معرفی پایگاه‌های علمی معتبر جهانی

pen نیلوفر میثاقی
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۱۷
eye 3526 بازدید

دانشجویان، محققین و پژوهشگرانی که قصد نوشتن مقاله، پروپوزال و پایان‌نامه را دارند، بسیاری از اوقات به دنبال مقاله‌های مرتبط با موضوع خود هستند تا بتوانند مقاله خود را به بهترین شکل ارائه دهند. پایگاه‌های علمی معتبری در اینترنت وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند و مقاله‌های قابل اطمینان و تائید شده توسط استادها را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این پایگاه‌ها هم مرجع فارسی، هم مرجع انگلیسی و جهانی دارند و شما می‌توانید مطابق نیاز خود به آنها مراجعه نمائید. ما در این مقاله قصد داریم برخی از وب‌سایت‌های مطرح برای جستجو و رفع اشکال را معرفی و در اختیار شما قرار دهیم.

وب‌سایت‌های معتبر مقاله در جهان

در زمینه مقالات علمی وب‌سایت‌های بسیاری هستند که مقاله‌های دانشجویان را با موضوعات مختلف در سایت خود قرار داده‌اند و شما می‌توانید با بررسی این پایگاه‌ها با نحوه نگارش، اطلاعات و موضوعات مهم مقاله آشنا شوید. بسیاری از مواقع این سایت‌ها از نظر اعتبار و یا مفید بودن دچار اشکال هستند یا بانک اطلاعاتی ضعیفی دارند، بنابرین لازم است از معتبر بودن پایگاه علمی اطمینان حاصل نمایید تا در نگارش خود دچار مشکل نشوید. در ادامه فهرستی از این وب‌سایت‌ها برای شما آورده شده است.

  • Elsiviier

یکی از سایت‌های مفید و قابل اعتماد برای دانشجویانی که در جستجوی مقاله هستند سایت Elsivier می‌باشد. این پایگاه یک سایت معتبر جهانی است که شما می‌توانید مقالات علمی معتبر جهانی را در این سایت مشاهده نمایید.

  • Taylor & Francis Online

وب‌سایت Taylor & Francis Online یک پایگاه اطلاعاتی معتبر برای مقالات انگلیسی‌زبان می‌باشد. در این پایگاه شما می‌توانید تمام مقالات دانشمندان و برخی از مهمترین کتاب‌های اینترنتی را جستجو کنید.

  • JSTOR

JSTOR یک پایگاه علمی معتبر دیگر با مقالات انگلیسی می‌باشد. این پایگاه موضاعات مختلفی از قبیل هنر، تاریخ، ریاضی، موزیک و تمام مقالات علمی را برای متقاضیان ارائه نموده است.

  • WILEY

یکی دیگر از وب‌سایت‌های معتبر پایگاه WILEY می‌باشد، که در مورد موضوعات متنوعی مقاله دارد. که با جستجو در آن می‌توانید موضوع مورد نظر خود را بیابید.

  • SID

پایگاه علمی Scientific Information Database –SID یک مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی تحت نظارت شورای علمی می‌باشد که مقالات دانشگاه آزاد و پیام نور در آن قرار دارد.

پایگاه‌های علمی

اگر شما در این پایگاه‌ها مقاله و یا موضوع مورد نظر خود را نیافتید، بانک‌های اطلاعاتی نیز می‌تواند به شما در این راستا کمک نماید که در ادامه به معرفی دو بانک اطلاعاتی فارسی زبان و انگلیسی زبان پرداخته‌ایم.

این وب‌سایت یک بانک اطلاعاتی قوی و معتبر انگلیسی زبان می‌باشد که مقاله‌های معتبر و تایید شده در حوزه های موضوعی مختلفی در ان قرار دارد.

شما می‌توانید با ورود به این بانک اطلاعاتی معتبر فارسی زبان، مقاله های مورد نظر خود را در این وب‌سایت جستجو کنید.

توجه داشته باشید بانک‌های اطلاعاتی، تعداد زیادی پایگاه معتبر با موضوعات مختلف را شامل می‌شود  که در امر تحقیق و پژوهش می‌تواند به شما کمک کند.

۳.۲/۵ - (۶ امتیاز)
1 comment
RonaldLar
۱۳۹۶/۰۷/۲۵

write a essay online

نظر شما چیست؟

IRV