homeخانهleftآزمون‌های زبان انگلیسیleftبرای مهاجرت به استرالیا، چه نمره آیلتسی نیاز دارید؟

برای مهاجرت به استرالیا، چه نمره آیلتسی نیاز دارید؟

pen نیلوفر میثاقی
calendar ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
eye 23288 بازدید

اغلب جمعیت استرالیا را مهاجران به خصوص مهاجران اروپایی تشکیل داده‌اند برای ایجاد یکپارچگی در گویش و کلام، زبان رسمی این کشور انگلیسی می‌باشد و از همین رو تسلط به زبان انگلیسی در کشور استرالیا از الزامات ورود به آن می‌باشد. استرالیا نمره زبان IELTS را معیار سنجش زبان انگلیسی متقاضیان مهاجرت قرار داده است و برای مهاجرت لازم است حد نصاب خواسته شده این آزمون را در کنار سایر مدارک مورد نیاز ارائه نمود. بر همین اساس در این مقاله به بررسی تاثیر نمره آیلتس در پرونده مهاجرتی متقاضیان استرالیا، حداقل نمره مورد نیاز آیلتس برای مهاجرت به استرالیا و دیگر آزمون‌های مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می‌پردازیم.

 

آیلتس

 

تاثیر نمره آیلتس در موفقیت پرونده مهاجرت به استرالیا

جهت درک اهمیت نتیجه آزمون آیلتس بر روی مهاجرت به استرالیا، لازم است اندکی با فرایند مهاجرت به این کشور و نحوه امتیازبندی ویزاهای متفاوت این کشور آشنا شوید. به طور خلاصه می‌توان گفت فرآیند مهاجرتی استرالیا که توسط اداره مهاجرت استرالیا مدیریت و اجرا می‌گردد، بر اساس کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است. انواع ویزاهای سفر به استرالیا با نام یک Subclass شناخته می‌شوند. برای مثال چنانچه شما متقاضی ویزای Subclass-190 (ویزای مهاجرت از طریق نیروی کار حرفه‌ای) هستید، باید حداقل ۶۰ امتیاز بر اساس رتبه‌بندی امتیازی اداره مهاجرت استرالیا به دست آورید. تاثیر نمره آیلتس در چنین ویزایی بسیار بالاست و به طور مثال با دارا بودن نمره ۶ در آزمون آیلتس که نمره متوسطی است به شما هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد. با داشتن نمره آیلتس ۷ الی ۸، ده امتیاز و با دارا بودن نمره IELTS بالاتر از ۸ شما بیست امتیاز به دست خواهید آورد. شاید این مثال کوتاه خود به تنهایی گویای اهمیت نمره آزمون IELTS در اپلیکیشن مهاجرتی استرالیا باشد. اولین و مهمترین مرجع جهت به دست آوردن اطلاعات موثق در رابطه با انواع ویزای استرالیا، حداقل امتیازهای مورد نیاز در هر subclass و اطلاع از آخرین تغییراتی که توسط دولت استرالیا منظور گردیده است، وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا می‌باشد. همچنین وب سایت‌های بسیار معتبری وجود دارند که می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه به شما ارائه کنند، به طور مثال شما می‌توانید از سایت visabureau نیز اطلاعات بسیار مفیدی به دست آورید.

آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال

همان‌طور که می‌دانید آزمون آیلتس در دو نوع Academic و General برگزار می‌گردد. بنابر اطلاعات رسمی سایت IELTS، سوال‌های آیلتس Academic جهت سنجش توانمندی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و سوال‌های آزمون General، بر روی بررسی توانمندی متقاضیان دریافت کار در کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، کانادا و نیوزیلند و همچنین بر روی مهارت‌های عمومی مورد نیاز در روابط کاری و اجتماعی تمرکز می‌کند. با ذکر این توضیح کوتاه بدیهی است که متقاضیان ویزای تحصیلی باید نتیجه آزمون Academic و متقاضیان ویزاهای کاری و مهاجرتی نمره آزمون General را ضمیمه مدارک خود کنند. حداقل نمره آزمون برای ویزای تحصیلی که لازمه آن شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک است را در سایت دانشگاه مورد نظر باید جستجو نمائید ولی به طور کلی کمترین نمره مورد نظر برای تمامی دانشگاه‌های استرالیا نمره ۶.۵ است.

سایر آزمون‌های زبان مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا از تاریخ نوامبر سال ۲۰۱۴ اعلام نمود که تمامی مدارک زبان انگلیسی همانند PTE، CAE و TOEFL iBT را به جای نمره آیلتس می‌پذیرد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از جدولی که در سایت مهاجرت استرالیا وجود دارد، نمرات مورد نیاز برای دیگر آزمون‌های زبان را مشاهده کنید. در این جدول آزمون‌های نامبرده با نمره آیلتس مورد نیاز برای استرالیا معادل‌سازی شده است.

1.7/5 - (44 امتیاز)

نظر شما چیست؟