homeخانهleftApplyleftهزینه اپلیکیشن فی کانادا چقدر است؟

هزینه اپلیکیشن فی کانادا چقدر است؟

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۰۶/۰۲
eye 320 بازدید

هنگامی که قصد دارید برای ویزای کانادا درخواست دهید، باید هزینه اپلیکیشن فی بررسی درخواست ویزا و برخی دیگر از هزینه‌هایی را که در زمان اخذ پذیرش لازم است، بپردازید. این هزینه‌ها را هزینه‌های سفارت کانادا (Embassy Fees for Canada) نیز می‌نامند. هزینه‌های سفارت کانادا یکسان نیستند و بستگی به نوع ویزایی دارد که برای آن درخواست داده‌اید. در این مطلب قصد داریم ابتدا انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم تا شناخت بیشتری از هر یک داشته باشید و سپس به این سوال پاسخ دهیم که هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا چقدر است؟

هزینه اپلیکیشن فی کانادا

چه کسی به ویزای کانادا نیاز دارد؟

شهروندان بعضی از کشورها از اخذ ویزا برای سفر به کانادا معافند، اما بیشتر از ۱۴۸ کشور در دنیا برای سفر تفریحی، کاری یا مهاجرت به کانادا باید ویزا دریافت کنند. ایران نیز یکی از کشورهایی است که شهروندانش باید برای ورود به کشور کانادا ویزا دریافت کند. کشور کانادا برای هر دسته از متقاضیان سفر به کشور خود ویزای مشخصی دارد و افراد باید با توجه به هدفشان از سفر به کانادا برای ویزای مربوطه اقدام کنند.

انواع ویزای کانادا

به طور کلی ویزای کانادا به دو گروه تقسیم می‌شود. گروه اول مربوط به افرادی است که قصد دارند به صورت موقت به این کشور سفر کنند و باید برای ویزای موقت درخواست دهند. گروه دوم نیز مربوط به افرادی است که تمایل دارند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. هر دو گروه اقامت موقت و دائم شامل زیرگروه‌هایی است که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

ویزای موقت کانادا

دارندگان ویزای موقت کانادا (Temporary Residence) می‌توانند برای مدت زمان محدود (معمولا تا ۶ ماه) و به منظور گردشگری، تحصیل، کار یا دیدار با خانواده در این کشور اقامت کنند. در ادامه با معروف‌ترین ویزاهای موقت کانادا و مبلغ اپلیکیشن فی آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 • ویزای توریستی کانادا

دارندگان ویزای توریستی کانادا با هدف گردشگری، تفریح یا بازدید از خانواده و دوستانشان این ویزا را دریافت کرده‌اند. دارندگان ویزای توریستی می‌توانند تا ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند. البته این افراد مجاز به تحصیل یا کار کردن در این کشور نیستند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای ویزای توریستی در این کشور به ازای هر نفر ۱۰۰ دلار کاناداست.

 • سوپر ویزای کانادا

دارندگان سوپر ویزای کانادا می‌توانند از والدین خود مانند پدربزرگ و مادربزرگشان در کانادا دیدن کنند و در این کشور اقامت داشته باشند. درواقع این ویزا مختص شهروندان کانادایی است که می‌خواهند بچه‌ها یا نوه‌هایشان را برای مدت طولانی به کانادا دعوت کنند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای سوپر ویزا ۱۰۰ دلار کانادا به ازای هر نفر ذکر شده است.

 • ویزای کاری کانادا

ویزای موقت کاری به آن‌دسته از کارگران خارجی داده می‌شود که در این کشور جاب آفر (Job Offer) دریافت کرده باشند. اعتبار ویزای کاری موقت در کانادا ۶ ماه است و هزینه اپلیکیشن فی برای این ویزا ۱۵۵ دلار کاناداست.

 • ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مختص افرادی است که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی (Student Visa) بستگی به مدت زمان تحصیل متقاضی دارد و مناسب دانشجویانی است که تصمیم دارند در یک برنامه تحصیلی ۶ ماهه یا بیشتر، پذیرش تحصیلی بگیرند. بهتر است متقاضیان برای برنامه‌های تحصیلی کمتر از ۶ ماه ویزای عمومی دریافت کنند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار کانادا اعلام شده است.

ویزای دائم کانادا

دارندگان ویزای دائم کانادا (Permanent Residence) به قصد اقامت دائم و دریافت شهروندی کشور کانادا، ویزای مربوطه را دریافت کرده‌اند. ویزای اقامت دائم در کانادا نیز انواعی دارد که در ادامه می‌توانید معروف‌ترین‌ها آن‌ها را به همراه مبلغ اپلیکیشن فی موردنظر دولت کانادا بخوانید.

 

 • اکسپرس اینتری

در حال حاضر سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) یکی از محبوب‌ترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا به‌شمار می‌رود. Express Entry سیستمی امتیازمحور برای متقاضیان کار و مهاجرت دائمی به کاناداست. این سیستم چند برنامه مختلف مهاجرتی دارد که شاید با نام‌های فدرال اسکیل ورکر و فدرال اسکیل ترید با این سیستم آشنا باشید. هر کدام از زیرمجموعه‌های سیستم اکسپرس اینتری با هدف جذب افراد واجد شرایط اقدام به ارسال دعوت‌نامه می‌کند.

افرادی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم اقدام کرده‌اند باید امتیازات لازم را کسب کنند و منتظر بمانند تا از میان رقیبانشان برای دریافت اقامت کشور کانادا انتخاب شوند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای اکسپرس اینتری حدود ۱۳۶۵ دلار کانادا است که شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۸۵۰ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست متقاضی خواهد شد.

 

 • کبک اسکیل ورکر

برنامه کبک اسکیل ورکر (Quebec-Selected Skilled Workers) مختص افراد متخصصی است که تمایل دارند در استان کبک کانادا زندگی کنند. از آن‌جا که کبک کانادا فرانسوی زبان هستند، متقاضیان دریافت ویزای کبک باید سطح دانش مناسبی از زبان فرانسوی بلد باشند. برنامه کبک اسکیل ورکر همانند برنامه اکسپرس اینتری سیستمی مبتنی بر امتیاز است و متقاضیان با توجه به سن، مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و شرایط خانوادگی‌شان می‌توانند با دیگر متقاضیان رقابت کرده و شانس خود را برای اخذ اقامت دائم در کشور کانادا با استفاده از کبک اسکیل ورکر امتحان کنند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای کبک اسکیل ورکر نیز ۱۳۶۵ دلار کانادا است که شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۸۵۰ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست متقاضی می‌شود.

 

 • اقامت پس از تحصیل (PGWP)

مناسب‌ترین روش برای دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در کانادا اقامت موقت دارند و تصمیم دارند در کشور کانادا کار و زندگی کنند، استفاده از مجوز اقامت پس از تحصیل (Post-Graduation Work Permit) است. دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه می‌توانند برای اقامت پس از تحصیل (PGWP) درخواست داده و مجوز کار دریافت کنند. با دریافت مجوز کار پس از تحصیل، متقاضیان می‌توانند برای ویزای اکسپرس اینتری درخواست دهند و شانس خود را برای دریافت اقامت دائم امتحان کنند.

گفتنی است افرادی می‌توانند برای PGWP درخواست خود را ثبت کنند که در یکی از مراکز آموزش عالی DLI تحصیل کرده باشند. مراکز آموزش عالی DLI آن‌دسته از مؤسسه‌های آموزشی هستند توسط دولت کانادا برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی تأیید شده‌اند. هزینه اپلیکیشن فی کانادا برای PGWP حدود ۱۵۰ دلار کانادا اعلام شده است.

برخی دیگر از پرتقاضاترین ویزاهای اقامت دائم کانادا که می‌توانید با بررسی شرایط اخذ ویزا و امتیازاتی که کسب می‌کنید شانس خود را برای مهاجرت دائمی به کانادا امتحان کنید، عبارت‌اند از:

 • ویزای استارتاپی (Start-up Visa): با هزینه اپلیکیشن فی ۲۱۴۰ دلار کانادا (شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۱۶۲۵ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست)
 • ویزای خوداشتغالی (Self-Employed People): با هزینه اپلیکیشن فی ۲۱۴۰ دلار کانادا (شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۱۶۲۵ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست)
 • مراقبان کودک (Home Child Cares): با هزینه اپلیکیشن فی ۱۰۸۵ دلار کانادا (شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۵۷۰ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست)
 • مراقبان سلامت (Health-Care Workers): با هزینه اپلیکیشن فی ۱۰۸۵ دلار کانادا (شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۵۷۰ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست)
 • برنامه کاندید استانی (Provincial Nominee): با هزینه اپلیکیشن فی ۱۳۶۵ دلار کانادا (شامل ۵۱۵ دلار کانادا هزینه اقامت دائم و ۸۵۰ دلار کانادا هزینه بررسی درخواست)

هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا

 

تفاوت ویزا با پرمیت

ویزای کانادا (Visa) با پرمیت (Permit) در این کشور متفاوت است. ویزا مدرکی است که توسط سفارت و دولت کانادا صادر می‌شود و به‌معنای مجوز ورود به این کشور است. پرمیت در کانادا سندی است که نشان می‌دهد می‌توانید در این کشور کار یا تحصیل کنید. صرف نظر از نوع ویزای خود می‌توانید برای پرمیت درخواست دهید. البته فراموش نکنید پرمیت به شما اجازه ورود به کشور کانادا نمی‌دهد و برای ورود به خاک کانادا باید ویزا دریافت کنید.

پرمیت در کانادا دو نوع است. یکی مجوز تحصیل (Study Permit) است که پس از ورود به خاک کانادا برای متقاضی صادر می‌شود و جوازی است که دانشجو بتواند در این کشور تحصیل کند. دیگری مجوز کار (Work Permit) است که به مفهوم اجازه کار کردن به صورت قانونی در کاناداست. افرادی که ورک پرمیت کانادا را دریافت می‌کنند می‌توانند به صورت قانونی در این کشور کار کرده و حقوق دریافت کنند. همچنین از حق بیمه برخوردار شده و مالیات بر درآمدشان را بپردازند.

جالب است بدانید دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در کانادا مشغول به تحصیلند با اشتغال پاره‌وقت به مدت هفته‌ای ۲۰ ساعت یا کمتر، نیازی به دریافت ورک پرمیت ندارند ولی برای اشتغال بیشتر از هفته‌ای ۲۰ ساعت نیاز است مجوز کار بگیرند. گفتنی است متقاضیان تحصیل در کانادا علاوه‌بر دریافت ویزای تحصیلی حتما باید مجوز تحصیل (Study Permit) نیز دریافت کنند تا بتوانند در این کشور تحصیل کنند.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی کانادا

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی کانادا آنلاین است و از طریق کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرد. اگر به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید و پرداخت اپلیکیشن فی سفارت کانادا را انجام دهید. تهران پیمنت سفارش شما را یک تا سه ساعته انجام می‌دهد.

 

5/5 - (20 امتیاز)

نظر شما چیست؟