هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، از سیر تا پیاز

pen پگاه قبادی
calendar ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
eye 1265 بازدید

پرداخت اپلیکیشن فی یکی از کارهای اولیه‌ای است که در ابتدای پروسه اپلای برای یک دانشگاه باید انجام دهید. دانشگاه‌ های کانادا هم از این قاعده مستثنی نیستند و برای اپلای در بسیاری از این دانشگاه‌ها نیاز به پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا خواهید داشت. در این مقاله لیستی از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های کانادا را به همراه هزینه Application Fee هر کدام و نکاتی در رابطه با این هزینه، بررسی می‌کنیم.

سایت پرداخت اپلیکیشن فی

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا و نحوه پرداخت Application Fee

 

اپلیکیشن فی چیست؟

اپلیکیشن فی (Application Fee) هزینه‌ای است که لازم است در همان ابتدای پروسه اپلای، به دانشگاه پرداخت شود. در واقع شما پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را انجام می‌دهید تا درخواست پذیرش و مدارکی که به این منظور ارسال می‌کنید، توسط دانشگاه بررسی شود. مقدار این هزینه در تمام دانشگاه‌ها یکسان نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه کنکوردیا با اپلیکیشن فی دانشگاه های استان انتاریو کانادا متفاوت است. علت وجود این تفاوت‌ را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • مقطعی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید، یکی از این عوامل است. معمولا هزینه اپلیکیشن فی برای مقطع Undergraduate، کمتر از مقاطع Postgraduate است.
  • رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید، یک عامل دیگر در تعیین هزینه اپلیکیشن فی است. این مبلغ برای برخی رشته‌ها بیشتر و برای برخی رشته‌ها کمتر است.
  • این موضوع که دانشجوی ساکن کشور دانشگاه مقصد هستید یا دانشجوی بین‌المللی، تفاوت بسیاری در مبلغ Application Fee ایجاد می‌کند. این هزینه به مراتب برای دانشجویان ساکن همان کشور، کمتر است.
  • کشوری که دانشگاه در آن واقع است نیز از دیگر عوامل است. هزینه‌های مربوط به اپلای و تحصیل در کشورهای مختلف، متفاوت است.

نکته‌ای که لازم است به آن توجه کنید، تفاوت اپلیکیشن فی با دیپازیت فی است. Deposit Fee که به آن ادمیشن فی (Admission Fee) نیز گفته می‌شود، پس از پذیرش گرفتن از دانشگاه پرداخت می‌شود. علت دریافت این هزینه این است که دانشگاه بداند دقیقا چه تعداد از دانشجوهایی که پذیرش گرفته‌اند، در کلاس‌ها ثبت نام می‌کنند. این مبلغ معمولا بیشتر از مبلغ اپلیکیشن فی است و پس از شروع ترم، به دانشجو بازگردانده می‌شود. این در حالی است که پرداخت اپلیکیشن فی در زمان ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه انجام می‌شود و در اکثر موارد، غیر قابل استرداد است.

 

لیست هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

در این قسمت، لیستی از هزینه اپلیکیشن فی بهترین دانشگاه‌ های کانادا و کالج‌های این کشور را تهیه کرده‌ایم که در زیر مشاهده می‌کنید. این هزینه‌ها بر اساس وبسایت هر دانشگاه نوشته شده است. طیف مبالغ هم از آن جهت است که بسته به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر و نیز اینکه دانشجوی بین‌المللی هستید یا خیر، هزینه اپلیکیشن فی تغییر می‌کند.

نام دانشگاه

مبلغ اپلیکیشن فی (دلار کانادا)

125-180 

McGill University

125-135 

University Of British Columbia

168-175 

University of Montreal

102-112 

University of Alberta

75-125 

McMaster University

110-150 

University of Waterloo

125-130 

University of Western Ontario

125-130 

University of Ottawa

75-85 

University of Calgary

125-145 

Ontario Tech University

120-135 

York University

130-140 

Queen's University

100-150 

Concordia University

100-130 

University of Windsor

75-125 

University of Victoria

125-162 

Ryerson University

90-150

Simon Fraser University

90-125

University of Guelph

110-150

Dalhousie University

70-115

University of Saskatchewan

90-120

Carleton University

110-160

Brock University

55-130

University of Manitoba

90-110

Laval University

90-100

University of Regina

100-110

University of Sherbrooke

90-100

Wilfrid Laurier University

80-125

Cape Breton university

40-80

University of Winnipeg

100-120

Thompson Rivers University

100-110

Athabasca University

100-120

University Canada West

100-150

MacEwan University

100-110

Mount Royal University

60-90

(NAIT) The Northern Alberta Institute of Technology

100-120

University of Quebec

140-160

Saskatchewan Polytechnic

80-150

Bow Valley College

130-150

Niagara College

90-110

Lambton College

120-150

Mohawk College

90-115

Douglas College

36-100

Humber College

75-90

Langara College

90-155

George Brown College

95-110

Georgian College

100-115

Centennial College

100-110

چنانچه نام دانشگاه خاصی را در ذهن دارید که اینجا نوشته نشده است، می‌توانید نام آن را در گوگل سرچ کرده و به وبسایت اصلی همان دانشگاه مراجعه کنید. مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنید و در قسمت Application Requirements هزینه اپلیکیشن فی را ببینید.

 

نکاتی در رابطه با Application Fee فی دانشگاه های کانادا

چندین نکته در رابطه با هزینه اپلیکیشن فی و پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا وجود دارد که برای تمام دانشگاه‌ها یکسان هستند. این نکات را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • تمام دانشگاه‌های کانادا هزینه Application Fee را دریافت نمی‌کنند. تعدادی از دانشگاه‌های این کشور امکان ویو اپلیکیشن فی را به برخی دانشجویان دارای شرایط خاص می‌دهند.
  • هزینه اپلیکیشن فی معمولا غیر قابل استرداد است. فارغ از اینکه از دانشگاه پذیرش بگیرید یا خیر، این مبلغ پس از پرداخت، به شما بازگردانده نمی‌شود.
  • پرداخت اپلیکیشن فی باید تا قبل از ددلاین دانشگاه برای اپلای انجام شود. پس از گذشت این تاریخ، دیگر قادر به پرداخت این هزینه نخواهید بود و اپلای را باید به ترم بعدی موکول کنید. اطلاعات مربوط به تاریخ ددلاین پذیرش در وبسایت هر دانشگاه نوشته شده است.
  • هزینه‌ای که دانشگاه تحت عنوان Application Fee از دانشجویان می‌گیرد، معمولا برای اپلای دو یا سه رشته اختصاص داده شده است. اگر قصد دارید برای تعداد رشته‌های بیشتری اپلای کنید، باید به ازای هر رشته اضافی، مبلغی علاوه بر هزینه اپلیکیشن فی بپردازید.
کارمزد پرداخت اپلیکیشن فی

لیست کامل هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های استان اونتاریو کانادا

 

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا

خوب است بدانید که پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را فقط از طریق روش‌های پرداخت مورد قبول دانشگاه می‌توانید انجام دهید. اطلاعات مربوط به روش پرداخت نیز در وبسایت دانشگاه، قسمت پیش نیازهای اپلای ذکر شده است و با مراجعه به این بخش می‌توانید اطلاعات لازم و دقیق را کسب کنید.

معمولا روش‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید، روش‌های قابل قبول پرداخت هزینه اپلیکیشن فی نزد دانشگاه‌ های کانادا هستند:

  • پرداخت به صورت آنلاین
  • پرداخت به صورت آفلاین

پرداخت آنلاین از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی ‌پال انجام می‌شود.

پرداخت آفلاین نیز از طریق حواله بانکی صورت می‌گیرد. به این صورت که شما مبلغ را به حساب دانشگاه واریز می‌کنید. اطلاعات مربوط به حساب بانکی در وبسایت دانشگاه موجود است.

روش دیگری نیز برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا وجود دارد. این روش بسیار قابل دسترسی‌تر و آسان‌تر از روش‌های قبلی است و پرداخت از طریق آن ظرف ۳ ساعت انجام می‌شود. وبسایت تهران پیمنت می‌تواند این پرداخت را برای شما انجام دهد. کافیست به قسمت خدمات سایت بروید و در منوی اپلای، گزینه پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

هر آنچه در رابطه با هزینه Application Fee و نحوه پرداخت اپلیکیشن فی نیاز بود بدانید را در این مقاله مرور کردیم. با مراجعه به لیست هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، راحت‌تر می‌توانید برآورد هزینه کنید و برای هر کدام از دانشگاه‌ها که می‌خواهید، اپلای کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه کنکوردیا معمولا برای همه مقاطع تحصیلی ۱۰۰ دلار کاناداست اما اگر بخواهید دوره‌های مطالعات مستقل را بگذرانید، لازم است ۱۷ دلار کانادا به‌عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کنید.

اپلیکیشن فی دانشگاه ‌های کانادا را می‌توانید با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی بپردازید. چنانچه به مستر کارت یا ویزا کارت دسترسی ندارید، از خدمات تهران پیمنت برای پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه ‌های کانادا استفاده کنید.

این مورد به ددلاین اپلای دانشگاه بستگی دارد. شما تا پایان ددلاین فرصت دارید فرم اپلیکیشن را پر کرده، مدارک خود را به دانشگاه بفرستید و پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را انجام دهید.

خیر. به طور معمول هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه قابل استرداد (Refundable) نیست و فارغ از نتیجه درخواست پذیرش، به دانشجو بازگردانده نمی‌شود.

جهت درخواست پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه، شما باید فرم اپلیکیشن آنلاین آن دانشگاه را پر کرده و پس از آن مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی، برای بررسی مدارک و درخواست خود بپردازید.

نظر شما چیست؟