چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس نیاز است؟

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
eye 1320 بازدید

پس از ثبت درخواست ویزا و پرداخت هزینه سفارت انگلیس، نیاز است جهت ارائه مدارک و انجام امور بیومتریک، از سفارت وقت بگیرید. مدارکی که در روز مراجعه به سفارت باید همراه خود داشته باشید، تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه ویزای شما خواهد داشت. ارائه مدارک کامل و دقیق شاید تضمینی برای دریافت ویزای انگلیس نباشد اما وجود نقص در مدارک قطعا پروسه بررسی درخواست ویزا را با مشکل مواجه می‌کند. در این مقاله مدارکی را که در روز انگشت نگاری باید همراه خود داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.

 

آشنایی با مدارک لازم جهت تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

 

مدارک لازم برای انگشت نگاری ویزای انگلیس

در لیست زیر مدارکی را که باید در روز مراجعه به سفارت انگلستان همراه خود داشته باشید مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید که تمام این مدارک باید به ترجمه رسمی رسیده باشد. لازم به ذکر است که بسته به نوع ویزایی که برای آن اقدام می‌کنید، مدارکی که لازم است ارائه دهید متفاوت است. برای مشاهده لیست دقیق مدارک لازم برای ویزای خود، با مراجعه به وبسایت دولت انگلستان (GOV.UK) درخواست ویزا را ثبت کنید و پس از پرداخت هزینه ویزا و وقت سفارت انگلیس، لیست مدارک خود را در وبسایت ببینید. مدارک لازم برای انگشت نگاری ویزای انگلیس عبارتند از:

 

فرم درخواست ویزا و برگه تایید وقت سفارت

پس از پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس و تعیین مکان و تاریخ بیومتریک، یک برگه تایید وقت (Appointment Confirmation Letter) برای شما صادر می‌شود که تایید می‌کند شما وقت سفارت گرفته‌اید. پرینت این برگه را باید در روز مراجعه به سفارت همراه خود داشته باشید. ارائه پرینت فرم اپلیکیشن ویزا به سفارت نیز الزامی است.

بیشتر بخوانید: چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

 

پاسپورت

پیش از اپلای برای ویزا خوب است پاسپورت خود را چک کنید چرا که اگر اعتبار آن از ۶ ماه کمتر باشد، به شما اجازه سفر داده نمی‌شود. البته این مورد بستگی به نوع ویزا و مدت اقامت شما در انگلستان دارد؛ پاسپورت شما باید تا ۳ ماه پس از تاریخ خروج شما از انگلیس، اعتبار داشته باشد. گذرنامه شما همچنین باید دارای حداقل ۱ صفحه خالی پشت و رو باشد. در روز مراجعه به سفارت علاوه بر اصل و کپی پاسپورت فعلی خود، اصل و کپی پاسپورت و ویزا‌‌های قبلی خود را نیز همراه داشته باشید. کپی باید از تمام صفحات پاسپورت باشد.

 

واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت

چنانچه قصد اخذ ویزای توریستی انگلیس را دارید، لازم است واچر (رسید رزرو) هتلی که قرار است در آن اقامت داشته باشید را ارائه دهید. رزرو بلیط نیز نشان می‌دهد که شما به عنوان متقاضی برنامه سفر مشخصی دارید و همچنین می‌توانید هزینه بلیط رفت و برگشت خود را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه انواع ویزای انگلیس

 

ارائه دعوت نامه معتبر (اگر با دعوت نامه سفر می‌کنید)

چنانچه می‌خواهید از طریق دعوت نامه به انگلیس سفر کنید لازم است اصل و کپی آن را در پوشه مدارک خود داشته باشید. همچنین ارائه مدارک شخص دعوت کننده نیز الزامی است. کپی پاسپورت و مدارک اقامت میزبان، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی و مواردی از این دست، از جمله مدارکی هستند که شص دعوت کننده باید ارائه دهد.

 

گواهی تمکن مالی و گردش حساب

مدارک مالی شامل گواهی تمکن مالی و گردش حساب باید رسمی و ترجمه شده باشند. گردش حساب باید مربوط به ۳ تا ۶ ماه گذشته باشد. بسته به نوع ویزای خود باید ببینید داشتن حداقل چه هزینه‌ای برای ارائه گواهی تمکن مالی نیاز است.

 

رسید پرداخت ویزا

فایل این رسید را پس از پرداخت آنلاین هزینه ویزای خود دانلود کرده و پرینت آن را همراه خود داشته باشید.

 

سند ازدواج (در صورت تاهل)

اگر متاهل هستید، اصل سند ازدواج و ترجمه رسمی آن از دیگر مدارکی است که باید در روز مراجعه به سفارت، همراه خود داشته باشید.

 

شناسنامه و ۲ قطعه عکس

ارائه اصل شناسنامه و ترجمه رسمی از تمام صفحات، از دیگر ملزومات است. به همراه داشتن ۲ قطعه عکس در ابعاد ۴.۵*۳.۵ نیز لازم است. عکس‌ها باید جدید باشند و با ظاهر فعلی شما مطابقت داشته باشند.

بیشتر بخوانید: راه‌های مهاجرت به انگلستان

 

سند ملک

اصل اسناد ملکی و ترجمه رسمی آن‌ها باید ارائه شود.

 

گواهی اشتغال به کار و مدارک شغلی

گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ درخواست مرخصی، جواز کسب، کارت بازرگانی، سابقه بیمه و حکم بازنشستگی همه از مدارکی هستند که اصل و ترجمه آن‌ها باید به افسر ویزا تحویل داده شود.

 

آشنایی با مدارک لازم جهت تعیین وقت مصاحبه سفارت انگلستان

راهنمای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

 

نکات مهم در رابطه با وقت سفارت انگلیس

 • شخص متقاضی ویزا باید جهت انگشت نگاری (بیومتریک) به سفارت مراجعه کند؛ فرستادن شخص دیگری به جای خود برای انجام این کار پذیرفته نمی‌شود.
 • انجام امور انگشت نگاری و عکس دیجیتال جزو موارد الزامی درخواست ویزاست و بدون انجام این کار، درخواست ویزای شما بررسی نخواهد شد.
 • ارائه اصل پاسپورت که حداقل یک صفحه خالی پشت و رو داشته باشد الزامی است.
 • اگر قصد سفر به صورت خانوادگی را دارید و درخواست ویزا را برای تمام اعضای خانواده به صورت یکجا ارسال کرده‌اید، لازم است همگی در روز تعیین شده جهت انجام انگشت نگاری در سفارت حاضر شوید.
 • ۱۵ دقیقه قبل از ساعت مقرر در سفارت حضور داشته باشید.
 • انگشت نگاری توسط یک دستگاه اسکنر دیجیتال، از هر ۱۰ انگست شما انجام می‌شود؛ وجود هر گونه زخم و خراشیدگی روی انگشتان دست، این پروسه را با مشکل مواجه خواهد کرد.
 • کودکان زیر ۵ سال نیز باید جهت گرفتن عکس دیجیتال در سفارت حضور داشته باشند؛ انگشت نگاری برای کودکان زیر ۵ سال انجام نمی‌شود.
 • چنانچه متقاضی ویزا کمتر از ۱۶ سال سن دارد باید همراه با والدین خود مراجعه کند؛ به همراه داشتن کارت شناسایی والدین الزامی است.
 • مدارکی که به افسر ویزا ارائه می‌کنید باید کامل باشد؛ هرگونه نقص مدارک، پروسه اخذ ویزا را با مشکل مواجه می‌کند.
 • کپی مدارک شما باید در قالب کاغذ A4 و دارای کیفیت مناسب باشد.
 • اگر به هر دلیلی نتوانستید در روز مقرر برای انجام بیومتریک در سفارت حاضر شوید، باید ۲۴ ساعت پس از تاریخ انگست نگاری، دوباره وقت سفارت بگیرید.

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳

 

پرداخت هزینه سفارت انگلیس

پرداخت هزینه‌های مربوط به سفارت انگلیس مانند هزینه وقت مصاحبه و بیمه (IHS) باید از طریق کردیت کارت‌ها مانند ویزا کارت، مستر کارت یا پی پال انجام شود. چنانچه به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت هزینه سفارت انگلیس در تهران پیمنت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین میزان کارمزد انجام می‌شود.

در نهایت باز هم بر این نکته تاکید می‌کنیم که مدارکی که برای بررسی درخواست ویزای خود به افسر ویزا تحویل می‌دهید، تاثیر زیادی بر نتیجه ویزای شما خواهد داشت. در زمان پر کردن فرم اپلیکیشن ویزا به اطلاعاتی که وارد می‌کنید، دقت کنید؛ چرا که وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات فرم و مدارک ارائه شده، پروسه ویزای شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

چنانچه پیش‌تر برای اخذ ویزای کشور انگلستان اقدام کرده‌اید، از شما دعوت می‌کنیم تجربه شرکت در مصاحبه ویزای خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول

برای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان باید از کردیت کارت‌ها استفاده کنید. چنانچه به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید، می‌توانید جهت پرداخت آنلاین هزینه سفارت انگلستان از تهران پیمنت استفاده کنید.

مبلغ هزینه ویزای انگلیس بستگی به نوع ویزای درخواستی متقاضی دارد. به عنوان مثال اگر برای ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید، به ازای هر نفر باید ۱۰۰ پوند بپردازید؛ در حالیکه این مبلغ برای ویزای تحصیلی انگلیس ۳۶۳ پوند است.

مبلغ بیمه ihs برای ویزای دانشجویی برابر با ۴۷۰ پوند، برای افراد زیر ۱۸ سال ۴۷۰ پوند و برای سایر ویزاها ۶۲۴ پوند است. این هزینه به صورت سالیانه پرداخت می‌شود و اگر اعتبار ویزا ۲ ساله باشد، باید ۲ برابر مبالغ ذکر شده پرداخت گردد.

با پرداخت این هزینه شما حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) در انگلستان را خواهید داشت. هزینه مراقبت‌های اورژانسی و خدمات درمانی بیمارستان از جمله مواردی است که تحت پوشش بیمه سفارت انگلیس قرار می‌گیرد.

بله. اگر با ویزای شما موافقت نشود یا از درخواست ویزا انصراف دهید می‌توانید هزینه بیمه را بطور کامل پس بگیرید. اگر برای شما ویزا صادر شود و شما به انگلیس سفر نکنید یا پیش از پایان اعتبار ویزا از انگلستان خارج شوید نمی‌توانید هزینه بیمه را استرداد کنید.

۲ دیدگاه
فرزانه
۱۴۰۲/۰۳/۰۵

سلام امکان پرداخت هزینه ویزا روز انگشت نگاری در همونجا امکانش هست یا چند روز قبل تر باید پرداخت کرد

۱۴۰۲/۰۳/۰۶

با سلام. هزینه ویزا و انگشت نگاری هنگام ثبت درخواست ویزا باید به صورت آنلاین در سایت سفارت پرداخت شود.

نظر شما چیست؟