راهنمای تصویری ثبت نام در یونی اسیست

pen سحر مجاب
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۸
eye 3447 بازدید

آموزش باکیفیت، دانشگاه‌های معتبر و هزینه تحصیل مقرون به صرفه در آلمان موجب شده که این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی باشد. متقاضیان خارجی دوست دارند برای دانشگاه‌های آلمان درخواست پذیرش ارسال کنند و با کمترین مشکل در این کشور درس بخوانند. کشور آلمان نیز برای سهولت در بررسی درخواست متقاضیان راه‌هایی در نظر گرفته که یکی از این راه‌ها، تاسیس مرکز یونی اسیست است. در این مطلب ابتدا uni assist را معرفی می‌کنیم و نحوه ثبت‌ نام در یونی اسیست را گام به گام آموزش می‌دهیم؛ سپس یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه uni-assist دانشگاه های آلمان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

راهنمای تصویری ثبت نام در uni assist

معرفی یونی اسیست

یونی اسیست (Uni-Assist) مرکزی برای ارائه خدمات آموزشی در شهر برلین آلمان است که برای کمک به پردازش درخواست‌های متقاضیان خارجی استفاده می‌شود. حدود ۱۷۰ دانشگاه آلمانی از یونی اسیست استفاده می‌کنند که متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند از طریق این مرکز درخواست خود را برای تحصیل در یکی از این دانشگاه‌ها ارسال کنند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات کاملی درباره موضوع یونی اسیست کسب کنید، می‌توانید به مطلب راهنمای کامل یونی اسیست مراجعه کنید؛ همچنین برای دانستن نحوه اپلای برای کارشناسی ارشد با یونی اسیست در دانشگاه‌های آلمان، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

یونی اسیست چه کار می‌کند؟

یونی اسیست گواهینامه‌های مدارس و دانشگاه‌های خارجی را نسبت به استانداردهای آموزشی آلمان ارزیابی کرده و آن‌ها را معادل‌سازی می‌کند. Uni-Assist همچنین نمرات متقاضی را به سیستم نمره‌دهی آلمان تبدیل می‌کند و به طور کل تمامی شرایط پذیرش دانشگاه‌های انتخابی متقاضی را بررسی می‌کند. پس از بررسی تمامی اطلاعات و مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ها، ارسال این مدارک برای دانشگاه‌ها نیز بر عهده یونی اسیست است. Uni-Assist در نهایت نتایج ارزیابی را به متقاضی اطلاع می‌دهد.

البته فعالیت Uni-Assist محدود به اخذ مدارک و ارسال آن به دانشگاه‌ها نیست بلکه دانشجویان را با ارائه اطلاعات کامل درباره فرآیند درخواست آنلاین پذیرش و پردازش مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ها نیز راهنمایی می‌کند.

شاید فکر کنید Uni-Assist در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان مداخله کند؛ اما uni assist درباره پذیرش دانشجو در یک برنامه تحصیلی تصمیم‌گیرنده نیست و در واقع وظیفه این سازمان غیرانتفاعی این است که اطمینان حاصل کند متقاضیان تمامی مدارک لازم را برای دریافت پذیرش در یکی از مراکز آموزش عالی آلمان دارند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب با یونی اسیست اپلای کنیم یا خیر را نیز مطالعه کنید.

نحوه ثبت نام در یونی اسیست

برای ثبت‌نام در یونی اسیست لازم است ابتدا وارد وب‌سایت Uni-Assist شوید. در بالا، سمت راست صفحه اصلی مطابق تصویر زیر، روی گزینه My Assist کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در یونی اسیست

۱ جست‌و‌جوی رشته و دوره‌های آموزشی

پس از آن که روی گزینه My Assis کلیک کردید، در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید دوره‌های آموزشی و رشته مورد نظرتان را در این سایت بیابید. می‌توانید ترم تحصیلی، دانشگاه، شهر و مقطع تحصیلی مورد نظر را مشخص کنید یا می‌توانید آن‌ها را خالی باقی بگذارید و تنها به جست‌وجوی کورس‌ها و رشته موردنظرتان بپردازید.

در پایین صفحه، سه گزینه با نام‌های (Partial) courses of study، uni-assist responsible و Online-only application وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را به‌صورت پیش‌فرض باقی بگذارید یا به شیوه دل‌خواه پر کنید.

جست‌و‌جوی رشته و دوره‌های آموزشی در یونی اسیست

۲ جست‌وجوی دانشگاه

در مرحله دوم از ثبت‌نام یونی اسیست همان‌طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، وارد صفحه‌ای می‌شوید که دانشگاه‌هایی که رشته مورد نظرتان را دارند، به نمایش گذاشته شده‌اند. با کلیک روی گزینه select می‌توانید دانشگاه‌های مورد نظرتان را از این لیست انتخاب کنید.

توجه: با کلیک روی show details می‌توانید اطلاعات کامل دانشگاه‌ها را مشاهده کنید.

جستجوی دانشگاه در سایت یونی اسیست

۳ ایجاد حساب کاربری

با کلیک روی select وارد صفحه‌‌ی حساب کاربری می‌شوید. این نشان می‌دهد که شما ابتدا باید حساب کاربری بسازید و بعد دانشگاه‌های موردنظرتان را انتخاب کنید. با ورود به این بخش، روی گزینه Create new account کلیک کرده و حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

ایجاد حساب کاربری در سایت یونی اسیست

۴ فعال‌سازی حساب کاربری با ایمیل

در این صفحه سایت از شما خواسته می‌شود دو بار ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید؛ سپس گزینه قبول قوانین را انتخاب کنید و روی گزینه Create An Account کلیک کنید.

پس از کلیک روی Create An Account، برایتان ایمیل فعال‌سازی ارسال می‌شود. ایمیل فعالسازی شامل دو لینک به زبان‌های انگلیسی و آلمانی است. روی لینک فعال‌سازی به زبان انگلیسی کلیک کنید تا وارد صفحه وب‌سایت Uni-Assist شوید.

توجه:

۱- فراموش نکنید رمز عبور شما حداقل باید ۶ کاراکتر داشته باشد.

۲- اگر ایمیلی از uni assist در پوشه Inbox خود نیافتید، پوشه Spam ایمیل را چک کنید.

۳- ممکن است در هنگام ایجاد حساب کاربری سایت دچار مشکل شده و ایمیلی که شامل لینک فعال‌سازی است برای شما ارسال نشده یا منقضی شده باشد. در این شرایط به‌ دور از هرگونه استرس با گذشت زمان دوباره مراحل ذکر شده را تکرار کنید.

۴- لینک ارسال شده به ایمیلتان فقط ۷ روز اعتبار دارد و پس از آن باید دوباره از طریق وب‌سایت درخواست دهید.

فعال‌سازی حساب کاربری با ایمیل ئر سایت یونی اسیست

۵ درج اطلاعات کاربری

با کلیک روی لینک ارسال شده به ایمیلتان، وارد صفحه‌‌ی پنل کاربری و ورود اطلاعات شخصی می‌شوید. در اولین قدم از ثبت نام در یونی اسیست، طبق تصویر زیر باید نام، نام خانوادگی و جنسیت خود را مشخص کنید.

درج اطلاعات کاربردی در سایت یونی اسیست

 

در ادامه، تاریخ تولد، محل تولد و ملیت خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید. پیش از انتخاب گزینه Continue، دو گزینه با عناوین «Stateless» و «I Have To Come To Germany As A Refugee» مواجه می‌شوید. گزینه اول به معنای «درخواست به عنوان شخصی بدون تابعیت» و گزینه دوم به مفهوم «درخواست به عنوان مهاجری پناهنده» است. هر دو گزینه را تیک نزده و فعال نکنید، مستقیم روی Continue کلیک کنید.

درج مشخصات فردی در یونی اسیست

 

بخش دوم ثبت نام در یونی اسیست مربوط به درج اطلاعات تماس شماست. در بخش ورود اطلاعات تماس، باید اطلاعات خود اعم از آدرس، نام شهر محل سکونت و کشورتان را وارد کنید. پس از ورود اطلاعات روی Continue کلیک کنید تا به بخش بعدی منتقل شوید.

درج اطلاعات شخصی در یونی اسیست

 

بخش سوم ثبت نام در یونی اسیست مربوط به کسانی است که می‌خواهند از طریق سایت hochschulstart.de اپلای کنند؛ بنابر این می‌توانید این بخش را خالی بگذارید و با کلیک روی گزینه continue به مرحله بعدی بروید.

بخش سوم از سایت یونی اسیست

 

بخش چهارم اطلاعاتی درباره مدرک تحصیلی از شما می‌خواهد که هر بخش را به‌صورت مجزا باهم بررسی می‌کنیم.

  • SCHOOL-LEAVING QUALIFICATION

در این قسمت از شما خواسته می‌شود که به سوال « آیا از مدرسه فارغ‌التصیلی شده‌اید؟» پاسخ دهید.

  • DEGREES

اگر پس از فارغ‌التحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تحصیل کرده‌اید گزینه yes را انتخاب کنید.

  • TEST

در آخرین بخش، اطلاعات آزمون TestAS را از شما می‌خواهد؛ به دلیل آن که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، گزینه No را انتخاب کنید.

در آخر گزینه قوانین و مقررات را تیک بزنید و پس از تعیین یک رمز عبور، روی گزینه Save کلیک کنید.

بخش چهارم در سایت یونی اسیست

۶ بارگذاری مدارک

پس از ذخیره اطلاعات کاربری دوباره به صفحه‌ی جستجوی کورس‌ها منتقل می‌شوید که می‌توانید کورس‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

جست‌وجوی پروگرام در یونی اسیست

با کلیک روی گزینه MY APPLICATIONS که در سمت راست و بالای عکس فوق مشاهده می‌کنید، وارد صفحه بارگذاری مدارک شده که می‌توانید تمامی مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ مورد علاقه‌تان را در آن‌جا وارد کنید. برای ارسال مدارک به روش صحیح به نکات زیر توجه کنید:

  • فایلی که بارگذاری می‌کنید فرمت PDF باشد.
  • حجم آن بیشتر از ۱۰ مگابایت نباشد.
  • هر فایل را به اسم خود مدرک بارگذاری کنید. مثلا اگر می‌خواهید مدرک آیلتس را بارگذاری کنید، فایل آن را نیز به همین نام ذخیره کنید.
آپلود مدارک در یونی اسیست

۷ پرداخت هزینه یونی اسیست

پس از انتخاب کورس‌های موردنظرتان و ارسال مدارک موردنظر از طریق وب سایت Uni-Assist، نوبت به پرداخت هزینه یونی اسیست می‌رسد. همان‌طور که در تصویر زیر هم می‌توانید مشاهده کنید، برای انتخاب اول ۷۵ یورو و برای انتخاب دوم به بعد برای هر انتخاب باید ۳۰ یورو پرداخت کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام در یونی اسیست

 

برای یونی اسیست چقدر باید بپردازیم؟

پردازش مدارک متقاضیانی از کشورهای مختلف، تایید صحت مدارک و تبدیل نمرات متقاضیان خارجی به سیستم نمره‌دهی کشور آلمان توسط uni assist، نیازمند صرف هزینه‌ای غیرقابل چشم‌پوشی است؛ بنابراین یونی اسیست برای ارائه خدمات خود هزینه دریافت می‌کند. این هزینه برای بررسی انتخاب اول متقاضی ۷۵ یورو و به ازای درخواست‌های دوم و بیشتر از آن ۳۰ یورو است.

هزینه Uni Assist را می‌توانید یک تا سه ساعته با استفاده از خدمات ارزی تهران پیمنت پرداخت کنید. به این منظور به صفحه پرداخت هزینه یونی اسیست بروید و سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارشتان را پرداخت کنیم.

 

پرداخت هزینه ثبت نام در یونی اسیست با تهران پیمنت

به انتهای مطلب راهنمای تصویری گام به گام ثبت نام در یونی اسیست رسیدید. چنانچه تمایل داشته باشید می‌توانید پرداخت‌های ارزی خود را به تهران پیمنت بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان انجام دهیم. به این منظور می‌توانید در صفحه اصلی وب‌سایت تهران پیمنت به بخش «خدمات» مراجعه کرده و در قسمت «اپلای»، پرداخت هزینه Uni-Assist را انتخاب کنید. در ادامه می‌توانید ثبت سفارش خود را از سمت چپ صفحه انتخاب، وارد حساب کاربری شوید و در نهایت سفارشتان را ثبت کنید.

اگر سوالی در زمینه نحوه ثبت‌نام در یونی اسیست داشته باشید، می‌توانید آن را در کامنت مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم. همچنین برای دانستن نکات مهم هنگام ثبت‌نام Uni-Assist، پیشنهاد می‌کنیم صفر تا صد نکات اپلای با یونی اسیست را مطالعه کنید.

 
۵/۵ - (۱۵ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV