homeخانهleftمهاجرتleftاپلیکیشن فی سفارت کانادا چیست؟

اپلیکیشن فی سفارت کانادا چیست؟

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
eye 368 بازدید

شما چه دانشجو باشید و بخواهید برای تحصیل در کانادا ویزا بگیرید، و چه نیاز به ویزای کاری داشته باشید یا برای تفریح به کانادا سفر کنید، لازم است اپلیکیشن فی سفارت کانادا را بپردازید. در این مقاله می‌خواهیم انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم و ببینیم هزینه اپلیکیشن فی برای هر نوع ویزا چقدر است.

 

اپلیکیشن فی سفارت کانادا

 

انواع ویزا کانادا

برای آنکه بدانید دقیقا چه مبلغی را باید برای اپلیکیشن فی سفارت کانادا بپردازید، لازم است بدانید دقیقا به چه نوع ویزایی نیاز دارید. ویزاهای کانادا را می‌توان به طور کلی در ۲ دسته قرار داد:

  • ویزای اقامت موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

هر یک از این ۲ نوع ویزا شامل چندین ویزا می‌شوند که در زیر پر متقاضی‌ترین آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

 

ویزای اقامت موقت کانادا

  • ویزای توریستی کانادا:

برای ورود به کانادا با هدف دیدار با اعضای خانواده، شرکت در یک کنفرانس یا برنامه تحصیلی کوتاه مدت (کمتر از ۶ ماه) یا به قصد سفر و تفریح، به اخذ ویزای توریستی یا Visitor Visa نیاز خواهید داشت. مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا ۱۰ سال است و پس از پایان اعتبار پاسپورت، منقضی می‌شود. در طول این ۱۰ سال می‌توانید هر چند بار که بخواهید از طریق این ویزا به کانادا سفر کنید و در طول هر سفر هم ۶ ماه در کانادا بمانید.

توجه داشته باشید که Visitor Visa با Visitor Record متفاوت است. چنانچه قصد داشته باشید بیشتر از ۶ ماه در کانادا بمانید، باید پس از ورود به کانادا، درخواست خود را با Border Services Officer مطرح کنید. اگر او با این درخواست موافقت کند، مدرکی تحت عنوان Visitor Record به شما می‌دهد که در واقع مجوز ماندن بیش از ۶ ماه در کاناداست و تاریخ بازگشت شما در آن نوشته شده است.

 

  • ویزای تحصیلی کانادا:

این ویزا به آن دسته از افرادی داده می‌شود که از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش تحصیلی گرفته‌اند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی به مدت زمان تحصیل شما بستگی دارد. به این نکته توجه کنید که ویزای تحصیلی کانادا (Student Visa) با Study Permit تفاوت دارد. Study Permit یا مجوز تحصیل در واقع مکمل ویزای تحصیلی شماست. برای تحصیل در کانادا به هر دو این مدارک نیاز خواهید داشت. صدور ویزای تحصیلی حدودا ۱۲ هفته زمان می‌برد. البته این به شرطی است که مدارک ارسالی شما به سفارت کامل باشد و پروسه بیومتریک را نیز انجام داده باشید.

 

  • ویزای کاری کانادا:

ویزای موقت کاری به افرادی داده می‌شود که از یک کارفرما در کانادا پیشنهاد شغلی یا Job Offer دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا ۶ ماه است. البته امکان افزایش این مدت تا حداکثر ۴ سال نیز وجود دارد.

 

  • سوپر ویزای کانادا:

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند می‌توانند با ارسال یک دعوتنامه برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود، امکان اخذ سوپر ویزای کانادا را به آن‌ها بدهند. از طریق این ویزا، وابستگانی که ذکر شد می‌توانند به کانادا سفر کنند و برای مدتی کنار خانواده خود در کانادا زندگی کنند. البته فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند که از نظر مالی توانایی حمایت از افراد متقاضی سوپر ویزا را دارد. اخذ این ویزا همچنین شرایط دیگری دارد که در این صفحه می‌توانید آن را مطالعه کنید. مدت اعتبار سوپر ویزا ۱۰ ساله است اما در اصل تا پایان اعتبار گذرنامه متقاضی اعتبار دارد. دارنده این ویزا می‌تواند هر چند بار که بخواهد، تا پایان اعتبار ویزا به کانادا سفر کند و در هر بار ورود، حداکثر ۵ سال در این کشور بماند.

 

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا به آن دسته از افرادی داده می‌شود که از طریق یکی از روش‌های زیر، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند:

 

  • اکسپرس اینتری (Express Entry):

اکسپرس اینتری یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای مهاجرت به کانادا است. امتیازبندی در این سیستم بر اساس میزان تحصیلات متقاضی، سن، مهارت در زبان انگلیسی، سابقه کار و مواردی از این دست است. Express Entry شامل چندین برنامه مهاجرتی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه فدرال اسکیل ورکر، فدرال اسکیل ترید و تجربه کانادایی اشاره کرد. کسانیکه از طریق این برنامه‌ها برای اقامت کانادا اقدام می‌کنند، پس از ساخت پروفایل در این سیستم و رسیدن به امتیاز کافی برای هر برنامه، در یک استخر پروفایل قرار می‌گیرند. هر ماه با انجام قرعه‌کشی، افرادی از بین تمام متقاضیان و واجدین شرایط انتخاب می‌شوند و پس از دریافت دعوتنامه می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 

  • اقامت پس از تحصیل (PGWP):

فارغ‌التحصیلان دانشگاه می‌توانند برای این برنامه درخواست بدهند و مجوز کار بگیرند. از طریق برنامه PGWP امتیاز متقاضی برای کار و تحصیل زیاد می‌شود و می‌تواند شانس خود را برای دریافت اقامت از طریق اکسپرس اینتری افزایش دهد. همچنین پس از تحصیل در برخی رشته‌ها ممکن است برای فرد دعوتنامه کاندید استانی ارسال شود که در این صورت بدون تجربه کار کانادایی می‌توان اقامت گرفت.

 

  • کبک اسکیل ورکر (Quebec-selected skilled workers):

این برنامه نیز یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز، برای گزینش افراد متخصص است. سن متقاضی، مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان، شرایط خانوادگی و تسلط به زبان فرانسه، همگی از جمله این امتیازها هستند. در نهایت اگر موفق به کسب امتیازها و دریافت دعوتنامه شوید، می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید و در ایالت کبک کانادا زندگی کنید.

 

 

هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

در جدول زیر هزینه اپلیکیشن فی ویزا و مجوزهای (permit) مختلف را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده هزینه اپلیکیشن فی تمام ویزاها و مجوزها، می‌توانید به این صفحه نیز مراجعه کنید. توجه داشته باشید که مبالغ ذکر شده در جدول، به دلار کانادا هستند.

نوع درخواست

هزینه اپلیکیشن فی به ازای هر نفر (دلار کانادا)

هزینه اپلیکیشن فی به ازای چند نفر (دلار کانادا)

ویزای توریستی

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای کار موقت

155

465 برای 3 نفر یا بیشتر

سوپر ویزا

100

500 برای خانواده 5 نفر به بالا (در صورت ورود به یک شهر بطور همزمان)

ویزای تحصیلی

150

مجوز اقامت دائم

515

مجوز اقامت موقت

200

کبک اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ترید

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

فدرال اسکیل ورکر

1365 (اقامت دائم 515 + 850 بررسی درخواست)

استارت آپ

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

خود اشتغالی

2140 (515 اقامت دائم + 1625 بررسی درخواست)

بیومتریک

85

170 برای خانواده 2 نفر به بالا

 

پرداخت اپلیکیشن فی سفارت کانادا

برای گرفتن ویزا اولین کاری که باید انجام بدهید، ثبت نام و ساخت اکانت در وبسایت دولت کانادا است. پس از ساخت اکانت و پاسخ به سوالات درباره نوع ویزا، ملیت، وضعیت تاهل، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا و غیره، تعیین می‌شود که واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا خیر. پس از تایید، لازم است مدارک خود را بارگذاری کرده و ارسال کنید.

در مرحله آخر باید هزینه اپلیکیشن ویزای خود را بپردازید. پرداخت به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری انجام می‌شود. چنانچه این روش پرداخت برایتان میسر نیست، می‌توانید آن را از طریق تهران پیمنت انجام دهید.

5/5 - (2 امتیاز)

نظر شما چیست؟