راه های مهاجرت به انگلستان

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
eye 1059 بازدید

انگلستان یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط مناسب زندگی، کار و تحصیل، محبوبیت بسیاری میان متقاضیان مهاجرت دارد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، احتمالا سوالات زیادی درباره راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور دارید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا درباره راه های مهاجرت به انگلستان بیشتر صحبت کنیم و در نهایت یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان به شما معرفی کنیم.

 

راه‌های مهاجرت به انگلستان کدامند؟

راهنمای کامل راه های مهاجرت به انگلستان

 

معرفی راه های مهاجرت به انگلیس

برای مهاجرت به انگلیس راه‌های زیادی وجود دارد و متقاضیان بر اساس شرایط خود می‌توانند برای ویزاهای مختلفی اقدام کنند. در ادامه تعدادی از ویزاهای کشور انگلیس را با هم بررسی می‌کنیم.

 

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

 • ویزای تحصیلی (Student Visa)

یکی از راه‌های مهاجرت به انگلستان، تحصیل در این کشور است. نکته‌ای که در رابطه با مهاجرت از این طریق وجود دارد این است که تحصیل راهی برای دریافت اقامت دائم انگلستان نیست؛ اما می‌تواند راهی برای یافتن کار مناسب و در نتیجه اخذ اقامت انگلستان باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان (Student Visa) که از آن تحت عنوان ویزای Tier 4 نیز یاد می‌شود، باید از یکی از دانشگاه‌های انگلستان پذیرش گرفته باشید. زودترین تاریخی که می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید، ۶ ماه قبل از تاریخ شروع ترم تحصیلی است. اعتبار ویزای تحصیلی به مقطع و مدت تحصیل شما بستگی دارد؛ این مدت بسته به موارد ذکر شده از ۲ تا ۵ سال متغیر است. با داشتن ویزای تحصیلی شما مجاز به کار نیز خواهید بود. پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه، نیاز به دریافت CAS (تأیید پذیرش تحصیل از دانشگاه مقصد) دارید و بدون این مدرک نمی‌توانید ویزای تحصیلی بگیرید. ارائه گواهی تمکن مالی و اثبات داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه سال اول تحصیل خود (۹ ماه) از ملزومات است؛ مبلغ هزینه شما در CAS ذکر می‌شود. به طور معمول علاوه بر مبلغ شهریه به ازای هر ماه، مبلغ ۱۰۲۳ پوند برای تحصیل در خارج از لندن و ۱۳۳۴ پوند برای تحصیل داخل لندن نیاز است.

جهت آشنایی با برترین دانشگاه‌های کشور انگلیس، می‌توانید مطلب بهترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ را مطالعه کنید. همچنین برای آشنایی با اپلیکیش فی دانشگاه‌ها و نحوه پرداخت آن، می‌توانید اپلیکیشن فی چیست و چگونه پرداخت می‌شود؟ را بخوانید.

 

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Short-term Study Visa)

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان برای تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی است که مدت آن‌ها بیشتر از ۶ ماه و کمتر از ۱۱ ماه است. برای اخذ این ویزا باید حداقل ۱۶ سال داشته باشید و دوره آموزشی شما توسط یکی از موسساتی برگزار شود که نام آن‌ها را در فهرست موسسات معتبر انگلستان مشاهده می‌کنید. همچنین نیاز است ثابت کنید که می‌توانید در طول این دوره مخارج خود را تامین کنید. توجه داشته باشید که با داشتن این ویزا نمی‌توانید در انگلستان کار کنید یا دوره آموزشی خود را تغییر دهید. امکان تمدید این ویزا نیز وجود ندارد و پس از اتمام دوره باید انگلستان را ترک کنید.

 

مهاجرت کاری به انگلستان

را‌ه‌های متنوعی برای مهاجرت کاری به انگلیس وجود دارد که بسته به توانایی و تخصص، داشتن جاب آفر و اسپانسرشیپ، زمینه شغلی آینده و اینکه به تنهایی مهاجرت می‌کنید یا همراه با خانواده، می‌توانید برای هر یک اقدام کنید. با داشتن ویزای کاری و پنج سال حضور مداوم و کار در این کشور، با رعایت شروط دیگر می‌توانید جهت دریافت اقامت انگلستان اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید که شرایط برای هر نوع ویزای کاری متفاوت است و داشتن ویزای کاری، اخذ اقامت دائم انگلستان را تضمین نمی‌کند. انواع ویزای کاری انگلیس عبارتند از:

 

 • ویزای نیروی کار ماهر (Skilled Worker Visa)

برای دریافت این ویزا لازم است از یک کارفرما که مورد تایید Home Office باشد، پیشنهاد شغلی داشته باشید؛ هوم آفیس، وزارت کشور بریتانیا است. داشتن گواهی اسپانسرشیپ از کارفرمای خود که در آن جایگاه شغلی شما نیز ذکر شده باشد، نیاز است. شغلی که قرار است داشته باشید باید جزو لیست مشاغل مورد تایید این کشور باشد که آن را در فهرست مشاغل مورد تایید انگلیس می‌توانید مشاهده کنید. همچنین درآمد شما نباید از حداقل درآمد در نظر گرفته شده کمتر باشد؛ این مقدار به شغل شما بستگی دارد. اطلاعات بیشتر درباره میزان حقوق و حداقل حقوق دریافتی را می‌توانید در بخش الزامات حقوق و دستمزد وبسایت دولت انگلستان مشاهده کنید. ضمن این که تسلط به زبان انگلیسی از دیگر شروع اخذ ویزای نیروی کاری ماهر است.

اعتبار ویزای Skilled Worker انگلیس ۵ سال است که در صورت رعایت کردن شرایط ذکر شده، امکان تمدید آن وجود دارد. پس از گذشت ۵ سال می‌توانید برای اقامت دائم یا Indefinite Leave to Remain (ILR) این کشور اقدام کنید. البته یکی از شرط‌های لازم برای اخذ این اقامت، زندگی در این کشور به مدت ۱۰ سال است به طوری‌که در طول این ۱۰ سال، عدم حضور شما در این کشور بیشتر از ۵۴۰ روز نشود.

 

 • ویزای کادر درمان (Health and Care Worker Visa)

همانطور که از نامش پیداست، این ویزا مناسب کادر درمان است؛ چنانچه پرستار، دکتر، متخصص سلامت و مراقبت‌های اجتماعی هستید، با داشتن شروط دیگر، می‌توانید از طریق ویزای کادر اقدام کنید و به سیستم بهداشت و درمان انگلیس (NHS) بپیوندید. به این منظور در ابتدا باید واجد شرایط لازم برای تایید صلاحیت باشید؛ در صفحه ویزای کادر درمان کشور انگلستان می‌توانید اطلاعات مربوط به این موضوع را بدست آورید. همچنین نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مورد تایید هوم آفیس، گواهی اسپانسرشیپ، حداقل حقوق سالیانه و تسلط به زبان انگلیسی خواهید داشت.‌

مدت اعتبار این ویزا ۵ سال است که پس از گذشت این زمان می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

 

 • ویزای Scale-up Worker

ویزای Scale-up Worker مخصوص آن دسته از افرادی است که در زمینه خاصی تخصص کافی دارند و می‌توانند از یک شرکت و بیزینس مورد تایید هوم آفیس در انگلیس برای حداقل مدت ۶ ماه، جاب آفر بگیرند. توجه داشته باشید که شغل شما باید جزو لیست مشاغل مورد تایید که در بالا اشاره شد باشد. تسلط به زبان انگلیسی، گواهی اسپانسرشیپ از جانب کارفرما و داشتن حداقل حقوق سالیانه از دیگر پیش‌نیازهای درخواست این ویزاست. با این ویزا می‌توانید به مدت ۲ سال در انگلیس بمانید؛ اگر واجد شرایط باشید، می‌توانید تا ۵ سال این ویزا را تمدید کنید و پس از آن برای اقامت دائم درخواست دهید.

 

راه‌های مهاجرت به انگلستان کدامند؟

معرفی روشی برای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان

 

 • ویزای کار پس از تحصیل (Graduate Visa)

دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در انگلستان می‌توانند برای ویزای کار پس از تحصیل درخواست دهند. شرایط اقدام برای این ویزا عبارت است از: حضور در انگلیس هنگام درخواست، داشتن ویزای تحصیلی، فارغ‌التحصیلی از مقاطع کارشناسی، ارشد، دکترا و هر برنامه‌ای که نیاز به ویزای دانشجویی داشته است و تاییدیه رسمی اتمام تحصیل که باید از دانشگاه به هوم آفیس ارسال شود. با این ویزا می‌توانید به مدت ۲ سال در انگلستان بمانید؛ در صورت داشتن PhD و دکترا این مدت زمان ۳ سال خواهد بود. با داشتن ویزای کار پس از تحصیل انگلیس، اخذ اقامت دائم میسر نیست، اما می‌توانید پس از اتمام دوره ویزای خود را به ویزای Skilled Worker تغییر دهید و از این طریق برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

 

ویزای خانوادگی (Family Visa)

اگر یکی از اعضای خانواده شما اعم از والدین، فرزند یا همسر شما اقامت دائم و شهروندی انگلستان را دارد و در این کشور زندگی می‌کند، می‌توانید از طریق ویزای خانوادگی به انگلیس سفر کنید و به مدت ۶ ماه یا بیشتر در این کشور کنار آن‌ها زندگی کنید. چنانچه قصد دارید کمتر از ۶ ماه در انگلیس بمانید، باید برای ویزای توریستی درخواست دهید. با ویزای خانوادگی به مدت ۲ سال و ۹ ماه اجازه ماندن در این کشور را خواهید داشت و حتی تحت شرایط خاصی می‌توانید تا ۵ سال هم آن را تمدید کنید. برای اخذ این ویزا ارائه گواهی تمکن مالی و تسلط به زبان انگلیسی لازم است.

 

نکات مهم در رابطه با اقامت انگلیس

 • هنگام اقدام برای انواع ویزای انگلستان باید مبلغی هم به عنوان هزینه بیمه یا IHS بپردازید. مقدار این هزینه می‌تواند بسته به شرایط متقاضی و از ویزایی به ویزای دیگر متفاوت باشد. برای محاسبه مقدار دقیق این هزینه می‌توانید به محاسبه‌گر IHS وبسایت دولت انگلستان مراجعه کنید. تنها برای ویزای توریستی و هر نوع ویزای موقتی که اعتبار آن از ۶ ماه کمتر باشد، نیازی به پرداخت هزینه IHS نیست.
 • گواهی اسپانسرشیپ مدرکی است که برای اخذ ویزای تحصیلی و کاری انگلستان نیاز خواهید داشت. برای تحصیل، این درخواست را برای دانشگاه ارسال می‌کنید. برای ویزای کاری باید از کارفرمای خود بخواهید که برای شما یک گواهی تهیه کند.
 • جهت اخذ اقامت دائم انگلستان باید به مدت ۱۰ سال در این کشور زندگی کنید به طوری که در مجموع تعداد روزهایی که در انگلیس حضور نداشته‌اید، بیشتر از ۵۴۰ روز نشود. در طی هر بار ترک انگلیس نیز نباید بیش از ۱۸۰ روز خارج از این کشور بمانید.
 • با مطالعه مطلب هزینه انواع ویزای انگلیس، می‌توانید اطلاعات خوبی راجع به هزینه ویزاهای مختلف کشور انگلستان کسب کنید.
 • برای بسیاری از متقاضیان این سوال پیش می‌آید که تفاوت تابعیت و اقامت دائم انگلیس چیست؟ در جواب می‌توان گفت که اقامت دائم به شما این امکان را می‌دهد که برای هر بار ورود و خروج به انگلستان، بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین برای کار و تحصیل دیگر نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت اما داشتن اقامت دائم به معنی برخورداری از تمام حقوق شهروندی نیست. در مقابل، داشتن تابعیت یا سیتیزن شیپ انگلیس به این معنی است که شما کاملا از حقوق و مزایای شهروندان این کشور برخوردار خواهید بود.
 • برای آشنایی با مدارک لازم هنگام اخذ ویزای انگلستان، می‌توانید مقاله چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس نیاز است؟ را به دقت مطالعه کنید.
 • پس از اپلای برای هر نوع ویزای انگلستان نیاز به گرفتن وقت برای انگشت نگاری (بیومتریک) و مصاحبه دارید. برای پرداخت هزینه سفارت انگلیس می‌توانید از تهران پیمنت کمک بگیرید.

 

پرداخت هزینه سفارت انگلستان

جهت پرداخت هزینه سفارت انگلیس (IHS و Pay for Application) باید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی استفاده کنید. چنانچه به مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال دسترسی دارید به راحتی می‌توانید هزینه سفارت انگلیس را پرداخت کنید. اگر به کردیت کارت‌ها دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید.

برای این منظور به صفحه پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان مراجعه کنید و در سمت چپ صفحه، روی «ثبت سفارش» کلیک کنید. با کلیک روی ثبت سفارش وارد پنل کاربری خود می‌شوید و می‌توانید از این طریق سفارش پرداخت هزینه سفارت انگلستان و بیمه IHS را ثبت کنید.

در تهران پیمنت سفارش شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین میزان کارمزد پرداخت می‌کنیم. برای آشنایی با روند اخذ ویزای انگلستان پیشنهاد می‌کنیم مطلب چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟ را هم بخوانید. چنانچه پیش‌تر برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کرده‌اید، از شما دعوت می‌کنیم تجربه خود را از شرکت در مصاحبه و اخذ ویزای کشور انگلیس در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

مهمترین روش‌های مهاجرت به انگلستان شامل مهاجرت تحصیلی به انگلستان و مهاجرت کاری به انگلستان است. مهاجرت تحصیلی انگلیس شامل ویزای تحصیلی و ویزای تحصیلی کوتاه مدت، و مهاجرت کاری به انگلیس شامل ویزاهای نیروی کار ماهر، کادر درمان، Scale-up Worker و ویزای کار پس از تحصیل می‌شود.

برای پرداخت هزینه تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان باید از کردیت کارت‌ها استفاده کنید. چنانچه به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید، می‌توانید جهت پرداخت آنلاین هزینه سفارت انگلستان از تهران پیمنت استفاده کنید.

مبلغ هزینه ویزای انگلیس بستگی به نوع ویزای درخواستی متقاضی دارد. به عنوان مثال اگر برای ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید، به ازای هر نفر باید ۱۰۰ پوند بپردازید؛ در حالیکه این مبلغ برای ویزای تحصیلی انگلیس ۳۶۳ پوند است.

یکی از هزینه‌هایی که در زمان ثبت درخواست ویزای انگلستان باید بپردازید، هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) است. با پرداخت این هزینه، حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) این کشور در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

مبلغ بیمه ihs برای ویزای دانشجویی برابر با ۴۷۰ پوند، برای افراد زیر ۱۸ سال ۴۷۰ پوند و برای سایر ویزاها ۶۲۴ پوند است. این هزینه به صورت سالیانه پرداخت می‌شود و اگر اعتبار ویزا ۲ ساله باشد، باید ۲ برابر مبالغ ذکر شده پرداخت گردد.

نظر شما چیست؟