homeخانهleftآزمون‌های زبان انگلیسیleftراهنمای تصویری ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT

راهنمای تصویری ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT

pen توحید محمدنژاد
calendar ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
eye 532 بازدید

برای ثبت نام آزمون تافل iBT و پرداخت هزینه ثبت نام، نخستین گام ایجاد پروفایل در سایت ETS است. راهنمای تصویری پیش رو نحوه ساخت پروفایل در وب سایت ETS و چگونگی وارد کردن اطلاعات را شرح می‌دهد.

راهنمای تصویری ایجاد اکانت آزمون تافل iBT برای کاربران جدید سایت ETS

 

مراحل ایجاد پروفایل (اکانت) تافل iBT

1 ورود به صفحه ایجاد اکانت:

پس از ورود به قسمت ثبت نام سایت ETS از بخش New User بر روی گزینه Sing up کلیک کنید.

 

146-1

2 وارد کردن مشخصات فردی:

این صفحه شامل سه کادر اصلی اطلاعات تماس، شماره تلفن و پست الکترونیکی است. در هرکدام از این کادرها مواردی را که با ستاره قرمز رنگ مشخص شده‌اند، به دقت تکمیل نمایید. این موارد شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت و … است و می بایست عینا با اطلاعات گذرنامه شما مطابقت داشته باشد. افرادی که مشکل نظام وظیفه دارند، توجه داشته باشند که اطلاعاتی که بعدا در گذرنامه آن‌ها درج می‌شود، می‌بایست با اطلاعات وارد شده در ETS همخوانی داشته باشد. پس از تکمیل این فرم ها، روی دکمه Continue کلیک کنید.

 

146-2

 

3 وارد کردن سایر اطلاعات:

مشخصات بیشتری همچون کشور محل تولد، زبان مادری، کشور محل اقامت و … در این صفحه از شما خواسته می‌شود. پس از مشخص کردن این موارد بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

 

146-3

 

4 سرویس جستجوی تافل:

این صفحه مربوط به سرویس جستجوی TOEFL است و فهرستی از دانشجویان بین المللی تهیه می‌کند که در آینده قصد دارند در مراکز تحصیلی بین المللی تحصیل کنند. پایگاه داده سرویس جستجوی TOEFL هر هفته به روز رسانی می‌گردد و داوطلبان بالقوه را فهرست می‌کند. چنانچه مایل هستید تا در این سرویس مشارکت کنید، گزینه Yes, and I understand and agree to the Terms and Condition above و در غیر این صورت No, Thanks را انتخاب کنید و با زدن دکمه Continue به مرحله بعدی بروید.

 

146-4

 

5 وارد کردن نام کاربری و رمز عبور:

در این مرحله ابتدا در قسمت اول نام کاربری و کلمه عبور پروفایل خود را انتخاب کنید، سپس در قسمت دوم، سوال امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و پاسخ دهید، در نهایت بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

 

146-5

 

6 تایید اطلاعات پروفایل:

این صفحه اطلاعات وارد شده در مراحل قبل را نشان می‌دهد. با مرور این صفحه می‌توان از صحیح بودن اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کرد. اگر در اطلاعات وارد شده اشتباهی رخ داده باشد، می‌توانید با استفاده از دکمه Edit اطلاعات را ویرایش کنید. پس از اطمینان از صحیح بودن اطلاعات، تیک مربوط به قسمتی که در تصویر زیر نشان داده شده را زده و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.

 

146-6

 

7 مشاهده پروفایل آزمون دهنده:

در این مرحله صفحه پروفایل شما نشان داده می‌شود. در این صفحه می‌توانید از قسمت Register for a test اقدام به ثبت نام آزمون تافل iBT نمایید. جهت آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون تافل بر روی لینک “راهنمای تصویری ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافلiBT” کلیک کنید.

146-7

 

1/5 - (1 امتیاز)

نظر شما چیست؟