هزینه انواع ویزای انگلیس

pen پگاه قبادی
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۱۵
eye 1527 بازدید

هنگام ارسال درخواست پذیرش ویزای انگلیس، لازم است هزینه‌ بررسی درخواست ویزای خود را بپردازید. بسته به نوع ویزا و تعداد متقاضیان، این هزینه متفاوت خواهد بود. در این مقاله فهرست هزینه انواع ویزای انگلیس را بررسی می‌کنیم و راهکارهایی برای پرداخت هزینه سفارت انگلیس را نیز مرور خواهیم کرد.

نکته‌ای که پیش از هر چیز خوب است بدانید این است که برای هر نوع ویزای انگلیس که به شما اجازه اقامت بیش از ۶ ماه در این کشور را بدهد، نیاز به پرداخت هزینه بیمه سلامت (IHS) خواهید داشت. مبلغ این هزینه به تعداد متقاضیان و مدت زمان اقامت در انگلستان بستگی دارد. برای محاسبه دقیق هزینه بیمه خود می‌توانید به محاسبه‌گر IHS در سایت رسمی دولت انگلستان مراجعه کنید.

 

هزینه انواع ویزای انگلیس

آشنایی با هزینه انواع ویزای انگلیس و معرفی روش پرداخت هزینه ویزای کشور انگلستان

 

هزینه انواع ویزای انگلیس

در جدول زیر هزینه ویزاهای انگلیس را مشاهده می‌کنید. چند نکته در رابطه با این مبالغ وجود دارد:

 • تمام این مبالغ برای افراد بالای ۱۸ سال (غیر از ویزای تحصیلی کودک) است؛ هزینه بیمه برای افراد زیر ۱۸ سال متفاوت است.
 • هزینه‌های ذکر شده در جدول، حدودی هستند و مبالغ دقیق را هنگام ثبت ویزای خود در وبسایت GOV.UK می‌توانید مشاهده کنید.
 • هزینه بیمه (IHS) بر اساس تعداد متقاضی و مدت اقامت در انگلستان تغییر می‌کند. مبالغی که در جدول می‌بینید، مبلغ بیمه به ازای ۱ سال و ۱ نفر است.

نوع ویزا

هزینه ویزا به ازای یک نفر
(پوند)

ویزای توریستی
(Standard Visitor Visa)

۱۱۵

ویزای تحصیلی
(Student Visa)

۴۹۰

ویزای اسکیل ورکر
(Skilled Worker Visa)

۷۱۹ تا ۱۵۰۰

ویزای کادر درمان
(Health and Care Worker Visa)

۲۸۴

ویزای نیروی کار

(Scale-up)

۸۲۲

ویزای Charity

۲۹۸

ویزای نیروی خلاق
(Creative Worker Visa)

۲۹۸

ویزای کار پس از تحصیل
(Graduate Visa)

۸۲۲

ویزای نوآوری
(Innovator Visa)

۱۱۹۱

ویزای تحصیلی کودک
(Child Student Visa)

۴۹۰

ویزای تحصیلی کوتاه مدت
(Short-term Study Visa)

۲۰۰

ویزای خانوادگی
(Family ‌Visa)

۱۸۴۶

اقامت دائم
(Indefinite leave to Remain)

۲۸۸۵

نکته مهم درباره هزینه انواع ویزای انگلیس که باید به آن توجه کنید این است که هزینه‌ها در وبسایت GOV.UK، به پوند (Pound) ذکر شده و ما مبالغ ویزاهای انگلستان را به دلار آمریکا تبدیل و در جدول درج کردیم. بنابراین توصیه می‌کنیم چنانچه تمایل دارید قیمت ویزاهای مختلف کشور انگلستان را بدانید به صفحه هزینه انواع ویزای انگلیس مراجعه کنید.

 

مراحل درخواست ویزای انگلستان

چنانچه قصد ارسال درخواست پذیرش برای هر کدام از ویزاهای انگلستان را دارید، باید به وبسایت GOV.UK مراجعه کنید. در صفحه اول سایت روی قسمت Visas and Immigration کلیک کرده و در صفحه بعد، ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه Apply for Visa دکمه Apply Now را بزنید.

در این صفحه زبان انگلیسی را انتخاب کرده و به صفحه بعد بروید. این مرحله مربوط به انگشت نگاری (بیومتریک) است. نام کشور مورد نظر خود را جهت مراجعه به سفارت و انجام بیومتریک تایپ کنید. با زدن دکمه Next به صفحه‌ای می‌روید که اطلاعاتی در رابطه با ویزا و نکاتی که پیش از اپلای لازم است بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهد. در صفحه بعدی باید یک اکانت شخصی برای خود ایجاد کنید.

پس از وارد کردن ایمیل خود در این مرحله، یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که از طریق آن باید باقی پروسه درخواست ویزای انگلستان را ادامه دهید؛ پس توجه داشته باشید که ایمیل وارد شده صحیح باشد. مرحله بعد مربوط به فرم اپلیکیشن ویزاست. اطلاعات خواسته شده در فرم را با دقت وارد کرده و وارد مرحله پرداخت شوید. توجه داشته باشید که اگر ایران را برای انجام بیومتریک انتخاب کرده‌اید، امکان بارگذاری مدارک به صورت آنلاین برای شما وجود ندارد و در روز مراجعه به سفارت، باید مدارک را به صورت حضوری تحویل دهید. اگر کشور دیگری را برای انجام انگشت نگاری انتخاب کرده‌اید، قبل از پرداخت هزینه ویزا و بیمه لازم است مدارک خود را نیز بارگذاری کنید.

پس از پرداخت هزینه ویزای انگلیس، نیاز به گرفتن وقت سفارت انگلیس خواهید داشت که در بخش‌های بعدی به این دو موضوع می‌پردازیم.

توجه داشته باید که اگر پس از شروع پروسه ثبت درخواست برای ویزا، به مدت ۲۵ دقیقه در سایت فعالیتی نداشته باشید، بطور اتوماتیک از اکانت خود خارج خواهید شد و برای ادامه باید دوباره در سایت لاگین کنید.

 

نحوه پرداخت هزینه ویزای انگلیس

پس از تکمیل فرم ویزا به صفحه پرداخت هدایت می‌شوید. مبالغی که باید بپردازید بسته به تعداد متقاضی، شامل هزینه IHS و ویزا می‌شود. پرداخت هزینه سفارت انگلیس از طریق کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که این سرویس تنها شامل مرحله پرداخت می‌شود و ثبت درخواست ویزا و پر کردن فرم‌های مربوطه را باید از پیش انجام داده باشید.

 

پرداخت هزینه انواع ویزای انگلیس

راهنمای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

 

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

پس از ثبت درخواست ویزا و پرداخت هزینه سفارت انگلیس در سایت GOV.UK، به صفحه‌ای از وبسایت VFS Global هدایت می‌شوید که مربوط به تعیین وقت سفارت انگلیس است. پس از ساخت اکانت و ورود به حساب کاربری خود، جهت انجام بیومتریک، Schedule Appointment را انتخاب کنید. در این صفحه فرمی را مشاهده می‌کنید که باید در آن اطلاعات مربوط به مکان دفتر VAC (سفارت انگلیس در تهران)، تعداد متقاضیان و علت درخواست تعیین وقت را وارد کنید. در پایان کار، به شما یک رسید تایید تعیین وقت بیومتریک داده می‌شود که حتما باید آن را در روز مراجعه به سفارت، همراه خود داشته باشید.

پس از تعیین وقت سفارت انگلیس، برای انجام انگشت نگاری (بیومتریک) و ارائه مدارک در روز مقرر، به سفارت انگلیس هر کشوری که انتخاب کرده‌اید بروید. توجه داشته باشید که اگر در روز تعیین شده جهت انجام بیومتریک به سفارت مراجعه نکنید، لازم است پس از گذشت ۲۴ ساعت از تاریخ انگشت نگاری خود، یک وقت دیگر برای انجام این کار بگیرید. دریافت ویزا بدون ارائه مدارک بیومتریک میسر نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تعیین وقت سفارت کشور انگلستان، می‌توانید به مطلب چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟ مراجعه کنید.

 

نکات اخذ ویزا و وقت سفارت انگلیس

 • انجام بیومتریک برای اخذ انواع ویزای انگلیس جزو موارد الزامی این پروسه محسوب می‌شود و ارتباطی با تایید یا رد ویزای شما ندارد.
 • در نظر داشته باشید که اگر برای تعیین وقت بیومتریک از سفارت تهران وقت می‌گیرید، امکان بارگذاری مدارک ویزا در سایت سفارت وجود ندارد و شما باید در روز مقرر به سفارت بروید و علاوه بر انجام بیومتریک، مدارک ویزای خود را نیز تحویل دهید.
 • با مطالعه مطلب راه های مهاجرت به انگلستان، می‌توانید با انواع ویزاهای کشور انگلستان آشنا شوید.
 • هزینه ویزای Skilled Worker در صورت اقامت کمتر از ۳ سال برابر با ۷۶۰ دلار و اقامت بیش از ۳ سال برابر با ۱۵۰۲ دلار است.
 • هزینه بیمه برای ویزای دانشجویی و افراد زیر ۱۸ سال ۵۶۷ دلار است. این هزینه برای بقیه ویزاها برابر با ۷۵۹ دلار است.
 • هزینه‌ای که برای ثبت درخواست ویزای انگلیس می‌پردازید، شامل هزینه تعیین وقت سفارت و بیومتریک نیز می‌شود و نیازی به پرداخت جداگانه این موارد نیست.
 • جهت ثبت درخواست ویزا و پر کردن فرم‌های مربوطه باید به وبسایت GOV.UK و برای دریافت وقت سفارت انگلیس به سایت VFS Global مراجعه کنید.
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک الزامی جهت ارائه به سفارت، به مطلب چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس نیاز است؟ مراجعه کنید.

 

پرداخت تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

چنانچه به هر دلیلی امکان پرداخت با مستر کارت و ویزا کارت برای شما وجود ندارد، می‌توانید از تهران پیمنت برای پرداخت هزینه سفارت انگلیس استفاده کنید. به این منظور به صفحه پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان مراجعه کنید و از سمت چپ صفحه روی «ثبت سفارش» کلیک کنید. با کلیک روی ثبت سفارش به صفحه پنل کاربری‌تان هدایت می‌شوید و با پر کردن فرم سفارش و ثبت درخواست، سفارش شما ظرف ۳ ساعت پرداخت می‌شود. در تهران پیمنت هزینه سفارت انگلیس را با کمترین میزان کارمزد پرداخت می‌کنیم.

چنانچه پیشتر جهت دریافت انواع ویزای انگلیس اقدام کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم تجربه خود را از پروسه تعیین وقت سفارت کشور انگلستان با ما در بخش کامنت در میان بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV