پیش‌نویس قانون جدید شهروندی آلمان منتشر شد

pen مینا معین
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۳/۲
eye 248 بازدید

به گزارش Germany Visa، وزارت کشور فدرال آلمان، روز جمعه گذشته، ۱۹ می، پیش‌نویس قانون جدید شهروندی آلمان را منتشر کرد. بر اساس تغییرات پیشنهادی جدید، مسیر آسان‌تر و کوتاه‌تری برای ارائه شهروندی به‌ویژه برای کسانی که به‌خوبی در جامعه این کشور ادغام شده‌اند معرفی شده است. در صورت تصویب این قانون توسط ایالت‌ها و پارلمان آلمان، تغییرات متعددی در قانون شهروندی این کشور اعمال می‌شود که مهم‎ترین موارد آن‌ها عبارت‌اند از:

  • تابعیت‌های چندگانه: افراد خارجی که در آلمان زندگی می‌کنند و شرایط دریافت تابعیت آلمان را دارند، بدون نیاز به انصراف از تابعیت قبلی خود، واجد شرایط دریافت شهروندی این کشور هستند.
  • مسیر کوتاه‌تر شهروندی: افرادی که به مدت پنج سال است در آلمان زندگی می‌کنند، واجد شرایط درخواست اخذ شهروندی این کشور هستند و دیگر مجبور نخواهند بود که هشت سال صبر کنند.
  • ارائه تابعیت آلمان پس از سه سال برای کسانی که به‌خوبی در جامعه ادغام شده‌اند: کسانی که حداقل سه سال است در آلمان زندگی می‌کنند و در این مدت ثابت کرده‌اند به‌خوبی با جامعه آلمان ادغام شده‌اند، زبان آلمانی را خوب می‌دانند، به منافع مالی دولت وابسته نیستند، شغل خوبی دارند و حتی کسانی که از طریق کار داوطلبانه به جامعه کمک کرده‌اند، می‌توانند برای اخذ شهروندی اقدام کنند.

نانسی فایزر (Nancy Faeser)، وزیر کشور آلمان، در مورد تغییرات پیشنهادی جدید در قانون شهروندی آلمان، بار دیگر بر اهمیت این تغییرات برای جذب نیروی کار ماهر مورد نیاز کشور تاکید کرد.

Rate this news

IRV