حداقل نمره آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

pen سحر مجاب
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۷/۲۶
eye 771 بازدید

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و ویزای کاری هدف بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی است که تمایل دارند پیشرفت تحصیلی و کاری خود را در کشور دیگری دنبال کنند. کانادا برای جذب نیروهای مستعد کاری و دانشجویی الزاماتی تعریف کرده که افراد باید در چارچوب قوانین این کشور شرایط موردنیاز را مهیا کنند. یکی از این الزامات داشتن دانش حداقلی از زبان انگلیسی است. در این مطلب ابتدا می‌خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که حداقل نمره آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا چقدر است و در نهایت یک روش مطمئن برای پرداخت هزینه‌های ارزی به شما معرفی کنیم.


معرفی آزمون زبان آیلتس

امتحان آیلتس (IELTS) یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی در جهان است که تحت نظارت سه سازمان British Council ،IDP Education Australia و Cambridge English Language Assessment برگزار می‌شود. اعتبار آزمون آیلتس به قدری زیاد است که در کشورهای مختلف جهت سنجش سطح زبان انگلیسی برای انواع روش‌های مهاجرتی استفاده می‌شود. بنابراین چه شما به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل باشید و چه برای ویزای کاری اقدام می‌کنید باید حداقل نمره‌ مناسبی را در امتحان آیلتس کسب کرده و ارائه کنید. هرچه نمره آزمون آیلتس شما بالاتر باشد شانستان در اخذ ویزای تحصیلی و کاری بیشتر خواهد بود.

امتحان آیلتس انواع مخلتفی دارد. دو نوع محبوب‌تر و کاربردی‌تر امتحان آن، آیلتس آکادمیک و جنرال هستند. آزمون آکادمیک جهت اخذ پذیرش تحصیلی و آزمون جنرال بیشتر برای اخذ ویزای کاری استفاده می‌شود. نوع دیگری از امتحان آیلتس نیز وجود دارد که مناسب افرادی است که تمایل دارند به کشور انگلستان مهاجرت کنند. این آزمون را با IELTS Life Skills می‌شناسند و به آزمون آیتس UKVI نیز شناخته می‌شود.

در آزمون آیلتس (IELTS) چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (Speaking ،Listening ،Writing و Reading) مورد سنجش قرار می‌گیرد و هر بخش نمره جداگانه‌ای از ۰ تا ۱۰ دارد. با گرفتن میانگین‌ از نمرات چهار بخش، نمره Overall آیلتس مشخص می‌شود. در ادامه حداقل نمره آزمون آیلتس را در دو بخش تحصیلی و کاری برای علاقه‌مندان مهاجرت به کانادا بررسی می‌کنیم.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

پیش از دانستن نمره آزمون آیلتس بهتر است با زبان‌های کشور کانادا آشنا شوید. کشور کانادا بیشتر از یک زبان رسمی دارد و باتوجه به هدفتان از مهاجرت به این کشور باید مطمئن شوید چه آزمونی مناسب شماست. زبان انگلیسی و زبان فرانسوی دو زبان رسمی کانادا هستند. البته به طور معمول جز در استان کبک، نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسوی ندارید. اگر قصدتان از مهاجرت به کانادا، سفر به استان کبک باشد، لازم است حتما الزامات موردنیاز سفارت را بررسی کرده تا در صورت نیاز به مدرک زبان فرانسه، آزمون‌های معتبر فرانسوی را نیز درنظر بگیرید. در مجموع چنانچه فردی هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی را بلد باشد می‌تواند با ارائه مدرک معتبر هر دو زبان، شانس خود را برای اخذ پذیرش کشور کانادا افزایش دهد.

حالا باید بررسی کنید چه آزمون‌هایی در کانادا مورد پذیرش قرار می‌گیرند و باتوجه به اعتبار هر آزمون، کدام مدرک برای شما مناسب تر است؟ در ادامه آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی در کشور کانادا را مشاهده می‌کنید:

  • انواع آزمون آیلتس (IELTS)
  • انواع آزمون تافل (TOEFL)
  • انواع آزمون CELPIP
  • انواع آزمون PTE
  • آزمون دولینگو (Duolingo)

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

بر کسی پوشیده نیست که تحصیل در کانادا مزایای فراوانی دارد. استانداردهای جهانی آموزش، سطح بالای کیفیت زندگی، مراقبت‌های درمانی و بهداشتی مناسب و احتمال اشتغال پس از تحصیل را می‌توانیم از معمول‌ترین دلایل مهاجرت به کانادا معرفی کنیم. دانشگاه های کانادا نیز برای اعطای پذیرش تحصیلی، شرایط و الزامات حداقلی را در نظر می‌گیرند تا افراد مستعدتر را جذب کنند. یکی از الزامات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدرک زبان معتبر است و هر کدام از دانشگاه های کانادا باتوجه به قوانین خود حداقلی از نمره زبان را اعلام می‌کنند. متقاضیان هنگام درخواست پذیرش تحصیلی باید این حداقل‌ها را در نظر بگیرند و سپس برای اخذ پذیرش تحصیلی تلاش کنند.

گفتیم یکی از آزمون‌های معتبری که دانشگاه های کانادا می‌پذیرند، امتحان آیلتس است. برای اخذ پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه های کانادا حتما باید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنید که مخصوص اخذ ویزای تحصیلی است. در ادامه فهرستی از برترین دانشگاه‌های کانادا را به همراه حداقل نمره آزمون آیلتس می‌توانید ببینید. همان‌طور که در جدول نیز مشاهده می‌کنید به طور معمول حداقل نمره کلی ۶.۵ آیلتس برای ارسال درخواست پذیرش تحصیلی لازم است.

دانشگاه

نمره کل

 Speaking

 Listening

 Writing

 Reading

تورنتو

۶.۵

۶

۶

۶

۶

بریتیش کلمبیا

۶.۵

۶

۶

۶

۶

مک‌گیل

۶.۵

-

-

-

-

مک‌مستر

۶.۵

۶

۶

۶

۶

آلبرتا

۶.۵

۵.۵

۵.۵

۵.۵

۵.۵

واترلو

۶.۵

۶.۵

۶

۶.۵

۶

رجینا

۶.۵

۶

۶

۶

۶

اتاوا

۶.۵

-

-

-

-

وسترن

۶.۵

۶

۶

۶

۶

ویکتوریا

۶.۵

۶

۶

۶

۶

گوئلف

۶.۵

۶

۶

۶

۶

ساسکاچوان

۶.۵

۶

۶

۶

۶

یورک

۶.۵

۶

۶

۶

۶

کلگری

۶

-

-

-

-

نکات حداقل نمره آیلتس دانشگاه های کانادا

  • نمرات ذکر شده در جدول بالا حداقل نمره آزمون آیلتس هستند ولی برخی از دانشگاه‌ها ممکن است نمره بالاتری را به عنوان حداقل نمره در مقاطع تحصیلی بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا درخواست کنند.
  • ممکن است مواردی استثناء در اعطای پذیرش در بعضی از رشته‌های تحصیلی (مانند آموزش زبان انگلیسی) وجود داشته باشد که حداقل نمره بالاتری را برای آزمون زبان آیلتس لازم داشته باشد.
  • برخی از دانشگاه‌ها علاوه‌بر نمره Overall آیلتس، IELTS Band Score درخواست می‌کنند. اسکور باند آیلتس به این معناست که باید ریز نمرات هر چهار مهارت زبان خود را نیز ارائه دهید. بنابراین هنگامی که برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا اقدام می‌کنید، حتما الزامات دانشگاه را بررسی کنید.
  • برخی از دانشگاه‌ها تنها مدرک آزمون کامپیوتری آیلتس (IELTS on Computer) را می‌پذیرند و چنانچه مدرک آزمون کاغذی آیلتس (IELTS on Paper) را ارسال کنید آن را قبول نمی‌کنند. هنگام ارسال درخواست پذیرش به این نکته لازم است توجه کنید.
  • جدیدترین اخبار مربوط به حداقل نمره آزمون آیلتس را از وبسایت دانشگاه مربوطه پیگیری کنید.

حداقل نمره آیلتس برای ویزای کاری کانادا

هنگامی که برای یکی از انواع ویزای کاری کانادا اقدام می‌کنید باید به این نکته توجه کنید که آزمون آیلتس مورد نظر ویزاهای کاری کانادا، امتحان IELTS general است. آیلتس جنرال نیز مانند آیلتس آکادمیک هر چهار مهارت زبانی افراد را می‌سنجد. در جدول زیر حداقل نمره آزمون آیلتس را برای انواع ویزای کاری کشور کانادا بررسی کرده‌ایم. توجه کنید که این نمرات حداقلی هستند و هرچه نمره مدرک آزمون آیلتس جنرال شما بالاتر باشد، شانستان در اخذ ویزای کانادا افزایش خواهد یافت.

نوع ویزای کاری کانادا

حداقل نمره آیلتس

نیروی کار ماهر فدرال

(Canada skilled worker)

۶

نیروی متخصص فنی فدرال
(Federal Skilled Trades)

۶

تجربه کار کانادایی
(Canadian Experience)
ناک شغلی ۰ و A

۶

تجربه کار کانادایی
(Canadian Experience)
ناک شغلی B

۶

ویزای استارتاپ

۵

ویزای خوداشتغالی

۵

پرداخت هزینه ثبت نام IELTS با تهران پیمنت

برای پرداخت هزینه‌های مربوط به شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل، PTE و دیگر آزمون‌ها نیاز به کردیت‌کارت دارید. اگر به مسترکارت، ویزاکارت یا پی پال دسترسی ندارید، می‌توانید روی تهران پیمنت حساب کنید. به این منظور سفارش خود را در پنل کاربری خود ثبت کنید تا کمتر از ۳ ساعت هزینه‌ها را برای شما پرداخت کنیم. پرداخت سفارش شما در تهران پیمنت به سرعت و با کارمزد پایین انجام می‌شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV