homeخانهleftخدماتleftسفارت کاناداleftپرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برنامه اسکیل ورکر کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برنامه اسکیل ورکر کانادا

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ورود به کشور کانادا برای ایرانیان برنامه ورود سریع (Express Entry) است که برنامه‌ای مهاجرتی بر مبنای جذب نیروی کار متخصص (اسکیل ورکر) است. این برنامه بر حسب اینکه شما قصد مهاجرت به کدام استان کانادا را دارید به دو بخش تقسیم می شود.

  • Quebec Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک)
  • Federal Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای دیگر استان های کانادا)

که هر یک از این دو بخش هزینه‌های مخصوص به خود را دارد که در ادامه به تفصیل ذکر می‌شود.

هزینه های برنامه اسکیل ورکر کانادا

در بحث هزینه ی اپلیکیشن فی کانادا نکته‌ای مهم وجود دارد و آن این است که متقاضیان کبک باید یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند زیرا هزینه کبک شامل دو بخش است، که مرحله اول آن هزینه اختصاصی برای مهاجرت به استان کبک و مرحله دوم آن پس از رسیدن پرونده به بخش فدرال است که از اینجا به بعد هزینه ها به همان اندازه اسکیل ورکر فدرال است، در واقع متقاضیان کبک یک مرحله ی پرداختی بیشتر دارند.

این مبالغ به تفکیک برنامه فدرال و کبک در ادامه فهرست شده است :

مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker)

این برنامه برای مهاجرت به سرتاسر کانادا به غیر از استان کبک است. اپلیکیشن فی این برنامه ۵۵۰ دلار کانادا برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ دلار برای همسر او جهت بازگشایی پرونده و انجام پروسه کار در بخش فدرال است.

این مبلغ برای همراه زیر ۲۲ سال شخص متقاضی، مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا بجای ۵۵۰ دلار است. همچنین هزینه لندینگ فی به مبلغ ۴۹۰ دلار و دیگر هزینه ها از قبیل تست زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، مدیکال، Clearance و ترجمه مدارک نیز برای شما وجود دارد.

مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker)

این برنامه تنها برای مهاجرت به استان کبک است و همانطور که ذکر شد متقاضیان کبک قبل از رسیدن پرونده به مرحله فدرال باید هزینه Application Fee (اپلیکیشن فی) کبک را جهت آغاز روند مهاجرت پرداخت کنند که این هزینه برای فرد اصلی ۷۶۵ دلار کانادا و برای هر یک از همراهان ۱۶۴ دلار می باشد. همچنین هزینه ی لندینگ فی به مبلغ ۴۹۰ دلار و دیگر هزینه ها از قبیل تست زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی، مدیکال، Clearance و ترجمه مدارک نیز برای شما وجود دارد.

 

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) برنامه اسکیل ورکر کانادا

 

روش پرداخت Application Fee

اپلیکیشن فی کانادا در برنامه فدرال از طریق مسترکارت/ ویزا کارت قابل پرداخت است اما در مورد “کبک” و “اپلیکشن فی متقاضی اصلی در برنامه فدرال” قبلا این پرداخت تنها از طریق سند اعتباری Money Order (مانی اردر) یا Bank Draft (بانک درفت – چک بین بانکی) قابل انجام بود اما هم اکنون شما می‌توانید پرداخت را به صورت پرداخت آفلاین نیز انجام دهید.

روش کار بدین صورت است که ابتدا شما فرم مربوط به پرداخت را پر کرده، اطلاعات کارت اعتباری را در آن نوشته و این برگه را پرینت گرفته و پس از امضای آن، این برگه را به همراه دیگر مدارک ارسال می‌کنید.

فرم مربوط به اپلیکیشن فی کبک از اینجا و فرم مربوط به متقاضی اصلی فدرال از اینجا قابل دسترس است. همچنین در صورتی که تمایل به استفاده از این روش داشتید می‌توانید کارت اعتباری خود را از تهران پیمنت تهیه کنید که جزئیات آن در ادامه ذکر خواهد شد.

پرداخت با کارت اعتباری یا مانی اوردر و Bank Draft؟

  • در صورت مشمول بودن به ریفاند یا بازگشت پول، در صورتی که از کارت اعتباری استفاده کرده باشید، کار شما در زمان بسیار کمتری انجام می‌شود.
  • هزینه پرداخت با کارت اعتباری قدری کمتر از Money Order خواهد بود.
  • جهت پیگیری اینکه هزینه پرداخت شده یا خیر، در Money Order و بانک درفت نیاز به مکاتبه با بانک دارید ولی با کارت اعتباری تنها کافیست به پنل کاربری کارت خود مراجعه کرده و در صورتی که پول از حساب شما کسر شده باشد، متوجه خواهید شد که پرداخت انجام شده است.

 

با توجه به تغییرات اخیر در روند مهاجرت Federal و Quebec ممکن است این هزینه‌ها متفاوت باشند که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه‌ها، مراتب را از طریق سایت CIC پیگیری کنید. همچنین فهرستی کامل از هزینه‌های قابل پرداخت در سایت سفارت کانادا را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

 

 

1.3/5 - (88 امتیاز)

سوالات متداول

  • Quebec Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک)
  • Federal Skilled Worker (برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای دیگر استان های کانادا)

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ورود به کشور کانادا برای ایرانیان برنامه اکسپرس انتری (Express Entry) است. برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از زیرمجموعه‌های اکسپرس اینتری است که بر مبنای جذب نیروی کار متخصص، اقدام به جذب نیروهای کار آموزش‌دیده و با تجربه می‌کند.

اپلیکیشن فی کانادا در برنامه فدرال از طریق مسترکارت/ ویزا کارت قابل پرداخت است اما در مورد کبک کمی موضوع فرق دارد

این برنامه برای مهاجرت به سرتاسر کانادا به غیر از استان کبک است. اپلیکیشن فی این برنامه ۵۵۰ دلار کانادا برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ دلار برای همسر او جهت بازگشایی پرونده و انجام پروسه کار در بخش فدرال است.

در بحث هزینه ی اپلیکیشن فی کانادا نکته‌ای مهم وجود دارد و آن این است که متقاضیان کبک باید یک مرحله پرداخت بیشتری انجام دهند زیرا هزینه کبک شامل دو بخش است