homeخانهleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا

دریافت‌کنندگان پذیرش تحصیلی (Admission) در ایالت کبک کانادا، بلافاصله پس از دریافت پذیرش، موظف به اخذ گواهی پذیرش کبک (CAQ) می باشند. هزینه CAQ به صورت آنلاین بوده و با مستر کارت/ویزا کارت قابل پرداخت است.

CAQ مخفف عبارت Quebec Acceptance Certificate و به معنی گواهی پذیرش کبک می‌باشد. متقاضیانی که موفق به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های واقع در ایالت کبک کشور کانادا شده‌اند، موظف به دریافت گواهی نامه CAQ از اداره مهاجرت ایالت کبک در کانادا و ارائه آن به دانشگاه می‌باشند تا نامه پذیرش خود را جهت انجام مراحل مربوط به دریافت ویزای کشور کانادا بتوانند از دانشگاه دریافت کنند. CAQ مخفف عبارت Quebec Acceptance Certificate و به معنی گواهی پذیرش کبک می‌باشد. متقاضیانی که موفق به دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های واقع در ایالت کبک کشور کانادا شده‌اند، موظف به دریافت گواهی نامه CAQ از اداره مهاجرت ایالت کبک در کانادا و ارائه آن به دانشگاه می‌باشند تا نامه پذیرش خود را جهت انجام مراحل مربوط به دریافت ویزای کشور کانادا بتوانند از دانشگاه دریافت کنند.

معمولاً در وب‌سایت دانشگاه‌های واقع در ایالت کبک کانادا، می‌توانید به راهنماهای مناسبی در رابطه با شرایط و چگونگی دریافت CAQ گواهی‌نامه دست یابید. برای مثال، دانشگاه McGill تمام مراحل و اطلاعات مورد نیاز را در سایت خود قرار داده است.

 

چگونه می‌توانیم گواهی پذیرش کبک (CAQ) را دریافت کنیم؟

برای دریافت این گواهی ابتدا باید به سایت http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/accueil.html مراجعه نموده و پس از ایجاد حساب کاربری خود، فرم‌های مرتبط با CAQ را که به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرند را پر کنید.

 

چه زمانی باید هزینه CAQ را پرداخت کنیم و مبلغ آن چقدر است؟

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) باید بلافاصله بعد از دریافت پذیرش (Admission) از دانشگاه مقصد در کبک انجام شود و دانشجو می‌بایست به محض اطلاع از پذیرفته شدن خود، برای این کار اقدام کند.

هزینه دریافت گواهی CAQ در سال جاری ( ۲۰۲۲ میلادی) برابر با ۱۲۰ دلار کانادا می‌باشد.

 

هزینه صدور CAQ چقدر است و چگونه آن را پرداخت کنیم؟

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) به صورت آنلاین بوده، و به وسیله کارت‌های ارزی ویزاکارت/ مستر‌کارت قابل‌پرداخت است. شما می‌توانید جهت پرداخت هزینه صدور گواهی CAQ به شکل زیر اقدام نمایید:

 • ثبت سفارش در سایت تهران پیمنت: اگر مایل به پرداخت هزینه گواهی از طریق تهران پیمنت هستید کافیست پس از تکمیل فرم‌های CAQ در سایت، به محض رسیدن به مرحله پرداخت، گزینه pay later را انتخاب کرده، سپس فرم ثبت‌ سفارش موجود در این صفحه را تکمیل کنید تا پرداخت شما ظرف حداکثر سه ساعت انجام شود.

 

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک (CAQ) کانادا

 

نکاتی درباره دریافت گواهی پذیرش کبک

 • هزینه پرداختی برای صدور گواهی پذیرش کبک قابل ریفاند (refundable) نیست و در صورت انصراف بازگردانده نمی‌شود.
 • مدت زمان صدور گواهی پذیرش کبک از زمان پرداخت، بین ۱ تا ۱ ماه و نیم می باشد. از این رو با توجه به فشرده بودن مراحل اپلای، پیشنهاد می‌شود بلافاصله بعد از دریافت پذیرش اقدام به پرداخت کنید.
 • مدت زمان فعال بودن اکانت برای پرداخت CAQ تا پیش از پرداخت، حداکثر ۹۰ روز است.
 • حداکثر زمان فعال بودن صفحه اینترنتی فرم‌ها، ۳۰ دقیقه است و در صورت باز بودن فرم ها بیش از این مدت، صفحه غیرفعال می‌شود و فرآیند پر کردن فرم‌ها مجدداً باید صورت بگیرد. بنابراین لازم است پیش از شروع پر کردن فرم‌ها، مدارک زیر در دسترس شما باشند:
 1.  گذرنامه
 2. اطلاعات کامل دانشکده (Department) و دانشگاهی که در ایالت کبک به شما پذیرش داده است.
 3. اطلاعات برنامه‌ درسی (Program) که در آن پذیرفته شده‌اید: نام برنامه، تاریخ شروع و پایان، هزینه شهریه
 4. در صورت داشتن گواهی قبلی CAQ، آخرین گواهی پذیرش قبلی کبک
 5. اطلاعات کامل شخص یا نهاد مسئول در رابطه با هزینه تحصیلات شما در کبک
 6. اطلاعات کامل شخص یا نهاد مسئول در رابطه با اپلیکیشن شما

 

 • پس از تایید نهایی و صدور گواهی پذیرش، ایمیلی از CAQ دریافت خواهید کرد که قادر خواهید بود از آن برای ارائه در مراحل بعدی اپلای (مثلا ارائه به دانشگاه مقصد و تکمیل مراحل پذیرش) استفاده کنید.

 

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه پرداختی برای صدور گواهی پذیرش کبک قابل ریفاند (refundable) نیست و در صورت انصراف بازگردانده نمی‌شود.

برای دریافت این گواهی ابتدا باید به سایت http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/accueil.html مراجعه نموده و پس از ایجاد حساب کاربری خود، فرم‌های مرتبط با CAQ را که به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرند را تکمیل نمایید.

هزینه دریافت گواهی CAQ در سال جاری ( ۲۰۲۱ میلادی) برابر با ۱۲۰ دلار کانادا می‌باشد.