پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) اسکیل ورکر کانادا

اپلیکیشن فی ویزای کانادا هزینه‌ای است که می‌پردازید تا درخواست ویزای شما توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود. با پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا، پروسه اپلای ویزای کاری شما شروع می‌شود. در این مطلب ابتدا با برنامه‌های اسکیلد ورکر کانادا آشنا می‌شوید و سپس بهترین روش پرداخت هزینه اسکیل ورکر کانادا را به شما معرفی می‌کنیم.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برنامه اسکیل ورکر کانادا

feature icon
سریعسفارش‌ها در حداکثر ۳ ساعت انجام می‌شود.
feature icon
مطمئن۱۱ سال سابقه فعالیت و تاریخچه‌ای از رضایت کاربران، یعنی اطمینان و خیال راحت.
feature icon
آگاهانهپشتیبانی و محتوای خوب، برای تصمیم سازی مناسب به سادگی در دسترس است.

اکسپرس انتری (Express Entry) نامی بسیار آشنا برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشور کاناداست. سیستم اکسپرس انتری از سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرده و روش‌های مختلفی برای جذب نیروهای کار در این کشور ارائه کرده است. یکی از ویزاهای کاری کانادا که پرمتقاضی است و از طریق سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می‌کند، ویزای اسکیلد ورکر کانادا است.

برنامه اسکیلد ورکر کانادا (Canada Skilled Worker) که با نام نیروی کار متخصص کانادا هم شناخته می‌شود، مناسب متقاضیانی است که قصد دارند از طریق حرفه شغلی و تخصص کاری خود به این کشور پهناور مهاجرت کنند.

ویزای اسکیلد ورکر کانادا بسته به مقصد متقاضی به 2 بخش تقسیم می‌شود. یکی از این 2، مختص استان کبک است و دیگری، مناسب دیگر استان‌های کاناداست. برنامه نیروی کار ماهر کبک (QSWP) مختص استان کبک و برنامه کارگر ماهر فدرال (FSW) مناسب دیگر مهاجرت کاری به استان‌های کانادا (به‌جز کبک) است. در ادامه با هریک و با هزینه‌های اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا هر یک بیشتر آشنا می‌شوید.

برنامه کارگر ماهر فدرال (Federal Skilled Worker) یکی از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای پردازش درخواست‌های مهاجرت است. برنامه FSW به داوطلبانی که تجربه کاری دارند و در کانادا کار یا زندگی نمی‌کنند، اجازه می‌دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

همانطور که گفتیم ویزای اسکیل ورکر کانادا با سیستم اکسپرس اینتری فعالیت می‌کند؛ یعنی مطابق با این سیستم هر متقاضی در مرحله اول بر اساس عواملی همچون سن، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و غیره امتیازبندی می‌شود.

با سیستم اکسپرس انتری اگر بتوانید حداقل 67 امتیاز در مرحله اول کسب کنید، وارد مرحله دوم اکسپرس اینتری خواهید شد. در مرحله دوم با تکمیل اطلاعات خود در پروفایل اکسپرس اینتری، بار دیگر امتیازات شما بررسی شده و اگر واجد شرایط باشید، درخواست اپلای برایتان صادر می‌شود. از زمان دریافت ایمیل اپلای ۶۰ روز فرصت دارید تا اطلاعات و مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

نکته بسیار مهمی که درباره برنامه اسکیلد ورکر کانادا وجود دارد این است که افراد می‌توانند از طریق این ویزای کاری، اقامت دائم کانادا دریافت کنند. به همین خاطر این نوع از ویزا میان متقاضیان مهاجرت به کانادا پرطرفدار بوده و رقابت زیاد است.

هزینه برنامه کارگر ماهر فدرال

هزینه اپلیکیشن فی ویزای نیروی کار ماهر فدرال (FSW) به ازای هر نفر 850 دلار کانادا است. علاوه‌بر این هر متقاضی باید 550 دلار کانادا برای حق اقامت دائم خود (RPRF) پرداخت کند. فراموش نکنید هزینه‌های ویزای برنامه FSW محدود به اپلیکیشن فی نیست و هزینه‌های دیگر همچون شرکت در آزمون‌های زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، امور پزشکی (مدیکال) و بیومتریک نیز لازم است که پرداخت کنید.

برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program)، مختص استان کبک در کشور کاناداست و نیروهای کار متخصص موردنیاز این استان را جذب می‌کند. با برنامه نیروی کار ماهر کبک متقاضیان با تحصیلات عالی و تجربه کاری کافی می‌توانند به استان کبک کانادا مهاجرت کنند. برنامه نیروی کار متخصص کبک نیز مانند سیستم اکسپرس اینتری بر اساس فاکتورهای مشخصی امتیازبندی دارد و متقاضیانی که بتوانند امتیاز کافی را کسب کنند، گواهی انتخاب کبک (CSQ | Certificat de sélection du Québec) جهت اقامت دریافت می‌کنند. با گواهی CSQ اولاً کبک با قوانین خاص خود متقاضی را ارزیابی می‌کند و دوماً این مدرک نشان می‌دهد که استان کبک شما را به عنوان مهاجر می‌پذیرد. پس از دریافت گواهی CSQ می‌توانید برای اقامت دائم کانادا در استان کبک اقدام کنید.

سیستم امتیاز بندی برنامه اسکیلد ورکر کبک (QSWP) به این صورت است که ۹ معیار اصلی برای امتیازدهی وجود دارد و مجموعاً هر فرد مجرد باید حداقل 50 امتیاز و هر فرد متاهل حداقل 59 امتیاز کسب کند. این امتیازات در ۹ بخش مدارک تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه کاری، سن، مهارت‌های زبانی (فرانسوی و انگلیسی)، سازگاری با کبک، داشتن جاب آفر، داشتن فرزند و خودکفایی مالی طبقه‌بندی شده و هر شخص با کسب بیشترین امتیاز در هر معیار، می‌تواند شانسش را برای اخذ ویزای نیروی کار متخصص کبک (QSWP) افزایش دهد.

هزینه برنامه اسکیلد ورکر کبک

همان‌طور که می‌دانید این برنامه تنها برای مهاجرت به استان کبک کاناداست و مقداری روند آن با برنامه اسکیلد ورکر فدرال متفاوت است. متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه اسکیلد ورکر کبک، پیش از رسیدن پرونده به مرحله فدرال باید هزینه Application Fee (اپلیکیشن فی) کبک را جهت آغاز روند مهاجرت پرداخت کنند که این هزینه برای فرد اصلی 869 دلار کانادا و برای هر یک از همراهان (همسر یا هر یک از فرزندان) 186 دلار کاناداست. گفتنی است در این برنامه هم حداکثر ۳۰ روز فرصت دارید تا پرداخت هزینه اسکیل ورکر کانادا برای استان کبک را انجام دهید.

نکته بسیار مهمی که درباره مهاجرت از طریق برنامه اسکیلد ورکر کبک وجود دارد این است که پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای اسکیلد ورکر کبک (QSWP)، متقاضیان به بخش فدرال منتقل می‌شوند. در واقع متقاضیان کبک باید یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند؛ زیرا هزینه کبک شامل دو بخش است، که مرحله اول آن هزینه اختصاصی برای مهاجرت به استان کبک و مرحله دوم آن پس از رسیدن پرونده به بخش فدرال است. با رسیدن پرونده شما به بخش فدرال، هزینه‌ای که لازم است بپردازید همان هزینه اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا خواهد بود.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا به معنای اتمام کار اپلای کاری نیست و لازم است مراحل دیگری را طی کرده و همچنین هزینه‌های دیگری را هم بپردازید. پرداخت هزینه لندینگ فی کانادا (RPRF) که به معنای حق اقامت دائم کاناداست و همچنین شرکت در آزمون‌های زبان مانند آیلتس، اخذ مدارکی همچون ارزیابی مدارک تحصیلی، مدیکال و بیومتریک از جمله کارهایی است که در پروسه اپلای لازم است آن‌ها را انجام داده و هزینه‌های مورد نیاز را پرداخت کنید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا لازم است با کارت‌های اعتباری بین‌المللی صورت بگیرد. از آنجا که در کشورمان برای استفاده از کردیت کارت‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد، می‌توانید پرداخت هزینه اسکیل ورکر کانادا را به دوست یا آشنایی خارج از کشور بسپارید یا این‌که آن را به مراکز پرداخت آنلاین ارزی مانند تهران پیمنت سفارش دهید. شما می‌توانید سفارش پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا خود را با خیال راحت به ما بسپارید چرا که سفارشتان را در کمتر از ۳ ساعت و با کارمزدی کاملا منصفانه پرداخت می‌کنیم.

در کل، تغییرات دوره‌ای در برنامه‌های مهاجرتی فدرال و کبک موجب شده این برنامه‌های مهاجرتی گاهی دستخوش تغییر هزینه شوند. بنابراین برای کسب آخرین اطلاعات درباره اخبار برنامه‌های اسکیل ورکر کانادا و هزینه اپلیکیشن فی ویزاهای این کشور بهتر است به وبسایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

خیر، متقاضیان ویزای نیروی کار ماهر کبک (QSWP) باید یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند؛ زیرا هزینه اخذ ویزای نیروی کار ماهر کبک شامل دو بخش است. بنابراین این افراد ابتدا باید ۸۶۹ دلار کانادا بپردازند. پس از آن وارد مرحله تایید برنامه فدرال می‌شوند که با نام برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSW) شناخته می‌شود. در این مرحله همانند دیگر متقاضیان برنامه FSW، لازم است هر نفر 850 دلار کانادا برای اپلیکیشن فی و 550 دلار کانادا برای اخذ حق اقامت دائم (RPRF) خود بپردازد.

4 - 5(659کاربر)

۲۰٪ کارمزد، هدیه ما به شما

با دعوت از هر دوست خود 20% از کارمزد سفارش او را بین خودتان تقسیم کنید.

کسب اطلاعات بیشتر