homeتهران پیمنتleftخدماتleftسفارت آمریکاleftپرداخت هزینه سویس فی SEVIS Fee ویزای تحصیلی آمریکا

پرداخت هزینه سویس فی SEVIS Fee ویزای تحصیلی آمریکا

در هنگام درخواست ویزای دانشجویی آمریکا، دانشجویان اغلب با مرحله‌ای با عنوان پرداخت هزینه سویس فی (SEVIS Fee) روبرو می‌شوند. پرداخت این مبلغ در واقع اولین مرحله از درخواست ویزای تحصیلی آمریکا محسوب می‌شود و با پرداخت سایر هزینه‌های درخواست ویزا متفاوت است. با این حال، سویس فی چیست و چگونه پرداخت می‌شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با اهمیت سویس فی و راهنمای پرداخت SEVIS Fee با استفاده از خدمات تهران پیمنت آشنا شوید.

مهلت پرداخت سویس فی – سویس فی چیست - نحوه پرداخت سویس فی
پرداخت آسان و سریع هزینه SEVIS Fee با تهران پیمنت

سویس فی (SEVIS Fee) چیست؟

سیستم اطلاعات دانشجویان و بازدیدکنندگان تبادلی (SEVIS) سیستم مبتنی بر وب وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) که هدف آن حفظ اطلاعات دانشجویان و بازدیدکنندگان تبادلی در کشور است. به بیان ساده‌تر، این سیستم یک بانک داده داخلی از همه دانشجویان و بازدیدکنندگان تبادلی است که به آمریکا سفر می‌کنند. در این سامانه همه جزئیات اطلاعات شما و دلایل شما برای سفر به آمریکا ثبت می‌شود.

اگر قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارید قبل از دریافت ویزای F-1 یا J-1 لازم است پرداخت هزینه سویس فی را یک بار انجام دهید. این هزینه غیرقابل استرداد است، و از سایر هزینه‌های ویزا که ممکن است مجبور شوید در سفارت ایالات متحده بپردازید جداست. علاوه بر این، همه متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا ملزم به پرداخت هزینه سویس فی هستند اما مبلغ آن بسته به نوع ویزای تحصیلی متفاوت است.

پرداخت هزینه سویس فی برای چه کسانی الزامی است؟

همه دانشجویان یا دانش پژوهان جدید که فرم I-20 یا DS-2019 برای آنها صادر شده است، علاوه بر سایر هزینه‌های درخواست ویزا مانند پرداخت MRV Fee، ملزم به پرداخت هزینه SEVIS Fee هستند. اگر بعدا به دلیلی مانند درخواست تغییر وضعیت یا غیبت غیرموجه از آمریکا به مدت پنج ماه متوالی، سندی با شناسه SEVIS جدید برای شما صادر شود، پرداخت دوباره سویس فی الزامی است.

چه زمانی باید SEVIS Fee را پرداخت کرد؟

هزینه سویس فی تنها پس از صدور فرم I-20 یا DS-2019 قابل پرداخت است. از سوی دیگر، در ارتباط با مهلت پرداخت سویس فی لازم است بدانید پرداخت هزینه SEVIS Fee باید قبل از مصاحبه سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی انجام شود. بهتر است که بین پرداخت سویس فی و مصاحبه سفارت، حداقل سه روز کاری فاصله وجود داشته باشد. پرداخت هزینه در پایگاه سویس، حداکثر به مدت ۱۲ ماه معتبر است.

هزینه سویس فی چقدر است؟

هزینه SEVIS Fee بسته به نوع ویزا متفاوت و به شرح زیر است:

  • متقاضیان ویزای F-1/M-1 ملزم به پرداخت ۳۵۰ دلار هستند.
  • متقاضیان ویزای J-1 ملزم به پرداخت ۲۲۰ دلار هستند.

نحوه پرداخت هزینه SEVIS Fee چگونه است؟

برای پرداخت هزینه سویس فی لازم است به وبسایت FMJFEE مراجعه کنید، سپس، گزینه PAY I-901 Fee را انتخاب کنید و اطلاعاتی که خواسته شده است را دقیقا مطابق با اطلاعات موجود در فرم I-20 یا DS-2019 وارد و دکمه Submit را انتخاب کنید.

اگر کارت اعتباری بین‌المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت دارید می‌توانید به‌راحتی پرداخت هزینه SEVIS Fee را انجام دهید. در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از خدمات تهران پیمنت، این هزینه را به‌سرعت و به‌راحتی بپردازید. مراحل راهنمای پرداخت SEVIS Fee با استفاده از خدمات تهران پیمنت عبارت‌اند از:

  1. در وبسایت تهران پیمنت یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد پروفایل خود شوید.
  2. دکمه ثبت سفارش را انتخاب کنید.
  3. از میان گزینه‌ها، سفارت‌ها، سفارت آمریکا و سپس یکی از دو گزینه پرداخت SEVIS Fee – فرم DS-2019 یا پرداخت SEVIS Fee – فرم I-20 را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.
  4. اطلاعات مورد نظر از جمله دسته‌بندی، شماره برنامه تحصیلی، شناسه SEVIS، کشور محل تولد، کشور محل تابعیت، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل را ثبت کنید.
  5. پرداخت ریالی را انجام دهید.
  6. سفارش خود را بازبینی کرده و ثبت نهایی را تایید کنید.
  7. منتظر انجام سفارش و دریافت رسید بمانید. سفارش شما طی یک تا سه ساعت انجام می‌شود.

پس از انجام پرداخت هزینه سویس فی، رسید آن را پرینت بگیرید. به یاد داشته باشید که شناسه SEVIS در رسید تایید پرداخت باید همیشه با شناسه SEVIS در جدیدترین فرم صادرشده F-1 I-20 یا J-1 DS-2019 مطابقت داشته باشد. چند نسخه دیگر از رسید پرداخت کپی کنید و آن‌ها را در جایی امن بگذارید. لازم است رسید پرداخت سویس فی را در طول کل دوره تحصیلی خود در آمریکا نگه دارید.

یک کپی از رسید را در هنگام درخواست ویزا در سفارت آمریکا و در ورودی خاک این کشور ارائه دهید. همچنین، در هر سفری که در آینده به این کشور دارید، رسید را همراه خود داشته باشید. اگرچه اعضای خانواده شما نیازی به پرداخت سویس ندارند، لازم است رسید پرداخت هزینه توسط شما را در هنگام سفر به آمریکا ارائه دهند.

راهنمای پرداخت sevis fee – هزینه ویزای آمریکا - نحوه پرداخت سویس فی
پرداخت هزینه سویس فی در کمتر از ۳ ساعت توسط تهران پیمنت

مزایای پرداخت سویس فی با تهران پیمنت چیست؟

بهترین و مناسب‌ترین روش پرداخت SEVIS Fee، به‌صورت آنلاین و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی است اما با توجه به محدودیت‌های موجود، می‌توانید برای پرداخت این هزینه از تهران پیمنت کمک بگیرید. این مجموعه خدمات مورد نظر شما در کمتر از سه ساعت انجام می‌دهد و به شما کمک می‌کند که هر چه سریع‌تر نقل و انتقال مالی بین‌المللی را انجام دهید.

علاوه بر این، ایجاد حساب کاربری و ثبت سفارش در وبسایت تهران پیمنت بسیار ساده و آسان است اما تیم پشتیبانی قوی این مجموعه نیز در تمام مراحل ثبت سفارش و پرداخت هزینه همراه شما خواهد بود. بنابراین، در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام می‌توانید آن را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید. همچنین، این مجموعه کارمزد کمی را برای خدمات خود دریافت می‌کند و به شما امکان می‌دهد که در هزینه‌های ویزا صرفه‌جویی کنید.

در پایان، سویس فی (SEVIS Fee) یکی از هزینه‌های اجباری برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکاست که لازم است قبل از مصاحبه سفارت پرداخت شود. این هزینه غیرقابل‌استرداد است و رسید پرداخت آن تا یک سال معتبر است. بهترین و سریع‌ترین راه پرداخت هزینه سویس فی، به‌صورت آنلاین و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی است اما از آنجایی که دسترسی به این کارت‌ها محدود است، تهران پیمنت می‌تواند پرداخت هزینه SEVIS Fee را در کمتر از سه ساعت و با دریافت کارمزد کم انجام دهد تا قبل از تمام شدن مهلت پرداخت سویس فی، این مرحله را طی کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

4.8/5 - (11 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه سویس فی با هزینه ویزای دانشجویی آمریکا متفاوت است. بنابراین، اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید ملزم به پرداخت هر دوی آن‌ها هستید.

پرداخت هزینه SEVIS Fee به‌صورت آنلاین و با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی انجام می‌شود که با توجه به وجود محدودیت‌ها می‌توانید برای پرداخت این هزینه از تهران پیمنت کمک بگیرید.

هزینه پرداخت شده برای سویس فی در صورت رد پرونده شما و عدم صدور ویزا، غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد

هزینه SEVIS Fee لازم است حداقل سه روز کاری پیش از حضور در سفارت برای مصاحبه پرداخت شود.

متقاضیان دریافت ویزاهای دانشجویی F، M و فرصت مطالعاتی J می بایست هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee و به ترتیب معادل ۳۵۰ دلار برای ویزای نوع F و ۲۲۰ دلار ویزای نوع J پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا جهت مصاحبه ارائه نمایند.