homeخانهleftآزمون‌های زبان انگلیسیleftراهنمای تصویری ساخت اکانت تافل iBT

راهنمای تصویری ساخت اکانت تافل iBT

pen توحید محمدنژاد
calendar ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
eye 2064 بازدید

آزمون تافل iBT یکی از معتبرترین آزمون های بین‌المللی برای سنجش زبان انگلیسی در سطح آکادمیک است. مدرک تافل اینترنتی را بیش از یازده هزار دانشگاه در سطح دنیا می‌پذیرند و مدرک این آزمون یکی از الزاماتی است که متقاضیان هنگام اپلای باید ارائه دهند. پیش از ثبت نام آزمون تافل (TOEFL iBT)، هر شخصی باید در وبسایت موسسه ETS اکانت کاربری بسازد. در این مطلب ساخت اکانت تافل iBT را به صورت تصویری و گام به گام آموزش می‌دهیم تا به راحتی بتوانید برای شرکت در این آزمون اقدام کنید.

 

مراحل ساخت اکانت تافل iBT

آزمون تافل در نسخه‌های مختلفی ارائه می‌شود. رایج‌ترین نسخه‌های آزمون تافل عبارت‌اند از: آزمون TOEFL iBT، آزمون TOEFL iBT Home Edition و آزمون TOEFL Essentials. برای ساخت اکانت تافل و ثبت نام در هر یک از نسخه‌های تافل باید به وبسایت اصلی موسسه ETS مراجعه کنید. در ادامه مراحل ساخت اکانت تافل را با هم بررسی می‌کنیم.

چنانجه تمایل دارید بدانید آزمون تافل iBT چه تفاوتی با تافل کاغذی و تافل هوم ادیشن دارد؟، به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

1 ورود به وبسایت ETS برای ساخت اکانت تافل:

اولین مرحله از ساخت اکانت تافل، ورود به وبسایت رسمی موسسه ETS است. با ورود به مرکز ETS، مطابق با تصویر به دنبال گزینه Login/Register بگردید و روی آن کلیک کنید.

 

ورود به وبسایت ETS برای ساخت اکانت تافل

راهنمای مراحل ساخت اکانت تافل iBT

2 انتخاب تافل در ETS برای ساخت اکانت تافل iBT:

موسسه ETS برگزارکننده آزمون‌های مطرحی همچون آزمون TOEFL، آزمون GRE و آزمون PRAXIS است. بنابراین چنانچه قصد داشته باشید در آزمون تافل اینترنتی شرکت کنید، مانند تصویر زیر همان ابتدا باید روی ثبت نام آزمون تافل کلیک کنید.

با مراجعه به مطلب مدرک آزمون تافل برای چه کشورهایی مناسب است؟، با کشورهایی که مدرک آزمون تافل را می‌پذیرند آشنا شوید.

 

ساخت اکانت تافل و ثبت نام آزمون تافل iBT

انتخاب تافل در وبسایت ETS برای ساخت اکانت تافل iBT

3 ورود به صفحه تافل در وبسایت ETS :

صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود بخش اختصاصی تافل در وبسایت ETS است. در این مرحله چنانچه پیش‌تر در این وبسایت ثبت نام کرده باشید می‌توانید با درج نام کاربری (Username) و رمز عبور (Password) وارد اکانت شخصی خود شوید. اگر پیش‌تر ثبت نام نکرده باشید، از بخش New Users روی Create an Account کلیک کنید. برای ایجاد پروفایل کاربری آزمون تافل، روی ساخت اکانت تافل iBT کلیک کنید.

 

ساخت اکانت تافل و پرداخت هزینه ثبت نام تافل iBT

ورود به صفحه تافل در وبسایت ETS

4 درج اطلاعات فردی برای ساخت اکانت تافل:

در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود را شامل نام، نام میانی (درصورت وجود) و نام خانوادگی را در کادرهای مشخص شده وارد کنید. توجه کنید که اطلاعات وارد شده باید با اطلاعات گذرنامه شما مطابقت داشته باشد.

 

ساخت اکانت تافل برای ثبت نام آزمون تافل iBT

درج اطلاعات فردی برای ساخت اکانت تافل

 

درج اطلاعات فردی تنها وارد کردن نام و نام خانوادگی نیست و همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید باید تاریخ دقیق تولد، جنسیت، آدرس ایمیل، کشور و شهر محل سکونت و کد پستی خود را وارد کنید. با مراجعه به مطلب آزمون تافل در ایران کجا برگزار می‌شود؟ می‌توانید با مراکز برگزارکننده آزمون تافل iBT آشنا شوید.

 

درج اطلاعات فردی برای ساخت اکانت تافل

درج دقیق اطلاعات فردی (تاریخ دقیق تولد، جنسیت، آدرس ایمیل، کشور و شهر محل سکونت و کد پستی) برای ساخت اکانت تافل

 

در ادامه برای تکمیل اطلاعات شخصی خود باید مطابق تصویر زیر، پیش‌شماره کشور ایران و یک شماره تماس ضروری نیز در سایت وارد کنید.

 

درج اطلاعات شخصی برای ساخت اکانت تافل

درج پیش‌شماره کشور ایران و یک شماره تماس ضروری برای ساخت اکانت تافل

 

در نهایت، بخش ورود اطلاعات فردی را با گزینه تمایل یا عدم تمایل‌تان به دریافت SMS (علاوه‌بر دریافت ایمیل) جهت اطلاع‌رسانی‌های آتی می‌توانید به پایان برسانید. پس از انتخاب گزینه موردنظر خود، می‌توانید روی Next کلیک کنید.

 

درج اطلاعات ضروری برای ساخت اکانت تافل

انتخاب گزینه تمایل یا عدم تمایل به دریافت SMS هنگام ساخت اکانت تافل

5 درج اطلاعات تکمیلی برای ساخت اکانت تافل:

پس از تایید اطلاعات شخصی، به بخش درج اطلاعات تکمیلی (Additional Information) منتقل می‌شوید. در این بخش باید اطلاعاتی همچون کشور محل تولد، زبان مادری و کشور محل سکونت را وارد کنید. پس از درج اطلاعات خواسته شده می‌توانید روی گزینه Next کلیک کنید.

 

اطلاعات تکمیلی برای ساخت اکانت تافل

درج اطلاعات تکمیلی برای ساخت اکانت تافل

6 سرویس جستجوی تافل و درج اطلاعات پیشینه متقاضی:

پس از درج اطلاعات تکمیلی، به صفحه Search Service منتقل می‌شوید. این صفحه مربوط به سرویس جستجوی TOEFL است و فهرستی از دانشجویان بین‌المللی تهیه می‌کند که در آینده قصد دارند در مراکز تحصیلی بین‌المللی تحصیل کنند. پایگاه داده سرویس جستجوی TOEFL هر هفته به روز رسانی می‌شود و داوطلبان بالقوه را فهرست می‌کند. چنانچه مایل هستید در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes, and I understand and agree to the Terms and Condition above  و در غیر این صورت No, Thanks را انتخاب کنید.

در ادامه این بخش پس از مطالعه مقررات و قوانین، باید اطلاعات پیشینه‌ی خود را پر کنید. این اطلاعات به کشورهایی که تمایل دارید در آنجا تحصیل کنید و دلایل احتمالی شرکت در آزمون تافل، مربوط است.

 

اطلاعات زمینه‌ای برای ساخت اکانت تافل

آشنایی با سرویس جستجوی تافل و درج اطلاعات پیشینه متقاضی هنگام ساخت اکانت تافل

 

درج اطلاعات پیشینه (Background Information) محدود به دلایل شما برای شرکت در آزمون تافل نیست و اطلاعات دیگری همچون سن شما، مقطع تحصیلی فعلی، مقطع تحصیلی که قصد دارید بخوانید و رشته تحصیلی مورد علاقه‌تان را شامل می‌شود. پس از درج اطلاعات خواسته شده، مطابق تصویر زیر روی گزینه Next کلیک کنید.

 

اطلاعات پیشینه برای ساخت اکانت تافل

درج اطلاعات تکمیلی هنگام ساخت اکانت تافل

7 انتخاب نام کاربری و رمز عبور برای ساخت اکانت تافل:

سومین مرحله از درج اطلاعات برای ساخت اکانت تافل، مربوط به انتخاب نام کاربری و رمز عبور است. در این مرحله یک نام کاربری منحصر به فرد باید انتخاب کنید و رمز عبور خود را در کادر مربوطه وارد کنید. رمز عبور را برای اطمینان در کادر بعدی هم باید وارد کرده و در نهایت به یک سوال امنیتی پاسخ بدهید.

 

درج نام کاربری برای ساخت اکانت تافل

انتخاب نام کاربری و رمز عبور هنگام ساخت اکانت تافل

 

پس از پاسخ به سوال امنیتی، در بخش Acknowledgment، گزینه قوانین و مقررات را فعال کنید و مطابق تصویر زیر، روی گزینه Next کلیک کنید.

 

تایید قوانین و مقررات برای ساخت اکانت تافل

تایید قوانین و مقررات هنگام ساخت اکانت تافل

8 مرور اطلاعات و تایید ساخت اکانت تافل:

در مرحله آخر، اطلاعات وارد شده در مراحل قبل را می‌توانید مشاهده کنید. با مرور اطلاعات از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر در اطلاعات وارد شده اشتباهی رخ داده باشد، می‌توانید با استفاده از دکمه Edit اطلاعات را ویرایش کنید. پس از اطمینان از صحیح بودن اطلاعات روی گزینه Continue کلیک کنید.

حال پس از مرور اطلاعات واردشده، پیامی مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود که اعلام می‌کند اکانت شما با موفقیت ساخته شده است. این پیام به شما یادآوری می‌کند که یک ایمیل تایید حساب کاربری به ایمیل شما ارسال شده است. در این مرحله می‌توانید روی گزینه  Sign In To Continue کلیک کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

 

تایید حساب و ساخت اکانت تافل

مرور اطلاعات و تایید ساخت اکانت تافل

 

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل

پس از ساخت اکانت تافل iBT، می‌توانید به آسانی در این آزمون ثبت نام کنید. پیشنهاد می‌کنیم مطلب راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل iBT را مطالعه کنید تا ثبت نام در آزمون تافل را گام به گام فرا بگیرید. برای پرداخت هزینه آزمون تافل یا باید ووچر تافل iBT داشته باشید یا از طریق کارت‌های اعتباری هزینه این آزمون را پرداخت کنید.

از آن‌جا که دسترسی به کارت‌های اعتباری بین‌المللی معمولا برای شهروندان ایرانی ممکن نیست، می‌توانید از خدمات پرداخت آنلاین ارزی تهران پیمنت استفاده کنید. با مراجعه به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل، روی گزینه «ثبت سفارش» کلیک کنید و وارد پنل حساب کاربری خود شوید. تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام تافل را با کمترین کارمزد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

علاوه‌بر ثبت نام آزمون تافل، می‌توانید ریپورت نمره آزمون تافل، تغییر زمان یا مرکز برگزاری آزمون TOEFL  و اعتراض به نمره تافل iBT  را هم به تهران پیمنت بسپارید تا سفارش‌های شما را یک تا سه ساعته انجام دهیم.

در پایان اگر کنجکاوید که در روز آزمون تافل iBT چه می‌گذرد؟، یا دوست دارید درباره نمونه سوالات آزمون تافل iBT بیشتر بدانید، می‌توانید به مقالات مربوطه مراجعه کنید. چنانچه درباره آزمون تافل سوالی دارید با مراجعه به مطلب سوالات متداول آزمون تافل iBT می‌توانید پاسخ پرسش‌های مطرح درباره آزمون تافل اینترنتی را پیدا کنید. همچنین می‌توانید در بخش کامنت پرسش‌های خود را مطرح کنید تا پاسخگوی شما باشیم. اگر پیش از این ساخت اکانت تافل را انجام داده‌اید یا در آزمون تافل iBT ثبت نام کرده اید از شما دعوت می‌کنیم تجربه خود را در کامنت با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (12 امتیاز)

سوالات متداول

نتیجه آزمون بین ۱۰ تا ۱۴ روز کاری بعد از امتحان تافل، از طریق پروفایل شما در وب‌سایت ETS قابل مشاهده است.

آزمون تافل در ایران تحت نظارت سازمان سنجش در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، قزوین، آمل، بابل، ارومیه، یزد، زنجان و کرمان برگزار می‌شود.

پاسخ این سوال به نوع مهاجرت بستگی دارد. مثلا برای مهاجرت تحصیلی برخی از دانشگاه‌ها به نمره TOEFL بالای ۱۰۰ نیاز دارند در حالی که برای برخی دیگر نمرات بالای ۸۰ هم قابل قبول است.

آزمون Test Of English as a Foreign language) TOEFL) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود. در این آزمون، میزان تسلط افراد غیر انگلیسی زبان، به زبان انگلیسی سنجیده می‌شود. متقاضیان با اهداف مهاجرت تحصیلی و کاری در این آزمون شرکت می‌کنند.

به طور معمول سه هفته زمان می‌برد و در صورت تغییر نمره، نمره جدید در بخش View Order در اکانت ETS شما قابل مشاهده خواهد بود.

هزینه اعتراض به نمره هر بخش Writing یا Speaking آزمون تافل iBT برابر با ۸۰ دلار است. چنانچه بخواهید به نمره هر دو بخش Writing و Speaking اعتراض کنید، می‌بایست مبلغ ۱۶۰ دلار بپردازید.

نظر شما چیست؟