حداقل نمره قابل قبول آزمون Duolingo برای دانشگاه چقدر است؟

pen مینا معین
calendar ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
eye 668 بازدید

در سال‌های اخیر، آزمون دولینگو (Duolingo) که به آن DET نیز گفته می‌شود محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است و دانشگاه‌های بیشتری آن را قبول می‌کنند. نه‌تنها امکان شرکت در دولینگو به صورت آنلاین و از خانه وجود دارد، بلکه ثبت نام آن هم بسیار آسان است و هزینه کمتری نسبت به آزمون‌های دیگر دارد. همچنین، دانشگاه‌های بیشتری شروع به پذیرش نمره امتحان دولینگو کرده‌اند. بنابراین، اگر قصد اپلای برای دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید و همچنین، ترجیح می‌دهید در آزمون DET شرکت کنید، مهم است بدانید که حداقل نمره دولینگو برای دریافت پذیرش از این دانشگاه‌ها چقدر است.

دولینگو چیست - مقایسه نمره دولینگو با ایلتس - تبدیل نمره دولینگو به آیلتس
نمره قبولی دولینگو

دولینگو چیست؟

دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی دیجیتال است که به افراد کمک می‌کند سطح زبان خود را مشخص و نمرات خود را برای دانشگاه‌های خارجی ارسال کنند. مانند سایر آزمون‌های زبان، دولینگو نیز بر روی ارزیابی چهار مهارت Reading ،Listening ،Writing و Speaking تمرکز دارد و مدرک آن هم تا دو سال معتبر است. رنج نمره دولینگو از ۱۰ تا ۱۶۰ است که در واقع مجموع نمرات تسک‌های مختلف آزمون است:

  • سواد (Literacy): بررسی توانایی خواندن و نوشتن.
  • درک (Comprehension): ارزیابی مهارت‌های گوش کردن و خواندن.
  • مکالمه (Conversation): ارزیابی توانایی صحبت کردن شرکت‌کننده از طریق یک مصاحبه ویدیویی ۱۰ دقیقه‌ای.
  • تولید (Production) توانایی صحبت کردن و نوشتن.

مزیت مهم دولینگو نسبت به سایر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) این است که نه‌تنها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، بلکه می‌توانید در هر زمان و در هر کجا که می‌خواهید بدون نیاز به رزرو در این آزمون شرکت کنید. علاوه بر این، هزینه ثبت نام آزمون دولینگو ۵۹ دلار است که نسبت به هزینه سایر آزمون‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

نحوه محاسبه نمره دولینگو چگونه است؟

در ارتباط با نحوه نمره دهی دولینگو لازم است بدانید در این آزمون که تقریبا یک ساعت به طول می‌انجامد از تکنولوژی تطبیقی (CAT) استفاده می‌شود؛ به این معنی که سختی سوالات با میزان دانش هر شرکت‌کننده تطبیق داده می‌شود. برای مثال، اگر به یک سوال پاسخ اشتباه بدهید، سوال بعدی برای شما آسان‌تر خواهد بود. در مقابل، اگر به یک سوال پاسخ درست بدهید، سوال بعدی برای شما دشوارتر خواهد بود.

به‌طور کلی، آزمون‌های تطبیقی آزمون‌های دقیق‌تر و منصفانه‌تری در نظر گرفته می‌شوند زیرا بر اساس مهارت هر فرد سفارشی‌سازی می‌شوند و می‌توانند بینش بهتری را در مورد توانایی‌های زبانی هر فرد ارائه دهند. در انتهای آزمون دولینگو یک مصاحبه ویدیویی و یک تسک رایتینگ (معرفی خود) انجام می‌شود که هر دوی آن‌ها به همراه کارنامه دولینگو به دانشگاه ارسال می‌شوند تا دانشگاه اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کند.

ازمون دولینگو از چند نمره است - معادل نمره دولینگو با ایلتس - نمره دولینگو با ایلتس
نمره آزمون دولینگو

حداقل نمره دولینگو برای دریافت پذیرش تحصیلی چقدر است؟

دانشگاه‌هایی که مدرک دولینگو را می‌پذیرند، حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان از جمله دولینگو را برای ارائه پذیرش تحصیلی تعیین می‌کنند. بنابراین، یکی از الزامات برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه‌ها این است که نمره قابل قبول آن‌ها برای مدرک زبان را کسب کنید. اگرچه می‌توانید برای آگاهی از این نمرات به وبسایت دانشگاه‌ها مراجعه کنید، ما نیز در ادامه به حداقل نمره امتحان Duolingo برای گرفتن پذیرش تحصیلی از برخی دانشگاه‌های دنیا اشاره می‌کنیم.

حداقل نمره قابل قبول دولینگو برای دانشگاه‌های آمریکا

تعداد دانشگاه های آمریکا که دولینگو را قبول دارند بسیار زیاد است و ما در جدول زیر تنها به چند مورد از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. همانطور که مشخص است، برخی از این دانشگاه‌ها نمره Duolingo را تنها برای مدرک کارشناسی می‌پذیرند.

نام دانشگاه

کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

موسسه فناوری ماساچوست

(Massachusetts Institute of Technology MIT)

120

موسسه فناوری کالیفرنیا (California Institute of Technology)

120

دانشگاه دیتون

(University of Dayton)

105

105

دانشگاه فلوریدا غربی

(University of West Florida)

95

95

دانشگاه میشیگان غربی

(Western Michigan University)

100

115

دانشگاه ممفیس

(University of Memphis)

85

100

دانشگاه دوان

(Doane University)

95

95

دانشگاه میدوی

(Midway University)

85

دانشگاه تمپا

(University of Tampa)

110

120

دانشگاه پورتلند

(University of Portland)

105

110-120

دانشگاه بوستون

(Boston University)

110

110

دانشگاه نورت ایسترن

(Northeastern University)

105

105

دانشگاه کنت

(University of Kent)

100

حداقل نمره قابل قبول برای اپلای دانشگاه‌های کانادا

کانادا یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است که خوشبختانه دانشگاه های کانادایی که دولینگو را قبول دارند نیز زیاد هستند. در جدول زیر با حداقل نمره قابل قبول دولینگو برای دانشگاه های کانادا آشنا می‌شوید.

نام دانشگاه

کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

دانشگاه سایمون ‌فریزر

(Simon Fraser University)

125

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

(Memorial University of Newfoundland)

115

115-125

دانشگاه ویندزور

(University of Windsor)

115

120

دانشگاه لث‌بریج

(University of Lethbridge)

105

115

دانشگاه نیوبرانزویک

(University of New Brunswick)

115

دانشگاه مک گیل

(McGill University)

125

دانشگاه ساسکچوان

(University of Saskatchewan)

105

115

حداقل نمره دولینگو برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های سایر کشورها

علاوه بر دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، برخی از دانشگاه‌های دیگر کشورها نیز نمره امتحان دولینگو را می‌پذیرند که در جدول زیر چند مورد از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاه


کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

کشور

دانشگاه یورک (University of York)

120

بریتانیا

دانشگاه کوئینز بلفاست (Queen’s University Belfast)

95-120

95-120

بریتانیا

دانشگاه ملی استرالیا

(Australian National University)

110-115

110-115

استرالیا

دانشگاه بین‌المللی شیلر

(Schiller International University)

95

105

آلمان

دانشگاه جاکوبس

(Jacobs University)

110

آلمان

نمره خوب در آزمون دولینگو چقدر است؟

دانشگاه‌ها از دانشجویانی استقبال می‌کنند که نمره ۷ یا بیشتر را در آیلتس، نمره ۸۶ و بیشتر را در تافل یا حداقل نمره B2 را در آزمون CEFR کسب کرده باشند. بر اساس مقایسه نمره دولینگو با آیلتس و سایر آزمون‌های زبان، نمره خوب آزمون دولینگو، ۱۱۰ و بالاتر است. نمره دولینگو ۱۲۰ یا بالاتر هم یک نمره عالی محسوب می‌شود.

اگرچه نمره‌های ۶.۵ و ۸۳ نیز به‌ترتیب نمره‌های خوبی برای آیلتس و تافل محسوب می‌شوند، بهتر است برای اینکه بتوانید از دانشگاه مورد نظر خود با مدرک دولینگو پذیرش تحصیلی بگیرید، حداقل نمره دولینگو شما ۱۱۰ باشد. با این حال، قبل از شرکت در این آزمون حتما به لیست دانشگاه هایی که دولینگو را قبول دارند نگاهی بیندازید و همچنین، بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما نمره Duolingo را قبول داشته باشد و در صورت پذیرش آن، حداقل نمره قابل قبول DET چقدر است. به‌طور کلی، نمرات دولینگو و سطح مهارت شرکت‌کننده بر اساس آن را می‌توان به شکل زیر طبقه‌بندی کرد:

  • سطح پایه (Basic): نمره ۱۰ تا ۵۵
  • سطح متوسط (Intermediate): نمره ۶۰ تا ۸۵
  • سطح بالاتر از متوسط (Upper-Intermediate): نمره ۹۰ تا ۱۱۵
  • سطح پیشرفته (Advanced): نمره ۱۲۵ تا ۱۶۰

آزمون دولینگو جدیدترین آزمون زبان انگلیسی است که پس از معرفی توانست به‌سرعت مورد توجه متقاضیان پذیرش تحصیلی و حتی دانشگاه‌ها قرار بگیرد. اگرچه هنوز همه دانشگاه‌ها اعتبار مدرک دولینگو را نپذیرفته‌اند یا برخی از آن‌ها تنها برای مقاطع کارشناسی نمره دولینگو را قبول دارند، مدرک Duolingo می‌تواند برای دریافت پذیرش تحصیلی از برخی دانشگاه‌های آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان و سایر کشورها قابل استفاده باشد. با این حال، آنچه در این میان اهمیت دارد این است که قبل از ثبت نام دولینگو بدانید دانشگاه مورد نظر شما در صورت پذیرش مدرک دولینگو، حداقل چه نمره‌ای از این آزمون را قبول می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

سوالات متداول

حداقل نمره دولینگو هنگام اپلای برای دانشگاه‌های کانادا باتوجه به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی مورد نظرتان متفاوت است. به طور متوسط دانشگاه‌ها نمره ۱۲۰ را برای نمره دولینگو مناسب می‌دانند؛ با این حال بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید و به طور دقیق پذیرش یا عدم پذیرش نمره دولینگو را در دانشگاه و رشته موردنظرتان جستجو کنید.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. امتحان دولینگو مانند آزمون‌های دیگر، چهار مهارت Speaking ،Reading ،Listening و Writing شما را ارزیابی می‌کند.

شما می‌توانید از طریق تهران پیمنت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو را انجام دهید.

نمره آزمون دولینگو (Duolingo) تا ۴۸ ساعت پس از تاریخ شرکت در آزمون دولینگو آماده می‌شود.

مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.

نظر شما چیست؟