homeخانهleftمهاجرتleftانواع ویزای کانادا + هزینه ها و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای کانادا + هزینه ها و مدارک مورد نیاز

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
eye 1106 بازدید

شما چه دانشجو باشید و بخواهید برای تحصیل در کانادا ویزا بگیرید، و چه نیاز به ویزای کاری داشته باشید یا برای تفریح به کانادا سفر کنید، لازم است هزینه سفارت کانادا را بپردازید. در این مقاله می‌خواهیم انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم و ببینیم هزینه سفارت برای هر نوع ویزا چقدر است.

 

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا (My CIC)

آشنایی با انواع ویزای کانادا

 

انواع ویزا کانادا

برای این‌که بدانید دقیقا چه مبلغی را باید برای اپلیکیشن فی سفارت کانادا بپردازید، لازم است اول بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید. ویزاهای کانادا را می‌توان به طور کلی در ۲ دسته قرار داد:

 • ویزای اقامت موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

هر یک از این ۲ نوع ویزا شامل چندین ویزا می‌شوند که در زیر پرمتقاضی‌ترین آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

 

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا، خود شامل ویزاهای مختلف با اهداف مشخص است. به عنوان مثال اگر برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنید باید ویزای تحصیلی کانادا که ویزایی موقت است را دریافت کنید. در ادامه با پرمتقاضی‌ترین ویزاهای اقامت موقت کانادا آشنا می‌شوید:

 

 • ویزای توریستی کانادا:

برای ورود به کانادا با هدف دیدار با اعضای خانواده، شرکت در یک کنفرانس یا برنامه تحصیلی کوتاه مدت (کمتر از ۶ ماه) یا به قصد سفر و تفریح، به اخذ ویزای توریستی یا Visitor Visa نیاز خواهید داشت. مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا ۱۰ سال است و پس از پایان اعتبار پاسپورت، منقضی می‌شود. در طول این ۱۰ سال می‌توانید هر چند بار که بخواهید از طریق این ویزا به کانادا سفر کنید و در طول هر سفر هم ۶ ماه در کانادا بمانید.

توجه داشته باشید که Visitor Visa با Visitor Record متفاوت است. چنانچه قصد داشته باشید بیشتر از ۶ ماه در کانادا بمانید، باید پس از ورود به کانادا، درخواست خود را با Border Services Officer مطرح کنید. اگر او با این درخواست موافقت کند، مدرکی تحت عنوان Visitor Record به شما می‌دهد که در واقع مجوز ماندن بیش از ۶ ماه در کاناداست و تاریخ بازگشت شما در آن نوشته شده است.

 

 • ویزای تحصیلی کانادا:

این ویزا به آن دسته از افرادی داده می‌شود که از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش تحصیلی گرفته‌اند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی به مدت زمان تحصیل شما بستگی دارد. به این نکته توجه کنید که ویزای تحصیلی کانادا (Student Visa) با Study Permit تفاوت دارد. Study Permit یا مجوز تحصیل در واقع مکمل ویزای تحصیلی شماست. برای تحصیل در کانادا به هر دو این مدارک نیاز خواهید داشت. صدور ویزای تحصیلی حدودا ۱۲ هفته زمان می‌برد. البته این به شرطی است که مدارک ارسالی شما به سفارت کامل باشد و پروسه بیومتریک را نیز انجام داده باشید.

با مطالعه مطلب هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، از سیر تا پیاز درباره هزینه درخواست بررسی اخذ پذیرشتان از دانشگاه‌های کانادا اطلاعات کافی کسب کنید. البته می‌توانید قبل از این، فهرست بهترین دانشگاه‌ های کانادا در سال ۲۰۲۲ را بخوانید و سپس به موضوع نحوه پرداخت این هزینه بپردازید. برای شناخت نحوه پرداخت اپلیکیشن فی نیز مطلب اپلیکیشن فی دانشگاه ‌های کانادا چیست و چگونه پرداخت می‌شود؟ می‌تواند راهنمای خوبی باشد.

 

 • ویزای کاری کانادا:

ویزای موقت کاری به افرادی داده می‌شود که از یک کارفرما در کانادا پیشنهاد شغلی یا Job Offer دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا ۶ ماه است. البته امکان افزایش این مدت تا حداکثر ۴ سال نیز وجود دارد.

 

 • سوپر ویزای کانادا:

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، می‌توانند با ارسال یک دعوتنامه برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود، امکان اخذ سوپر ویزای کانادا را به آن‌ها بدهند. از طریق این ویزا، وابستگانی که ذکر شد می‌توانند به کانادا سفر کنند و برای مدتی کنار خانواده خود در کانادا زندگی کنند. البته فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند که از نظر مالی توانایی حمایت از افراد متقاضی سوپر ویزا را دارد. اخذ این ویزا همچنین شرایط دیگری دارد که در بخش Super visa وبسایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید آن را مطالعه کنید. مدت اعتبار سوپر ویزا ۱۰ ساله است اما در اصل تا پایان اعتبار گذرنامه متقاضی اعتبار دارد. دارنده این ویزا می‌تواند هر چند بار که بخواهد، تا پایان اعتبار ویزا به کانادا سفر کند و در هر بار ورود، حداکثر ۵ سال در این کشور بماند.

 

هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

 

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا به آن دسته از افرادی داده می‌شود که به دنبال مهاجرت طولانی‌مدت به کانادا بوده و از یکی از روش‌های زیر برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند:

 

 • اکسپرس اینتری (Express Entry):

اکسپرس اینتری یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای مهاجرت به کانادا است. امتیازبندی در این سیستم بر اساس میزان تحصیلات متقاضی، سن، مهارت در زبان انگلیسی، سابقه کار و مواردی از این دست است. Express Entry شامل چندین برنامه مهاجرتی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه فدرال اسکیل ورکر، فدرال اسکیل ترید و تجربه کانادایی اشاره کرد. کسانی که از طریق این برنامه‌ها برای اقامت کانادا اقدام می‌کنند، پس از ساخت پروفایل در این سیستم و رسیدن به امتیاز کافی برای هر برنامه، در استخر اکسپرس انتری باید منتظر بمانند. هر ماه با انجام قرعه‌کشی، افرادی از بین تمام متقاضیان و واجدین شرایط انتخاب می‌شوند و پس از دریافت دعوتنامه می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 

 • اقامت پس از تحصیل (PGWP):

فارغ‌التحصیلان دانشگاه می‌توانند برای این برنامه درخواست بدهند و مجوز کار بگیرند. از طریق برنامه PGWP امتیاز متقاضی برای کار و تحصیل زیاد می‌شود و می‌تواند شانس خود را برای دریافت اقامت از طریق اکسپرس اینتری افزایش دهد. همچنین پس از تحصیل در برخی رشته‌ها ممکن است برای فرد دعوتنامه کاندید استانی ارسال شود که در این صورت بدون تجربه کار کانادایی می‌توان اقامت گرفت.

 

 • کبک اسکیل ورکر (Quebec-Selected Skilled Workers):

این برنامه نیز یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز، برای گزینش افراد متخصص است. سن متقاضی، مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان، شرایط خانوادگی و تسلط به زبان فرانسه، همگی از جمله این امتیازها هستند. در نهایت اگر موفق به کسب امتیازها و دریافت دعوتنامه شوید، می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید و در ایالت کبک کانادا زندگی کنید.

 

هزینه انواع ویزای کانادا

در جدول زیر هزینه انواع ویزای کانادا و مجوزهای مختلف (Permit) را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده مبلغ هزینه تمام ویزاها و مجوزهای لازم جهت مهاجرت به کشور کانادا، می‌توانید به لیست هزینه های ویزا در وبسایت اداره مهاجرت کانادا نیز مراجعه کنید. توجه داشته باشید که مبالغ ذکر شده در جدول، به دلار کانادا هستند.

نوع درخواست

هزینه ویزای کانادا به ازای هر نفر (دلار کانادا)

هزینه ویزای کانادا به ازای چند نفر (دلار کانادا)

ویزای توریستی

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای کار موقت

155

465 برای 3 نفر یا بیشتر

سوپر ویزا

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای تحصیلی

150

مجوز اقامت دائم

515

مجوز اقامت موقت

200

کبک اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ترید

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

استارت آپ

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

خود اشتغالی

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

بیومتریک

85

170 برای خانواده 2 نفر به بالا

چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره مبلغ هزینه ویزاهای مختلف کانادا کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب هزینه وقت سفارت کانادا چقدر است؟ + مدارک مورد نیاز را نیز مطالعه کنید.

 

مدارک مورد نیاز انواع ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، بسته به هدف شما از مهاجرت به این کشور متفاوت است. هنگام مراجعه به دفاتر صدور ویزا (VAC) مدارکی را جهت انجام امور مربوط به بیومتریک باید همراه خود داشته باشید که ذر ادامه آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

 • برگه دستورالعمل بیومتریک (BIL)
 • برگه رزرو وقت انگشت نگاری (Appointment Letter)
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول
 • کپی فرم درخواست ویزا (Application Form)
 • پرینت رسید پرداخت هزینه بیومتریک
 • کپی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • ۲ قطعه عکس پاسپورتی (۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید)

 

پرداخت هزینه سفارت کانادا

برای گرفتن ویزا اولین کاری که باید انجام بدهید، ثبت نام و ساخت اکانت در وبسایت دولت کانادا است. پس از ساخت اکانت و پاسخ به سوالات درباره نوع ویزا، ملیت، وضعیت تاهل، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا و غیره تعیین می‌شود که واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا خیر. با مراجعه به مطلب راهنمای تصویری ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و مطالعه آن، به آسانی می‌توانید خودتان در وبسایت دولت کانادا ثبت نام کنید.

در مرحله آخر ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، باید هزینه ویزای خود را بپردازید. پرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC) از طریق کردیت کارت‌ها صورت می‌گیرد. اگر به کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت یا ویزا کارت دسترسی ندارید، می‌توانید برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا از تهران پیمنت استفاده کنید. به این منظور وارد صفحه پرداخت هزینه سفارت کشور کانادا شوید و از سمت چپ صفحه، روی «ثبت سفارش» کلیک کنید. با کلیک روی ثبت سفارش، وارد پنل کاربری خود می‌شوید و می‌توانید سفارش پرداخت هزینه ویزای کانادا را ثبت کنید تا ما آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان پرداخت کنیم.

برای کسب اطلاعات دقیق درباره تعیین قرار ملاقات کشور کانادا، نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا و مراحل بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه قبلا برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده اید، از شما دعوت می‌کنیم تجربه خود را از انجام مراحل دریافت ویزای کانادا در بخش کامنت‌ها برایمان بنویسید.

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و سوپر ویزای کانادا از جمله پرمتقاضی‌ترین ویزاهای اقامت موقت کشور کانادا هستند.

مبلغ هزینه وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار کانادا به ازای هر نفر است.

 

برای پرداخت هزینه سفارت کانادا (My CIC) باید کردیت کارت داشته باشید. اگر به کارت‌های اعتباری دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید. به این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه ویزای کانادا را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان آن را پرداخت کنیم.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا از طریق وبسایت دولت کانادا صورت می‌گیرد. با مراجعه به این وبسایت و پاسخ به سوالات درباره نوع ویزا، ملیت، وضعیت تاهل، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا و غیره تعیین می‌شود که واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا خیر. سپس باید مدارک موردنیاز سفارت را گردآوری و در سایت دولت کانادا بارگذاری کنید. در نهایت هم باید هزینه اپلیکیشن فی ویزا را پرداخت کنید تا درخواست ویزای شما بررسی شود. با مراجعه به مطلب راهنمای تصویری ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به آسانی خودتان می‌توانید در وبسایت دولت کانادا ثبت نام کنید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا برابر با ۱۵۰ دلار کانادا به ازای هر نفر است.

نظر شما چیست؟