آموزش پیش ثبت نام در سایت یونیورس ایتالی UniversItaly

pen مینا معین
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۷/۲۵
eye 4929 بازدید

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با نرخ پذیرش بالا یا سایر دانشگاه‌های این کشور را دارید، یکی از مراحلی که لازم است طی کنید، پیش ثبت نام است. روند پیش ثبت نام برای همه متقاضیانی که شهروند کشورهایی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، در خارج از ایتالیا زندگی می‌کنند و برای ورود به ایتالیا و ثبت نام در یک دانشگاه ایتالیایی نیاز به ویزای تحصیلی نوع D دارند، اعمال می‌شود. این پیش ثبت نام از طریق سایت Universitaly انجام می‌شود و چندان پیچیده نیست. با این حال، ما در این مقاله قصد داریم به‌طور کامل و به‌صورت تصویری، مراحل پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) را توضیح دهیم.

راهنمای سایت Universitaly - ثبت نام یونیورسیتالی ایتالیا
نحوه ثبت نام در یونیورسیتالی

یونیورسیتالی چیست؟

Universitaly وبسایتی است که توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا (MIUR) به‌منظور راهنمایی دانشجویان در یادگیری حرفه مورد نظرشان ایجاد شده است. مخاطبان این وبسایت شامل دانشجویان، دانش‌آموزان دبیرستان و دانشگاه‌ها هستند. در این وبسایت اطلاعات مربوط به ارائه دوره‌های تمام دانشگاه‌های ایتالیا جمع‌آوری و در دسترس قرار می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز برای پیش ثبت نام یونیورسیتالی

پیش از اینکه پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) را شروع کنید، مهم است که برخی مدارک را آماده داشته باشید. در ادامه با مدارک مورد نیاز برای پیش ثبت نام دانشگاه های یتالیا آشنا می‌شوید.

  • اسکن پاسپورت معتبر
  • اسکن عکس پاسپورتی
  • اسکن مدارک تحصیلی ترجمه‌شده به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
  • مدرک زبان (در صورتی که دانشگاه از شما خواسته باشد یا تمایل به بارگذاری آن داشته باشید)

راهنمای تصویری پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly)

پیش ثبت نام یونیورسیتالی اصلا پیچیده نیست و شامل چند مرحله ورود اطلاعات و بارگذاری مدارک می‌شود. با این حال، مهم است که این مراحل را قبل از ددلاین دانشگاه های ایتالیا انجام دهید. در ادامه با مراحل پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) آشنا می‌شوید.

ایجاد حساب کاربری در یونیورس ایتالی

به سایت Universitaly مراجعه و پس از انتخاب گزینه Why and how to register در قسمت بالای صفحه، بر روی !Join now کلیک کنید. علاوه بر این، می‌توانید در بالای صفحه زبان وبسایت را به انگلیسی یا ایتالیایی تغییر دهید.

راهنمای سایت Universitaly - پیش ثبت نام دانشگاه ایتالیا
نحوه پیش ثبت نام یونیورس ایتالی

در این مرحله فرمی را مشاهده می‌کنید که لازم است برای ایجاد حساب کاربری در یونیورس ایتالی، اطلاعات خواسته‌شده را در آن وارد کنید. به یاد داشته باشید که اطلاعات را حتما همانگونه که در پاسپورت شما ثبت شده است در این فرم ثبت کنید.

راهنمای پیش ثبت نام در Universitaly

همانگونه که در کادر آبی‌رنگ نوشته شده است، از آدرس ایمیلی برای ثبت نام استفاده کنید که به آن دسترسی دارید و دائما آن را چک می‌کنید زیرا هر ارتباطی برای پذیرش از دانشگاه با شما از طریق این ایمیل انجام می‌شود. همچنین، از ایمیل‌های PEC ،Hotmail ،MSN و Live استفاده نکنید زیرا این دامنه‌ها ایمیلی از سوی یونیورس ایتالی دریافت نمی‌کنند.

نحوه ثبت نام در یونیورسیتالی

پس از اینکه اطلاعات لازم را وارد و Save را انتخاب کردید، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود تا حساب کاربری خود را تایید کنید و با تعیین رمز عبور، ثبت نام خود را تکمیل کنید.

راهنمای ثبت نام در Universitaly

پیش ثبت نام در Universitaly

پیش ثبت نام در وبسایت Universitaly شامل سه گام می‌شود اما قبل از انجام آن‌ها، در صفحه اصلی وبسایت و در قسمت International Students، گزینه Pre-enrol now را انتخاب کنید.

ثبت نام در یونیورسیتالی

در این صفحه بر روی New pre-enrolment application کلیک کنید. به یاد داشته باشید که در هر سال تحصیلی تنها یک درخواست را می‌توانید ارسال کنید. بنابراین، در این مرحله لازم است دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید.

پیش ثبت نام در Universitaly

گام A

در این مرحله از راهنمای سایت Universitaly برای پیش ثبت نام دانشگاه ایتالیا لازم است سال تحصیلی مورد نظر را انتخاب کرده و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. لازم به یادآوری است که اطلاعات باید با اطلاعات ثبت‌شده در پاسپورت یکسان باشد.

راهنمای ثبت نام در Universitaly

سپس، اطلاعات مرتبط با آدرس خانه و همچنین، اطلاعات تماس خود را وارد کنید. ثبت همه اطلاعات به‌جز Italian tax code ضروری است، حتی اگر برخی از اطلاعات خواسته‌شده بدون ستاره باشند. پس از ثبت همه اطلاعات به گام B بروید.

ثبت نام یونیورسیتالی ایتالیا

گام B

پس از وارد کردن شماره پاسپورت و تاریخ انقضای آن، تصویری از چهره خود را که در سایز پاسپورت است آپلود کنید. سپس، اسکن پاسپورت خود را آپلود کنید. پس از بارگذاری مدارک لازم است مشخص کنید که برای درخواست ویزا به کدام سفارت مراجعه می‌کنید و دلیلتان برای این مراجعه چیست.

پیش ثبت نام دانشگاه ایتالیا

در قسمت بعد، دانشگاه و رشته تحصیلی را مشخص کنید. اطلاعاتی که در این قسمت وارد می‌کنید شامل زبان تدریس برنامه تحصیلی، طول دوره و نوع برنامه تحصیلی در دانشگاه مورد نظر است. پس از ثبت همه اطلاعات مورد نیاز به گام C بروید.

نحوه پیش ثبت نام یونیورس ایتالی

گام C

در این مرحله از پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) لازم است مدارک تحصیلی و مدرک زبان خود را آپلود کنید. مدارک تحصیلی باید در یک فایل و شامل ترجمه و کپی برابر اصل آن‌ها باشد. بارگذاری مدرک زبان در صورتی لازم است که دانشگاه از شما مدرک زبان خواسته باشد یا خودتان تمایل به آپلود آن داشته باشید. سپس روی SUMMARY کلیک کنید.

پیش ثبت نام دانشگاه ایتالیا

در قسمت Summary، اطلاعات و نکات مطرح‌شده را بخوانید و پس از زدن تیک I have read the data processing، روی Apply for pre-enrolment کلیک کنید. لطفا توجه داشته باشید که در صورت کلیک بر روی Apply for pre-enrolment، دیگر امکان تغییر درخواست پیش ثبت نام وجود ندارد. بنابراین، اگر همچنان می‌خواهید درخواست خود را تغییر دهید بر روی این دکمه کلیک نکنید.

راهنمای سایت Universitaly

مراحل بعد از پیش ثبت نام در یونیورس ایتالی

پس از انجام مراحل پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) لازم است برای ادامه فرایند ثبت نام دانشگاه‌ های ایتالیا چند مرحله دیگر را طی کنید که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

  1. پس از تکمیل پیش ثبت نام یونیورسیتالی ایتالیا، یک ایمیل مبنی بر ارسال درخواست به دانشگاه دریافت می‌کنید. سپس، دانشگاه درخواست شما را به‌دقت بررسی می‌کند و این مرحله ممکن است چند روز طول بکشد.
  2. اگر درخواست پیش ثبت نام شما کامل نباشد یک ایمیل دریافت می‌کنید که در آن از شما خواسته شده است اطلاعات ناقص را تکمیل کنید اما اگر درخواست شما کامل باشد دانشگاه آن را به سفارتی که قصد دارید برای دریافت ویزا به آن مراجعه کنید ارسال می‌کند.
  3. از سوی دانشگاه ایمیلی را مبنی بر ارسال درخواست شما به سفارت دریافت می‌کنید. این ایمیل هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی است. در این ایمیل یک لینک وجود دارد که با کلیک بر روی آن و ورود به حساب کاربری خود می‌توانید پس از طی کردن همه گام‌های اپلای، در صفحه آخر خلاصه‌ای (SUMMARY) از درخواست خود را دانلود کرده و آن را پرینت کنید.

در پایان‌، یکی از مراحل اپلای برای دانشگاه‌ های ایتالیا، پیش ثبت نام در سایت یونیورس ایتالی است که در ابتدا ممکن است گیج‌کننده یا مبهم به نظر برسد. با این حال، ما در این مقاله راهنمای تصویری و گام به گام پیش ثبت نام یونیورس ایتالی (Universitaly) را شرح دادیم تا بتوانید این مرحله را به‌راحتی طی کنید. همچنین، در صورت نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های ایتالیا می‌توانید از تهران پیمنت کمک بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV