homeتهران پیمنتleftخدماتleftسفارت آمریکاleftپرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)

اگر قصد اپلای برای ویزا و تعیین وقت سفارت آمریکا را دارید، ابتدا باید فرم مربوط به ویزای درخواستی خود را پر کنید. ویزاهای آمریکا به دو دسته ویزاهای مهاجرتی (Immigrant Visa) و ویزاهای غیرمهاجرتی (Nonimmigrant Visa) تقسیم می‌شوند. هزینه MRV در واقع هزینه ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکاست که شامل چندین ویزا از جمله ویزای توریستی و دانشجویی آمریکا می‌شود. برای اطلاع از هزینه ویزا (MRV Fee)، نحوه پرداخت هزینه سفارت آمریکا و گرفتن وقت برای مصاحبه و انگشت نگاری، با ما همراه باشید.

وقت سفارت آمریکا - گرفتن وقت سفارت آمریکا - وقت سفارت آمریکا در دبی و ارمنستان

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee) از طریق تهران پیمنت

 

مراحل درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت آمریکا

پیش از هر چیز نیاز است فرم اپلیکیشن ویزای مورد نیاز را پر کنید. توجه داشته باشید که هر ویزای آمریکا، فرم جداگانه‌ای دارد و لازم است جهت پر کردن فرم صحیح، بدانید به چه ویزایی نیاز دارید. معمولا ویزاهای F1/F2 ،J1/J2 و B1/B2 از رایج‌ترین انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا هستند.

برای پر کردن فرم ویزای آمریکا به وبسایت CEAC مراجعه کنید و مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید:

 

درخواست ویزای آمریکا و پر کردن فرم DS-160

در صفحه‌‌ای که مشاهده می‌کنید، ۲ نوع ویزا وجود دارد: Nonimmigrant و Immigrant. چنانچه به هر یک ویزاهای نوع F، J و B نیاز دارید، از قسمت Nonimmigrant، فرم DS-160 را انتخاب کنید.

در این مرحله ابتدا باید نام کشوری که می‌خواهید برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به آن سفر کنید را وارد کنید. همانطور که می‌دانید سفارت آمریکا در تهران فعالیتی ندارد و برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید به یکی از کشورهای همسایه مانند عمان، ترکیه، افغانستان، ارمنستان یا پاکستان سفر کنید.

پس از وارد کردن نام کشور و پاسخ به یک سوال امنیتی، به صفحه اول فرم ویزای آمریکا هدایت می‌شوید. پر کردن این فرم زمان‌بر است و حدودا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. لازم به ذکر است که پس از ورود به صفحه اول فرم، به شما یک کد ۱۰ رقمی تحت عنوان Application ID داده می‌شود. به این کد برای گرفتن وقت سفارت آمریکا نیاز خواهید داشت.

نکته بسیار مهم در پر کردن فرم ویزای آمریکا این است که حتما باید اطلاعات خواسته شده را درست و دقیق وارد کنید؛ در غیر این صورت لازم است فرم جدیدی را از ابتدا پر کنید.

 

گرفتن وقت مصاحبه و انگشت نگاری سفارت آمریکا

حالا این سوال پیش می‌آید که چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟ برای انجام این کار باید به وبسایت رسمی خدمات ویزای آمریکا مراجعه کنید. روی گزینه Nonimmigrant Visa Applicant کلیک کرده و باقی موارد را طبق مراحل زیر انجام دهید:

 1. در این صفحه نام کشورهای مختلف را مشاهده می‌کنید. کشوری که می‌خواهید برای مصاحبه و انگشت نگاری سفارت آمریکا به آن سفر کنید را انتخاب کنید. چنانچه مایل به انجام مصاحبه به زبان فارسی هستید، گزینه‌های شما به ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی محدود می‌شود.
 2. در این مرحله ۳ گزینه را در پایین صفحه مشاهده می‌کنید. با توجه به اینکه فرم ویزا را از پیش پر کرده‌اید، گزینه “Apply” را انتخاب کنید.
 3. در صفحه بعد به سوالاتی جواب می‌دهید که برای تشخیص نوع ویزایی که لازم دارید، از شما پرسیده می‌شود.
 4. اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و روی گزینه “Create Account” کلیک کنید. پس از این کار یک ایمیل فعالسازی برایتان ارسال می‌شود. از طریق ایمیل، حساب خود را فعال کنید.
 5. فرم را پر کنید. توجه داشته باشید که اطلاعاتی که در این فرم وارد می‌کنید نباید با اطلاعات فرم ویزا مغایرت داشته باشد.
 6. سفارتی که می‌خواهید برای پیکاپ پاسپورت آمریکا به آن مراجعه کنید را انتخاب کنید.
 7. وارد مرحله پرداخت هزینه سفارت آمریکا می‌شوید. در ادامه راجع به هزینه و نحوه پرداخت آن صحبت می‌کنیم.
 8. پس از پرداخت به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن می‌توانید وقت های خالی سفارت آمریکا برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری را مشاهده کنید. تاریخ و ساعت مراجعه به سفارت را انتخاب کنید. در پایان یک برگه تایید اخذ وقت سفارت آمریکا برایتان صادر می‌شود که در روز مراجعه به سفارت باید آن را به همراه داشته باشید.

سفارت امریکا استانبول و آنکارا - سفارت آمریکا برای ویزا

روش پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)

 

پرداخت هزینه ویزا و وقت سفارت آمریکا

به طور معمول هزینه MRV Fee ویزاهای متداول همچون نوع F1/F2 ،J1/J2 و B1/B2 برای هر نفر برابر با ١۶٠ دلار است؛ اما این هزینه ممکن است بسته به نوع ویزا و این که شهروند کدام کشور هستید، کم یا زیاد شود. شما می‌توانید در صفحه هزینه‌ انواع ویزای آمریکا جزئیات کامل هزینه‌ها را به تفکیک نوع ویزا مشاهده کنید. لازم به ذکر است هزینه ویزا، هزینه‌ های تعیین وقت انگشت نگاری و مصاحبه سفارت آمریکا را نیز پوشش می‌دهد و نیازی به پرداخت جداگانه برای این موارد نیست.

جهت پرداخت هزینه وقت سفارت آمریکا می‌توانید از کارت اعتباری مانند مستر کارت یا ویزا کارت استفاده کنید. چنانچه دسترسی به این روش پرداخت برایتان وجود ندارد، با ثبت سفارش خود در پنل کاربری تهران پیمنت می‌توانید پرداختتان را در کمتر از ۳ ساعت انجام دهید.

 

نکاتی پیرامون رزرو وقت مصاحبه و پرداخت هزینه سفارت آمریکا

 • شما تا ۱ سال پس از پرداخت هزینه ویزا و سفارت آمریکا برای تعیین وقت سفارت مهلت دارید.
 • برای گرفتن وقت سفارت آمریکا و انجام مصاحبه و انگشت نگاری می‌توانید به دفاتر خدمات ویزای آمریکا در شهرهای دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا، ایروان، اسلام آباد، اربیل، بغداد، بیروت و باکو مراجعه کنید.
 • امکان مصاحبه به زبان فارسی فقط در سفارت شهرهای ایروان، دبی و آنکارا وجود دارد.
 • هزینه ویزا و وقت سفارت آمریکا غیر قابل بازگشت (Non-Refundable) است.
 • در صورت ریجکت شدن ویزای آمریکا، عدم حضور در مصاحبه و به طور کلی نیاز به حضور مجدد در سفارت، لازم است هزینه MRV را دوباره پرداخت کنید.
 • با مراجعه به صفحه نکاتی که لازم است در رابطه با فرم ویزا و وقت سفارت آمریکا بدانید، می‌توانید از تمام اطلاعات مربوط به فرم DS-160 و MRV Fee مطلع شوید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

2.4/5 - (13 امتیاز)

سوالات متداول

برای رزرو وقت سفارت آمریکا باید به وبسایت usvisa مراجعه کرده و با انتخاب یکی از کشورهای همسایه برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری، تاریخ و ساعت مراجعه به سفارت آمریکا را تعیین کنید.

تا یک سال پس از پرداخت هزینه MRV فرصت دارید از سفارت آمریکا وقت بگیرید.

بله، شما با مراجعه به سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه (آنکارا)، ارمنستان (ایروان) و امارات متحده عربی (دبی) می‌توانید به زبان فارسی مصاحبه خود را انجام دهید.

هزینه MRV Fee قابل ریفاند نیست و فارغ از نتیجه درخواست ویزای آمریکا باید پرداخت گردد.

هزینه سفارت آمریکا به طور معمول و برای ویزاهای متداول همچون ویزاهای نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 برابر با ١۶٠ دلار به ازای هر نفر است.