صفحه اصلی

خدمات

خدمات

  • آزمون ها
  • سفارت ها
  • اپلای
  • انواع گیفت کارت
  • سایر سفارش ها

وبلاگ

پشتیبانی

جستجو

جستجوهای پرتکرار:
تافل آیلتس دولینگو
home تهران پیمنت left وبلاگ left آزمون‌ها left آزمون‌های زبان left تافل left راهنمای تصویری لغو آزمون TOEFL iBT

راهنمای تصویری لغو آزمون TOEFL iBT

به‌روزرسانی: ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

برای کنسل‌کردن آزمون تافل باید وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شوید و آزمونی که می‌خواهید کنسل کنید را انتخاب کنید. بقیه مراحل را به‌صورت تصویری در ادامه ببینید.

مراحل کنسل کردن آزمون تافل (TOEFL iBT)

ورود به حساب کاربری ETS

ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت‌نام ساخته‌اید، از طریق صفحه اصلی سایت ETS وارد حساب کاربری خود شوید:

40-00

ورود به اطلاعات آزمون‌ها از طریق پنل کاربری

پس از ورود به محیط کاربری بر روی گزینه view orders که از دو قسمت مشخص شده در دسترس شماست کلیک کنید (این دو قسمت تفاوتی با یکدیگر ندارند):

40-01

انتخاب آزمون مورد نظر

حالا می‌توانید آزمونی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید را ببینید. در این صفحه روی Order No کلیک کنید:

40-02

ورود به بخش تغییرات

در این صفحه تمام مشخصات و تراکنش های خود را مشاهده خواهید کرد، با کلیک روی Cancel به صفحه درخواست کنسل کردن آزمون iBT منتقل خواهید شد:

40-03

کنسل‌کردن آزمون تافل

با کلیک بر روی گزینه Yes, cancel order و تایید نهایی آزمون را لغو خواهید کرد. همچنین در همین پنجره مقدار وجه قابل بازگشت (Refund) را که معادل ۱۰۵$ است مشاهده می‌کنید:

40-04

مشاهده تغییرات ثبت‌شده

پس از کنسل کردن آزمون iBT صفحه Order Summary جهت مشاهده آخرین وضعیت ثبت شده آزمون مورد نظر، برای شما نمایش داده خواهد شد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید بلافاصله پس از لغو و معمولا تا ۲۴ ساعت پس از آن در قسمت مشخص شده مبلغ بازگشتی (Refund) در بخش Payments به صورت NA نمایش داده می‌شود به این معنی که بازپرداخت شما در حال طی پروسه است:

40-05

وضعیت نهایی پرداخت

پس از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت وضعیت بازگشت وجه شما از NA به یک کد مشابه Transaction تغییر یافته و بازگشت وجه که معادل نیمی از مبلغ پرداختی شماست در پروسه ریفاند قرار می‌گیرد.
موسسه ETS پس از کنسل کردن آزمون iBT، بر خلاف آزمون GRE ایمیلی ارسال نمی‌کند لذا در صورتی‌که بخواهید از نتیجه کنسلی آزمون iBT خود مطلع شوید باید ۲۴ ساعت پس از ثبت لغو، مجددا به بخش Order Summary مراجعه کرده و تغییرات ثبت شده را آنجا مشاهده کنید.

40-06

نکاتی پیرامون کنسل‌کردن آزمون iBT و درخواست ریفاند

  • چنانچه پرداخت وجه ثبت‌نام اولیه خود را از طریق ثبت سفارش در وب سایت تهران پیمنت انجام داده‌اید، تصویری تمام صفحه از صفحه فوق در مرکز پیام سایت تهران پیمنت قرار داده و درخواست استرداد وجه (Refund) آزمون iBT کنید. دقت داشته باشید تصویر تمام صفحه Order Summary جهت آغاز پروسه ریفاند توسط همکاران ما در تهران پیمنت مورد نیاز است. با ارسال تصاویری که تنها شامل بخش Payments Order Summary است فرایند بازپرداخت شما آغاز نخواهد شد.
  • جهت عودت وجه ریفاند iBT لازم است ایمیل ارسال شده از طرف ETS (مرحله ۸) را برای ما ارسال کنید. توجه داشته باشید که تصویر ایمیل خود را در حالتی بفرستید که Details آن خوانا باشد زیرا تاریخی که ETS ایمیل را برای شما ارسال کرده برای شروع فرایند ریفاند لازم است.
  • کارمزد انجام فرایند ریفاند برابر ۵% مبلغ بازگشتی خواهد بود. لذا دقت داشته باشید علاوه بر اینکه موسسه ETS تنها ۵۰% وجه واریزی شما را عودت می دهد، مبلغ ۵% نیز در فرایند ریفاند به عنوان کارمزد از شما کسر و لذا معادل ۴۵% مبلغ واریزی به شما عودت خواهد شد.
  • پروسه بازپرداخت (Refund) آزمون iBT از زمان ارسال تصویر تمام صفحه در مرکز پیام و تایید مستندات کارشناس تهران پیمنت و دریافت پیام «مستندات شما تایید می‌گردد» مدت چهار تا شش هفته زمان خواهد برد. لذا طبق قوانین تهران پیمنت، ملزم به یادآوری درخواست بازپرداخت (Refund) پس از گذشت ۴ هفته از دریافت تایید کارشناس تهران پیمنت خواهید بود. دقت داشته باشید مسئولیت هرگونه تاخیر در ارسال «پیام یادآوری ریفاند» به عهده شما بوده و ممکن است باعث تاخیر بیش از شش هفته در بازپرداخت (Refund) کنسلی آزمون iBT متقاضی شود.
  • به درخواست و یادآوری ریفاند که توسط ایمیل ارسال می‌شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و تنها یادآوری و درخواست‌های ارسالی به مرکز پیام تهران پیمنت در صف بررسی قرار خواهند گرفت.

نیلوفر میثاقی هستم و علاقمند به دنیای محصول، محتوا و مارکتینگ.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

صادقی

۱۴۰۳/۰۴/۳۱

کنسل شدن نمره تافل هوم ادیشن هم به همین روش هست؟

تهران پیمنت

۱۴۰۳/۰۴/۳۱

با سلام. خیر، کنسل کردن نمره تافل با لغو آزمون تافل تفاوت دارد. برای کنسل کردن نمره شما باید وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شوید و در بخش Score، ارسال نمره به دانشگاه‌هایی که انتخاب کرده‌اید را کنسل کنید.