homeخانهleftGREleftنکات مفید آمادگی امتحان GRE برای افراد غیرانگلیسی زبان

نکات مفید آمادگی امتحان GRE برای افراد غیرانگلیسی زبان

pen نیلوفر میثاقی
calendar ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
eye 3508 بازدید

امتحان GRE، آزمونی چالش برانگیز برای افرادی که قصد شرکت در آن را دارند به شمار می‌رود و فراموش کردن این موضوع آسان است که این آزمون، برای افراد غیر انگلیسی زبان‌ حتی سخت‌تر است. آزمون GRE به این معروف است که نثر انگلیسی، لغات و بخش‌های درک مطلب و Reading سخت‌تری نسبت به آزمون همتای خود، GMAT دارد که به خاطر استدلال کمّی خود، شناخته شده است.

در ادامه مقاله، برخی از مشکلات اصلی دانشجویان غیر انگلیسی زبان در امتحان GRE را نام می‌بریم و توضیح می‌دهیم که چگونه بر این مشکلات غلبه کنید و به شرح نکاتی برای موفقیت در این آزمون می‌پردازیم.

خود را در انگلیسی غرق کنید

در صورتی که انگلیسی زبان مادری شما نیست، تنها راه واقعی برای راحت بودن با زبان انگلیسی آن است که کاملا در آن غرق شوید. لازم نیست این کار تبدیل به فرآیند خسته کننده‌ای شود. قطعا مطالعه روزانه نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال فواید زیادی از این جهت دارند که شما را با لغات جدید و انبوه منابع مطالعه آشنا می‌سازند؛ ولی راه‌های دیگری نیز برای تقویت توانایی‌های زبان شما وجود دارند که ممکن است خلاقانه‌تر باشد.

برای مثال پادکست‌های فراوانی که برای دانلود موجود هستند، می‌توانند به شدت، توانایی Listening Speaking و درک مطلب را بالا ببرند. به علاوه تماشای برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان، به خصوص با زیرنویس، می‌توانند کمک فراوانی به پیشرفت در انگلیسی و یادگیری اصطلاحات کنند.

صرف نظر از روشی که استفاده می‌کنید تا به زبان انگلیسی مسلط شوید، نکته واضح آن است که تنها راه برای راحت‌تر شدن با زبان انگلیسی، قرار گرفتن در محیطی انگلیسی زبان است.

روزی ۲۵-۱۵ کلمه بیاموزید

بله، ممکن است این تعداد لغت زیاد به نظر برسند؛ ولی برای آمادگی برای امتحانGRE، اینکه دایره لغات انگلیسی خود را به حدود ۲,۰۰۰ کلمه برسانید تصمیم درستی است. شهر رم یک روزه ساخته نشد و دایره لغات قابل توجه شما نیز یک ماهه جذب مغز شما نخواهند شد. افزایش دایره لغات، نیازمند زمان است و صبر زیادی را می‌طلبد.

به انگلیسی فکر کنید

اغلب مواقع وقتی که ما انگلیسی زبان نیستیم، مشاهده می‌کنیم، الگو می‌گیریم یا جمله‌ای را به زبان مادری خود فکر می‌کنیم و آن را به انگلیسی ترجمه می‌کنیم. خود و آمادگی خود در جمله‌سازی را با فکر کردن به انگلیسی به چالش بکشید (فکر کردن با استفاده از لغات جدید و چالش برانگیز، اصطلاحات و خلاصه سازی). سعی کنید در حالی که دنیای اطراف خود را پردازش می‌کنید، انگلیسی را تبدیل به زبان قالب خود کنید. این روش استفاده و فهم زبان انگلیسی را به سرعت افزایش می‌دهد.

می‌توانید مطمئن باشید که وقتی که به انگلیسی و نه زبان مادری خود خواب می‌بینید، به جای خوبی در این مرحله رسیده‌اید. برای بسیاری از مردم، این نشان دهنده پیشرفت بزرگی در زبان انگلیسی است و به حد مطلوبی از دستور زبان در GRE برسید.

 

GRE

 

ارسال پیام و ایمیل انگلیسی

ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد و پیش خود فکر کنید: چگونه این کار باعث یادگیری لغات جدید می‌شود؟ زمانی که شما می‎‌توانید به انگلیسی متن و ایمیل بنویسید، در واقع در حال استفاده از این زبان در ارتباطات روزمره خود هستید. ممکن است این کمک کند که دوستی که او هم برای امتحان GRE در حال آماده شدن است، پیدا کنید و با او از طریق زبان انگلیسی صحبت کنید و برایش پیام بفرستید.

تجزیه و تحلیل اشتباه‌های دستور زبان

با توجه به این که اغلب Reading، Listening و Writing هایی که مطالعه می‌کنید از نظر دستوری درست هستند، این بسیار ارزشمند است که با خطاهای نگارشی و گرامر نیز مواجه شوید. اینجا جایی است که دسترسی داشتن به امتحانات تمرینی دستور زبان GRE و آزمون‌های شناخت زبان ارزش پیدا می‌کنند؛ دلیل این موضوع آن است که مطالعه، تجزیه و ارزیابی پاسخ‌های اشتباه می‌تواند به یادگیری شما کمک کند.

عناوین مطالعه را یادداشت کنید

بهتر است “مطالعه فعال” را برای آمادگی در آزمون GRE در پیش گیرید. با این وجود، مطالعه برای این آزمون مشابه مطالعه آزاد در اوقات فراغت نیست. باید هنگام مطالعه بخش‌های سنگین، درست مثل زمانی که مساله ریاضی حل می‌کنید یادداشت بردارید، به این روش “یادداشت عناوین (mapping passages)” گفته می‌شود که به طور کلی یادداشت برداری از تمامی مفاهیم اصلی، جزئیات مهم و لحن/ تصمیم ابراز شده توسط نویسنده است. این کار در مرور کلی موضوعات علمی و پاسخگویی سریع‌تر به سوالات درک مطلب به شما کمک می‌کند.

با ریشه لغات آشنا شوید

اساساً انگلیسی از زبان‌های لاتین و یونانی ریشه گرفته است؛ بنابراین آشنا شدن با ریشه لغات به شما کمک می‌کند تا زمانی که با کلماتی مواجه می‌شوید که از آن‌ها مطمئن نیستید، بتوانید آن‌ها را حدس بزنید. این در درجه اول مستلزم به خاطر سپردن پیشوند و پسوندها است که برای کلمات طولانی‌تر، پیچیده‌تر و ناشناخته به درد می‌خورند.

در نهایت، بودن در معرض زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا در انگلیسی مسلط شوید؛ بنابراین باید به مطالعه، شنیدن، نوشتن و قرارگیری در محیط انگلیسی ادامه دهید تا نمره بهتری در دستور زبان GRE کسب کنید. زمان کافی برای آمادگی در امتحان به خود اختصاص دهید؛ زیرا بخش زیادی از آمادگی برای GRE نیازمند بارها بازنگری و مرور کلمات و قوانین گرامر می‌باشد. انگلیسی مانند یک ماهیچه است که هرچه بیش‌تر آن را تمرین دهید، قوی‌تر می‌شود.

 

 

حدس جواب در آزمون GRE

خبر خوب آن است که نمره منفی برای جواب اشتباه در آزمون GRE وجود ندارد و می‌توانید برخی جواب‌ها را حدس بزنید. بنابراین حتی در صورتی که به برخی از سوالات پاسخ نداده‌اید، تمام پاسخنامه را پر کنید. حدس زدن درست جواب در این آزمون یک مهارت به شمار می‌آید و نیاز به تمرین دارد. پس در صورتی که به دقایق پایانی زمان سوال نزدیک می‌شوید و هنوز به جواب نرسیدید، خود را مجبور به نوشتن یک پاسخ کنید. پاسخگویی سریع به سوالاتی که از جواب آن‌ها مطمئن نیستید، در صورت تکرار می‌تواند غیر طبیعی و استرس زا باشد. آیا قادر به پاسخگویی به سوالات، در طول چند دقیقه تعیین شده هستید؟ اگر نه، حدس بزنید و به سراغ سوال بعدی بروید.

از روش معکوس حل مساله (Backsolve) استفاده کنید

روش حل معکوس (Backsolve) بسیار شبیه به چک کردن درستی یک موضوع است. استفاده از این روش، استراتژی خوبی برای زمانی است که مشغول حل سوالات قسمت حل مساله هستید. در این روش به جای این که خود شما مساله را حل کنید، با جایگذاری هر گزینه در سوال می‌توانید بفهمید کدام گزینه جواب درست است. با بررسی گزینه‌ها و جایگذاری هریک در سوال، شما ۴۰ درصد شانس پیدا کردن جواب درست را بر اساس محاسبات اولیه خود دارید.

نگذارید ماشین حساب، سرعت شما را کم کند

پیشروی در آزمون GRE، مهم‌تر از یافتن جواب برای تک تک سوالات است. با این که ماشین حساب می‌تواند برای برخی از سوالات محاسباتی آزمون کمک کند، ولی بدون ماشین حساب نیز بیش‌تر سوالات در ۱ تا ۳ دقیقه قابل حل هستند. بنابراین محاسبات ساده‌تر را در ذهن خود انجام دهید و از ماشین حساب عنوان چوب زیر بغل استفاده نکنید تا سرعت شما کم نشود.

هفته پیش از امتحان GRE

آزمون GRE شبیه امتحان‌های دوره‌ دبیرستان نیست که بتوانید در هفته قبل از آزمون، با شتاب مطالب را یاد بگیرید. پیشرفت در این آزمون با مطالعه به مرور زمان حاصل می‌شود و تلاش‌‌های دقیقه آخر برای جمع‌آوری اطلاعات، بیش‌تر مضر است تا مفید. هفته قبل از شروع امتحان، روی نحوه فکر کردن خود کار کنید تا بتوانید نتیجه‌ای در آزمون بگیرید که بهترین حالت توانایی‌های شما را به خوبی نشان دهد. ضرر ندارد که تمامی لغاتی که آموخته‌اید را برای آخرین بار مرور کنید. انجام تمرین‌های محاسباتی نیز به شما کمک می‌کند که در ریاضی قوی شوید ولی از آن زده نشوید.

آماده شدن برای دریافت نتیجه مناسب در آزمون GRE، نیازمند زمان و تلاش همراه با تمرکز است. در حالی که استراتژی‌ها، نکات و تکنیک‌های بی‌شماری وجود دارند که ارزش کاوش برای دست یافتن به نمره مناسب را دارند، موارد ذکر شده در این مقاله به شما کمک می‌کنند آزمون موفقی را بگذرانید. شما باید مثل محیط دانشگاه، غرق در مطالعات این آزمون شوید. اتخاذ تاکتیک‌های ارزشمندی که موفقیت شما را تضمین می‌کنند در دریافت نمره مناسب در آزمون GRE ضروری است.

 

 

منبع: Top Universities

Rate this post
۲ دیدگاه
سينا
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

سلام براي سامانه سجاد سابقه تامين اجتماعي مهر خود تامين اجتماعي ميخاد يا ما از سامانه بگيريم كافيه؟

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

سلام، از سوال شما متشکریم. ما قادر به اظهار نظر در این زمینه نیستیم و توصیه می‌کنیم پرسش خود را با موسسات مربوطه مطرح نمایید.

نظر شما چیست؟