حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

pen سحر مجاب
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۹/۷
eye 1764 بازدید

دولینگو (Duolingo) آزمون بین‌المللی ارزیابی زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این آزمون با ویژگی‌های منحصر به‌فردش توانست در دوره کرونا اعتماد موسسات معتبر آموزشی در جهان و همچنین دانشجویان را به خود جلب کند تا به‌عنوان آزمونی معتبر و استاندارد، در سطح دیگر آزمون‌های زبانی فعالیت کند. در حال حاضر، بیشتر از ۱۷۰۰ مرکز آموزش عالی در دنیا دولینگو را به عنوان بخشی از پروسه پذیرش دانشجوی خارجی خود پذیرفته‌اند. ما هم قصد داریم ابتدا درباره حداقل نمره دولینگو برای دانشگاه های کانادا صحبت کنیم و در نهایت یک روش مناسب برای پرداخت هزینه آزمون آنلاین دولینگو به شما معرفی کنیم.

ازمون دولینگو برای کانادا


حداقل نمره دولینگو برای دانشگاه های کانادا

هنگامی که نام دانشگاه‌های مطرح دنیا را جستجو می‌کنید، همیشه نام تعدادی از بهترین دانشگاه‌ های کانادا نیز به چشم می‌خورد. حالا تصور کنید که بتوانید در برترین دانشگاه‌های کانادایی که میان دانشگاه‌های جهان پرآوازه هستند، با ارائه نمره دولینگو تحصیل کنید. در ادامه لیست دانشگاه های کانادا که دولینگو را قبول دارند را برای تحصیل و حداقل نمره دولینگو برای اپلای در این دانشگاه‌ها را می‌توانید بخوانید. از آن‌جایی که شما نام مقاطع تحصیلی را در سایت دولینگو و وب‌سایت دانشگاه‌ها تحت عنوان Undergraduate و Graduate می‌بینید، لازم است به این نکته اشاره کنیم که منظور از Undergraduate کارشناسی و منظور از Graduate کارشناسی ارشد و دکترا (تحصیلات تکمیلی) است.

لیست دانشگاه های کانادا که دولینگو را قبول دارند

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درباره دانشگاه‌هایی که نمره آزمون دولینگو را می‌پذیرند، پیشنهاد می‌کنیم روی فایل PDF «حداقل نمره آزمون دولینگو برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا» کلیک کنید و اطلاعات کاملی که در این فایل قرار داده‌ایم را مطالعه کنید.


نحوه نمره بندی دولینگو چگونه است؟ مقایسه نمره دولینگو با TOEFL و IELTS

نمره دولینگو بین ۱۰ تا ۱۶۰ اندازه‌گیری و با هر سوال صحیح، ۵ امتیاز دریافت می‌شود. در کارنامه و گزارشی که از آزمون دولینگو اخذ می‌کنید، ۴ مهارت آزموده می‌شود. برای بسیاری از دانشگاه‌ها این مهارت‌ها مهم است و هنگام ریپورت نمره دولینگو باید ریزنمرات مهارت‌های خود را نیز برای دانشگاه ارسال کنید. این مهارت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Literacy: توانایی آزمون‌دهنده در خواندن و نوشتن
  • Comprehension: توانایی خواندن و گوش دادن
  • Production: توانایی در نوشتن و صحبت کردن
  • Conversation: توانایی گوش دادن و صحبت کردن

هنگام مطالعه مهارت‌هایی که در گزارش نمره دولینگو ذکر می‌شود، توجه‌تان را به عناوین این مهارت‌ها جلب می‌کنیم. از این عناوین در آزمون تافل و آیلتس با نام‌های دیگری‌ (اسپیکینگ، ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ) یاد می‌شود و در آزمون دولینگو مهارت‌های شما به صورت ترکیبی سنجیده می‌شوند. در ادامه، برای مقایسه نمره دولینگو با تافل و آیلتس پیشنهاد می‌کنیم جدول زیر را مطالعه کنید:

آزمون دولینگو

آزمون تافل iBT

آزمون آیلتس آکادمیک

۱۰

۰

۱.۵

۱۵

۰

۲

۲۰-۲۵

۰

۲.۵

۳۰

۱

۳

۳۵

۲-۴

۳

۴۰

۵-۸

۳

۴۵

۹-۱۳

۳.۵

۵۰

۱۴-۱۹

۳.۵

۵۵

۲۰-۲۵

۴

۶۰

۲۶-۳۱

۴

۶۵

۳۲-۳۷

۴.۵

۷۰

۳۸-۴۳

۴.۵

۷۵

۴۴-۴۹

۵

۸۰

۵۰-۵۵

۵

۸۵

۵۶-۶۱

۵.۵

۹۰

۶۲-۶۷

۵.۵

۹۵

۶۸-۷۳

۶

۱۰۰

۷۴-۷۹

۶

۱۰۵

۸۰-۸۵

۶.۵

۱۱۰

۸۶-۹۱

۶.۵

۱۱۵

۹۲-۹۶

۷

۱۲۰

۹۷-۱۰۲

۷

۱۲۵

۱۰۳-۱۰۷

۷.۵

۱۳۰

۱۰۸-۱۱۲

۷.۵

۱۳۵

۱۱۳-۱۱۵

۸

۱۴۰

۱۱۶-۱۱۸

۸

۱۴۵

۱۱۹

۸.۵

۱۵۰

۱۲۰

۸.۵

۱۵۵-۱۶۰

۱۲۰

۹


نحوه ثبت نام آزمون انگلیسی دولینگو (Duolingo)

هنگام ثبت نام آزمون دولینگو باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به وب‌سایت دانشگاه مدنظرتان مراجعه کنید و اطمینان حاصل کنید که دانشگاه در مقطع و رشته تحصیلی مورد علاقه شما، آزمون دولینگو را می‌پذیرد. همان‌طور که در جدول بالا مشاهده کردید برخی از دانشگاه‌ها ممکن است محدودیت‌هایی در پذیرش نمره دولینگو داشته باشند. در جدول بالا برترین دانشگاه‌های کانادا را در سال ۲۰۲۳ طبق وبسایت QS گردآوری کرده‌ایم و چنانچه دانشگاه موردنظرتان در جدول نیست، می‌توانید به لیست مراکز آموزشی که دولینگو را می پذیرند در وب‌سایت اصلی دولینگو نیز مراجعه کنید.

در مرحله بعد پس از اطمینان از این‌که دانشگاه نمره دولینگو را می‌پذیرد، باید برای آمادگی در آزمون دولینگو برنامه‌ریزی کنید و زمانی را با توجه به ددلاین اپلای دانشگاه، برای شرکت در این آزمون مشخص کنید. پس به وبسایت اصلی دولینگو مراجعه کنید و برای خود حساب کاربری بسازید. هنگام ثبت نام آزمون دولینگو و پرداخت هزینه آزمون، باید از کارت‌های اعتباری (مستر کارت، ویزا کارت یا پی پال) استفاده کنید. چنانچه به کردیت کارت‌ها دسترسی ندارید، می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون Duolingo را از طریق تهران پیمنت انجام دهید. تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه آزمون زبان دولینگو را ۳ ساعته انجام می‌دهد.

پس از تایید پرداخت هزینه آزمون زبان دولینگو، وارد وب‌سایت دولینگو شده و زمان موردنظرتان را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. اگر درباره آزمون دولینگو و شرکت در این آزمون سوالی در ذهن دارید، آن را در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

سوالات متداول

حداقل نمره دولینگو هنگام اپلای برای دانشگاه‌های کانادا باتوجه به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی مورد نظرتان متفاوت است. به طور متوسط دانشگاه‌ها نمره ۱۲۰ را برای نمره دولینگو مناسب می‌دانند؛ با این حال بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید و به طور دقیق پذیرش یا عدم پذیرش نمره دولینگو را در دانشگاه و رشته موردنظرتان جستجو کنید.

نظر شما چیست؟

IRV