مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن + راهنمای تصویری

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
eye 973 بازدید

از سال ۲۰۲۰ بیماری همه گیر کرونا شایع شد و موسسه ETS که برگزار کننده آزمون‌های استاندارد و بین‌المللی تافل، GRE، Praxis و TOEIC است، نسخه آزمون تافل هوم ادیشن را برای راحتی متقاضیان شرکت در آزمون تافل iBT ارائه کرد. آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition) مشابه همان آزمون تافل iBT است؛ با این تفاوت که از منزل می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. مابقی ویژگی‌های آزمون تافل هوم ادیشن کاملا مانند آزمون تافل iBT است. اعتبار تافل هوم ادیشن نیز مشابه اعتبار امتحان تافل اینترنتی است و افراد زیادی از سراسر جهان متقاضی شرکت در امتحان تافل هوم ادیشن هستند. بنابراین در این مطلب قصد داریم ابتدا راهنمای تصویری ثبت نام در این آزمون را توضیح بدهیم و سپس یک روش مناسب برای پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن معرفی کنیم.

 

مراحل ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition)

همانطور که گفتیم مراحل ثبت نام تافل هوم ادیشن مشابه نحوه ثبت نام آزمون تافل iBT است. در ادامه می‌توانید راهنمای تصویری ثبت نام امتحان تافل هوم ادیشن را مطالعه کنید.

1 ورود به حساب کاربری

جهت ثبت نام تافل هوم ادیشن، باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای ساخت اکانت تافل باید وارد بخش تافل وبسایت ETS شده و در این وبسایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام با وارد کردن Username و Password روی Sign In کلیک کنید تا وارد حساب کاربری شخصی خود شوید.

 

راهنمای تصویری پرداخت هزینه و ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن

راهنمای تصویری ثبت نام تافل هوم ادیشن و پرداخت هزینه آزمون

2 شروع مراحل ثبت نام تافل هوم ادیشن

در حساب کاربری روی گزینه Register/Find Test Centers, Dates کلیک کنید تا به صفحه انتخاب نوع آزمون تافل منتقل شوید. موسسه ETS چند نوع امتحان تافل برگزار می‌کند و در این مرحله باید نوع آزمون انتخابی خود را مشخص کنید. مانند تصویر زیر آزمون تافل هوم ادیشن را انتخاب کنید.

 

راهنمای ثبت نام در آزمون تافل هوم ادیشن

راهنمای ثبت نام در تافل هوم ادیشن

3 انتخاب نوع آزمون تافل

با انتخاب نوع آزمون (تصویر پایین) بخشی برایتان باز می‌شود که باید زمان دلخواهتان برای شرکت در آزمون را مشخص کنید.

 

انتخاب نوع آزمون تافل هوم ادیشن

انتخاب نوع آزمون تافل آنلاین

4 انتخاب تاریخ آزمون تافل Home Edition

مطابق تصویر در بخش Test Date باید روز آزمون را مشخص کنید و روی Register for this Test کلیک کنید. توجه کنید روزهایی که برای شرکت در آزمون می‌توانید انتخاب کنید به رنگ سبز مشخص شده‌اند. برخی از روزها در تقویم وبسایت ETS سبز است اما در گوشه آن بخش قرمز رنگی وجود دارد. این روزها امکان شرکت در امتحان را به شرط پرداخت Late Fee دارید؛ یعنی باید برای آزمون تافل هوم ادیشن در چنین روزهایی هزینه دیرکرد ثبت نام بپردازید.

 

انتخاب تاریخ و ساعت آزمون Toefl

انتخاب تاریخ و ساعت آزمون تافل هوم ادیشن

5 خلاصه وضعیت آزمون تافل هوم ادیشن

در این صفحه تاریخ و ساعت آزمون نشان داده می‌شود. برای ادامه روی Register for this Test کلیک کنید.

 

خلاصه انتخاب آزمون تافل هوم ادیشن

خلاصه انتخاب آزمون تافل Home Edition

 

در ادامه صفحه راهنمایی برایتان باز می‌شود که باید به پایین صفحه مراجعه کنید و گزینه Acknowledgement را تایید و در نهایت روی Next کلیک کنید.

6 وارد کردن اطلاعات هویتی

در این مرحله باید شماره پاسپورت، کد ملی یا گواهینامه رانندگی خود را ثبت کنید. توجه کنید پاسپورت شما باید اعتبار داشته باشد.

 

ثبت اطلاعات هویتی آزمون تافل Home Edition

ثبت اطلاعات هویتی TOEFL Home Edition

7 تکمیل اطلاعات هویتی

حالا صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید اطلاعات هویتی خود را تکمیل و ثبت کنید. تکمیل اطلاعات هویتی چهار بخش دارد که پیش‌تر هنگام ساخت اکانت تافل آن‌ها را وارد کرده‌اید. در این مرحله اطلاعات هویتی وارد شده را می‌توانید ویرایش و تایید کنید؛ سپس روی Next کلیک کنید.

 

تکمیل اطلاعات هویتی آزمون تافل هوم ادیشن

چگونه در آزمون تافل هوم ادیشن ثبت نام کنیم؟

8 انتخاب دانشگاه برای ریپورت نمره آزمون تافل هوم ادیشن

هنگام تکمیل اطلاعات هویتی به بخشی می‌رسید که با Free Score Recipients شناخته می‌شود. در این بخش می‌توانید دانشگاه‌هایی که اولویتتان برای ارسال گزارش نمرات تافل هوم ادیشن است انتخاب کنید. توجه کنید بیشترین تعداد دانشگاهی که می‌توانید برای ارسال رایگان ریپورت نمرات انتخاب کنید ۴ دانشگاه است و از دانشگاه پنجم به بعد باید برای ارسال نمرات هزینه پرداخت کنید.

در کادر داده شده نام دانشگاه موردنظرتان را وارد کنید و با نمایش دانشگاه، روی گزینه Add To My Score Recipient کلیک کنید.

 

شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن و ارسال نمرات

انتخاب دانشگاه برای ارسال نمرات

 

پس از انتخاب دانشگاه‌های مورد نظرتان به پایین صفحه مراجعه کرده و از بین گزینه‌های «ارسال ریپورت نمرات فقط برای دانشگاه» و «ارسال نمرات برای دانشگاه و ایمیل خودتان»، یکی را انتخاب کنید و در نهایت روی Next کلیک کنید. چنانچه «ارسال ریپورت نمرات فقط برای دانشگاه» را انتخاب کرده باشید، می‌توانید حدود ۱۰ روز بعد با مراجعه به وبسایت ETS نمره آزمون را مشاهده کنید. اگر گزینه «ارسال نمرات برای دانشگاه و ایمیل خودتان» را انتخاب کنید، کارنامه کاغذی به ایمیل شما و دانشگاه‌های انتخاب شده ارسال خواهد شد.

 

انتخاب دانشگاه و نحوه ریپورت نمرات آزمون تافل هوم ادیشن

نحوه ریپورت نمرات آزمون تافل هوم ادیشن

9 مرور اطلاعات ثبت نام آزمون خانگی تافل iBT

در بخش آخر تکمیل اطلاعات هویتی، می‌توانید اطلاعات خود را مرور کنید و اگر نیاز به ویرایش و تغییر اطلاعات باشد، در این بخش باید تغییرات را اعمال کنید. برای تغییر زمان و تاریخ آزمون از Change Test Center, Date and Time، جهت ویرایش اطلاعات هویتی از Change Identification Information و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخمین دریافت گزارش آزمون از Estimated Score Reporting Dates می‌توانید استفاده کنید. چنانچه نیاز به ویرایش و تغییر اطلاعات ندارید روی Next کلیک کنید.

 

مرور اطلاعات ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن

مرور اطلاعات ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن

10 برگه خلاصه وضعیت سفارش ثبت نام تافل هوم ادیشن

در برگه خلاصه وضعیت سفارش ثبت نام تافل Home Edition خلاصه‌ای از آزمون انتخابی‌تان مانند روز و زمان امتحان و هزینه ثبت نام نمایش داده می‌شود. اگر اطلاعات صحیح باشد می‌توانید روی گزینه Proceed To Checkout کلیک کنید.

 

خلاصه وضعیت سفارش ثبت نام تافل هوم ادیشن

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن با ووچر اینترنتی

11 انتخاب روش پرداخت برای ثبت نام آزمون تافل

جهت پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن دو راه وجود دارد. یک راه پرداخت به صورت آنلاین و مستقیم است که از طریق کردیت کارت‌ها مانند پی پال، مسترکارت و ویزا کارت انجام می‌شود. راه دوم از طریق خرید ووچر تافل است. با خرید ووچر و درج کد آن در محل مشخص شده در تصویر می‌توانید هزینه آزمون را پرداخت کنید.

 

پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن با ووچر

پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن

 

چنانچه هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن را با استفاده از کارت‌های بین‌المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت می‌کنید، مانند تصویر زیر گزینه قبول قوانین و مقررات را در پایین صفحه تیک زده و روی گزینه Pay Now کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه تافل هوم ادیشن

پرداخت هزینه آنلاین تافل هوم ادیشن

12 پرداخت هزینه آزمون تافل

با انتخاب گزینه Pay Now به صفحه Checkout منتقل می‌شوید. مبلغ آزمون تافل هوم ادیشن ۲۶۵ دلار است و در این صفحه با انتخاب نوع کردیت کارت، به صفحه پرداخت هزینه آزمون تافل منتقل می‌شوید.

در صفحه پرداخت هزینه آزمون تافل با استفاده از کردیت کارت صفحه‌ای مطابق شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید اطلاعات لازم را وارد کنید و در نهایت روی گزینه Pay Now کلیک کنید تا هزینه ثبت نام آزمون تافل پرداخت شود.

 

پرداخت اینترنتی هزینه آزمون تافل هوم ادیشن با کردیت کارت

پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن با ویزا کارت

 

پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن با تهران پیمنت

برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن (TOEFL iBT Home Edition)‌ باید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی استفاده کنید. چنانچه دسترسی به کردیت کارت‌‌ها برایتان ممکن نیست، می‌توانید سفارش پرداخت هزینه امتحان تافل هوم ادیشن را به تهران پیمنت بسپارید. سفارشتان در تهران پیمنت نهایتاً در سه ساعت پرداخت می‌شود.

به پایان مطلب راهنمای گام به گام و تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن رسیدید. اگر برایتان سوال است که آزمون تافل iBT چه تفاوتی با تافل کاغذی و تافل هوم ادیشن دارد؟، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. چنانچه پیش از این در امتحان تافل هوم ادیشن ثبت نام کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم تجربه خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

سوالات متداول

جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید. برای این منظور به پنل کاربری خود مراجعه کنید و سفارش پرداخت هزینه امتحان تافل را ثبت کنید.

مدرک آزمون تافل خانگی از نظر اعتبار هیچ تفاوتی با آزمون تافل اینترنتی ندارد و تنها تفاوت این دو آزمون در نحوه برگزاری آن‌هاست. برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی باید به مراکز آزمون مراجعه کنید اما محل برگزاری تافل هوم ادیشن در خانه است.

امروزه بسیاری از دانشگاه‌های سراسر دنیا از جمله دانشگاه های کانادا، آمریکا، انگلیس، ایتالیا و بسیاری کشورهای دیگر، مدرک آزمون تافل Home Edition را برای اعطای پذیرش به دانشجویان قبول می‌کنند. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید به وبسایت دانشگاهی که قصد اپلای برای آن را دارید مراجعه کنید.

مدرک تافل هوم ادیشن به مدت ۲ سال اعتبار دارد.

هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن در ایران برابر با ۲۶۵ دلار است.

نظر شما چیست؟