لیست دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی در اروپا

pen مینا معین
calendar ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
eye 564 بازدید

دانشگاه‌های اروپایی در مقایسه با دانشگاه‌های آمریکا، استرالیا و کانادا به دلیل دریافت کمتر شهریه شناخته‌شده‌اند. به همین دلیل است که اخیرا شاهد تمایل بسیار بیشتری در دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی بوده‌ایم. این یک وضعیت برد-برد برای دانشجویان محسوب می‌شود، زیرا با پرداخت هزینه‌ای کمتر از آموزش باکیفیت بهره‌مند می‌شوند. با این حال، آیا می‌دانستید که برخی از دانشگاه‌های اروپا، اپلیکیشن فی (Application Fee) دریافت نمی‌کنند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اروپا آشنا شویم.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا
دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اروپا

اسامی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اروپا

تحصیل در خارج از کشور می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد. به همین دلیل در این شرایط، یافتن راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها بسیار کمک‌کننده خواهد بود. یکی از این راه‌ها اپلای برای دانشگاه‌هایی است که اپلیکیشن فی دریافت نمی‌کنند. به همین دلیل، ما در ادامه لیست کامل دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اروپا را آورده‌ایم تا با فرستادن درخواست پذیرش تحصیلی برای آن‌ها بتوانید هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور را کاهش دهید.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا، دانشگاه‌هایی به‌نسبت کم‌هزینه در جهان هستند که خوشبختانه برخی از آن‌ها برای بررسی درخواست پذیرش هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. در ادامه با نام و رتبه جهانی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی ایتالیا آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه جنوا

(University of Genoa)

651- 700

دانشگاه مسینا

(University of Messina)

801- 1000

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

(The Free University of Bozen-Bolzano)

-

دانشگاه کامرینو

(University of Camerino)

-

دانشگاه پارما

(University of Parma)

801- 1000

همانطور که در جدول مشخص است دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه‌های میلان (University of Milan) و دانشگاه بولونیا (University of Bologna) در این جدول وجود ندارد. در این شرایط برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا قبل از رسیدن ددلاین دانشگاه های ایتالیا می‌توانید از خدمات تهران پیمنت استفاده کنید.

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی آلمان

دانشگاه‌های آلمان از نظر کیفیت آموزش و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند بسیار شناخته‌شده‌اند. در ادامه با نام و رتبه جهانی دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی آلمان آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه هایدلبرگ

(Heidelberg University)

65

دانشگاه صنعتی مونیخ

(Technical University of Munich)

49

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

(Ludwig Maximilians Universitat Munchen)

-

دانشگاه فنی آخن

(RWTH Aachen University)

147

دانشگاه فرایبورگ

(University of Freiburg)

-

دانشگاه بن

(University of Bonn)

-

دانشگاه اشتوتگارت

(University of Stuttgart)

355

دانشگاه کلن

(University of Cologne)

335

دانشگاه رور بوخوم

(Ruhr-University Bochum)

416

دانشگاه رگنسبورگ

(University of Regensburg)

581- 590

دانشگاه ارلانگن- نورنبرگ

(University of Erlangen-Nuremberg)

-

دانشگاه بیلفلد

(Bielefeld University)

1001- 1200

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف

(Heinrich Heine University Düsseldorf)

-

دانشگاه زیگن

(University of Siegen)

1001- 1200

دانشگاه‌های بدون Application Fee هلند

هلند یکی از کشورهایی است که از سطح رفاه بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل، علاقه به تحصیل در این کشور روزبه‌روز در حال افزایش است. اگر به دنبال دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی هستید، می‌توانید برای سه دانشگاهی که در ادامه معرفی می‌شود نیز اپلای کنید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه و مرکز پژوهشی واخنینگن

(Wageningen University & Research)

124

دانشگاه تیلبرگ

(Tilburg University)

398

دانشگاه علوم کاربردی لاهه

(The Hague University of Applied Sciences)

-

دانشگاه های بدون Application fee نروژ

نروژ نیز مانند هلند از رفاه بالایی برخوردار است و اگرچه کشوری کوچک است، دانشگاه‌های معتبری در آن وجود دارد. در ادامه با دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی نروژ آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه علم و صنعت نروژ

(Norwegian University of Science and Technology)

352

دانشگاه برگن

(University of Bergen)

207

دانشگاه استاوانگر

(University of Stavanger)

-

دانشگاه نورد

(Nord University)

-

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی بلژیک

بلژیک نیز کشوری کوچک است که دانشگاه‌های کمی در آن وجود دارد. با این حال، دو مورد از دانشگاه‌های این کشور برای بررسی درخواست پذیرش تحصیلی، هزینه دریافت نمی‌کنند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه خنت

(Ghent University)

143

دانشگاه هاسلت

(Hasselt University)

449

دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی انگلیس

انگلستان همیشه یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی بوده است. خوشبختانه دانشگاه‌های زیادی در این کشور وجود دارند که اپلیکیشن فی دریافت نمی‌کنند. در ادامه با دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی انگلیس آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه ادینبرو

(University of Edinburgh)

15

دانشگاه لیدز

(University of Leeds)

86

دانشگاه نیوکاسل

(Newcastle University)

122

دانشگاه کاونتری

(Coventry University)

651- 700

دانشگاه لافبورو

(Loughborough University)

256

دانشگاه لندن شرقی

(University of East London)

801- 1000

دانشگاه کنت

(University of Kent)

375

دانشگاه اج هیل

(Edge Hill University)

-

دانشگاه روهامپتون

(University of Roehampton)

-

مزایای تحصیل در اروپا

تحصیل در خارج از کشور، دنیایی از فرصت‌های جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی این شانس را پیدا می‌کنید که به کشورهای دیگر سفر و فرهنگ‌های جدید را تجربه کنید. در ادامه با مزایای تحصیل در اروپا آشنا می‌شوید.

  • شهریه کمتر دانشگاه: هزینه تحصیل در اروپا بسیار کمتر از هزینه تحصیل در آمریکا، کانادا و استرالیاست. حتی برخی از دانشگاه‌های اروپایی شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌کنند.
  • سفر آسان‌تر به سایر کشورها: وقتی در اروپا مشغول تحصیل هستید، سفر به کشورهای دیگر اروپایی برای شما آسان‌تر خواهد بود. به لطف حمل‌ونقل کم‌هزینه و پیشرفته کشورهای اروپایی می‌توانید با طی زمان کمی به کشورهای دیگر این قاره سفر کنید.
  • بهره‌مندی از سیستم‌ آموزشی پیشرفته: با توجه به فرایند اصلاحات بولونیا (Bologna Process)، سیستم‌های آموزش عالی همه کشورهای اروپایی با یکدیگر همسو شده‌اند. این بدین معناست که هر برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اروپا از چارچوب آکادمیک یکسانی پیروی می‌کند. بنابراین، اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاه‌های سوئد دریافت کنید، این مدرک معادل مدرک کارشناسی ارشد از آلمان، لیتوانی یا انگلیس خواهد بود.
اپلیکیشن فی دانشگاه های اروپا
دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی در اروپا

مدارک لازم برای تحصیل در اروپا

اگرچه مدارکی که برای اپلای دانشگاه‌ها نیاز دارید بسته به دانشگاه مورد نظر تا حدی متفاوت است، برای اینکه بتوانید برای دانشگاه‌های اروپایی اپلای کنید به برخی مدارک مشترک نیاز دارید. در ادامه این مدارک را معرفی می‌کنیم.

  • ترجمه رسمی مدارک شامل ریزنمرات، مدرک تحصیلی و غیره
  • رزومه تحصیلی
  • توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه تحصیلی
  • نامه تمکن مالی برای اثبات توان پوشش هزینه‌های تحصیل در اروپا
  • مدرک زبان مانند تافل (TOEFL)، آیلتس (IELTS)، PTE و غیره
  • پروپوزال برای تحصیل در مقطع دکترا

در نهایت، اپلای برای دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اروپا این امکان را به شما می‌دهد که در هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور صرفه‌جویی کنید. اگرچه دانشگاه‌های کمی در این قاره وجود دارند که اپلیکیشن فی دریافت نمی‌کنند، اپلای برای همین چند دانشگاه به شما کمک می‌کند شانس پذیرش تحصیلی خود را افزایش دهید و در قبال آن هزینه‌ای نیز نپردازید. با این حال، اگر دانشگاهی که در نظر دارید در لیست دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی نیست می‌توانید با استفاده از خدمات تهران پیمنت، اپلیکیشن فی دانشگاه های اروپا را به‌سرعت، به‌راحتی و با کارمزد کم پرداخت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

سوالات متداول

برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین تهران پیمنت استفاده کنید. پرداخت شما با کمترین کارمزد و  کمتر از ۳ ساعت انجام خواهد شد.

بیشتر دانشگاه‌ های ایتالیا اپلیکیشن فی را دریافت می‌کنند اما دانشگاه‌هایی نیز هستند که بدون اپلیکیشن فی هستند یا مبلغ بسیار کمی را به آن اختصاص داده‌اند؛ مانند دانشگاه جنوا، دانشگاه مسینا، دانشگاه آزاد بوزن بولزانو، دانشگاه کامرینو و دانشگاه پارما.

دو راه وجود دارد. یا برای دانشگاه های بدون اپلیکیشن فی اپلای کنید یا از دانشگاه مورد نظرتان درخواست ویو اپلیکیشن فی کنید.

تهران پیمنت، اپلیکیشن فی دانشگاه‌ های کانادا، ایتالیا، آمریکا، انگلیس، سوئد و بسیاری دیگر از کشورهای اروپا را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کارمزد کم پرداخت می‌کند و به شما امکان می‌دهد در هزینه‌ها و وقت خود صرفه‌جویی کنید.

این مورد به ددلاین اپلای دانشگاه بستگی دارد. شما تا پایان ددلاین فرصت دارید فرم اپلیکیشن را پر کرده، مدارک خود را به دانشگاه بفرستید و پرداخت هزینه اپلیکیشن فی را انجام دهید.

نظر شما چیست؟