راهنمای تصویری ثبت نام در یونی اسیست

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
eye 2595 بازدید

آموزش باکیفیت، دانشگاه‌های معتبر و هزینه تحصیل مقرون به صرفه در آلمان موجب شده این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی باشد. متقاضیان خارجی دوست دارند برای دانشگاه‌های آلمان درخواست پذیرش ارسال کنند و با کمترین مشکل در این کشور درس بخوانند. کشور آلمان نیز برای سهولت در بررسی درخواست متقاضیان راه‌هایی درنظر گرفته و یکی از این راه‌ها تاسیس مرکز یونی اسیست است. در این مطلب ابتدا یونی اسیست را معرفی می‌کنیم و نحوه ثبت نام در یونی اسیست را گام به گام آموزش می‌دهیم؛ سپس یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه uni-assist دانشگاه های آلمان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

راهنمای تصویری ثبت نام در uni assist

راهنمای تصویری ثبت نام در یونی اسیست

 

معرفی یونی اسیست

یونی اسیست (Uni-Assist) مرکزی برای ارائه خدمات آموزشی در شهر برلین آلمان است که برای کمک به پردازش درخواست‌های متقاضیان خارجی استفاده می‌شود. حدود ۱۷۰ دانشگاه آلمانی از یونی اسیست استفاده می‌کنند و متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند از طریق این مرکز درخواست خود را برای تحصیل در یکی از این دانشگاه‌ها ارسال کنند. چنانچه تمایل داشته باشید اطلاعات کاملی درباره موضوع یونی اسیست کسب کنید، می‌توانید به مطلب راهنمای کامل یونی اسیست نیز مراجعه کنید. همچنین برای دانستن نحوه اپلای برای کارشناسی ارشد با یونی اسیست در دانشگاه‌های آلمان، مطلب مربوطه را بخوانید.

 

یونی اسیست چه کار می‌کند؟

یونی اسیست گواهینامه‌های مدارس و دانشگاه‌های خارجی را نسبت به استانداردهای آموزشی آلمان ارزیابی کرده و آن‌ها را معادل‌سازی می‌کند. یونی اسیست همچنین نمرات متقاضی را به سیستم نمره‌دهی آلمان تبدیل می‌کند و به طور کل تمامی شرایط پذیرش دانشگاه‌های انتخابی متقاضی را بررسی می‌کند. پس از بررسی تمامی اطلاعات و مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ها، ارسال این مدارک برای دانشگاه نیز بر عهده یونی اسیست است. Uni-Assist در نهایت نتایج ارزیابی را به متقاضی اطلاع می‌دهد.

البته فعالیت Uni-Assist محدود به اخذ مدارک و ارسال آن به دانشگاه‌ها نیست و دانشجویان را با ارائه اطلاعات کامل درباره فرآیند درخواست آنلاین پذیرش و پردازش مدارک مورد نیاز دانشگاه‌ها، راهنمایی می‌کند.

شاید فکر کنید Uni-Assist در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان مداخله کند؛ اما یونی اسیست درباره پذیرش دانشجو در یک برنامه تحصیلی تصمیم‌گیرنده نیست و در واقع وظیفه این سازمان غیرانتفاعی این است اطمینان حاصل کند که متقاضیان تمامی مدارک لازم را برای دریافت پذیرش در یکی از مراکز آموزش عالی آلمان دارد یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مطلب با یونی اسیست اپلای کنیم یا خیر را نیز مطالعه کنید.

 

برای یونی اسیست چقدر باید بپردازیم؟

پردازش مدارک متقاضیانی از کشورهای مختلف، تایید صحت مدارک و تبدیل نمرات متقاضیان خارجی به سیستم نمره‌دهی کشور آلمان توسط یونی اسیست، نیازمند صرف هزینه‌ای غیرقابل چشم‌پوشی است؛ بنابراین یونی اسیست برای ارائه خدمات خود هزینه دریافت می‌کند. این هزینه برای بررسی انتخاب اول متقاضی ۷۵ یورو و به ازای درخواست‌های دوم و بیشتر از آن ۳۰ یورو است.

هزینه Uni-Assist را می‌توانید یک تا سه ساعته با استفاده از خدمات ارزی تهران پیمنت پرداخت کنید. به این منظور به صفحه پرداخت هزینه یونی اسیست رفته و سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارشتان را پرداخت کنیم.

 

نحوه ثبت نام در یونی اسیست

برای ثبت نام در یونی اسیست لازم است ابتدا وارد وبسایت Uni-Assist شوید. در بالا سمت راست صفحه اصلی وبسایت Uni-Assist روی گزینه My Assist کلیک کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود می‌توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان وارد پنل کاربری خود شوید. اگر اکانت نداشته باشید هم با کلیک روی گزینه Create An Account به صفحه‌ای هدایت می‌شوید تا برای خود اکانت بسازید.

1 ایجاد حساب کاربری

با ورود به بخش ایجاد حساب کاربری، ایمیل و رمز عبور موردنظرتان را وارد کنید. در این صفحه سایت از شما می‌خواهد دو بار ایمیل و دو بار رمز عبور خود را وارد کنید. فراموش نکنید رمز عبور شما حداقل باید ۶ کاراکتر داشته باشد. سپس گزینه قبول قوانین را انتخاب کنید و روی گزینه Create An Account کلیک کنید.

2 فعال‌سازی حساب کاربری با ایمیل

پس از کلیک روی Create An Account، برایتان ایمیل فعال‌سازی ارسال می‌شود. ایمیل فعالسازی ارسال شده شامل دو لینک به زبان‌های انگلیسی و آلمانی است. روی لینک فعال‌سازی به زبان انگلیسی کلیک کنید تا وارد صفحه وبسایت Uni-Assist شوید.

نکته مهم درباره لینک فعال‌سازی آن است که لینک ارسال شده به ایمیلتان فقط ۷ روز اعتبار دارد و پس از آن باید دوباره از طریق وبسایت درخواست دهید. اگر ایمیلی از یونی اسیست در پوشه Inbox خود نیافتید، پوشه Spam ایمیل را هم چک کنید.

3 درج اطلاعات کاربری

در وب سایت یونی اسیست با وارد کردن ایمیل و رمز عبور روی گزینه Sign In کلیک کنید تا به صفحه پنل کاربری و ورود اطلاعات شخصی وارد شوید. در اولین قدم طبق تصویر زیر باید نام، نام خانوادگی و جنسیت خود را مشخص کنید.

 

پرداخت هزینه uni assist با تهران پیمنت

درج اطلاعات کاربری جهت ثبت نام در یونی اسیست

 

در ادامه تاریخ تولد، محل تولد و ملیت خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید. پیش از انتخاب گزینه Continue، دو گزینه با عناوین «Stateless» و «I Have To Come To Germany As A Refugee» مواجه می‌شوید. گزینه اول به معنای «درخواست به عنوان شخصی بدون تابعیت» و گزینه دوم به مفهوم «درخواست به عنوان مهاجری پناهنده» است. دو گزینه را تیک نزده و فعال نکنید، مستقیم روی Continue کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه uni assist با تهران پیمنت

درج مشخصات فردی جهت ثبت نام در یونی اسیست

 

بخش بعد مربوط به درج اطلاعات تماس شماست. در بخش ورود اطلاعات تماس، باید اطلاعات خود اعم از آدرس، نام شهر محل سکونت و کشورتان را وارد کنید. پس از ورود اطلاعات روی Continue کلیک کنید تا به بخش بعدی منتقل شوید.

 

پرداخت هزینه uni assist با تهران پیمنت

راهنمای ثبت نام در Uni-Assist

4 درج اطلاعات تحصیلی

در صفحه بعد، باید اطلاعات تحصیلی خود را وارد کنید. سپس گزینه قوانین و مقررات را تیک زده و پس از تعیین یک رمز عبور روی گزینه Save کلیک کنید.

 

ثبت نام در Uni-Assist

تکمیل ثبت نام در Uni-Assist دانشگاه‌های آلمان

5 جست و جوی پروگرام

پس از ذخیره اطلاعات کاربری به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید با تعیین ترم تحصیلی، دانشگاه، شهر و مقطع تحصیلی به جست و جوی کورس‌های موجود بپردازید.

ثبت نام یونی اسیست uni-assist

جست‌و جوی پروگرام هنگام ثبت نام در یونی اسیست

6 پرداخت هزینه یونی اسیست

پس از انتخاب کورس‌های موردنظرتان و ارسال مدارک موردنظر از طریق وب سایت Uni-Assist، نوبت به پرداخت هزینه یونی اسیست می‌رسد. همان‌طور که در تصویر زیر هم می‌توانید مشاهده کنید برای انتخاب اول ۷۵ یورو و برای انتخاب دوم به بعد برای هر انتخاب باید ۳۰ یورو پرداخت کنید.

راهنمای کامل ثبت نام در uni assist

پرداخت هزینه ثبت نام در یونی اسیست

 

پرداخت هزینه ثبت نام در یونی اسیست با تهران پیمنت

به انتهای مطلب راهنمای تصویری گام به گام ثبت نام در یونی اسیست رسیدید. چنانچه تمایل داشته باشید می‌توانید پرداخت‌های ارزی خود را به تهران پیمنت بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان انجام دهیم. به این منظور می‌توانید در صفحه اصلی وبسایت تهران پیمنت به بخش «خدمات» مراجعه کرده و در قسمت «اپلای»، پرداخت هزینه Uni-Assist را انتخاب کنید. در ادامه می‌توانید ثبت سفارش خود را از سمت چپ صفحه انتخاب کرده، وارد حساب کاربری شده و در نهایت سفارشتان را ثبت کنید.

اگر سوالی در زمینه نحوه ثبت نام در یونی اسیست داشته باشید می‌توانید آن را در کامنت مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم. همچنین برای دانستن نکات مهم هنگام ثبت نام Uni-Assist، پیشنهاد می‌کنیم صفر تا صد نکات اپلای با یونی اسیست را مطالعه کنید.

5/5 - (15 امتیاز)

سوالات متداول

موسسه uni-assist درخواست‌های پذیرش دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان را پردازش و ارزیابی می‌کند. یونی اسیست همچنین مدارک تحصیلی متقاضیان را بر اساس سیستم نمره دهی آلمان معادل‌سازی می‌کند.

سایت یونی اسیست دو روش برای پرداخت هزینه یونی اسیست دانشگاه‌ های آلمان معرفی می‌کند: کارت‌‌های اعتباری و حواله بانکی. از آن‌جا که استفاده از حواله بانکی از کشور ایران امکان‌پذیر نیست، بهترین روش پرداخت هزینه uni-assist استفاده از کردیت کارت‌ است. چنانچه به مستر کارت و ویزا کارت دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

هزینه uni-assist را می‌توانید طی یک تا سه ساعت، با استفاده از خدمات ارزی تهران پیمنت پرداخت کنید. به این منظور می‌توانید با مراجعه به صفحه پرداخت هزینه یونی اسیست، سفارش خود را ثبت کنید.

هزینه ثبت نام و اپلای با uni-assist برای اولین دانشگاهی که انتخاب می‌کنید ۷۵ یورو و برای دانشگاه‌های دیگر یا چندین رشته‌ از یک دانشگاه، برابر با ۳۰ یورو است.

یونی اسیست (uni-assist) موسسه‌ای است که در سال ۲۰۰۳ با هدف تسهیل پروسه اپلای برای دانشگاه های آلمان تاسیس شد. شما از طریق یونی اسیست می‌توانید برای هر تعداد از دانشگاه‌ های آلمان که می‌خواهید، به صورت یک‌جا اپلای کنید.

نظر شما چیست؟