homeخانهleftApplyleftاپلای برای کارشناسی ارشد با یونی اسیست

اپلای برای کارشناسی ارشد با یونی اسیست

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
eye 150 بازدید

اگر فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی هستید و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارید، یکی از گزینه‌هایی که می‌توانید از طریق آن برای دانشگاه اپلای کنید، یونی اسیست است. uni assist با بیش از ۱۷۰ دانشگاه در آلمان همکاری می‌کند و محدودیتی در انتخاب تعداد دانشگاه‌هایی که می‌توانید برای آن‌ها درخواست پذیرش بفرستید، ندارد. نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه یونی اسیست، روش اپلای از این طریق و لیست دانشگاه‌هایی که می‌توانید با این روش برای آن‌ها اپلای کنید، موضوعاتی هستند که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

ثبت نام یونی اسیست

 

یونی اسیست چیست؟

یونی اسیست (uni assist) نام یک موسسه است که خدماتی در رابطه با اپلای برای دانشگاه‌ های آلمان را به دانشجویان ارائه می‌دهد. به بیان ساده می‌توان گفت که یونی اسیست، واسطه‌ای میان دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان و دانشگاه‌های این کشور است.

همانطور که می‌دانید برای گرفتن پذیرش از یک دانشگاه‌ باید مدارک تحصیلی و پیش نیازهای اپلای را برای آن دانشگاه ارسال کنید. این کار می‌تواند کمی زمان‌بر باشد چرا که برای بالا بردن احتمال دریافت پذیرش، لازم است برای چندین دانشگاه به صورت جداگانه اپلای کنید. اینجاست که یونی اسیست وارد عمل می‌شود؛ به این معنی که به جای ارسال مدارک به هر دانشگاه، یک بار، تمام مدارک خود را روی وبسایت uni assist بارگذاری می‌کنید. مدارک بارگذاری شده، توسط یونی اسیست بررسی می‌شوند و اگر تکمیل باشند، به دانشگاه‌هایی که انتخاب کرده‌اید ارسال خواهند شد. کار دیگری که یونی اسیست انجام می‌دهد، معادل سازی معدل بر اساس سیستم نمره دهی آلمان است. نکته جالب توجهی که پیش از این هم ذکر شد، این است که محدودیتی در انتخاب تعداد دانشگاه در این وبسایت وجود ندارد. از طریق یونی اسیست همچنین می‌توانید برای چندین رشته از یک دانشگاه اپلای کنید. البته در این صورت تعداد انتخاب‌هایتان محدود می‌شود چرا که معمولا هر دانشگاه اجازه اپلای برای ۲ یا ۳ رشته را به دانشجویان می‌دهد. بررسی مدارک و تایید و رد آن‌ها توسط uni assist بین ۴ تا ۶ هفته زمان می‌برد. هنگام اپلای با این روش حتما باید ددلاین دانشگاه را در نظر داشته باشید و تمام مدارک را پیش ار ددلاین، به یونی اسیست بفرستید.

در وبسایت هر دانشگاه به این موضوع اشاره می‌شود که امکان اپلای با یونی اسیست برای آن دانشگاه وجود دارد یا خیر. در برخی موارد، زمانی که می‌خواهید به طور مستقیم از وبسایت دانشگاه اپلای کنید، ممکن است در قسمت پیش نیازهای پذیرش به گواهی vpd بر بخورید. این گواهی توسط یونی اسیست صادر می‌شود و در آن نام دانشگاه، رشته‌ تحصیلی مورد نظر شما و معدل معادل سازی شده شما نوشته می‌شود. اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درباره VPD را در این صفحه مطالعه کنید.

برای اپلای از طریق uni assist ابتدا باید یک پروفایل کاربری برای خود بسازید. سپس با پرداخت هزینه یونی اسیست و بارگذاری مدارک، درخواست خود را ثبت کرده و منتظر اعلام نتیجه بمانید. در ادامه راجع به این مراحل توضیحات بیشتری خواهیم داد.

 

ثبت نام یونی اسیست

جهت ثبت نام یونی اسیست باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به این مظور به وبسایت uni assist مراجعه کرده و در بالای صفحه گزینه My assist را انتخاب کنید. در سمت راست صفحه با کلیک روی SIGN IN و سپس Create new account، آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز عبور خود را بنویسید. پس از ساخت اکانت، یک ایمیل فعال‌ سازی برای شما ارسال می‌شود که تنها ۷ روز اعتبار دارد. مرحله بعدی مربوط به پر کردن فرمی است که باید اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید. در پر کردن این فرم دقت کنید چرا که با اطلاعات موجود در مدارک شما تطبیق داده می‌شوند؛ البته امکان ویرایش فرم پس از ذخیره نیز وجود خواهد داشت.

پس از ثبت نام یونی اسیست و ساخت حساب کاربری به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که مربوط به اپلای دانشگاه است. با انتخاب نام دانشگاه، مقطع تحصیلی و تاریخ شروع ترم تحصیلی مورد نظر، می‌توانید اطلاعات مورد نیاز برای اپلای را مشاهده کنید. همانطور که گفتیم محدودیتی در تعداد انتخاب وجود ندارد. برای ثبت نام و ساخت اکانت در سایت یونی اسیست همچنین می‌توانید از این راهنمای تصویری کمک بگیرید.

مدارک لازم برای اپلای کارشناسی ارشد با یونی اسیست

جهت اپلای کارشناسی ارشد از طریق یونی اسیست کافیست مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه را روی وبسایت uni assist بارگذاری کنید. مزیتی که این روش نسبت به اپلای به صورت مستقیم از دانشگاه دارد این است که به جای آنکه مدارک را هر بار بطور جداگانه برای هر دانشگاه ارسال کنید، آن‌ها را یک بار بطور کامل روی این وبسایت آپلود می‌کنید. یونی اسیست مدارک شما را بر اساس نیاز هر دانشگاه، برای آن دانشگاه می‌فرستد. توجه داشته باشید که گاهی اوقات بسته به درخواست دانشگاه، علاوه بر بارگذاری مدارک، نیاز است نسخه کاغذی آن‌ها را نیز برای یونی اسیست ارسال کنید. این مورد، هم در وبسایت دانشگاه و هم در مرحله ثبت درخواست سایت یونی اسیست ذکر می‌شود. چنانچه به ارسال نسخه فیزیکی مدارک نیاز باشد، می‌توانید آن‌ را به آدرس پستی ذکر شده در این صفحه ارسال کنید. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که حتما کپی برابر اصل مدارک و ترجمه رسمی آن‌ها را ارسال و بارگذاری کنید و نیازی به ارسال اصل مدارک نیست. در اکثر موارد، ارسال ترجمه انگلیسی کافیست اما در برخی موارد، ارائه ترجمه آلمانی مدارک نیز لازم است؛ برای اطلاع از این موضوع حتما به قسمت پیش نیازهای پذیرش وبسایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.

مدارکی که برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد از طریق یونی اسیست نیاز دارید عبارتند از:

 • رزومه یا CV
 • ریپورت نمره آزمون زبان انگلیسی (اگر زبان تحصیل در دانشگاه آلمانی باشد، باید مدرک آزمون زبان آلمانی ارائه شود.)
 • کپی پاسپورت
 • مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه (Letter of Motivation)
 • توصیه نامه (Letter of recommendation)
 • پر کردن فرم اپلیکیشن دانشگاه که روی وبسایت یونی اسیست موجود است.

لازم به ذکر است که ممکن است یک دانشگاه علاوه بر مدارک ذکر شده، مدارک دیگری نیز از شما بخواهد. لیست تمام این پیش نیازها را می‌توانید در وبسایت دانشگاه پیدا کنید.

چندین نکته در رابطه با مدارک ارسالی به یونی اسیست وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اگر هرگونه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد، یونی اسیست آن‌ها را برای دانشگاه‌های انتخابی، ارسال نخواهد کرد.‌
 • تمام مدارک را باید پیش از ددلاین دانشگاه به دست یونی اسیست برسانید. اگر نیاز به پست کردن نسخه فیزیکی مدارک هم باشد، مدت زمان ارسال را نیز در نظر بگیرید.
 • مدارک را باید در قالب فایل PDF روی سایت یونی اسیست بارگذاری کنید.
 • امکان پاک کردن فایل‌های بارگذاری شده پس از شروع بررسی مدارک، میسر نیست. در این صورت باید فایلی که می‌خواهید جای فایل قبلی بررسی شود را با نام دیگری آپلود کنید. مثلا اگر ریز نمرات اشتباه را بارگذاری کرده‌اید می‌توانید فایل صحیح را با نام New Transcript دوباره آپلود کنید.
 • حداکثر حجم فایل‌ها باید ۱۰ مگابایت باشد.

 

لیست دانشگاه های یونی اسیست

همانطور که پیش از این گفتیم، برای بیش از ۱۷۰ دانشگاه در آلمان می‌توانید از طریق یونی اسیست اپلای کنید. در زیر، لیستی از این دانشگاه‌ها را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی نام هر یک می‌توانید ببینید که بارگذاری مدارک به تنهایی کافیست یا باید نسخه کاغذی مدارک را هم برای یونی اسیست ارسال کنید.

چنانچه نام دانشگاهی که قصد اپلای برای آن را دارید در این لیست نیست، با مراجعه به وبسایت یونی اسیست، می‌توانید نام تمام دانشگاه‌ها را مشاهده کنید.

 

پرداخت یونی اسیست

بسته به تعداد دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که انتخاب می‌کنید، ملزم به پرداخت هزینه یونی اسیست هستید. هزینه اپلای برای اولین دانشگاه برابر با ۷۵ یورو و برای دانشگاه‌ها و رشته‌های دیگر، برابر با ۳۰ یورو است. این هزینه به ۲ صورت پرداخت می‌شود: کارت‌ اعتباری یا حواله بانکی.

طبق گفته وبسایت یونی اسیست، امکان حواله بانکی فقط برای چندین کشور وجود دارد؛ ایران جزو این کشورها نیست. پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری هم در صورتی امکان پذیر است که شما دارای مستر کارت و ویزا کارت باشید. چنانچه پرداخت هزینه یونی اسیست با این روش برای شما وجود ندارد می‌توانید این کار را با تهران پیمنت انجام دهید. در این صورت پرداخت شما ظرف ۳ ساعت انجام می‌شود و لازم نیست نگران به تاخیر افتادن پروسه اپلای خود باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

نظر شما چیست؟