویزای M1 و F1 و یا برای فرصت مطالعاتی از طریق ویزای J1 وارد ایالات متحده می‌شوند، از آن استفاده می‌کند. متقاضیان دریافت ویزای F1، M1 و J1 می‌بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند. سایر انواع ویزاهای آمریکا مثل B1 و B2 و همین طور اعضای خانواده افرادی که از طریق این سه نوع ویزا وارد آمریکا می‌شوند (ویزای F2،J2 و M2) نیازی به پرداخت این هزینه ندارند.

مبلغ SEVIS Fee برای ویزای نوع F1 و M1 (پذیرش دانشجویی) برابر با 350 دلار و برای ویزای نوع J1 (فرصت مطالعاتی) برابر با 220 دلار آمریکا می‌باشد که این مبلغ می‌بایست حداقل چهار روز پیش از حضور در سفارت برای مصاحبه، پرداخت شود. سویس فی پرداخت شده در صورت رد پرونده شما و عدم صدور ویزا، غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد. همچنین SEVIS Fee قابل انتقال به شخص دیگری نمی‌باشد اما در صورت دریافت ویزا، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر (در صورت جابجایی دانشجو بین دو دانشگاه در آمریکا) قابل انتقال است.

هزینه SEVIS Fee با هزینه ۱۶۰ دلاری MRV Fee که برای مشاهده تقویم تعیین وقت مصاحبه سفارت آمریکا در وب سایت usvisa-info.com پرداخت می‌شود، متفاوت است. هزینه MRV باید به صورت جداگانه برای تمامی متقاضیان ویزای آمریکا و همین طور اعضای خانواده‌های متقاضیان ویزای نوع F، M و J پرداخت شود.

مدت اعتبار رسید SEVIS Fee یک سال از تاریخ پرداخت آن است. fmjfee.com سایت رسمی پرداخت SEVIS Fee می‌باشد. لازم به ذکر است که این سایت معمولا با IP ایران باز نمی‌شود و برای مشاهده این سایت لازم است IP خود را تغییر دهید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۹ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۹ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

سوالات متداول

هزینه پرداخت شده برای سویس فی در صورت رد پرونده شما و عدم صدور ویزا، غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد

هزینه Sevis Fee لازم است حداقل چهار روز پیش از حضور در سفارت برای مصاحبه پرداخت شود.

متقاضیان دریافت ویزاهای دانشجویی F، M و فرصت مطالعاتی J می بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee و به ترتیب معادل 350 دلار برای ویزای نوع F و 220 دلار ویزای نوع J پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند.