صفحه اصلی

خدمات

خدمات

  • آزمون ها
  • سفارت ها
  • اپلای
  • انواع گیفت کارت
  • سایر سفارش ها

وبلاگ

پشتیبانی

جستجو

جستجوهای پرتکرار:
تافل آیلتس دولینگو
home تهران پیمنت left وبلاگ left اپلای و مهاجرت left آمریکا left هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا چقدر است؟

به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

زندگی دانشجویی در خارج از کشور مخارج و هزینه هایی دارد که نمی تواند از آن چشم پوشی کرد و حتما پیش از سفر به کشور مقصد به قصد ادامه تحصیل باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد. این هزینه ها می تواند شامل مسکن، خوراک و پوشاک، رفت و آمد و هزینه های درمانی باشد. از آنجایی که این هزینه ها به غیر از شهریه دانشگاه جزء هزینه های اصلی می باشد و دانشجو با آنها درگیر است، بنابراین لازم است قبل از اپلای به بررسی مخارج کشور مقصد به جز شهریه بپردازید. در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه های غیر از شهریه در کشور آمریکا  بپردازیم.

هزینه های یک دانشجوی خارجی در آمریکا

به غیر از شهریه دانشگاه، سایر هزینه های زندگی در آمریکا می تواند بستگی به نوع دانشگاه، کالج و یا ایالت محل تحصیل شما داشته باشد، چرا که برخی از دانشگاه ها امکاناتی نظیر خوابگاه، تخفیف برای خرید کتاب و حتی غذا را در اختیار دانشجویان می گذارند.

به طور کلی سالیانه شهریه دانشگاه ها حدود ۴۰-۵۰ هزار دلار می باشد و ماهانه حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار نیز صرف دیگر مخارج دانشجو می شود. دانشگاه‌های آمریکا به مراکز دولتی (با پشتیبانی دولت) و خصوصی (مستقل) تقسیم می‌شوند. در دانشگاه‌های دولتی، پشتیبانی دانشگاه با دولت می‌باشد ولی این بدان معنا نیست که لزوما تحصیل در این دانشگاه‌ها رایگان است، مگر در مواردی که شما از بورسیه‌ استفاده نمائید. در مورد دانشگاه‌های خصوصی نیز به طور میانگین هزینه شهریه از ۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است. عموما دانشجویان تمایل بیشتری به دانشگاه های دولتی دارند، زیرا چنانچه فاند نداشته باشند و یا بورسیه نباشند، در کنار هزینه تحصیل در کشور آمریکا، تامین سایر هزینه های زندگی در این کشور را هم باید در نظر بگیرند.

نکته: اگر قصد دارید هزینه تحصیل را خودتان پرداخت کنید باید هزینه سال اول را داشته باشید، این احتمال وجود دارد که از سال دوم این هزینه از وام های دانشگاه یا از طریق فاند تامین شود. به خاطر داشته باشید که باید برای مخارج خود برنامه ریزی داشته باشید شما می توانید با مشورت با دانشجویان فعلی دانشگاه این هزینه ها را به خوبی مدیریت کنید.

 

زندگی دانشجویی در آمریکا

 

نمونه ای از هزینه های مهم برای زندگی در ایالات متحده

مانند هر کجای دیگر دنیا، برای زندگی در آمریکا نیز علاوه بر هزینه و مخارج دانشگاه، مخارج دیگری از قبیل اجاره خانه، هزینه های درمانی، مواد خوراکی و غیره را خواهید داشت. هزینه مواد خوراکی در آمریکا بسیار پایین است اما هزینه های درمان بسیار بالاست و کسانی که بیمه نباشند با مخارج درمانی سنگینی مواجه می شوند. برخی هزینه ها به شرح زیر است:

  • اجاره خانه: مهمترین خرجی که یک دانشجو برای زندگی در آمریکا دارد، هزینه اجاره خانه است. اجاره یک آپارتمان تک خوابه به طور متوسط ۷۰۰ دلار می‌باشد. در نظر داشته باشید که داشتن هم خانه می تواند این هزینه را برای شما کمتر کند.
  • هزینه‌های درمانی: این هزینه ها در آمریکا بالاست، بنابراین با دانشگاه خود در این باره مشورت کنید و از بیمه شدن خود در طول دوران تحصیل اطمینان حاصل کنید.
  • مواد خوراکی: اصولا در آمریکا مواد خوراکی از هزینه ی پایینی برخوردارند، این هزینه به طور میانگین سالانه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می‌باشد.
  • سایر هزینه‌ها: علاوه بر این هزینه ها شما مخارج دیگری دارید به عنوان مثال حمل و نقل، هزینه انرژی، پوشاک، اینترنت، تلفن که این هزینه ها بستگی به استفاده شما از این امکانات دارد.

بنابراین برای زندگی در آمریکا، گرفتن فاند یا داشتن بورسیه به شما در کاهش هزینه ها کمک بسیار زیادی می کند و برای داشتن یک زندگی معمولی مبلغی در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار کفایت می کند. اما چنانچه شما فاند نداشته باشید طبیعتا هزینه شهریه برای شما سنگین خواهد بود. مطلب مهم دیگر نیز که به آن باید توجه کنید بحث خدمات درمانی و بیمه است که حتما آن را مد نظر قرار دهید.

نیلوفر میثاقی هستم و علاقمند به دنیای محصول، محتوا و مارکتینگ.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*