حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
eye 1187 بازدید

دولینگو (Duolingo) آزمون بین‌المللی ارزیابی زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. دولینگو با ویژگی‌های منحصر به‌فردش توانست در دوره کرونا اعتماد موسسات معتبر آموزشی در جهان و همچنین دانشجویان را به خود جلب کند تا این آزمون به عنوان آزمونی معتبر و استاندارد در سطح دیگر آزمون‌های زبانی فعالیت کند. در حال حاضر بیشتر از ۱۷۰۰ مرکز آموزش عالی در دنیا دولینگو را به عنوان بخشی از پروسه پذیرش دانشجوی خارجی خود پذیرفته‌اند. ما هم قصد داریم ابتدا درباره آزمون دولینگو و حداقل نمره دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا صحبت کنیم و در نهایت یک روش مناسب برای پرداخت هزینه آزمون آنلاین دولینگو به شما معرفی کنیم.

 

معرفی حداقل نمره دولینگو برای دانشگاه های کانادا

آشنایی با حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

 

دولینگو چیست؟

دولینگو یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان‌های خارجی است که در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. پیش از سال ۲۰۱۶ توسعه‌دهندگان دولینگو، روی بخش آزمونی دولینگو تمرکز کردند و سرانجام در این سال آزمون Duolingo ارائه شد. در دوره اپیدمی کرونا که آزمون های بین المللی زبان مانند تافل و آیلتس لغو شده یا به تعویق می‌افتادند، دولینگو توانست جای خالی این آزمون‌ها را تا حد زیادی پر کند. تا به امروز بیشتر از ۱۷۰۰ موسسه آموزشی در بیش از ۱۰ کشور پیشرو در دنیا دولینگو را پذیرفته‌اند.

آزمون زبان دولینگو همانند دیگر آزمون‌های زبان، چهار مهارت زبانی نوشتن (Writing)، خواندن (Reading)، مکالمه (Speaking) و شنیدن (Listening) را ارزیابی می‌کند. البته سوالات آزمون دولینگو به صورت تصادفی برای متقاضیان نمایش داده می‌شود و در جلسه باید منتظر باشید به سوالات متنوعی پاسخ بدهید.

 

حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

دانشگاه‌های برتر کانادا که نمره دولینگو قبول می‌کنند

 

نحوه نمره بندی دولینگو چگونه است؟ مقایسه نمره دولینگو با TOEFL و IELTS

نمره دولینگو عددی بین ۱۰ تا ۱۶۰ اندازه‌گیری می‌شود و با هر سوال صحیح، ۵ امتیاز دریافت می‌کنید. در کارنامه و گزارشی که از آزمون دولینگو اخذ می‌کنید ۴ مهارت آزموده می‌شود. برای بسیاری از دانشگاه‌ها این مهارت‌ها مهم است و هنگام ریپورت نمره دولینگو باید ریزنمرات مهارت‌های خود را نیز برای دانشگاه ارسال کنید. این مهارت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Literacy: توانایی آزمون‌دهنده در خواندن و نوشتن
  • Comprehension: توانایی خواندن و گوش دادن
  • Production: توانایی در نوشتن و صحبت کردن
  • Conversation: توانایی گوش دادن و صحبت کردن

هنگام مطالعه مهارت‌هایی که در گزارش نمره دولینگو ذکر می‌شود، توجه‌تان را به عناوین این مهارت‌ها جلب می‌کنیم. از این عناوین در آزمون تافل و آیلتس با نام‌های دیگری‌ (اسپیکینگ، ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ) یاد می‌شود و در آزمون دولینگو مهارت‌های شما به صورت ترکیبی سنجیده می‌شوند. در ادامه برای مقایسه نمره دولینگو با تافل و آیلتس پیشنهاد می‌کنیم از جدول زیر استفاده کنید:

آزمون دولینگو

آزمون تافل iBT

آزمون آیلتس آکادمیک

10

0

۱.۵

15

0

2

20-25

0

2.5

30

1

3

35

2-4

3

40

5-8

3

45

9-13

3.5

50

14-19

3.5

55

20-25

4

60

26-31

4

65

32-37

4.5

70

38-43

4.5

75

44-49

5

80

50-55

5

85

56-61

5.5

90

62-67

5.5

95

68-73

6

100

74-79

6

105

80-85

6.5

110

86-91

6.5

115

92-96

7

120

97-102

7

125

103-107

7.5

130

108-112

7.5

135

113-115

8

140

116-118

8

145

119

8.5

150

120

8.5

155-160

120

9

 

کدام دانشگاه های کانادا آزمون دولینگو را قبول دارند

هنگامی که نام دانشگاه‌های مطرح دنیا را جستجو می‌کنید همیشه نام تعدادی از بهترین دانشگاه‌ های کانادا نیز به چشم می‌خورد. حالا تصور کنید بتوانید در برترین دانشگاه‌های کانادایی که میان دانشگاه‌های جهان پرآوازه هستند، با ارائه نمره دولینگو تحصیل کنید. در ادامه دانشگاه‌های برتر کانادایی برای تحصیل و حداقل نمره دولینگو برای اپلای در این دانشگاه‌ها را می‌توانید بخوانید. از آن‌جایی که شما نام مقاطع تحصیلی را در سایت دولینگو و وبسایت دانشگاه‌ها تحت عنوان Undergraduate و Graduate می‌بینید، لازم است به این نکته اشاره کنیم که منظور از کارشناسی Undergraduate و منظور از کارشناسی ارشد و دکترا (نحصیلات تکمیلی) Graduate است.

حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

کدام دانشگاه های کانادا آزمون دولینگو را قبول دارند؟

 

جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درباره دانشگاه‌هایی که نمره آزمون دولینگو را می‌پذیرند، پیشنهاد می‌کنیم روی فایل PDF «حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا» کلیک کنید و اطلاعات کاملی که در این فایل قرار داده‌ایم مطالعه کنید.

 

نحوه ثبت نام آزمون انگلیسی دولینگو (Duolingo)

هنگام ثبت نام آزمون دولینگو باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به وبسایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که دانشگاه در مقطع و رشته تحصیلی مورد علاقه شما، آزمون دولینگو را می‌پذیرد. همان‌طور که در جدول بالا مشاهده کردید برخی از دانشگاه‌ها ممکن است محدودیت‌هایی در پذیرش نمره دولینگو داشته باشند. در جدول بالا برترین دانشگاه‌های کانادا را در سال ۲۰۲۳ طبق وبسایت QS گردآوری کرده‌ایم و چنانچه دانشگاه موردنظرتان در جدول نیست، می‌توانید به لیست مراکز آموزشی که دولینگو را می پذیرند در وبسایت اصلی دولینگو نیز مراجعه کنید.

در مرحله بعد پس از اطمینان از این‌که دانشگاه نمره دولینگو را می‌پذیرد، باید برای آمادگی در آزمون دولینگو برنامه ریزی کنید و زمانی را باتوجه به ددلاین اپلای دانشگاه، برای شرکت در این آزمون مشخص کنید. پس به وبسایت اصلی دولینگو مراجعه کنید و برای خود حساب کاربری بسازید. هنگام ثبت نام آزمون دولینگو و پرداخت هزینه آزمون، باید از کارت‌های اعتباری (مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال) استفاده کنید. چنانچه به کردیت کارت‌ها دسترسی ندارید، می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون Duolingo را از طریق تهران پیمنت انجام دهید. تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه آزمون زبان دولینگو را سه‌ساعته انجام می‌دهد.

پس از تایید پرداخت هزینه آزمون زبان دولینگو، وارد وبسایت دولینگو شده و زمان موردنظرتان را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. اگر درباره آزمون دولینگو و شرکت در این آزمون سوالی در ذهن دارید آن را در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

خیر، در حال حاضر تنها برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نمره دولینگو را قبول می‌کنند و برای اخذ اقامت دائم یا موقت کانادا نمی‌توانید از نمره آزمون دولینگو استفاده کنید.

حداقل نمره دولینگو هنگام اپلای برای دانشگاه‌های کانادا باتوجه به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی مورد نظرتان متفاوت است. به طور متوسط دانشگاه‌ها نمره ۱۲۰ را برای نمره دولینگو مناسب می‌دانند؛ با این حال بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید و به طور دقیق پذیرش یا عدم پذیرش نمره دولینگو را در دانشگاه و رشته موردنظرتان جستجو کنید.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. امتحان دولینگو مانند آزمون‌های دیگر، چهار مهارت Speaking ،Reading ،Listening و Writing شما را ارزیابی می‌کند.

شما می‌توانید از طریق تهران پیمنت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو را انجام دهید.

هزینه ثبت نام در آزمون دولینگو ۵۹ دلار است.

نظر شما چیست؟