homeخانهleftآزمون‌های زبان انگلیسیleftتافل هوم ادیشن چیست؟

تافل هوم ادیشن چیست؟

pen پگاه قبادی
calendar ۸ تیر ۱۴۰۱
eye 348 بازدید

این روزها به دلیل افزایش متقاضیان مهاجرت تحصیلی و اپلای در دانشگاه‌های خارجی، نام آزمون‌ تافل را بسیار می‌شنویم. آزمون TOEFL که مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language است، یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که از پیش‌نیازهای پذیرش دانشگاه‌ها محسوب می‌شود. امروزه نسخه دیگری از تافل تحت عنوان تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) ارائه شده که کار متقاضیان را راحت‌تر کرده است چرا که می‌توانند از خانه در آزمون شرکت کنند. این نسخه از تافل توسط بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان پذیرفته می‌شود و از اعتبار بالایی برخوردار است؛ با این حال برای اطلاع از شرایط و اطلاعات دقیق در این باره لازم است به سایت دانشگاه مقصدتان مراجعه کنید. پس از آن با توجه به ددلاین اپلای، تاریخ آزمون خود را تعیین کرده و ثبت نام آزمون تافل iBT هوم ادیشن را نهایی کنید. در مورد اینکه تافل Home Edition چیست و چه مشخصاتی دارد، چه تفاوتی با تافل iBT دارد و چگونه می‌توانید در آن ثبت‌ نام کنید، به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) چیست؟

آزمون TOEFL iBT هوم ادیشن همان آزمون تافل iBT است که به صورت آنلاین در خانه و تحت نظارت یک فرد تعیین شده برگزار می‌شود. این آزمون در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ توسط سازمان ETS به عنوان نسخه جدیدی از تافل ارائه شد. علت ارائه این آزمون همه گیری ویروس کرونا بود که امکان برگزاری آزمون در مکان‌های عمومی را از بین برد.

همانطور که از اسم این آزمون پیداست، داوطلبان می‌توانند این آزمون را بدون نیاز به حضور در محل برگزاری آزمون، به صورت آنلاین در خانه انجام دهند. شرکت در تافل هوم ادیشن نیازمند امکانات و پیش‌نیازهایی است که در ادامه در بخش مربوط به پیش‌نیازها به آن خواهیم پرداخت.

آزمون TOEFL iBT Home Edition نیز مانند نسخه‌های دیگر تافل از چهار بخش Reading ،Listening ،Writing و Speaking تشکیل شده است. مدت زمان برگزاری آزمون نیز مانند iBT حدودا ۳ ساعت است. از آنجایی که ساختار و طراحی این آزمون شبیه به آزمون حضوری است؛ محتوا، قالب و نوع سوالاتی که روی صفحه نمایش سیستم خود خواهید دید، با تافل iBT یکسان است.

نکته‌ای که در مورد زمان برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن باید بدانید این است که این آزمون ۲۴ ساعت پس از ثبت نام برای شما فعال می‌شود. پس حتما این فاصله زمانی ۲۴ ساعته را در برنامه‌ریزی خود در نظر داشته باشید. پس از گذشت این ۲۴ ساعت می‌توانید در روزهای مشخصی از هفته، هر ساعتی از شبانه روز که خواستید، امتحان دهید. برای چک کردن روزهای تعیین شده به وبسایت ETS مراجعه کنید.

نتایج آزمون هوم ادیشن بین ۶ تا ۱۰ روز آماده می‌شوند که می‌توانید نتیجه آزمون خود را روی وبسایت ETS ببینید. مدرک تافل هوم ادیشن نیز مانند مدرک تافل iBT، دارای اعتبار ۲ ساله است.

در طول آزمون TOEFL iBT Home Edition شما توسط یک ناظر آنلاین نظارت خواهید شد. بنابراین هر گونه تلاش برای سرپیچی از قوانین، توسط ناظر شناسایی خواهد شد. در این صورت امتحان شما لغو می‌شود و هزینه‌ی آن هم به شما بازگردانده نخواهد شد.

 

ساختار آزمون تافل هوم ادیشن

همانطور که گفتیم این آزمون ۴ مهارت زبانی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد.

 • بخش Reading سه متن آکادمیک را شامل می‌شود؛ هر ریدینگ حدودا ۱۰ سوال دارد.
 • بخش Listening پنج بخش دارد. سه Listening اول آکادمیک هستند و به هر کدام ۶ سوال اختصاص داده شده است. ۲ مورد بعدی را در قالب گفتگوی بین دو نفر خواهید شنید که برای هر کدام ۵ سوال از شما پرسیده می‌شود.
 • در تست چندین سوال Unscored هم گنجانده شده که نمره‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. این سوالات در دو بخش ریدینگ یا لیسنینگ هستند.
 • پس از انجام دو بخش اول، ۱۰ دقیقه زمان برای استراحت خواهید داشت.
 • قسمت بعد به Speaking تعلق دارد. در این قسمت ۴ سوال از شما پرسیده می‌شود که شما از طریق میکروفون به آن‌ها جواب می‌دهید.
 • قسمت آخر آزمون مربوط به Writing است. از شما خواسته می‌شود که درباره موضوعات مشخصی، ۲ متن بنویسید. این ۲ متن را در کامپیوتر خود تایپ می‌کنید.

تمام ۴ بخش طبق ساختار آکادمیک طراحی شده است.

 

تفاوت تافل iBT و تافل هوم ادیشن

 • آزمون تافل iBT به  صورت حضوری در مراکز تعیین شده توسط ETS برگزار می‌شود در حالی که TOEFL iBT Home Edition به صورت آنلاین در خانه برگزار می‌شود.
 • نتایج آزمون هوم ادیشن بین ۶ تا ۱۰ روز آماده می‌شوند در حالیکه آزمون iBT تا حداکثر ۶ روز نتایج را روی سایت می‌گذارد.
 • در پایان آزمون هوم ادیشن می‌توانید نمرات غیر رسمی بخش Reading و Listening آزمون را مشاهده کنید. چنین کاری برای آزمون ‌iBT میسر نیست و تمام نتایج پس از ۶ روز به صورت رسمی روی سایت ETS قابل مشاهده خواهد بود.

 

ثبت نام آزمون تافل

 

میزان اعتبار مدرک تافل هوم ادیشن برای پذیرش دانشگاه‌ها

TOEFL iBT Home Edition یک گزینه امن، راحت و قابل اعتماد برای دانشجویان و موسسات در سراسر جهان است. از زمان ارائه‌ی این تست تا به امروز، هم دانشجویان و هم دانشگاه‌ها بازخوردهای مثبتی نسبت به این آزمون نشان داده‌اند.

از آنجایی که ساختار هوم ادیشن هیچ تفاوتی با iBT ندارد، این تست نیز از اعتبار بالایی برخوردار است و تنها تفاوت در نحوه‌ی برگزاری آزمون است که شاید کمی مقبولیت این تست را زیر سوال ببرد.

طبق قوانینی که برای برگزاری این آزمون وضع شده این عدم اطمینان از بین می‌رود چرا که قوانین، احتمال سرپیچی و تقلب در امتحان تافل هوم ادیشن را بسیار کاهش می‌دهند.

امروزه این آزمون توسط بیش از ۱۱,۵۰۰ دانشگاه و موسسه در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا پذیرفته می‌شود و از بهترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت به شمار می‌رود.

برای اینکه مطمئن شوید مدرک این آزمون مورد قبول دانشگاه‌ مورد نظر شما است یا نه لازم است به سایت دانشگاه مراجعه کنید و این اطلاعات را از آنجا به دست آورید. با این حال در وبسایت ETS نام موسسات و دانشگاه‌هایی که آزمون تافل هوم ادیشن را قبول می‌کنند، لیست شده است.

 

تاریخ برگزاری و هزینه آزمون تافل iBT هوم ادیشن

همانطور که گفته شد این آزمون در روزهای مشخصی از هفته برگزار می‌شود؛ این روزها از سوی ETS تعیین می‌شوند و تاریخ‌های دقیق را می‌توانید روی وبسایت ببینید.

هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن در کشورهای مختلف متفاوت است؛ این هزینه در ایران با احتساب مالیات، از ۱۸۵ تا ۲۴۵ دلار متغیر است.

 

ثبت نام در آزمون هوم ادیشن

 • به سایت ETS مراجعه کرده و Login کنید. اگر اکانت ندارید لازم است اطلاعات خود را در فرم مربوطه وارد کرده و یک اکانت بسازید.
 • در قسمت My Tests روی گزینه Register / Find Test Centers, Dates کلیک کنید.
 • در این صفحه گزینه TOEFL iBT را انتخاب کنید. پس از این کار گزینه Select Test Location برایتان فعال می‌شود که باید از بین گزینه‌ها روی Home Edition کلیک کنید. در قسمت پایین ایمیل خود را Verify کرده و به صفحه بعد بروید.
 • در بالای صفحه Time Zone را چک کنید؛ سپس تاریخ آزمون و زمان آن را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد، اطلاعات وارد شده به شما نشان داده می‌شوند. در پایین صفحه روی گزینه Register For This Test کلیک کنید.
 • به صفحه پرداخت می‌رسید. در این صفحه امکان پرداخت هزینه ثبت نام تافل از طریق PayPal، مستر کارت و ویزا کارت به شما داده می‌شود. اگر انجام چنین پرداختی برای شما میسر نیست، با تهران پیمنت نیز می‌توانید هزینه آزمون تافل را پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت، از طرف ETS ایمیلی دریافت خواهید کرد که حاوی لینک ورود به تست در تاریخ آزمون است.

 

نکاتی که قبل از شروع آزمون هوم ادیشن تافل باید بدانید

 • پس از شروع آزمون، شخصی که ناظر شما در آزمون خواهد بود را می‌بینید. او از شما می‌خواهد که کارت شناسایی (پاسپورت) خود را نشان دهید. سپس اطمینان حاصل می‌کند فضای اتاقی که در آن آزمون می‌دهید مطابق با قوانین باشد. این فرآیند معمولا حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • باقی روند تافل هوم ادیشن دقیقا به همان شکلی خواهد بود که در یک مرکز آزمون است. فقط برای بخش اسپیکینگ، سوالات را از طریق میکروفون پاسخ خواهید داد.
 • برای یادداشت برداری می‌توانید از یک تخته وایت برد استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید روی کاغذ سفیدی که درون یک کاور شفاف قرار گرفته با ماژیک نوت برداری کنید.
 • حواستان باشد که تا ۱۲ دقیقه زمان دارید آزمون را شروع کنید؛ در غیر اینصورت آزمون شما لغو می‌شود و نمی‌توانید هزینه را پس بگیرید.

 

تجهیزات و پیش‌نیازهای آزمون هوم ادیشن

 • کامپیوتر یا لپتاب
 • یک دوربینی که قابلیت جابجایی داشته باشد تا ناظر بتواند فضای اتاق را ببیند.
 • یک میکروفون
 • یک اسپیکر (استفاده از هدفون و هندزفیری مجاز نیست)
 • نصب ETS Web Browser روی کامپیوتر خود
 • برای چک کردن تجهیزات خود ProctorU Equipment Check را دانلود کنید. با این برنامه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما از تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون برخوردار است.

 

ثبت نام تافل

 

قوانین نسخه خانگی آزمون تافل iBT

 • ترجیحا در خانه باشید؛ مکان‌های عمومی برای شرکت در آزمون قابل قبول نیستند.
 • اتاقی که در آن امتحان می‌دهید نور کافی داشته باشد؛ در اتاق تنها باشید.
 • کامپیوتر باید روی میز، در ارتفاع مناسب باشد. ارتفاع صندلی‌تان هم استاندارد باشد.
 • کتاب، دفتر، لیوان و هر وسیله اضافی‌ای در اتاق نباشد.
 • در هیچ زمانی در طول آزمون، حتی در استراحت ۱۰ دقیقه‌ای، از وسایل غیر مجاز مثل تلفن همراه، یادداشت‌های از پیش نوشته شده یا کتاب درسی استفاده نکنید.
 • هر نوع دستگاه ضبط اکیدا ممنوع است.
 • قبل از شروع آزمون باید هر نرم‌افزاری که می‌توانید با آن صفحه کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارید (مانند Zoom ،Skype ،TeamViewer ،Microsoft Teams و Apple Remote Desktop) را غیرفعال کنید. مطمئن شوید که هر کدام از این نرم‌افزارها در طول آزمون به طور خودکار باز نمی‌شوند.
 • با هیچکس غیر از ناظر تست صحبت نکنید.
 • استفاده از هرگونه هدفون و هندرفیری مجاز نیست.
 • بعد از بخش Listening یک استراحت ۱۰ دقیقه‌ای دارید که می‌توانید صندلی خود را ترک کنید. حواستان باشد که به موقع در آزمون حاضر شوید؛ استراحت‌های خارج از برنامه مجاز نیستند.

 

گزارش نمره آزمون هوم ادیشن

نتایج رسمی آزمون هوم ادیشن خود را بین ۶ تا ۱۰ روز پس از تاریخ آزمون می‌توانید روی وبسایت ETS مشاهده کنید. البته نمرات غیر رسمی بخش Reading و Listening آزمون را به محض اتمام تست می‌توانید روی سایت نگاه کنید.

از دو راه می‌توانید به نتایج آزمون دسترسی داشته باشید:

 • از طریق اکانت ETS

پس از آماده شدن نتایج، ایمیلی از ETS دریافت خواهید کرد. سپس می‌توانید به اکانت خود مراجعه کرده و نمرات خود را ببینید. فایل PDF گزارش‌ نمره شما ۲ روز پس از ایمیل روی سایت قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را دانلود و چاپ کنید.

 • از طریق پست

اگر قبل از شرکت در آزمون، یک نسخه کاغذی از گزارش نمره را درخواست کرده باشید، بسته به نحوه شرکت در آزمون، ۱۱ تا ۱۵ روز پس از تاریخ آزمون یا زودتر، نتایج برای شما پست خواهد شد.

 

آیا نسخه خانگی تافل iBT هنوز موجود است؟

این نسخه برای جلوگیری از شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ ارائه شد با این حال به عنوان یک نسخه قابل قبول از تافل شناخته می‌شود و همچنان بسیاری از داوطلبان این آزمون زبان، در آن شرکت می‌کنند. آزمون تافل هوم ادیشن را می‌توان در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۴ روز هفته انجام داد.

تافل هوم ادیشن به صورت آنلاین در خانه برگزار می‌شود و همین ویژگی این نسخه از تافل را برای آن دسته از داوطلبانی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند، بسیار محبوب کرده است.

برای آمادگی در این آزمون می‌توانید تست‌های قبلی را انجام دهید یا از کتاب‌ها و منابعی که توسط ETS ارائه می‌شوند کمک بگیرید. جهت ثبت نام آزمون و پرداخت هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن نیز نگران نباشید؛ سفارش خود را در تهران پیمنت ثبت کنید و در کوتاه‌ترین زمان ثبت نام خود را انجام دهید.

 

Rate this post

نظر شما چیست؟