پر کردن فرم آنلاین اپلیکیشن دانشگاههای خارجی

pen نیلوفر میثاقی
calendar ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
eye 1138 بازدید

پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی لازم است به سایت دانشگاه مراجعه نموده، فرم درخواست پذیرش و یا همان Online Application دانشگاه مقصد را پر کنید. این فرم به طور معمول در بخش Apply Now و یا مستقیما در منویی به همان نام اپلیکیشن و نام‌های مشابه در دسترس کاربران قرار دارد. در این مقاله قصد داریم فرایند پر کردن اپلیکیشن آنلاین را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم.

ساخت اکانت در سایت دانشگاه

جهت ادامه تحصیل در دانشگاه خارجی مورد نظر، ابتدا برنامه‌های تحصیلی ارائه شده را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دهید و با معیارهای انتخاب دانشجو در آن دانشگاه آشنا شوید. برای آشنایی با برنامه‌ها و معیارهای هر دانشگاهی می‌توانید از اطلاعات موجود انتشار یافته بر روی سایت دانشگاه کمک بگیرید. دانشگاه‌ها در وب‌سایت‌شان مواردی مانند سطح نمرات مورد انتظار و مدارک مورد نیاز برای پذیرش را به طور کامل اعلام می‌نمایند. پس از بررسی کامل و آماده کردن مدارک اعلام شده توسط دانشگاه، در قسمت اپلیکیشن برای خود اکانت بسازید.

ورود اطلاعات در اپلیکیشن فرم

جهت ورود اطلاعات و  تکمیل نمودن فرم آنلاین اپلیکیشن دانشگاه دقت نموده و موارد خواسته شده را به درستی وارد نمایید. از آنجا که دانشگاه‌ها اپلیکیشن‌ فرم‌های یکسانی نداشته و ترتیب لیستی که باید تکمیل شود تفاوت‌هایی دارند بنابراین در حالت کلی لازم است در فرم اپلیکیشن موارد زیر را وارد نمایید.

  • نام و نام خانوادگی دقیقا مطابق با پاسپورت
  • آدرس کامل محل سکونت (کشور، شهر، منطقه، خیابان، پلاک و کدپستی)
  • آدرس ایمیل و شماره‌های تماس
  • سوابق تحصیلی (رشته تحصیلی دوره دبیرستان، معرفی کامل رشته و دانشگاه دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد)
  • سوابق کاری

 

Application Online

 

پس از ورود کامل اطلاعات و آپلود مدارک خواسته شده در فرم‌ اپلیکیشن می توانید سابمیت نمایید ضمن آن که در این مرحله لازم است هزینه Application Fee را نیز پرداخت کنید.

در برخی مواقع اپلیکیشن فرم به صورت Save & Exit است یعنی شما می‌توانید در هر مرحله اطلاعات را ذخیره و به طور موقت از آن صفحه خارج شده و مجدد در زمان دیگری برای تکمیل اطلاعات وارد شوید و موارد خواسته شده در مراحل بعدی را درج نمایید. اما توجه داشته باشید که به طور معمول پس از رسیدن به مرحله نهایی و سابمیت نمودن فرم، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد و فقط بخش‌هایی مانند آپلود مدارک و توصیه نامه (Recommendation) پس از سابمیت، همچنان فعال باقی می‌مانند و قابلیت اصلاح و تغییر را خواهند داشت. بنابراین در زمان پر کردن اپلیکیشن فرم نهایت دقت را داشته باشید.

بهتر است پر کردن اپلیکیشن فرم را به دقایق پایانی ددلاین‌ دانشگاه‌ها موکول نکنید، چرا که ممکن است شتاب‌زدگی در زمان تکمیل اطلاعات، باعث بالارفتن احتمال خطای شما گردد.

Rate this post
۲ دیدگاه
قباد
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

سلام خسته نباشید من میخاستم از یکی از کالج های زبان اوکراین پذیرش بگیرم شما میتونین راهنمایی کنید ممنون

۱۳۹۹/۱۰/۱۱

سلام، از سوال شما متشکریم. لطفاً سایت دانشگاه‌های مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید تا اطلاعات لازم را به طور کامل جمع‌آوری کنید. در مورد مراحل اپلای می‌توانید از مقالات وبلاگ در دسته‌بندی اپلای کمک بگیرید و در صورت بروز ابهام، از ما بخواهید شما را راهنمایی کنیم.

نظر شما چیست؟