homeتهران پیمنتleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا

استان کبک در چشم‌انداز مهاجرت به کانادا بی‌نظیر است. دولت فدرال به این استان در زمینه رویه‌ها و سیاست‌های مهاجرتی، استقلال بیشتری داده است. به همین دلیل است که برنامه‌های مهاجرتی کبک اغلب با برنامه‌های مهاجرتی استان‌های دیگر کانادا جدا بررسی می‌شود. برخی از برنامه‌های اقامت موقت کبک نیاز به گواهی پذیرش کبک (Certificate of Acceptance of Quebec) یا CAQ دارند که در ادامه با آن و نحوه پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک آشنا می‌شوید.

مدت زمان جواب CAQ – راهنمای CAQ
پرداخت هزینه CAQ توسط تهران پیمنت

گواهی پذیرش کبک (CAQ) چیست؟

گواهی پذیرش کبک (CAQ) یک سند مهاجرتی برای اتباع خارجی است که قصد تحصیل یا کار در این استان را دارند. دانشجویانی که می‌خواهند بیش از شش ماه در کبک اقامت موقت داشته باشند نسبت به دانشجویان استان‌های دیگر این کشور لازم است یک گام بیشتر در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا بردارند و گواهی پذیرش کبک را دریافت کنند. این دانشجویان تنها زمانی می‌توانند برای مجوز تحصیل در کانادا یا ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهند که پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا را انجام داده باشند.

علاوه بر این، گواهی پذیرش کبک برای افرادی که قصد کار در این کشور را دارند نیز صادر می‌شود و نشان می‌دهد که استخدام فرد مورد نظر تاثیر مثبت با خنثی بر بازار کار کبک دارد. این گواهی زمانی لازم است که مدت‌زمان موقعیت شغلی بیش از ۳۰ روز باشد. لازم به ذکر است که مشاغل معاف از LMIA نیاز به گواهی پذیرش کبک (CAQ) ندارند.

مزایای گواهی پذیرش کبک برای دانشجویان چیست؟

CAQ علاوه بر اینکه به دانشجویان امکان می‌دهد کیفیت بالای زندگی را در استان کبک تجربه کنند، مزایای دیگری را نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در ادامه به این مزایا اشاره کرده‌ایم.

هزینه مقرون‌به‌صرفه تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا به‌طور کلی کمتر از هزینه تحصیل نسبت به کشورهای آمریکا و استرالیاست. در این میان، علاوه بر اینکه بهترین دانشگاه‌های کبک، دوره‌های شغلی باکیفیتی را با هزینه مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند، هزینه زندگی در کبک نسبت به هزینه زندگی در سایر استان‌های کانادا کمتر است. با CAQ به شما مجوز تحصیل در کانادا تا ۴۹ ماه ارائه می‌شود. مدت اعتبار CAQ، حداکثر مدت‌زمان بیشتر برنامه‌های تحصیلی در کبک است.

آزادی در انتخاب دوره‌های انگلیسی یا فرانسوی

به‌عنوان یک دانشجوی مشغول به تحصیل در کبک، شما به دوره‌های آموزشی متعدد فرانسوی یا انگلیسی دسترسی دارید. علاوه بر این، از امکانات و تجهیزات باکیفیت مانند آزمایشگاه‌های مجهز، استادیوم‌های المپیک، زمین ورزش و سالن‌های نمایش بهره‌مند خواهید شد.

پیش‌نیازهای پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک چیست؟

در هنگام درخواست گواهی پذیرش کبک لازم است مطمئن شوید که همه پیش‌نیازهای مطرح‌شده از سوی اداره مهاجرت کبک را برآورده می‌کنید. در ادامه با این پیش‌نیازها آشنا می‌شوید.

  • داشتن نامه پذیرش از دانشگاه‌های دارای DLI یا نامه پیشنهاد شغلی (Job Offer) در کبک
  • پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک
  • داشتن بیمه درمانی
  • تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در کبک

همچنین، حتی اگر مدرک کارشناسی خود را در استان کبک دریافت کرده باشید، باز هم لازم است برای تحصیل کارشناسی ارشد در این استان، پرداخت هزینه CAQ را انجام دهید.

نحوه درخواست گواهی پذیرش کبک چگونه است؟

دریافت گواهی پذیرش کبک یکی از گام‌های مهم تحصیل یا کار در این استان است. در ادامه با مراحل درخواست این گواهی آشنا می‌شوید.

دریافت نامه پذیرش

برای درخواست CAQ لازم است نشان دهید که از یک دانشگاه دارای DLI مستقر در کبک پذیرش گرفته‌اید. به همین دلیل لازم است از دانشگاه نامه پذیرش دریافت کرده باشید.

آماده کردن مدارک لازم برای CAQ

برای درخواست CAQ و پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک لازم است برخی مدارک را آماده کنید. این مدارک شامل اسکن پاسپورت، نامه پذیرش و گواهی تمکن مالی می‌شوند. مدارک لازم برای CAQ باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند.

ثبت درخواست گواهی پذیرش کبک

پس از اینکه برای ثبت درخواست CAQ آماده شدید، لازم است به Arrima portal مراجعه کنید و فرم درخواست را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال کنید. سپس، پرداخت هزینه CAQ را انجام دهید تا درخواست شما در فرایند بررسی قرار گیرد.

مدت اعتبار caq - نحوه ثبت نام caq - مدارک لازم برای caq
راهنمای پرداخت هزینه CAQ

هزینه گواهی پذیرش کبک چقدر است؟

همانطور که مطرح شد برای اینکه درخواست شما برای دریافت گواهی پذیرش کبک بررسی شود، لازم است ۱۲۴ دلار کانادا پرداخت کنید. به یاد داشته باشید که حتی اگر درخواست شما رد شود، این هزینه قابل‌استرداد نیست.

نحوه پرداخت هزینه CAQ چگونه است؟

پرداخت هزینه CAQ از طریق وبسایت تهران پیمنت بسیار ساده و سریع است. برای انجام این کار تنها لازم است در این وبسایت، یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد پروفایل خود شوید. سپس با کلیک بر روی دکمه ثبت سفارش، سفارت‌ها و پس از آن سفارت کانادا را انتخاب کنید. در این مرحله، گزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا را مشاهده می‌کنید.

با کلیک بر روی مرحله بعد، اطلاعاتی مانند نوع ارز، مبلغ و معادل ریالی آن نمایش داده می‌شود. سپس، لازم است اطلاعات سفارش از جمله نام کاربری، رمز عبور و لینک صفحه ورود را وارد کنید و به مرحله بعدی بروید. پس از اینکه پرداخت ریالی را انجام دادید، می‌توانید سفارش خود را بازبینی کنید و ثبت نهایی آن را انجام دهید. پس از آن، تهران پیمنت در کمتر از سه ساعت سفارش شما را تکمیل می‌کند.

همچنین، در صورتی که در طول این مراحل با هر گونه سوال یا ابهام روبرو شدید، می‌توانید با تیم پشتیبانی تهران پیمنت تماس بگیرید. این تیم به تمام سوالات شما در ارتباط با پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک پاسخگو خواهد بود.

بررسی درخواست CAQ چقدر طول می‌کشد؟

در شرایط نرمال، بررسی درخواست CAQ معمولا ۲۰ روز کاری طول می‌کشد. با این حال، به یاد داشته باشید که در برخی زمان‌های سال مانند قبل از شروع سال تحصیلی، تعداد درخواست‌های این گواهی بسیار بالاست. بنابراین، سعی کنید درخواست خود را هر چه زودتر ثبت کنید و پرداخت هزینه CAQ را زودتر انجام دهید تا بررسی درخواست شما به‌موقع انجام شود و مدت زمان جواب CAQ طولانی‌تر نشود.

در صورتی که در درخواست شما مشکلی وجود داشته باشد، نامه Intent of Refusal را دریافت خواهید کرد. سپس از شما خواسته می‌شود اطلاعات بیشتری را ثبت یا مدارک بیشتری را ارسال کنید. این موضوع طبیعتا می‌تواند زمان بررسی درخواست شما را طولانی‌تر کند.

در پایان، اگر قصد تحصیل یا کار در کبک را دارید در بیشتر مواقع به دریافت گواهی پذیرش کبک (CAQ) نیاز دارید. هزینه CAQ در حال حاضر ۱۲۴ دلار کاناداست که پس از ارسال فرم درخواست و مدارک مورد نیاز، لازم است این هزینه را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک نیز می‌توانید از تهران پیمنت کمک بگیرید. این مجموعه پرداخت هزینه CAQ را در کمتر از سه ساعت انجام می‌دهد و در طول انجام سفارشات نیز پاسخگوی همه سوالات و ابهامات شما خواهد بود.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

از میان مدارک لازم برای CAQ می‌توان به نامه پذیرش دانشگاه یا نامه پیشنهاد شغلی در کبک، اسکن پاسپورت و گواهی تمکن مالی اشاره کرد. مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

در شرایط نرمال، حدود ۲۰ روز کاری طول می‌کشد که درخواست شما برای گواهی پذیرش کبک بررسی شود. با این حال، این مدت می‌تواند در دوره‌هایی مانند قبل از شروع سال تحصیلی که تعداد درخواست‌ها بسیار زیاد است، بیشتر شود.

هزینه پرداختی برای صدور گواهی پذیرش کبک قابل ریفاند (refundable) نیست و در صورت انصراف بازگردانده نمی‌شود.

برای دریافت این گواهی لازم است به Arrima portal مراجعه کنید و فرم درخواست را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال کنید. پس از پرداخت هزینه CAQ، درخواست شما در فرایند بررسی قرار می‌گیرد.

هزینه CAQ در حال حاضر ۱۲۴ دلار کاناداست.