بهترین شغل ها برای مهاجرت به استرالیا (لیست مشاغل ویزای کار استرالیا)

pen مینا معین
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۷/۱۸
eye 301 بازدید

داشتن شغل در یک کشور خارجی برای همه افراد بسیار چالش‌برانگیز است. وقتی در مورد استرالیا صحبت می‌کنیم متوجه می‌شویم این کشور فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار افراد ماهر قرار می‌دهد. استرالیا در مشاغل مختلف با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است و بنابراین، انواع ویزای کار را ارائه می‌دهد تا این کمبود را جبران کند. اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید، لازم است شغل‌های پرمتقاضی در این کشور را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین مشاغل برای دریافت ویزای کار استرالیا آشنا شویم.

شغل های مناسب برای مهاجرت به استرالیا

اگر می‌خواهید ویزای کار استرالیا را اخذ کنید، مهم است بدانید که در این کشور چه شغل‌هایی پرمتقاضی هستند. در این صورت، می‌توانید آسان‌تر و سریع‌تر برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. در ادامه با چند مورد از شغل های مناسب برای مهاجرت به استرالیا آشنا می‌شویم.

IT و نرم‌افزار

در حال حاضر، تمام دنیا حول محور اطلاعات و تکنولوژی می‌چرخد و IT در هر زمینه‌ای، از وزارت‌خانه‌ها گرفته تا کلاس‌های درس، برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می‌شود. مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات در همه کشورهای جهان پررونق هستند و تقاضای زیادی برای متخصصان فناوری اطلاعات وجود دارد. به همین دلیل، با داشتن مهارت در این زمینه می‌توانید برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنید.

شرکت‌های متعددی در استرالیا وجود دارند که هم نیاز به نیروی کار ماهر و هم نیروی تازه‌کار در زمینه IT و نرم‌افزار دارند. با داشتن پیشنهاد شغلی از سوی این شرکت‌ها نه‌تنها می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید، بلکه می‌توانید خانواده را نیز همراه خود ببرید. در جدول زیر با میانگین حقوق این مشاغل در استرالیا آشنا می‌شویم.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

توسعه‌دهنده وب

۸۰,۰۰۰

مدیر شبکه

۷۵,۰۰۰

برنامه‌نویس کامپیوتر

۹۳,۵۰۰

کارشناس تحلیلگر سیستم

۹۰,۰۰۰

مهندس تضمین کیفیت

۸۵,۰۰۰

مهندس تست نرم‌افزار

۸۸,۴۳۴

مهندس امنیت

۱۲۰,۰۰۰

مهندسی

مشاغل مهندسی در استرالیا شامل طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها می‌شود. به این تخصص‌ها در بخش‌های مختلف مانند مشاغل دولتی، آموزشی و خصوصی نیاز زیادی وجود دارد. به همین دلیل، در موقعیت های کاری استرالیا مشاغل مهندسی بسیار زیاد است و این تخصص‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای مهاجرت به استرالیا باشند. در جدول زیر با میانگین حقوق برخی از مشاغل مهندسی در استرالیا آشنا می‌شویم.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

مهندس هوافضا

۹۷,۰۰۰

مهندس زیست‌پزشکی

۷۶,۶۶۲

مهندس شیمی

۸۰,۰۰۰

مهندس عمران

۸۷,۰۰۰

مهندس برق

۹۰,۰۰۰

مهندس صنایع

۸۶,۰۰۰

مهندس مکانیک

۹۱,۵۰۰

مهندس معدن

۱۳۳,۰۰۰

حسابداری و امور مالی

بخش مالی در استرالیا از پیشرفت حرفه‌ای بسیار بالایی برخوردار است. مشاغل مرتبط با آن بسیار پرمتقاضی است، زیرا حسابداری و امور مالی در زمینه‌های گوناگون مانند بیمه و سرمایه‌گذاری کاربرد دارد. بر اساس نظرسنجی‌های انجام‌شده، کارکنان این بخش نه‌تنها در استرالیا حقوق بالایی دارند، بلکه رضایت شغلی نیز در میان آن‌ها بسیار زیاد است.

این افراد همچنین با گذشت زمان می‌توانند مهارت‌های خود را بهبود ببخشند و در نتیجه در حرفه خود پیشرفت کنند و به موقعیت‌های شغلی بهتری در استرالیا برسند. در جدول زیر با برخی از این مشاغل و میانگین حقوق آن‌ها در استرالیا آشنا می‌شویم.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

حسابدار

۸۵,۰۰۰

مدیر حسابداری

۹۰,۰۰۰

حسابرس

۶۵,۰۰۰

حسابدار مالیات

۶۲,۰۰۰

مدیر پروژه

۱۲۰,۰۰۰

هتلداری

صنعت هتلداری در استرالیا برای حدود ۳۲۰ میلیون نفر شغل ایجاد کرده است. از آنجایی که این صنعت به‌سرعت در حال رشد است، هر سال به هزاران نیروی کار در این زمینه نیاز است. استرالیا در این بخش با کمبود نیروی کار در سطح ارشد و مدیریتی مواجه است. بنابراین،  مهاجرت کاری به استرالیا از این طریق آسان و سریع است. میانگین حقوق سالانه یک مدیر اقامتگاه در استرالیا ۸۵,۰۰۰ دلار استرالیاست.

فروش و بازاریابی

فروش و بازاریابی در استرالیا دامنه وسیعی دارد. این کشور در این زمینه به مدیران، نمایندگان و بسیاری از نقش‌های شغلی دیگر نیاز دارد. در جدول زیر با متوسط حقوق سالانه مشاغل مرتبط با فروش و بازاریابی در استرالیا آشنا می‌شوید.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

نماینده فروش

۶۶,۰۰۰

مدیر بازاریابی

۱۰۵,۰۰۰

مدیر فروش

۱۰۷,۵۰۰

کارشناس بازاریابی

۸۰,۰۰۰

کارشناس فروش

۹۰,۰۰۰

بهداشت و درمان

یکی دیگر از بهترین موقعیت های کاری استرالیا مشاغل مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی است. فرصت‌های شغلی خالی این بخش در استرالیا بی‌سابقه است. استرالیا باور دارد که سلامت به معنای رفاه است و بنابراین، در این زمینه به متخصصان مختلف مثل پرستاران نیاز دارد. در جدول زیر با متوسط حقوق سالانه مشاغل مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا آشنا می‌شویم.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

پرستار دارای پروانه رسمی

۹۷,۰۰۰

پرستار متخصص

۷۶,۶۶۲

مدیر خدمات پرستاری

۸۰,۰۰۰

فیزیوتراپیست

۸۷,۰۰۰

پزشک عمومی

۹۰,۰۰۰

ماما

۸۶,۰۰۰

داروساز

۹۱,۵۰۰

روانپزشک

۱۳۳,۰۰۰

روانشناس بالینی

۱۱۰,۷۹۸

اپتومتریست

۱۱۷,۵۰۰

متخصص پوست

۱۲۶,۵۰۲

رادیولوژیست

۱۹۵,۰۹۶

آموزش

استرالیا دارای موسسات آموزشی دولتی و خصوصی متعددی است و هر منطقه و ایالت آن از سیستم آموزشی خاص خود برخوردار است. این کشور در مشاغل مرتبط با آموزش با کمبود جدی نیروی کار مواجه است و بنابراین، انتخاب این مشاغل برای مهاجرت کاری به استرالیا اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در جدول زیر با متوسط حقوق مشاعل مرتبط با آموزش در استرالیا آشنا می‌شویم.

شغل

میانگین حقوق سالانه (دلار استرالیا)&#۶۵۲۷۹;

مراقب کودک

۵۹,۵۰۰

معلم پیش‌دبستانی

۶۰,۱۲۹

معلم هنرهای بصری

۸۹,۹۴۳

معلم دوره راهنمایی

۸۱,۳۳۸

معلم موسیقی

۸۹,۲۹۷

معلم دبستان

۸۹,۵۹۳

معلم دبیرستان

۹۲,۰۰۳

لیست مشاغل ویزای کار استرالیا

لازم است قبل از اینکه برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنید لیست مشاغل ویزای کار استرالیا را بررسی کنید. در این لیست همه مشاغلی را مشاهده خواهید کرد که استرالیا در آن‌ها دچار کمبود نیرو است و بنابراین، برای آن‌ها ویزای کاری صادر می‌کند. در بخش قبل، با برخی از این مشاغل آشنا شدیم اما این لیست بسیار مفصل است و شامل بیش از ۶۰۰ شغل می‌شود.

در این صفحه مشاغل ویزای کار استرالیا فهرست شده است. بر اساس این لیست می‌توانید بررسی کنید که برای هر شغل چه نوع ویزای کاری صادر می‌شود. این اطلاعات فرایند مهاجرت کاری به استرالیا را برای شما روشن‌تر و ساده‌تر می‌کند.

بهترین شغل ها برای مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به استرالیا از طریق کار

نحوه دریافت ویزای کاری استرالیا

برای مهاجرت کاری به استرالیا پیش از هر چیز لازم است واجد شرایط بودن خود برای دریافت ویزای کاری مربوطه را بررسی کنید. در ابتدا مطمئن شوید که شغل شما در لیست مشاغل ویزای کار استرالیا وجود داشته باشد. از سوی دیگر، برخی از ویزاهای کاری استرالیا بر اساس یک سیستم امتیازبندی صادر می‌شوند که به آن General Skilled Migration گفته می‌شود.

اگر ویزای کاری مورد نظر شما نیز بر اساس امتیازبندی صادر می‌شود، لازم است با استفاده از محاسبه گر امتیاز ویزای کار استرالیا امتیاز خود را محاسبه کنید. این امتیاز بر اساس عواملی مانند سن، سطح تحصیلات، سابقه کاری و سطح زبان انگلیسی محاسبه می‌شود. برای اینکه واجد شرایط کسب امتیاز مهاجرت کاری استرالیا شوید لازم است حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کنید.

طبیعتا هر چه امتیاز بالاتری داشته باشید شانس شما برای مهاجرت کاری به استرالیا افزایش می‌یابد. شرایط سنی مهاجرت کاری به استرالیا نیز کمتر از ۴۵ سال است. علاوه بر این موارد، مدارکی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار نیاز دارید عبارت‌اند از:

  • گزارش ارزیابی مهارت از یک مرجع ارزیابی تایید‌شده مانند VETASSESS
  • مدرک زبان انگلیسی مانند تافل (TOEFL)، آیلتس (IELTS)، PTE و CAE
  • مدارک مرتبط با سابقه کاری

در پایان، مهاجرت به استرالیا از طریق کار می‌تواند یک زندگی باکیفیت را برای شما فراهم کند. با اخذ ویزای کاری استرالیا می‌توانید درآمد خود را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهید؛ پس از سه سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و از بهترین امکانات و تسهیلات زندگی برخوردار شوید. موقعیت های کاری استرالیا بسیار زیادند و برای افرادی مناسب‌اند که در حوزه شغلی خود دارای تخصص هستند. با این حال، برای اینکه موفق به مهاجرت کاری به استرالیا شوید مهم است به بالا بردن سطح زبان انگلیسی خود نیز توجه کنید. اگر برای پرداخت هزینه ویزای استرالیا نیز نیاز به کمک دارید می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV