اعتبار تافل هوم ادیشن (Home Edition) چقدر است؟

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
eye 1228 بازدید

آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) یکی از نسخه‌های آزمون استاندارد و مطرح تافل است. این آزمون در سال ۲۰۲۰ به دلیل محدودیت‌هایی که در دوره کرونا برای برگزاری آزمون‌های بین‌المللی حضوری به وجود آمده بود، ارائه شد. نمره آزمون تافل Home Edition همانند آزمون تافل توسط بیشتر از ۹ هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی پذیرفته می‌شود. ویژگی مهمی که تافل هوم ادیشن دارد این است که می‌توانید از منزل در آزمون شرکت کنید. البته پرداخت هزینه آزمون تافل خانگی را باید با کارت‌های اعتباری انجام دهید و چنانچه کردیت کارت ندارید، هزینه آزمون تافل هوم ادیشن می‌توانید با تهران پیمنت پرداخت کنید.

آیا آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) معتبر است؟

اعتبار تافل هوم ادیشن (Home Edition) چقدر است؟

بررسی اعتبار آزمون تافل هوم ادیشن

اعتبار یک آزمون را شاید باید مهمترین مسئله، هنگام انتخاب آزمون بدانیم. با تعیین ویژگی‌هایی برای سنجش آزمون، معیار مناسبی برای بررسی اعتبار آن به دست می‌آوریم. اعتبار آزمون به نمرات معنا می‌دهد و نمره نیز معیار مناسبی برای پیش‌بینی عملکرد افراد است. بنابراین از اعتبار آزمون و نمره‌ای که شخص می‌گیرد می‌توان نتیجه گرفت افرادی که نمره بالاتری می‌گیرند نسبت به افرادی که نمره پایین‌تری دارند، احتمالا عملکرد بهتری در کار و تحصیل از خود نشان می‌دهند.

موضوعی که می‌تواند معیار مناسبی برای سنجش اعتبار آزمون باشد، هدف آزمون است. آزمون‌ها با اهداف مشخصی طراحی می‌شوند و ممکن است آزمونی برای سنجش یک مهارت فنی و حرفه‌ای طراحی شده باشد و مناسب سنجش مهارت مدیریت و رهبری فرد نباشد. بنابراین هدف توسعه‌دهندگان آزمون می‌تواند به اعتبار آزمون معنا ببخشد.

هرچه آزمون بتواند توصیف دقیق‌تری از عملکرد آزمون دهنده ارائه بدهد، اعتبار بیشتری کسب خواهد کرد. متقابلاً هرچه آزمون بتواند بر نیاز بازار منطبق‌تر عمل کند، بر اعتبارش افزوده خواهد شد. بنابر این موضوع، می‌توانیم اعتبار آزمون تافل هوم ادیشن را ارزیابی کنیم.

آزمون TOEFL Home Edition را موسسه ETS ارائه می‌دهد. همان‌طور که گفتیم، این آزمون نسخه تازه‌ای از آزمون تافل است و می‌توانید در حالیکه در منزل هستید در آن شرکت کنید. در ادامه اعتبار آزمون تافل خانگی (Home Edition) را بر اساس ساختار و سوالات آزمون، نحوه برگزاری، نمره‌دهی و اعتبار نمرات و همچنین بر اساس اعتبار نزد دانشگاه‌‌ها بررسی می‌کنیم.

بررسی اعتبار تافل هوم ادیشن بر اساس ساختار

ساختار آزمون و سوالات آزمون TOEFL هوم ادیشن درست مانند آزمون تافل اینترنتی (iBT) است. در آزمون TOEFL Home Edition چهار مهارت زبانی Reading ،Listening ،Writing و Speaking متقاضیان سنجیده می‌شود و سوالات آزمون تافل Home Edition نیز هم‌سطح نمونه سوالات آزمون تافل iBT طرح می‌شود.

تافل خانگی (Home Edition) همانند تافل اینترنتی با بخش ریدینگ آغاز می‌شود. مدت زمان پاسخ‌گویی به بخش ریدینگ ۵۴ تا ۷۲ دقیقه خواهد بود. بخش Reading تافل هوم ادیشن ۳ یا ۴ متن دارد که از هر متن ۹ تا ۱۰ سوال مطرح می‌شود.

دومین بخش در TOEFL Home Edition، لیسنینگ است. در Listening باید نشان دهید در درک مکالمات به زبان انگلیسی توانا هستید. لیسنینگ ۲ یا ۳ بخش دارد و شامل مکالمه و لکچر است. برای پاسخگویی به بخش مکالمه ۳ دقیقه و برای لکچر ۳ تا ۵ دقیقه زمان خواهید داشت. در مجموع مدت زمان پاسخگویی به لیسنینگ تافل هوم ادیشن ۴۱ تا ۵۷ دقیقه خواهد بود.

سومین بخش سوالات تافل خانگی اسپیکینگ است. در این بخش ۴ سوال مطرح می‌شود و مدت زمان پاسخگویی به بخش اسپیکینگ ۱۷ دقیقه خواهد بود. در TOEFL Home Edition نیز مانند تافل اینترنتی برای پاسخگویی به بخش اسپیکینگ باید در میکروفون صحبت کنید.

بخش چهارم تافل Home Edition مربوط به رایتینگ است که دارای ۲ تسک خواهد بود. در تسک اول (Integrated Writing Task) به یک فایل صوتی گوش می‌دهید و متنی ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه‌ای را در مدت زمان ۲۰ دقیقه نگارش می‌کنید. تسک دوم (Independent Writing Task) بخش رایتینگ نیز درباره موضوع مشخصی خواهد بود که ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا متنی حداقل ۳۰۰ کلمه‌ای برای آن بنویسید.

بررسی اعتبار تافل Home Edition بر اساس نحوه‌ برگزاری

موسسه ETS برای اعتباربخشی به TOEFL هوم ادیشن، این آزمون را تحت شرایط خاصی برگزار می‌کند که هنگام شرکت در این آزمون باید این قوانین را رعایت کنید. این قوانین عبارتند از:

 • استفاده از لپ تاپ یا کامپیوتر جهت شرکت در آزمون (شرکت در TOEFL Home Edition با گوشی تلفن یا تبلت ممکن نخواهد بود.)
 • نصب مرورگر مورد تایید مرکز ETS روی سیستم
 • مجهز بودن کامپیوتر یا لپ‌تاپ به اسپیکر، میکروفن و دوربین (مجاز به استفاده از هدفون یا هندزفری نیستید.)
 • شرکت در آزمون در اتاقی با نور کافی (نمی‌توانید در محیط‌های عمومی مانند کافه یا کتابخانه در آزمون شرکت کنید.)
 • بسته بودن در اتاق حین آزمون (در طول مدت زمان آزمون باید کاملا تنها باشید.)
 • امکان خوردن یا آشامیدن حین امتحان تافل Home Edition وجود ندارد.
 • نباید روی گوش‌ها با کلاه یا مو پوشیده شود.
 • مجاز به استفاده از ماسک، ساعت هوشمند، هدبند یا حتی جواهرات در طول آزمون نیستید.
 • استفاده از کاغذ و خودکار در طول آزمون ممکن نیست. یادداشت برداری حین آزمون فقط می‌تواند روی تخته وایت برد یا کاغذی که در پوشه‌ای بی‌رنگ و شفاف قرار گرفته، انجام شود.

علاوه‌بر قوانین ذکر شده، تافل خانگی با سیستم هوشمند در طول مدت زمان آزمون چک می‌شود و مجموعه کاملی از اقدامات امنیتی و نظارتی را اجرا می‌کند. اقداماتی که توسط سیستم هوشمند TOEFL هوم ادیشن اعمال می‌شود به صورت زیر است:

 1. تشخیص چهره متقاضی
 2. ردیابی نگاه متقاضی
 3. ضبط فیلم کل جلسه آزمون
 4. مراقبت و جلوگیری از باز کردن صفحه در مرورگری دیگر توسط متقاضی
 5. جلوگیری از استفاده متقاضی از لوازمی همچون گوشی موبایل یا لپ‌تاپ
 6. کنترل و جلوگیری از اجرای نرم‌افزارهای دیگر روی سیستم در حین آزمون
اعتبار تافل هوم ادیشن (Home Edition) چقدر است؟

بررسی اعتبار آزمون تافل هوم ادیشن

بررسی اعتبار TOEFL Home Edition بر اساس نمره‌دهی و اعتبار نمرات

سیستم نمره‌دهی TOEFL Home Edition کاملا مانند سیستم نمره‌دهی امتحان تافل اینترنتی است. نمره کارنامه آزمون TOEFL هوم ادیشن از ۱۲۰ نمره است و هر بخش ۳۰ نمره دارد. ضمن این‌که میزان اعتبار نمرات آزمون تافل خانگی درست مانند آزمون تافل اینترنتی ۲ سال است؛ این بدان معناست که شما از روز آزمون تافل Home Edition تا ۲ سال فرصت دارید نمره خود را برای دانشگاه‌های موردنظرتان گزارش و ریپورت کنید.

بررسی اعتبار تافل هوم ادیشن بر اساس اعتبار نزد دانشگاه‌ ها

بیش از ۵۹ سال از عمر ارائه اولین نسخه از آزمون تافل توسط موسسه ETS می‌گذرد و این آزمون در طول سال‌ها همچنان که اعتبار بیشتری کسب می‌کند، نسخه‌های مختلفی باتوجه به شرایط و نیاز روز ارائه کرده است. نسخه اینترنتی آزمون تافل از سال ۲۰۰۵ عرضه شده و طی سال‌های اخیر توانسته در بیش از ۱۶۰ کشور در جهان و ۱۱۵۰۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی اعتبار کسب کند.

اگرچه کمتر از ۳ سال از عرضه نسخه TOEFL Home Edition می‌گذرد به دلیل یکسان بودن ساختار این آزمون با تافل iBT، یکی بودن نحوه نمره‌دهی و اعتبار یکسان نمرات آزمون تافل Home Edition و تافل اینترنتی و در نهایت نحوه برگزاری نظارتی و کاملا ایمن تافل خانگی، اعتبار آزمون TOEFL هوم ادیشن کاملا برابر با اعتبار آزمون تافل اینترنتی iBT است. هنگام اپلای تحصیلی و انتخاب دانشگاه موردنظرتان برای تحصیل نیز می‌توانید با مراجعه به وبسایت دانشگاه از امکان ارائه گزارش کارنامه تافل (Home Edition) مطمئن شده و بعد در این آزمون شرکت کنید.

راهکارهای TOEFL هوم ادیشن برای حفظ اعتبار

 • موسسه ETS برای حفظ اعتبار آزمون تافل خانگی، قوانین سفت و سختی برای آزمون‌دهندگان وضع کرده است. چنانچه متقاضیان از قوانین وضع شده سرپیچی کنند یا ناظر جلسه متوجه تقلب متقاضی شود، آزمون تافل خانگی لغو خواهد شد و هزینه آزمون تافل قابل استرداد نخواهد بود.
 • بریک (زمان استراحت) میان دو بخش آزمون درست مانند آزمون تافل اینترنت ۱۰ دقیقه است و استفاده از وسایل غیرمجاز مانند گوشی همراه، یادداشت‌ها یا کتاب‌های درسی ممکن نخواهد بود.
 • طی جلسه آزمون به هیچ عنوان نمی‌توانید از وسایل ضبط خانگی استفاده کنید.
 • در طول جلسه آزمون تافل خانگی باید همه نرم‌افزارهای اشتراک گذاری صفحه یا دسترسی از راه دور مانند اسکایپ و زوم را غیرفعال کنید.
 • در حین جلسه هیچ اپلیکیشنی نباید به صورت اتوماتیک فعال شود.
 • جز با ناظر جلسه با هیچ کس نمی‌توانید صحبت کنید.
 • چنانچه تقلب متقاضی در آزمون برای ناظر جلسه محرز باشد علاوه‌بر لغو آزمون، ممکن است در آینده نیز امکان شرکت در آزمون تافل خانگی نداشته باشد.

نحوه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition)

جهت ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition)، ابتدا در موسسه ETS یک حساب کاربری بسازید و با ورود به حساب کاربری شخصی خود گزینه Register / Find Test Centers, Dates را انتخاب کنید. سپس در میان انواع آزمون‌های تافل باید به دنبال گزینه TOEFL iBT Home Edition بگردید و تاریخ مدنظرتان را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید.

با تایید تاریخ و ساعت آزمون، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که خلاصه‌ای از نوع آزمون، ساعت و تاریخ برگزاری آن و همچنین هزینه آزمون تافل خانگی در آن ذکر شده است. در همین صفحه با قوانین سایت موافقت می‌کنید و به مرحله بعد هدایت می‌شوید. در مرحله بعد باید فرم ثبت نام را تکمیل کنید و در نهایت به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شوید. هزینه ثبت نام آزمون TOEFL هوم ادیشن ۲۶۵ دلار است که باید با کردیت کارت‌ها پرداخت شود. پرداخت هزینه آزمون تافل خانگی را می‌توانید با تهران پیمنت انجام دهید که در ابن صورت سفارش شما حداکثر تا سه ساعت انجام می‌شود.

5/5 - (6 امتیاز)

سوالات متداول

مدرک آزمون تافل خانگی از نظر اعتبار هیچ تفاوتی با آزمون تافل اینترنتی ندارد و تنها تفاوت این دو آزمون در نحوه برگزاری آن‌هاست. برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی باید به مراکز آزمون مراجعه کنید اما محل برگزاری تافل هوم ادیشن در خانه است.

بله، این دو آزمون از لحاظ ساختار و نمره‌دهی تفاوتی با هم ندارند و تنها نحوه برگزاری آن‌ها متفاوت است.

امروزه بسیاری از دانشگاه‌های سراسر دنیا از جمله دانشگاه های کانادا، آمریکا، انگلیس، ایتالیا و بسیاری کشورهای دیگر، مدرک آزمون تافل Home Edition را برای اعطای پذیرش به دانشجویان قبول می‌کنند. برای اطلاع از این موضوع می‌توانید به وبسایت دانشگاهی که قصد اپلای برای آن را دارید مراجعه کنید.

مدرک تافل هوم ادیشن به مدت ۲ سال اعتبار دارد.

هزینه ثبت نام تافل هوم ادیشن در ایران برابر با ۲۶۵ دلار است.

نظر شما چیست؟