homeخانهleftمهاجرتleftهزینه انواع ویزای انگلیس

هزینه انواع ویزای انگلیس

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۱۲
eye 260 بازدید

هنگام اپلای برای ویزای انگلیس لازم است هزینه‌ بررسی درخواست ویزای خود را بپردازید. بسته به نوع ویزا و تعداد متقاضیان، این هزینه متفاوت خواهد بود. در این مقاله لیست هزینه انواع ویزای انگلیس را بررسی می‌کنیم؛ همچنین راهکارهایی برای پرداخت هزینه سفارت انگلیس را نیز مرور خواهیم کرد.

نکته‌ای که پیش از هر چیز خوب است بدانید این است که برای هر نوع ویزای انگلیس که به شما اجازه اقامت بیش از ۶ ماه در این کشور را بدهد، نیاز به پرداخت هزینه بیمه سلامت (IHS) خواهید داشت. مبلغ این هزینه به تعداد متقاضیان و مدت زمان اقامت در انگلستان بستگی دارد. برای محاسبه دقیق هزینه بیمه خود می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

ویزای انگلیس

 

هزینه انواع ویزای انگلیس

در جدول زیر هزینه ویزاهای انگلیس را مشاهده می‌کنید. چند نکته در رابطه با این مبالغ وجود دارد:

  • تمام این مبالغ برای افراد بالای ۱۸ سال (غیر از ویزای تحصیلی کودک) است؛ هزینه بیمه برای افراد زیر ۱۸ سال متفاوت است.
  • هزینه‌های ذکر شده در جدول، حدودی هستند و مبالغ دقیق را هنگام ثبت ویزای خود در وبسایت GOV.UK می‌توانید مشاهده کنید.
  • هزینه بیمه (IHS) بر اساس تعداد متقاضی و مدت اقامت در انگلستان تغییر می‌کند. مبالغی که در جدول می‌بینید، مبلغ بیمه به ازای ۱ سال و ۱ نفر است.

نوع ویزا

هزینه ویزا به ازای یک نفر
(دلار آمریکا)

بیمه سالیانه به ازای یک نفر
(دلار آمریکا)

ویزای توریستی
(Standard Visitor Visa)

121

ندارد

ویزای تحصیلی
(Student Visa)

442

567

ویزای اسکیل ورکر
(Skilled Worker Visa)

760-1502

759


ویزای کادر درمان
(Health and Care Worker Visa)

300-582

ندارد

ویزای نیروی کار Scale-up

869

759

ویزای Charity

315

759

ویزای نیروی خلاق
(Creative Worker Visa)

315

759

ویزای کار پس از تحصیل
(Graduate Visa)

870

759

ویزای استارت‌آپ
(Start-up Visa)

460

به مدت اقامت بستگی دارد


ویزای نوآوری
(Innovator Visa)

1261

به مدت اقامت بستگی دارد


ویزای تحصیلی کودک
(Child Student Visa)

442

به مدت اقامت بستگی دارد

ویزای تحصیلی کوتاه مدت
(Short-term Study Visa)

242

569

ویزای خانوادگی
(Family ‌Visa)

1859

1885-3770

اقامت دائم
(Indefinite leave to Remain)

2910

759

 

مراحل درخواست برای ویزای انگلستان

چنانچه قصد اپلای برای هر کدام از ویزاهای انگلستان را دارید، باید به وبسایت GOV.UK مراجعه کنید. در صفحه اول سایت روی قسمت Visas and immigration کلیک کرده و در صفحه بعد، ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه Apply for Visa دکمه Apply now را بزنید.

در این صفحه زبان انگلیسی را انتخاب کرده و به صفحه بعد بروید. این مرحله مربوط به انگشت نگاری (بیومتریک) است. نام کشور مورد نظر خود را جهت مراجعه به سفارت و انجام بیومتریک تایپ کنید. با زدن دکمه Next به صفحه‌ای می‌روید که اطلاعاتی در رابطه با ویزا و نکاتی که پیش از اپلای لازم است بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهد. در صفحه بعدی باید یک اکانت شخصی برای خود ایجاد کنید.

پس از وارد کردن ایمیل خود در این مرحله، یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که از طریق آن باید باقی پروسه درخواست ویزا را ادامه دهید؛ پس توجه داشته باشید که ایمیل وارد شده صحیح باشد. مرحله بعد مربوط به فرم اپلیکیشن ویزاست. اطلاعات خواسته شده در فرم را با دقت وارد کرده و وارد مرحله پرداخت شوید. توجه داشته باشید که اگر ایران را برای انجام بیومتریک انتخاب کرده‌اید، امکان بارگذاری مدارک به صورت آنلاین برای شما وجود ندارد و در روز مراجعه به سفارت، باید مدارک را به صورت حضوری تحویل دهید. اگر کشور دیگری را برای انجام انگشت نگاری انتخاب کرده‌اید، قبل از پرداخت هزینه ویزا و بیمه لازم است مدارک خود را نیز بارگذاری کنید.

پس از پرداخت هزینه ویزای انگلیس، نیاز به گرفتن وقت سفارت انگلیس خواهید داشت که در بخش‌های بعدی به این دو موضوع می‌پردازیم.

توجه داشته باید که اگر پس از شروع پروسه ثبت درخواست برای ویزا، به مدت ۲۵ دقیقه در سایت فعالیتی نداشته باشید، بطور اتوماتیک از اکانت خود خارج خواهید شد و برای ادامه باید دوباره در سایت لاگین کنید.

 

پرداخت هزینه ویزای انگلیس

پس از پر کردن فرم ویزا به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید. مبالغی که باید بپردازید بسته به تعداد متقاضی، شامل هزینه IHS و ویزا می‌شود. پرداخت هزینه سفارت انگلیس از طریق کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرد؛ چنانچه به هر دلیلی امکان پرداخت با مستر کارت و ویزا کارت برای شما وجود ندارد، می‌توانید این کار را به تهران پیمنت بسپارید. با پر کردن فرم سفارش و ثبت درخواست، پرداخت ظرف ۳ ساعت انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این سرویس تنها شامل مرحله پرداخت می‌شود و ثبت درخواست ویزا و پر کردن فرم‌های مربوطه را باید از پیش انجام داده باشید.

پرداخت هزینه سفارت انگلیس

 

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

پس از ثبت درخواست ویزا و پرداخت هزینه سفارت انگلیس در سایت GOV.UK، به صفحه‌ای از وبسایت VFS Global هدایت می‌شوید که مربوط به تعیین وقت سفارت انگلیس است. پس از ساخت اکانت و ورود به حساب کاربری خود، جهت انجام بیومتریک، Schedule Appointment را انتخاب کنید. در این صفحه فرمی را مشاهده می‌کنید که باید در آن اطلاعات مربوط به مکان دفتر وک (سفارت انگلیس در تهران)، تعداد متقاضیان و علت درخواست تعیین وقت را وارد کنید. در پایان کار، به شما یک رسید تایید تعیین وقت بیومتریک داده می‌شود که حتما باید آن را در روز مراجعه به سفارت، همراه خود داشته باشید.

پس از تعیین وقت سفارت انگلیس، برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک در روز مقرر، به سفارت انگلیس هر کشوری که انتخاب کرده‌اید بروید.

توجه داشته باشید که اگر در روز تعیین شده جهت انجام بیومتریک به سفارت مراجعه نکنید، لازم است پس از گذشت ۲۴ ساعت از تاریخ انگشت نگاری خود، یک وقت دیگر برای انجام این کار بگیرید. دریافت ویزا بدون ارائه مدارک بیومتریک میسر نخواهد بود.

 

نکات اخذ ویزا و وقت سفارت انگلیس

  • انجام بیومتریک برای اخذ انواع ویزای انگلیس جزو موارد الزامی این پروسه محسوب می‌شود و ارتباطی با تایید یا رد ویزای شما ندارد.
  • در نظر داشته باشید که اگر برای تعیین وقت بیومتریک از سفارت تهران وقت می‌گیرید، امکان بارگذاری مدارک ویزا در سایت سفارت وجود ندارد و شما باید در روز مقرر به سفارت بروید و علاوه بر انجام بیومتریک، مدارک ویزای خود را نیز تحویل دهید.
  • هزینه ویزای Skilled Worker در صورت اقامت کمتر از ۳ سال برابر با ۷۶۰ دلار و اقامت بیش از ۳ سال برابر با ۱۵۰۲ دلار است.
  • هزینه بیمه برای ویزای دانشجویی و افراد زیر ۱۸ سال ۵۶۷ دلار است. این هزینه برای بقیه ویزاها برابر با ۷۵۹ دلار است.
  • هزینه‌ای که برای ثبت درخواست ویزای انگلیس می‌پردازید، شامل هزینه تعیین وقت سفارت و بیومتریک نیز می‌شود و نیازی به پرداخت جداگانه این موارد نیست.
  • جهت ثبت درخواست ویزا و پر کردن فرم‌های مربوطه باید به وبسایت GOV.UK و برای دریافت وقت سفارت انگلیس به سایت VFS Global مراجعه کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

نظر شما چیست؟