homeخانهleftآزمون‌های زبان انگلیسیleftراهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL iBT

راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون TOEFL iBT

pen توحید محمدنژاد
calendar ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
eye 1107 بازدید

ارسال نتیجه آزمون iBT برای دانشگاه ها، اداره های مهاجرت و … که به عنوان ریپورت شناخته می شود از طریق پنل کاربری متقاضی در سایت ETS امکان پذیر است. کلیه متقاضیان آزمون TOEFL iBT این امکان را دارند که نتیجه آزمون خود را به طور رایگان برای چهار دانشگاه مقصد که قصد اپلای در آن ها را دارند ارسال نمایند. در صورتی که قصد ارسال نتیجه آزمون برای بیش از چهار دانشگاه را دارید باید هزینه آن را که برابر ۲۰ دلار است بپردازید. با هر بار پرداخت این مبلغ شما می توانید خودتان شخصا یک بار گزارش نمره را از طریق آدرسی که در اختیار ETS گذاشته اید دریافت نموده و یا یک بار نتیجه آزمون iBT خود را به یک موسسه، دانشگاه یا سازمان مورد نظرتان ارسال نمایید. در زمان ثبت درخواست ریپورت، شما هر تعداد دانشگاه، موسسه آموزشی یا اداری مهاجرتی که قصد دارید نتیجه آزمون TOEFL iBT خود را برای آنها بفرستید انتخاب می کنید و مبلغ مجموع آنها را یکباره پرداخت می نمایید. برای مثال در صورتیکه قصد دارید نتیجه آزمون خود را به هفت دانشگاه ارسال نمایید چهار گزارش رایگان و سه گزارش دیگر هر کدام جداگانه ۲۰ و در مجموع معادل ۶۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت. در ادامه و در دو بخش مجزا راهنمای پرداخت رایگان و غیر رایگان آزمون تافل را مشاهده خواهید کرد.

 

ریپورت رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1 ورود به حساب کاربری

بدین منظور لازم است ابتدا از طریق صفحه اصلی سایت ETS با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید:

65-1

 

 

2 ورود به اطلاعات آزمونها از طریق پنل کاربری

در پنل کاربری روی view orders که از دو قسمت در دسترس است (کلیک بر روی هر کدام تفاوتی ندارد) کلیک نمایید:

 

65-2

 

3 انتخاب آزمون مورد نظر

بعد از کلیک روی view orders آزمون خود را مشاهده خواهید نمود. در پنجره جدید بر روی Order No کلیک نمایید:

 

65-3

 

4 ورود به بخش تغییرات

با کلیک روی Order No. صفحه Order Summary برای شما باز خواهد شد. شما در این صفحه به کلیه اطلاعات تراکنش ها و تغییرات در دریافت کنندگان ریپورت نمره آزمون iBT دسترسی دارید به این منظور روی Modify بخش (Score Recipient(s که در تصویر نشان داده شده است کلیک نمایید:

65-4

 

5 شروع فرایند ریپورت

در صفحه جدید بر روی Add Another Score Recipient کلیک نمایید:

 

65-5

 

6 جستجوی کد دانشگاه

در این مرحله شما می توانید با استفاده از Search Options سایت ETS که فیلد های آن را در تصویر ملاحظه میکنید، اطلاعات دانشگاه مقصد خود را بیابید. این اطلاعات بر اساس نام، کد و کشوری که دانشگاه مقصد در آن قرار دارد دسته بندی شده است. این مرحله به شما کمک می کند اطلاعاتی که در ادامه نیاز دارید قبلا اماده کنید. در صورتی که در مکاتبات با دانشگاه هایی که در آنها اپلای کرده اید اطلاعاتی مانند کد دانشگاه را دریافت نموده اید با کلیک بر روی Skip از این صفحه عبور کنید:

 

65-6

 

7 انتخاب دانشگاه مورد نظر

رای نمونه و همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، با وارد کردن کد ۰۹۴۹ و کلیک بر روی گزینه Search اطلاعات مربوط به دانشگاه QUEENS University نمایش داده می شود و دکمه Select در کنار دانشکده های دانشگاه نمایش داده می شود. در صورتی که دانشکده مورد نظر شما در این اطلاعات وجود دارد می توانید با Select آن درخواست ریپورت نمره را ادامه دهید:

 

65-7

 

8 انتخاب مقطع تحصیلی

در این مرحله می توانید از لیست کنار نام دانشگاه مقطع خود را انتخاب نمایید:

 

65-8

 

9 انتخاب گروه تحصیلی

سپس زیر گروه مود نظر خود را انتخاب نمایید. برای مثال کلیه رشته های مهندسی در قسمت Physical Sciences قابل دسترس است:

 

65-9

 

10 انتخاب رشته تحصیلی

در این مرحله رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همانطور که مشاهده می کنید کد رشته نیز در کنار نام رشته قید شده است. پس از انتخاب رشته مورد نظر خود روی Continue کلیک نمایید.

 

65-10

 

 

11 دریافت رسید تغییرات

پس از اتمام مراحل به Order Summary منتقل می شوید و ریپورت ثبت شده خود را در بخش(Score Recipient(s به صورت Ordered مشاهده می کنید که به معنی ثبت موفقیت آمیز درخواست ریپورت نتیجه آزمون iBT است:

 

65-11

 

12 افزودن دانشگاه های بیشتر

برای اضافه کردن دانشگاه های بعدی به این لیست، کافیست با کلیک روی Modify بخش(Score Recipient(s و کلیک بر روی (Add Score Recipient(s، از مرحله ۴ الی ۱۱ تا ثبت کلیه دانشگاه های مورد نظر خود مراحل را تکرار نمایید.

 

ریپورت غیر رایگان نمره آزمون TOEFL iBT

1 ورود به حساب کاربری

همانند حالت قبل با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

 

2 ورود به بخش اطلاعات پذیرندگان گزارش

در پنل کاربری خود بر روی گزینه Order Score Reports کلیک نمایید:

65-12

 

 

 

3 انتخاب سرویس های TOEFL

روی گزینه TOEFL Services کلیک نمایید:

 

65-13

 

4 انتخاب نوع سرویس ریپورت

در این مرحله دو انتخاب پیش رو دارید. چنانچه قصد دارید گزارش را برای یک دانشگاه بفرستید بر روی گزینه Send Additional Score Report(s) to Institutions را انتخاب نموده و در صورتیکه می خواهید خود شخصا گزارش آزمون تافل خود را دریافت نمایید روی گزینه Send Additional Paper Score Report to me را انتخاب کنید. اگر انتخاب شما گزینه دوم باشد مستقیما به مرحله پرداخت منتقل خواهید شد در غیر این صورت مراحل را ادامه دهید:

65-14

 

5 انتخاب آزمون

در لیست Test Dates آزمونی که قصد دارید نمره آن ارسال شود را انتخاب نمایید:
(پس از این مرحله برای ادامه، مراحل ۶ الی آخر که برای ریپورت رایگان توضیح داده شد با مراحلی که برای ریپورت غیر رایگان طی می کنید کاملا مشابه است)

65-15

 

نکاتی پیرامون ریپوت نمره آزمون iBT.

  • هزینه ثبت نام اولیه آزمون شامل ریپورت نمره به چهار دانشگاه نیز می شود بنا بر این در ازای پرداخت هزینه آزمون به ETS برای این چهار ریپورت از شما مبلغی دریافت نمی شود.
  • از زمان ثبت درخواست ریپورت آزمونiBT تا دریافت نتیجه توسط دانشگاه حدود ۱۰ روز کاری زمان لازم است.
  • دقت داشته باشید آخرین مهلت تغییرات ریپورت های ثبت شده تا ساعت ۲۲:۰۰ شب ماقبل آزمون خواهد بود با این حال توصیه ما به شما این است که در صورت تمایل به ثبت تغییرات با توجه به تعدد درخواست ها و مسائل خارج از پیش بینی حداقل ۴۸ ساعت قبل از آزمون نسبت به ثبت تغییرات در دانشگاه های دریافت کننده اقدام نمایید.
Rate this post

نظر شما چیست؟