نمونه سوالات آزمون تافل iBT

pen سحر مجاب
calendar ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
eye 2272 بازدید

آزمون تافل iBT یکی از آزمون‌های معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی است. این آزمون تقریبا در تمامی کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می‌شود و مدرک تافل (TOEFL) نزد بیش از یازده هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید، از اهمیت ثبت نام آزمون تافل و کسب نمره مناسب از این آزمون مطلع هستید. در پروسه کسب آمادگی برای آزمون TOEFL، باید سوالات آن را به خوبی بشناسید و اطلاعات کافی در این باره کسب کنید. بنابراین در این مطلب قصد داریم ابتدا نمونه سوالات آزمون تافل iBT را بررسی کنیم و سپس راه حل مناسبی برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل (TOEFL iBT) پیشنهاد بدهیم.

ثبت نام آزمون آنلاین تافل
ثبت نام آزمون آنلاین تافل

نمونه سوالات آزمون تافل iBT

پیش از ثبت نام تافل iBT باید بدانید سوالات این آزمون چهار بخش اصلی دارد که چهار مهارت Reading ،Listening ،Writing و Speaking متقاضیان را مورد سنجش قرار می‌دهد. در ادامه هر یک از بخش‌های آزمون تافل iBT را معرفی کرده و نمونه سوالات هر بخش را با هم بررسی می‌کنیم.

پرداخت هزینه ثبت نام تافل iBT
آشنایی با نمونه سوالات آزمون تافل iBT

نمونه سوالات ریدینگ (Reading) تافل

بخش Reading تافل روی توانایی متقاضی در درک متون آکادمیک به زبان انگلیسی و سنجش دایره لغات متمرکز است. معمولا در این بخش ۳ یا ۴ متن در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما باید به سوالات این متن‌ها که معمولا هر کدام شامل ۹ یا ۱۰ سوال است، پاسخ دهید. در مجموع برای پاسخ‌دهی به سوالات بخش ریدینگ ۵۴ تا ۷۲ دقیقه زمان دارید. البته مدت زمانی‌ که در اختیارتان قرار می‌گیرد کاملا بستگی به تعداد متن‌ها دارد. اگر تعداد متن‌های بخش Reading چهار عدد باشد برای پاسخ‌دهی ۷۲ دقیقه زمان خواهید داشت.

سوالات بخش Reading آزمون تافل چهار گزینه‌ای بوده و هر کدام یک نمره دارند؛ اما آخرین سوال در Reading تافل بیشتر از یک نمره ارزش دارد. در زمان پاسخگویی به سوالات ریدینگ، متن‌ها در سمت راست مانیتور و سوالات در سمت چپ صفحه قرار می‌گیرند.

در متن‌های بخش Reading تافل iBT، زیر برخی از کلمات خط کشیده می‌شود تا در بخش سوالات به آن قسمت اشاره شده و سوالاتی از آن مطرح شود. متن‌های بخش Reading تافل iBT، از مقالات علمی انتخاب می‌شود که موضوع آن‌ها معمولا در یکی از رشته‌های زیر جای می‌گیرد:

 • هنر
 • علوم زیستی
 • علوم اجتماعی
 • علوم فیزیکی

برای درک متن‌های ریدینگ TOEFL iBT نیازی به کسب اطلاعات تخصصی نیست؛ زیرا متن‌ها تخصصی انتخاب نمی‌شوند. به همین دلیل به متقاضیان ثبت نام تافل iBT توصیه می‌شود مطالعه آزاد داشته باشند و دانش عمومی خود را افزایش دهند تا نتیجه بهتری کسب کنند.

در جدول زیر می‌توانید نمونه سوالات ریدینگ تافل را مطالعه کنید:

لینک‌ها

سوالات Reading

TOEFL iBT® Reading Practice Questions

TOEFL Reading Practice Test 1

TOEFL Reading Practice Test 2

TOEFL Reading Practice Test 3

TOEFL Reading Practice Test 4

TOEFL Reading Practice Test 5

TOEFL Reading Practice Test 6

Reading Mock Test 1

Reading Mock Test 2

Reading Mock Test 3

Reading Mock Test 4

همچنین می‌توانید به مطلب تکنیک‌ های Reading آزمون تافل مراجعه کنید تا آمادگی لازم برای بخش ریدینگ آزمون تافل را کسب کنید.

نمونه سوالات لیسنینگ (Listening) تافل iBT

بخش Listening روی توانایی متقاضی در درک سخنرانی و مکالمه‌ها به زبان انگلیسی تمرکز دارد. بخش Listening آزمون تافل به ۲ یا ۳ قسمت جداگانه تقسیم می‌شود. در هر یک از قسمت‌های Listening باید به یک مکالمه (Conversation) و ۱ تا ۲ سخنرانی (Lecture) گوش داده و پس از شنیدن هر یک از مکالمه‌ها و سخنرانی‌ها، به سوالات مربوط به همان بخش پاسخ بدهید. مدت زمان لازم برای پاسخ‌دهی به سوالات لیسنینگ تافل به صورت زیر است:

 • مکالمه (Conversation): ۳ دقیقه
 • سخنرانی (Lecture): ۳ تا ۵ دقیقه

در بخش Listening باید به خوبی تمرکز کنید زیرا این بخش فقط یک بار پخش می‌شود و امکان شنیدن دوباره آن وجود ندارد. سوالات در انتهای هر بخش و به صورت چهارگزینه‌ای مطرح می‌شود. سوالات بخش Listening آزمون تافل روی مانیتور نمایش داده می‌شوند و امکان تغییر پاسخ‌های قبلی وجود ندارد. البته نگران نباشید چون پاسخ اشتباه به سوالات، نمره منفی ندارد. به طور کلی مدت زمان پاسخ‌دهی به سوالات Listening بسته به تعداد مکالمات و سخنرانی‌ها، بین ۴۱ تا ۵۷ دقیقه است.

در ادامه با چند نمونه از موضوعاتی که در بخش Listening تافل iBT مطرح می‌شود، آشنا شوید:

 • آناتومی و فیزیولوژی
 • نجوم
 • روانشناسی
 • بیولوژی
 • اقتصاد
 • تاریخ
 • فیزیک

هنگام پاسخگویی به بخش Listening تافل iBT، تایمری روی صفحه نمایش وجود دارد که مانند ساعت شنی مدت زمانی را نشان می‌دهد که باید به هر سوال پاسخ بدهید. تایمر به صورت معکوس زمان را نشان می‌دهد تا زمان پاسخ‌گویی به سوالات بخش لیسنینگ را مدیریت کنید.

در جدول زیر نمونه سوالات لیسنینگ تافل گردآوری شده که می‌توانید استفاده کنید:

لینک‌ها

سوالات Listening

TOEFL iBT® Listening Practice Questions

Listening Mock Test 1

Listening Mock Test 2

Listening Mock Test 3

Listening Mock Test 4

Listening Mock Test 5

Listening Mock Test 6

پیش از ثبت نام تافل پیشنهاد می‌کنیم مطلب تکنیک‌ های Listening آزمون تافل را برای کسب آمادگی بخش لیسنینگ مطالعه کنید.

نمونه سوالات اسپیکینگ (Speaking) آزمون TOEFL iBT

بخش Speaking روی توانایی مکالمه به زبان انگلیسی در محیط‌های آکادمیک متمرکز است. با ثبت نام آزمون تافل و شرکت در این آزمون باید به هر ۴ سوال در بخش Speaking پاسخ بدهید. موضوع هر چهار بخش Speaking می‌تواند متنوع باشد. موضوع سوال اول، عمومی است تا بتوانید درباره تجربیات، نظریات و ایده‌های خود برای پاسخ‌دهی استفاده کنید و توانایی شما در مکالمه سنجیده شود. سوالات دوم، سوم و چهارم بخش Speaking برای سنجش توانایی متقاضی در یکپارچگی و انسجام در صحبت کردن است و هم‌زمان توانایی Listening شما هم مورد سنجش قرار می‌گیرد.

برای پاسخ‌دهی به سوالات بخش Speaking آزمون تافل، حدود ۱۵ تا ۳۰ ثانیه فرصت دارید فکر کنید و جواب خود را آماده کنید؛ سپس می‌توانید طی مدت زمان ۴۵ تا ۶۰ ثانیه به هر سوال پاسخ بدهید. برای پاسخ به سوالات بخش Speaking باید با میکروفون صحبت کنید و پاسخ‌های شما به سوالات ضبط خواهد شد. به طور کلی مدت زمان پاسخ‌دهی به سوالات بخش Speaking تافل، ۱۷ دقیقه است.

سوالات بخش Speaking می‌تواند به شکل‌های مختلف مطرح شود. یکی از متداول‌ترین انواع سوالات بخش اسپیکینگ TOEFL iBT، سوالات بیان موافقت یا مخالفت (Agree or Disagree Type Questions) است. در این بخش از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که در پاسخ به آن‌ها باید موافقت یا مخالفت خود را بیان کنید. سوالات Agree or Disagree می‌تواند موضوعات متنوعی را شامل شود. در ادامه چند نمونه از سوالات این بخش را ذکر می‌کنیم:

 • آیا موافقید که پزشکان باتجربه از پزشکان تازه‌ کار و جوان بهتر عمل می‌کنند؟
 • از نظر شما افراد مشهور باید مسائل زندگی شخصی خود را از رسانه‌ها پنهان کنند یا خیر؟
 • با این جمله موافقید یا مخالف؟ «کودکان به محض اینکه به اندازه کافی بزرگ شدند، باید به والدین خود در انجام کارهای منزل کمک کنند.»

سوالات ترجیحی (Preference Type Questions) نیز نمونه‌ای از سوالات مطرح شده در بخش اسپیکینگ است. نکته مهم در پاسخ به سوالات ترجیحی این است که پاسخ به این بخش حتما باید با توضیح کافی طی ۴۵ تا ۶۰ ثانیه همراه باشد. در ادامه با چند نمونه سوال ترجیحی بخش Speaking تافل iBT آشنا شوید:

 • برخی از دانشجویان ترجیح می‌دهند هنگام مطالعه، موبایل خود را خاموش کنند و برخی دیگر از گوشی برای مطالعه استفاده می‌کنند؛ ترجیح شما کدام روش است و چرا؟
 • شما برای ارتباط با اطرافیانتان ترجیح می‌دهید به آن‌ها زنگ بزنید یا پیامک ارسال کنید؟ چرا؟
 • ترجیح شما شغلی پردرآمد با ساعت‌های کاری بیشتر است یا شغلی کم‌درآمد با ساعت‌های کاری کمتر؟ دلیل انتخاب خود را بیان کنید.

در جدول زیر می‌توانید به نمونه سوال‌های اسپیکینگ تافل دسترسی داشته باشید:

لینک‌ها

سوالات Speaking

TOEFL iBT® Speaking Practice Questions

Speaking Mock Test 1

Speaking Mock Test 2

Speaking Mock Test 4

Speaking Mock Test 5

Speaking Mock Test 6

نمونه سوالات رایتینگ (Writing) آزمون تافل iBT

بخش Writing آزمون تافل iBT شامل دو تسک است و روی توانایی نوشتن شما تمرکز دارد. تسک اول رایتینگ تافل ترکیبی از Reading ،Listening و Writing است و با عنوان Integrated Writing Task شناخته می‌شود.

در تسک اول پس از خواندن متن و گوش دادن به فایل صوتی مربوط به آن، باید به سوال اول پاسخ دهید. هنگام خواندن متن و شنیدن فایل صوتی می‌توانید یادداشت‌برداری کنید و برای پاسخ‌گویی، به یادداشت خود و متن داده شده مراجعه کنید. با کلیک روی تکنیک‌ های نت برداری در آزمون تافل می‌توانید نکاتی در رابطه با تقویت این مهارت بیاموزید.

در زمان پاسخ‌گویی به سوال اول، یک تایمر بالای صفحه نمایش نشان داده می‌شود و ۲۰ دقیقه فرصت دارید تا به سوالی که از شما درباره رابطه میان متن و فایل صوتی پرسیده می‌شود، پاسخ مناسب بدهید. در پاسخ به تسک اول بخش رایتینگ، نباید نظر شخصی خودتان را بیان کنید و پاسختان باید مبتنی بر اطلاعات صورت سوال باشد. تعداد کلمات پاسختان به این بخش باید بین ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه باشد.

در تسک دوم رایتینگ نیز که تحت عنوان Independent Writing Task شناخته می‌شود، باید نظر شخصی خود را درباره موضوع مطرح شده بنویسید. مدت زمان پاسخ‌دهی به تسک دوم ۳۰ دقیقه است و تعداد کلمات متنی که می‌نویسید نیز باید حداقل ۳۰۰ کلمه باشد.

موضوعات مطرح شده در تسک‌های بخش رایتینگ تخصصی نیست. در واقع تسک‌های رایتینگ مهارت‌های نوشتاری زبان انگلیسی شما را می‌سنجند و برای کسب نمره کافی در رایتینگ نیازی نیست روی موضوعات تخصصی مسلط باشید. در ادامه چند مثال از سوالاتی که در Writing تافل iBT مطرح می‌شود را ذکر می‌کنیم:

 • «به صورت کلی، استفاده گسترده از اینترنت تأثیر مثبتی بر زندگی در دنیای امروز دارد.» با این جمله موافقید یا مخالف؟
 • «دانش‌آموزانی که برای نمره درس می‌خوانند بیشتر از دانش‌آموزانی که مجبور به اخذ نمره نیستند، تلاش می‌کنند.» با این جمله موافقید یا مخالف؟
 • «برای تحقیق بهتر است از مطالب چاپی مانند کتاب و مقاله استفاده کنید؛ نه از اینترنت.» نظر شما چیست؟

در جدول زیر می‌توانید به نمونه سوال‌های رایتینگ تافل دسترسی داشته باشید:

لینک‌ها

سوالات Writing

TOEFL iBT® Writing Practice Questions

Writing Mock Test 1

Writing Mock Test 2

Independent Writing Task 

معرفی چند نمونه سوال امتحان تافل

علاوه‌بر نمونه سوالات ذکر شده در جداول، می‌توانید با استفاده از نمونه سوال‌های رایگانی که در وبسایت رسمی ETS پیشنهاد شده شرکت در آزمون تافل را برای خود شبیه سازی کرده و مهارت‌های خود را برای شرکت در این آزمون افزایش دهید. در جدول زیر نیز تعدادی از نمونه سوالات آزمون تافل iBT آورده شده است:

لینک‌ها

نمونه سوالات آزمون تافل iBT

TOEFL iBT® Free Practice Test

TOEFL Structure Practice Test 1

TOEFL Structure Practice Test 2

TOEFL Structure Practice Test 3

TOEFL Structure Practice Test 4

English Grammar Practice Test 1

English Grammar Practice Test 2

English Grammar Practice Test 3

ضمن این‌که در مطلب سوالات متداول آزمون تافل iBT، تعدادی از سوالات پرتکرار درباره آزمون تافل را گردآوری کرده‌ایم که مطالعه آن به شما کمک زیادی می‌کند.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل

در حال حاضر هزینه ثبت نام تافل iBT در ایران ۲۶۵ دلار است که باید با کارت‌های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت پرداخت شود. اگر به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارید، تهران پیمنت برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل (TOEFL iBT) در کنار شماست. با مراجعه به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل، روی گزینه ثبت سفارش کلیک کنید و وارد پنل حساب کاربری خود شوید. تهران پیمنت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام تافل را با کمترین کارمزد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

1.2/5 - (586 امتیاز)

سوالات متداول

بله این امکان هم برای آزمون تافل iBT و هم هوم ادیشن وجود دارد.

این هزینه برابر ۶٠ دلار است.

آزمون Test Of English as a Foreign language) TOEFL) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود. در این آزمون، میزان تسلط افراد غیر انگلیسی زبان، به زبان انگلیسی سنجیده می‌شود. متقاضیان با اهداف مهاجرت تحصیلی و کاری در این آزمون شرکت می‌کنند.

در صورتی واجد شرایط ریفاند هزینه آزمون تافل خواهید بود که تا ۴ روز پیش از تاریخ آزمون، برای لغو آن اقدام کنید. پس از لغو آزمون، تنها ۵۰ درصد از هزینه به شما بازگردانده می‌شود. توجه داشته باشید که در صورت ثبت نام با تاخیر (Late Registration) و پرداخت با ووچر، امکان ریفاند هزینه وجود ندارد.

هزینه ثبت نام معمولی آزمون تافل (Regular Registration) برابر با ۲۶۵ دلار و هزینه ثبت نام با تاخیر (Late Registration) که ۲ روز پیش از آزمون بسته می‌شود، ۴۰ دلار بیشتر بوده و ۳۰۵ دلار است.

نظر شما چیست؟