صفحه اصلی

خدمات

خدمات

  • آزمون ها
  • سفارت ها
  • اپلای
  • انواع گیفت کارت
  • سایر سفارش ها

وبلاگ

پشتیبانی

جستجو

جستجوهای پرتکرار:
تافل آیلتس دولینگو
home تهران پیمنت left اخبار left تغییرات جدید آزمون دولینگو از ماه می 2023

تغییرات جدید آزمون دولینگو از ماه می ۲۰۲۳

انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

طبق اطلاع‌رسانی وبسایت دولینگو، از ماه می ۲۰۲۳ سه تغییر در این آزمون ایجاد می‌شود: اضافه شدن سوالات تعاملی و حذف شدن سوالات Listen and Select بخش Listening، محاسبه نمره برای Speaking Sample.

اضافه شدن Listening تعاملی

از ماه می ۲۰۲۳، آزمون Duolingo سوالات تعاملی لیسنینگ را نیز ارائه خواهد کرد. این سوالات راه جدید و نوآورانه‌ای را برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی آکادمیک فراهم می‌کنند.  دو سناریوی لیسنینگ تعاملی در این بخش گنجانده شده‌اند که هر یک از آن‌ها نیز دارای دو بخش هستند. یک سناریو شامل تعامل دو همکلاسی و سناریوی دیگر شامل تعامل دانشجو با استاد خواهد بود. سپس برای هر بخش لازم است دو تسک زیر را انجام دهید:

  1. گوش دادن و پاسخ دادن (Listen and Respond): در این تسک از شما خواسته می‌شود که «بهترین گزینه را برای شروع مکالمه انتخاب کنید» یا «بهترین پاسخ را انتخاب کنید». برای انجام این کار، یک سناریو می‌خوانید و بهترین پاسخ‌ها را در هنگام صحبت فرد مقابل انتخاب می‌کنید. برای هر سناریو، پنج یا شش سوال از این نوع به شما نمایش داده می‌شود.
  2. خلاصه کردن گفتگو (Summarize the Conversation): در این تسک از شما خواسته می‌شود «مکالمه‌ تسک قبل را در ۷۵ ثانیه خلاصه کنید». برای هر سناریو، یک تسک از این نوع به شما داده می‌شود.

این نوع سوالات در نمره کلی آزمون انگلیسی Duolingo تاثیر دارند. به‌طور خاص، مولفه لیسنینگ بر ریزنمرات مکالمه و درک مطلب (Comprehension) و مولفه خلاصه‌سازی بر ریزنمرات تولید و سواد (Production and Literacy) تاثیر می گذارند.

نمره‌دهی Speaking Sample

پیش از این به بخش Speaking Sample نمره‌ای تعلق نمی‌گرفت. از می ۲۰۲۳ نمره این تسک، بخشی از نمره کلی آزمون دولینگو در نظر گرفته می‌شود.

حذف سوالات Listen and Select

بر اساس تغییرات جدید آزمون Duolingo، سوالات نوع Listen and Select از این امتحان حذف می‌شوند تا برای سوالات جدید لیسنینگ تعاملی، فضای کافی وجود داشته باشد.