آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) چیست؟

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
eye 9670 بازدید

این روزها به دلیل افزایش متقاضیان مهاجرت تحصیلی و اپلای در دانشگاه‌های خارجی، نام آزمون‌ تافل را بسیار می‌شنویم. آزمون TOEFL که مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language است، یکی از معتبرترین آزمون‌ های زبان انگلیسی است که از پیش‌نیازهای پذیرش دانشگاه‌ها محسوب می‌شود. امروزه نسخه دیگری از تافل تحت عنوان تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) ارائه شده که کار متقاضیان را راحت‌تر کرده است چرا که می‌توانند از خانه در این آزمون شرکت کنند. این نسخه از تافل توسط بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان پذیرفته می‌شود و از اعتبار بالایی برخوردار است؛ با این حال برای اطلاع از شرایط و اطلاعات دقیق در این باره لازم است به سایت دانشگاه مقصدتان مراجعه کنید. پس از آن با توجه به ددلاین (Deadline) اپلای دانشگاه، تاریخ آزمون خود را تعیین کرده و ثبت نام آزمون تافل iBT هوم ادیشن را نهایی کنید. در مورد اینکه تافل Home Edition چیست و چه مشخصاتی دارد، چه تفاوتی با تافل iBT دارد و چگونه می‌توانید در آن ثبت‌ نام کنید، به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

آزمون تافل iBT هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) چیست؟

آزمون TOEFL iBT هوم ادیشن همان آزمون تافل iBT است که به صورت آنلاین در خانه و تحت نظارت یک فرد تعیین شده برگزار می‌شود. این آزمون در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ توسط سازمان ETS به عنوان نسخه جدیدی از تافل ارائه شد. علت ارائه این آزمون همه گیری ویروس کرونا بود که امکان برگزاری آزمون در مکان‌های عمومی را از بین برد.

همانطور که از اسم این آزمون پیداست، داوطلبان می‌توانند این آزمون را بدون نیاز به حضور در محل برگزاری آزمون، به صورت آنلاین در خانه انجام دهند. شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) نیازمند امکانات و پیش‌نیازهایی است که در ادامه در بخش مربوط به پیش‌نیازها به آن خواهیم پرداخت.

آزمون TOEFL iBT Home Edition نیز مانند نسخه‌ های دیگر تافل از چهار بخش Reading ،Listening ،Writing و Speaking تشکیل شده است. مدت زمان برگزاری آزمون نیز مانند تافل iBT حدودا ۳ ساعت است. از آنجایی که ساختار و طراحی این آزمون شبیه به آزمون حضوری است؛ محتوا، قالب و نوع سوالاتی که روی صفحه نمایش سیستم خود خواهید دید، با تافل iBT یکسان است.

نکته‌ای که در مورد زمان برگزاری آزمون تافل iBT هوم ادیشن باید بدانید این است که این آزمون ۲۴ ساعت پس از ثبت نام برای شما فعال می‌شود. پس حتما این فاصله زمانی ۲۴ ساعته را در برنامه‌ریزی خود در نظر داشته باشید. پس از گذشت این ۲۴ ساعت می‌توانید در روزهای مشخصی از هفته، هر ساعتی از شبانه روز که خواستید، امتحان دهید.

نمره آزمون تافل iBT هوم ادیشن بین ۴ تا ۸ روز آماده می‌شود که می‌توانید نتیجه آزمون خود را روی وبسایت ETS ببینید. مدرک آزمون تافل هوم ادیشن نیز مانند مدرک آزمون TOEFL iBT، دارای اعتبار ۲ ساله است.

در طول امتحان تافل iBT Home Edition شما توسط یک ناظر آنلاین نظارت خواهید شد. بنابراین هر گونه تلاش برای سرپیچی از قوانین، توسط ناظر شناسایی خواهد شد. در این صورت امتحان شما لغو می‌شود و هزینه‌ آن هم به شما بازگردانده نخواهد شد.

 

ساختار آزمون تافل iBT Home Edition

همانطور که گفتیم این آزمون ۴ مهارت زبانی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد.

 • بخش ریدینگ (Reading) آزمون تافل Home Edition سه متن آکادمیک را شامل می‌شود؛ هر ریدینگ حدودا ۱۰ سوال دارد.
 • بخش لیسنینگ (Listening) آزمون تافل هوم ادیشن پنج بخش دارد. سه Listening اول آکادمیک هستند و به هر کدام ۶ سوال اختصاص داده شده است. ۲ مورد بعدی را در قالب گفتگوی بین دو نفر خواهید شنید که برای هر کدام ۵ سوال از شما پرسیده می‌شود.
 • در تست چندین سوال Unscored هم گنجانده شده که نمره‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. این سوالات در دو بخش ریدینگ یا لیسنینگ هستند.
 • پس از انجام دو بخش اول، ۱۰ دقیقه زمان برای استراحت خواهید داشت.
 • قسمت بعد به اسپیکینگ (Speaking) تعلق دارد. در این قسمت ۴ سوال از شما پرسیده می‌شود که شما از طریق میکروفون به آن‌ها جواب می‌دهید.
 • قسمت آخر آزمون مربوط به رایتینگ (Writing) است. از شما خواسته می‌شود که درباره موضوعات مشخصی، ۲ متن بنویسید. این ۲ متن را در کامپیوتر خود تایپ می‌کنید.

تمام ۴ بخش طبق ساختار آکادمیک طراحی شده است.

 

تفاوت آزمون تافل iBT و تافل iBT هوم ادیشن

 • آزمون تافل iBT به  صورت حضوری در مراکز تعیین شده توسط ETS برگزار می‌شود در حالی که TOEFL iBT Home Edition به صورت آنلاین در خانه برگزار می‌شود.
 • در پایان آزمون هوم ادیشن می‌توانید نمرات غیر رسمی بخش Reading و Listening آزمون را مشاهده کنید. چنین کاری برای آزمون ‌iBT میسر نیست و تمام نتایج پس از ۸ روز به صورت رسمی روی سایت ETS قابل مشاهده خواهد بود.

ثبت نام امتحان و آزمون تافل Home Edition

 

میزان اعتبار مدرک تافل هوم ادیشن برای پذیرش دانشگاه‌ ها

آزمون TOEFL iBT Home Edition یک گزینه امن، راحت و قابل اعتماد برای دانشجویان و موسسات در سراسر جهان است. از زمان ارائه‌ این تست تا به امروز، هم دانشجویان و هم دانشگاه‌ها بازخوردهای مثبتی نسبت به این آزمون نشان داده‌اند.

از آنجایی که ساختار تافل هوم ادیشن هیچ تفاوتی با تافل iBT ندارد، این تست نیز از اعتبار بالایی برخوردار است و تنها تفاوت در نحوه‌ی برگزاری آزمون است که شاید کمی مقبولیت این تست را زیر سوال ببرد.

طبق قوانینی که برای برگزاری این آزمون وضع شده این عدم اطمینان از بین می‌رود چرا که قوانین، احتمال سرپیچی و تقلب در امتحان تافل هوم ادیشن را بسیار کاهش می‌دهند.

امروزه مدرک آزمون تافل Home Edition توسط بیش از ۱۱,۵۰۰ دانشگاه و موسسه در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا پذیرفته می‌شود و از بهترین آزمون‌ های زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت به شمار می‌رود.

برای اینکه مطمئن شوید مدرک این آزمون مورد قبول دانشگاه‌ مورد نظر شما است یا نه لازم است به سایت دانشگاه مراجعه کنید و این اطلاعات را از آنجا به دست آورید. با این حال در وبسایت ETS نام موسسات و دانشگاه‌ هایی که مدرک آزمون تافل هوم ادیشن را قبول می‌کنند، لیست شده است.

 

تاریخ برگزاری و هزینه آزمون تافل Home Edition

همانطور که گفته شد این آزمون در روزهای مشخصی از هفته برگزار می‌شود؛ برای چک کردن تاریخ‌ های برگزاری آزمون تافل iBT هوم ادیشن به وبسایت ETS مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن در کشورهای مختلف متفاوت است؛ این هزینه در ایران برابر با ۲۶۵ دلار است.

 

ثبت نام آزمون تافل Home Edition

 • به سایت ETS مراجعه کرده و Login کنید. اگر اکانت ندارید لازم است اطلاعات خود را در فرم مربوطه وارد کرده و یک اکانت تافل بسازید.
 • در قسمت My Tests روی گزینه Register / Find Test Centers, Dates کلیک کنید.
 • در این صفحه گزینه TOEFL iBT را انتخاب کنید. پس از این کار گزینه Select Test Location برایتان فعال می‌شود که باید از بین گزینه‌ها روی Home Edition کلیک کنید. در قسمت پایین ایمیل خود را Verify کرده و به صفحه بعد بروید.
 • در بالای صفحه Time Zone را چک کنید؛ سپس تاریخ آزمون و زمان آن را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد، اطلاعات وارد شده به شما نشان داده می‌شوند. در پایین صفحه روی گزینه Register For This Test کلیک کنید.
 • به صفحه پرداخت می‌رسید. در این صفحه امکان پرداخت هزینه ثبت نام تافل از طریق PayPal، مستر کارت و ویزا کارت به شما داده می‌شود. اگر انجام چنین پرداختی برای شما میسر نیست، با تهران پیمنت نیز می‌توانید هزینه ثبت نام آزمون تافل Home Edition را پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت، از طرف ETS ایمیلی دریافت خواهید کرد که حاوی لینک ورود به تست در تاریخ آزمون است.

 

نکاتی که قبل از شروع آزمون باید بدانید

 • پس از شروع آزمون، شخصی که ناظر شما در آزمون خواهد بود را می‌بینید. او از شما می‌خواهد که کارت شناسایی (پاسپورت) خود را نشان دهید. سپس اطمینان حاصل می‌کند فضای اتاقی که در آن آزمون می‌دهید مطابق با قوانین باشد. این فرآیند معمولا حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • باقی روند تافل هوم ادیشن دقیقا به همان شکلی خواهد بود که در یک مرکز آزمون است. فقط برای بخش اسپیکینگ، سوالات را از طریق میکروفون پاسخ خواهید داد.
 • برای یادداشت برداری می‌توانید از یک تخته وایت برد استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید روی کاغذ سفیدی که درون یک کاور شفاف قرار گرفته با ماژیک نوت برداری کنید.
 • حواستان باشد که تا ۱۲ دقیقه زمان دارید آزمون را شروع کنید؛ در غیر اینصورت آزمون شما لغو می‌شود و نمی‌توانید هزینه را پس بگیرید.

 

تجهیزات و پیش‌نیاز های آزمون TOEFL iBT هوم ادیشن

 • کامپیوتر یا لپتاپ
 • دوربین کامپیوتر یا لپتاپ
 • میکروفون
 • اسپیکر (استفاده از هدفون و هندزفیری مجاز نیست)
 • نصب مرورگر ETS روی کامپیوتر
 • برای چک کردن تجهیزات خود به صفحه ProctorU Equipment Check مراجعه کنید. با مطالعه آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما از تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون برخوردار است.

پرداخت هزینه آزمون تافل iBT هوم ادیشن - ثبت نام امتحان آنلاین تافل Home Edition

 

قوانین نسخه خانگی امتحان تافل iBT

 • ترجیحا در خانه باشید؛ مکان‌های عمومی برای شرکت در آزمون قابل قبول نیستند.
 • اتاقی که در آن امتحان می‌دهید نور کافی داشته باشد؛ در اتاق تنها باشید.
 • کامپیوتر باید روی میز، در ارتفاع مناسب باشد. ارتفاع صندلی‌تان هم استاندارد باشد.
 • کتاب، دفتر، لیوان و هر وسیله اضافی‌ای در اتاق نباشد.
 • در هیچ زمانی در طول آزمون، از وسایل غیر مجاز مثل تلفن همراه، یادداشت‌های از پیش نوشته شده یا کتاب درسی استفاده نکنید.
 • استفاده از هر نوع دستگاه ضبط صدا یا تصویر اکیدا ممنوع است.
 • قبل از شروع آزمون باید هر نرم‌افزاری که می‌توانید با آن صفحه کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارید (مانند Zoom ،Skype ،TeamViewer ،Microsoft Teams و Apple Remote Desktop) را غیرفعال کنید. مطمئن شوید که هر کدام از این نرم‌افزارها در طول آزمون به طور خودکار باز نمی‌شوند.
 • با هیچکس غیر از ناظر تست صحبت نکنید.
 • استفاده از هرگونه هدفون و هندرفیری مجاز نیست.
 • بعد از بخش Listening یک استراحت ۱۰ دقیقه‌ای دارید که می‌توانید صندلی خود را ترک کنید. حواستان باشد که به موقع در آزمون حاضر شوید؛ استراحت‌های خارج از برنامه مجاز نیستند.

 

گزارش نمره آزمون تافل هوم ادیشن

گزارش رسمی نمره آزمون هوم ادیشن خود را بین ۴ تا ۸ روز پس از تاریخ آزمون می‌توانید روی وبسایت ETS مشاهده کنید. البته نمرات غیر رسمی بخش Reading و Listening آزمون را به محض اتمام تست می‌توانید روی سایت نگاه کنید.

پس از آماده شدن نتایج، ایمیلی از ETS دریافت خواهید کرد. سپس می‌توانید به اکانت خود مراجعه کرده و نمرات خود را ببینید. فایل PDF گزارش‌ نمره شما ۲ روز پس از ایمیل روی سایت قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را دانلود و چاپ کنید.

 

آیا نسخه خانگی آزمون آنلاین تافل iBT هنوز موجود است؟

این نسخه برای جلوگیری از شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ ارائه شد با این حال به عنوان یک نسخه قابل قبول از تافل شناخته می‌شود و همچنان بسیاری از داوطلبان این آزمون زبان، در آن شرکت می‌کنند. آزمون تافل هوم ادیشن را می‌توان در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۴ روز هفته انجام داد.

تافل هوم ادیشن به صورت آنلاین در خانه برگزار می‌شود و همین ویژگی این نسخه از تافل را برای آن دسته از داوطلبانی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند، بسیار محبوب کرده است. برای آمادگی در این آزمون می‌توانید نمونه سوالات آزمون تافل iBT را انجام دهید یا از کتاب‌ها و منابعی که توسط ETS ارائه می‌شوند کمک بگیرید. جهت ثبت نام آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن نیز نگران نباشید؛ سفارش خود را در تهران پیمنت ثبت کنید و در کوتاه‌ترین زمان ثبت نام خود را انجام دهید.

3.6/5 - (17 امتیاز)

سوالات متداول

ساختار این آزمون به گونه‌ای است که مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. از این رو گزینه بسیار مورد اعتماد و مناسبی برای دانشگاه‌ها و موسسات مختلف محسوب می‌شود. این مهارت‌ها عبارتند از خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن.

نظر شما چیست؟