همه چیز درباره آزمون آیلتس + مهمترین نکات آزمون IELTS

pen مینا معین
calendar تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۷
eye 797 بازدید

آیلتس (IELTS) یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی در جهان است. این آزمون تحت نظارت سه سازمان بین‌المللی تاثیرگذار یعنی British Council ،IDP Education Australia و Cambridge English Language Assessment برگزار می‌شود و یکی از پیچیده‌ترین آزمون‌های سنجش سطح زبان انگلیسی به شمار می‌رود. گرفتن آیلتس شانس شما را برای دریافت پذیرش تحصیلی یا شغلی افزایش می‌دهد. با این حال، قبل از ثبت نام امتحان آیلتس مهم است که با صفر تا صد آیلتس آشنا باشید. در ادامه به‌صورت مفصل به نکات آیلتس می‌پردازیم.

آیلتس چیست - نکات مهم امتحان آیلتس
صفر تا صد آیلتس

آیلتس (IELTS) چیست و چه کاربردی دارد؟

آزمون آیلتس (IELTS) با ارزیابی چهار مهارت پایه Writing ،Reading ،Listening و Speaking سطح تسلط شما به زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند. یکی از مهمترین نکات آیلتس این است که در این آزمون، هر مهارت به‌صورت جداگانه سنجیده می‌شود و کل امتحان دو ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. سوالات این آزمون به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که معیاری برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی مورد نیاز برای تعامل در موقعیت‌های روزمره باشند. برای مثال، متون بخش ریدینگ آیلتس آکادمیک و جنرال از کتاب‌ها، مجلات تبلیغاتی، علمی یا کسب‌وکار و اخبار بین‌المللی گرفته می‌شوند.

فایل‌های صوتی بخش لیسنینگ، مکالمه‌ها و مونولوگ‌های واقعی در مورد موضوعات عمومی یا خاص هستند و سوالات بخش رایتینگ نیز شامل متون یا نامه‌هایی است که در زندگی واقعی نیاز به نوشتن آن‌ها دارید. در بخش اسپیکینگ نیز لازم است نشان دهید که چقدر قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستید و می‌توانید دیدگاه‌های خود را بیان کنید. آزمون آیلتس در بیش از ۱۴۰ کشور برگزار می‌شود و گرفتن مدرک آن برای اهداف مختلف مفید است. اگر یکی از شرایط زیر در مورد شما صدق می‌کند، ثبت نام آزمون IELTS برای شما مفید خواهد بود:

 • می‌خواهید از یک دانشگاه خارجی پذیرش بگیرید.
 • می‌خواهید از کشوری دیگر پذیرش شغلی بگیرید.
 • می‌خواهید به کشوری انگلیسی‌زبان مهاجرت کنید.
 • علاقه‌مندید سطح زبان انگلیسی خود را بدانید و همچنین، بدانید کدامیک از مهارت‌های خود را لازم است بهبود ببخشید.
 • به هدفی واضح برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید.

آزمون آیلتس چند نوع است؟

یکی از نکات مهم آیلتس این است که بدانید کدامیک از انواع آن را انتخاب کنید. آیلتس به دو صورت آکادمیک (Academic) و جنرال (General) ارائه می‌شود که نسخه آکادمیک آن برای افرادی است که می‌خواهند در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا یا در دانشگاه‌های کشورهایی مانند بریتانیا، کانادا، استرالیا، نوزیلند، ایرلند و آمریکا تحصیل کنند. علاوه بر این، آیلتس آکادمیک برای محققانی که می‌خواهند به ریسرچ و تحقیق در دانشگاه‌ کشورهای دیگر ادامه دهند نیز مناسب است. در مجموع، سطح این آزمون از آیلتس جنرال آکادمیک‌تر است و مناسبت بیشتری با اهداف آکادمیک دارد.

از سوی دیگر، آیلتس جنرال برای مهاجرت به کشوری دیگر و دریافت ویزا کافی است. این آزمون معمولا ساده‌تر و به زندگی روزمره نزدیک‌تر است. یکی از مهم‌ترین تفاوت های آیلتس آکادمیک و جنرال در بخش‌های رایتینگ و ریدینگ است. بنابراین، قبل از ثبت نام آزمون آیلتس (IELTS) مهم است دقیقا بدانید کدامیک از انواع آیلتس برای شما مناسب‌تر است.

علاوه بر این، مجریان آیلتس، یک آزمون به نام آزمون مهارت‌های زندگی آیلتس (IELTS Life Skills) را نیز برگزار می‌کنند که برای برآورده کردن الزامات ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) و سایر اهداف مهاجرتی طراحی شده است. این آزمون مهارت‌های اسپیکینگ و لیسنینگ افراد را بر اساس مقیاس CEFR ارزیابی می‌کند.

زبان آیلتس - چگونه آیلتس بگیریم - چگونه برای آیلتس بخوانیم – گرفتن آیلتس – نکات مهم آیلتس
مهمترین نکات آیلتس

آیلتس جنرال سخت‌تر است یا آکادمیک؟

با توجه به تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال و نکات آیلتس که تا اینجا مطرح شد می‌توان انتظار داشت که آزمون IELTS Academic پیچیده‌تر از آزمون IELTS General باشد. دلیل آن عمدتا به این موضوع برمی‌گردد که در تسک‌های ریدینگ و رایتینگ امتحان جنرال اغلب از موقعیت‌های روزمره استفاده می‌شود. با این حال، سختی یا آسانی هر یک از این آزمون‌ها بسته به فرد و دانش زبانی او متفاوت است.

ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟

آزمون آیلتس دارای چهار بخش مجزاست که سه بخش آن یعنی Writing ،Reading و Listening در یک جلسه برگزار می‌شوند اما بخش Speaking معمولا در روزی دیگر انجام می‌شود. در ادامه با بخش‌های امتحان آیلتس و نکات آیلتس برای هر یک از بخش‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

نکات لیسنینگ (Listening) آیلتس

بخش لیسنینگ دارای چهار قسمت است که به هر کدام ۱۰ سوال اختصاص داده شده است. قسمت اول و دوم در مورد موقعیت‌های اجتماعی معمول هستند. قسمت‌های سوم و چهارم در مورد موقعیت‌های آموزشی و تحصیلی هستند. در این بخش لازم است به فایل صوتی گوش دهید و سپس، بر اساس آنچه شنیده‌اید به سوالات پاسخ دهید.

نکات ریدینگ (Reading) آیلتس

بخش ریدینگ شامل سه قسمت می‌شود. لازم است سه متن را بخوانید که از مجلات، کتاب‌ها، روزنامه‌ها یا سایر رسانه‌ها گرفته شده‌اند. پس از خواندن متن‌ها لازم است به انواع سوالات از جمله سوالات چندگزینه‌ای و سوالات پاسخ کوتاه، جواب دهید.

نکات رایتینگ (Writing) آیلتس

بخش رایتینگ شامل دو تسک مجزا می‌شود. برای تسک اول لازم است در مدت ۲۰ دقیقه، ۱۵۰ کلمه بنویسید. برای تسک دوم، ۴۰ دقیقه وقت دارید تا به اندازه ۲۵۰ کلمه بنویسید. بسته به اینکه در آیلتس آکادمیک شرکت کرده باشید یا جنرال، موضوعات تسک‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

نکات اسپیکینگ (Speaking) آیلتس

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس شامل یک مصاحبه رو در رو است که در آن با ممتحن یک مکالمه خواهید داشت. این بخش دارای سه قسمت مجزاست. در قسمت مقدمه، در مورد خود، خانه، خانواده، شغل، مطالعات، سرگرمی‌ها و علایق خود و سایر موضوعات عمومی و همچنین، دلایل شرکت در آزمون آیلتس صحبت می‌کنید.

در قسمت دوم به شما یک کارت داده می‌شود که در مورد یک موضوع خاص است. یک دقیقه فرصت دارید که برای پاسخ به این تکلیف آماده شوید و سپس دو دقیقه به شما فرصت داده می‌شود تا صحبت کنید. در قسمت نهایی، یک بحث عمیق‌تر در مورد موضوعات قسمت دوم خواهید داشت.

آیلتس از چند نمره است؟

طیف نمره کلی آیلتس و همچنین، نمره هر یک از بخش‌های آن از ۱ تا ۹ است که بر اساس نمره خود می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را تشخیص دهید. بنابراین، یکی از نکات آیلتس این است که بدانید سطح زبان انگلیسی بر اساس نمرات آیلتس چگونه است.

 • نمره صفر: عدم پاسخ به سوالات
 • نمره ۱: فاقد مهارت‌های زبانی
 • نمره ۲: دارای اشتباهات متناوب
 • نمره ۳: مهارت‌های زبانی به‌شدت محدود
 • نمره ۴: مهارت‌های زبانی محدود
 • نمره ۵: مهارت‌ زبانی نسبی
 • نمره ۶: مهارت‌ زبانی کافی
 • نمره ۷: مهارت‌ زبانی خوب
 • نمره ۸: مهارت‌ زبانی خیلی خوب
 • نمره ۹: متخصص و خبره در زبان انگلیسی

آیلتس نمره قبولی ندارد و خوب بودن نمره‌ای که بدست آورده‌اید به نمره هدف شما بستگی دارد. اگر برای پذیرش تحصیلی نیاز به مدرک آیلتس دارید، نمره مورد نیاز بسته به کشور و دانشگاه مقصد و همچنین، مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. بنابراین، مهم است قبل از شروع آیلتس و مطالعه برای آن، حداقل نمره آیلتس برای پذیرش دانشگاه های آمریکا و کانادا و سایر کشورها را بررسی کنید.

آیا آیلتس نمره منفی دارد؟

خیر. آزمون آیلتس نمره منفی ندارد. بنابراین، اگر تصمیم به شرکت در این آزمون را دارید به یاد داشته باشید که حتما به همه سوالات جواب دهید. ممکن است پاسخ‌های حدسی شما درست باشند و بتوانید نمره بهتری در این آزمون کسب کنید.

گرفتن آیلتس چقدر زمان می‌برد؟

پاسخ به این سوال به سطح تسلط شما به زبان انگلیسی و همچنین، نمره هدف شما از آزمون آیلتس بستگی دارد. علاوه بر این، مهم است این موضوع را در نظر بگیرید که روزانه چقدر برای آمادگی آیلتس مطالعه خواهید کرد. طبیعتا هر چقدر مطالعه بیشتری برای آزمون داشته باشید، سریع‌تر می‌توانید به نمره مورد نیاز آیلتس برای مهاجرت به استرالیا یا سایر کشورها دست پیدا کنید.

مهم است برنامه مطالعه و همچنین، انتظارات واقع‌گرایانه‌ای داشته باشید. این امر به شما کمک می‌کند که برنامه‌ریزی بهتری برای آمادگی آیلتس داشته باشید و بتوانید به آنچه می‌خواهید دست پیدا کنید. به‌طور متوسط، اگر از نحوه گرفتن مدرک آیلتس آگاه باشید و برای آن سخت تلاش کنید، معمولا بسته به سطح دانشتان در زبان انگلیسی، به ۲ تا ۶ ماه زمان نیاز دارید.

دریافت نتیجه آزمون آیلتس چقدر طول می‌کشد؟

مدت‌زمان اعلام نتایج آیلتس بسته به کاغذی یا کامپیوتری بودن امتحان متفاوت است. اگر در آیلتس کاغذی شرکت کرده باشید، ۱۳ روز پس از تاریخ امتحان، نتیجه را دریافت می‌کنید اما اگر در آیلتس کامپیوتری شرکت کرده باشید، پنج تا ۱۰ روز پس از تاریخ امتحان، نتیجه به شما اعلام می‌شود.

آیلتس چیست – رایتینگ آیلتس – ریدینگ آیلتس – نکات مهم امتحان آیلتس
صفر تا صد آیلتس

اعتبار آیلتس چقدر است؟

مدرک آیلتس مانند مدرک سایر آزمون‌های زبان انگلیسی دو سال معتبر است. بنابراین، پس از دو سال لازم است دوباره در آزمون شرکت کنید تا سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید.

با مدرک آیلتس چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

آیلتس به شما کمک می‌کند که به اهداف تحصیلی، شغلی یا مهاجرتی خود دست پیدا کنید. در ادامه با مهم‌ترین کاربردهای مدرک آیلتس آشنا می‌شویم.

 1. ورود به دانشگاه‌های بین‌المللی: می‌توانید از مدرک آیلتس خود برای ورود به دانشگاه‌های برتر کشورهایی مانند استرالیا، بریتانیا، آمریکا، کانادا و نیوزیلند استفاده کنید.
 2. داشتن شغل بین‌المللی: بیش از ۱۱ هزار سازمان در بیش از ۱۴۰ کشور، مدرک آیلتس را قبول دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید در شرکت‌های چندملیتی کار کنید، گرفتن آیلتس می‌تواند برای شما بسیار کمک‌کننده باشد.
 3. اضافه کردن مدرک به رزومه یا لینکدین (Linkedin) خود: آیلتس یک آزمون شناخته‌شده و معتبر در سراسر جهان است. بنابراین، اگر مدرک آن را دریافت کرده‌اید حتما آن را به‌عنوان یک دستاورد به رسمیت بشناسید و به دیگران در مورد آن اطلاع دهید. اگر این مدرک را به رزومه یا پروفایل لینکدین خود اضافه کنید احتمال اینکه شغل دلخواه خود را پیدا کنید افزایش می‌یابد.
 4. مهاجرت به کشورهای دیگر: آیلتس توسط کشورهای بسیار زیادی معتبر شناخته می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید برای مثال به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنید مهم است در این آزمون شرکت کنید. اگرچه آزمون‌های زبان انگلیسی متعددی وجود دارند، تنها آزمون آیلتس است که توسط مسئولان مهاجرتی کشورهای استرالیا، کانادا، بریتانیا و نیوزیلند پذیرفته می‌شود و معتبر شناخته می‌شود.

چگونه برای آیلتس برنامه‌ریزی کنیم؟

آمادگی برای آیلتس می‌تواند طاقت‌فرسا باشد اما اگر برنامه‌ریزی درستی برای آن داشته باشید می‌توانید در زمان مناسب به نمره هدف خود دست پیدا کنید. بنابراین، برنامه‌ریزی درست یکی از مهم‌ترین نکات موفقیت در آیلتس محسوب می‌شود. اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید، گرفتن آیلتس بدون کلاس نیز برای شما امکان‌پذیر است. در ادامه با راه‌های برنامه‌ریزی برای این آزمون آشنا می‌شوید.

در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید

برای اینکه بتوانید برنامه‌ریزی مناسبی برای آیلتس داشته باشید در ابتدا لازم است سطح زبان و همچنین، نقاط ضعف خود را در این زمینه شناسایی کنید. این مرحله یکی از گام‌های حیاتی در کسب آمادگی برای آیلتس است و نه‌تنها برای بهبود نقاط ضعف مفید است، بلکه به شما کمک می‌کند از نقاط قوت خود نیز بهترین استفاده را داشته باشید.

ساختار آزمون و نکات آیلتس را بشناسید

یکی از نکات مهم پیش از شروع مطالعه برای آزمون آیلتس این است که بدانید قرار است در امتحان چه اتفاقی بیفتد. بنابراین، محتوای آزمون و همچنین، بخش‌ها و تکالیف و سوالات هر یک از این بخش‌ها را بررسی کنید. به یاد داشته باشید یکی از رمزهای موفقیت در هر آزمونی، آشنایی با ساختار و فرمت امتحان است.

از محدودیت زمانی آزمون آگاه باشید

به یاد داشته باشید یکی از نکات آیلتس، محدودیت زمانی این امتحان است. بنابراین، مهم است بتوانید در زمان تعیین‌شده به سوالات پاسخ دهید. یکی از نکات مهم کسب آمادگی برای آیلتس که در دوره‌های آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته بر آن تاکید زیادی می‌شود این است که بتوانید با فشار محدودیت زمانی سازگار شوید، تمرکز خود را در روز امتحان آیلتس حفظ کنید و به سوالات پاسخ درست بدهید.

مهارت‌های زبان انگلیسی، استراتژی‌های آزمون و نکات آیلتس را بیاموزید

یکی از اشتباهات بسیاری از داوطلبان این است که تنها بر استراتژی‌ها و نکات آیلتس تمرکز می‌کنند. آن‌ها دائما تمرینات آزمون را انجام می‌دهند اما فراموش می‌کنند سطح زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند. برای اینکه بتوانید در این آزمون نمره خوبی کسب کنید مهم است سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشید. یادگیری نکات آیلتس یک فرایند زمان‌بر است و تنها به یادگیری استراتژی‌های آن محدود نمی‌شود. بنابراین، حداقل سه تا شش ماه پیش از ثبت نام در آزمون آیلتس، مطالعه برای آن را شروع کنید.

منابع مناسب IELTS را انتخاب کنید

منابع مختلفی برای آیلتس وجود دارند که انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. با این حال، با کمک معلم آیلتس خود یا استفاده از منابع رسمی آیلتس می‌توانید بدون نگرانی مطالعه برای این آزمون را شروع کنید. خوشبختانه، اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌های مختلفی نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در کسب آمادگی بهتر برای IELTS کمک کنند.

خودتان را در زبان انگلیسی غرق کنید

تا جایی که می‌توانید سعی کنید در مواجهه با زبان انگلیسی قرار بگیرید. مطالب انگلیسی بخوانید، هر روز به زبان انگلیسی بنویسید، با افراد انگلیسی‌زبان در شبکه‌های اجتماعی تعامل داشته باشید و به پادکست‌های زبان انگلیسی گوش دهید. به یاد داشته باشید تا وقتی که به برنامه خود برای آیلتس پایبند باشید، می‌توانید بدون نیاز به معلم برای این آزمون آماده شوید.

زبان آیلتس - چگونه آیلتس بگیریم - چگونه برای آیلتس بخوانیم – گرفتن آیلتس – نکات مهم آیلتس
مهمترین نکات آیلتس

چه کتاب‌هایی برای آیلتس بخوانیم؟

یکی از نکات آیلتس برای موفقیت در این آزمون این است که بدانید چه منابعی به‌منظور کسب آمادگی برای آیلتس مناسب هستند. اگر قصد مطالعه برای این آزمون را دارید ممکن است در میان صدها منبع، سردرگم شده باشید. منابع آیلتس بسیار متنوع هستند و انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. با این حال، ما در جدول زیر مهم‌ترین کتاب‌هایی که به‌منظور مطالعه برای آزمون آیلتس استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

چگونه آیلتس بگیریم
منابع آیلتس

روزی چند ساعت برای آیلتس بخوانیم؟

اگرچه میزان مطالعه برای یادگیری نکات آیلتس به زمانی که می‌خواهید امتحان بدهید، سطح زبان انگلیسی و همچنین، نمره هدف شما بستگی دارد، اغلب معلمان زبان توصیه می‌کنند که حداقل روزی ۳ تا ۴ ساعت مطالعه داشته باشید. در این میان، هر چقدر به روز امتحان نزدیک‌تر می‌شوید لازم است زمان بیشتری را برای مطالعه و تمرین در نظر بگیرید و همچنین، نمونه سوالات آزمون آیلتس را پاسخ دهید.

تافل یا آیلتس؟ کدام بهتر است؟

اگر در مورد انتخاب میان تافل (TOEFL) و آیلتس مردد هستید، در ابتدا مهم است این موضوع را در نظر بگیرید که موسسه مورد نظر شما مدرک کدامیک از این آزمون‌ها را از شما می‌خواهد. اگر فرقی نمی‌کند لازم است با توجه به نکات آیلتس و تافل بررسی کنید کدامیک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر است. تافل طولانی‌تر است اما کاملا به‌صورت کامپیوتری انجام می‌شود. بنابراین، نگرانی‌ای در مورد دست‌خط خود یا مصاحبه رو در رو با ممتحن نخواهید داشت. این در حالی است که آزمون آیلتس کوتاه‌تر است و سوالات و تکالیف متنوع از جمله مصاحبه با ممتحن را شامل می‌شود.

نحوه ثبت نام آزمون آیلتس چگونه است؟

نحوه ثبت نام آزمون آیلتس بسیار ساده است. برای انجام آن می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به وبسایت رسمی آیلتس مراجعه کنید و گزینه Register for test (ثبت نام در آزمون) را انتخاب کنید. در این مرحله لازم است یکی از آزمون‌های آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال را انتخاب کنید. سپس، بر اساس راحتی خود در مورد کامپیوتری یا کاغذی بودن امتحان تصمیم بگیرید.
 2. نزدیک‌ترین مرکز آزمون به خود را انتخاب کنید.
 3. تاریخ و زمان آزمون را انتخاب کنید.
 4. فرم ثبت نام را تکمیل و سپس، آن را ارسال کنید. فراموش نکنید که یک اسکن واضح از پاسپورت خود داشته باشید.
 5. هزینه ثبت نام آزمون آیلتس را پرداخت کنید.

در روز امتحان آیلتس، رعایت چه نکاتی مهم است؟

وقتی به اندازه کافی برای آزمون آماده شدید، مهم است که نکات روز آزمون آیلتس را به یاد داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید تا بهترین عملکرد را در طول امتحان نشان دهید. در ادامه با نکات آیلتس در این مورد آشنا می‌شوید.

 • قبل از امتحان خوب بخوابید و غذای خوب بخورید. آزمون آیلتس طولانی است و نیاز به تمرکز زیادی دارد. بنابراین، مهم است که در طول امتحان خسته نباشید و بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید.
 • لباس راحت بپوشید. نمره‌دهی آیلتس بر اساس ظاهر شما انجام نمی‌شود. بنابراین، یکی از مهمترین نکات آیلتس برای روز امتحان این است که لباس راحتی بپوشید که در عین حال به شما اعتمادبه‌نفس بدهد.
 • آب بنوشید. تا زمانی که در طول امتحان از یک بطری شفاف استفاده کنید، می‌توانید از آن بطری آب بنوشید.
 • زودتر از زمان امتحان به محل آزمون بروید. مطمئن شوید که دقیقا می‌دانید محل آزمون کجاست و چگونه به آنجا خواهید رفت. به یاد داشته باشید که اگر دیر به محل آزمون برسید اجازه ورود به اتاق امتحان را نخواهید داشت.
 • قبل از آزمون به دستشویی بروید. از آنجایی که در هنگام برگزاری آزمون هیچ وقت استراحتی به شما داده نمی‌شود، برای اینکه زمان خود را در طی امتحان از دست ندهید، قبل از شروع آزمون به دستشویی بروید.
 • پاسپورت خود و همچنین، مداد، پاک‌کن و تراش را فراموش نکنید. استفاده از اتود در آیلتس ممنوع است اما لازم است حداقل دو مداد و یک پاک‌کن و تراش همراه خود داشته باشید. استفاده از خودکار نیز در آزمون آیلتس مطلقا ممنوع است.
 • به دستورالعمل‌های نکات آیلتس در روز آزمون خوب گوش کنید. قبل و در طول آزمون دستورالعمل‌هایی به شما داده می‌شود. به آن‌ها خوب گوش کنید تا به‌درستی به سوالات جواب دهید.
 • اگر معلولیتی دارید حتما آن را قبل از آزمون اطلاع دهید. برای افراد دارای معلولیت، تمهیداتی توسط برگزارکننده آزمون در نظر گرفته می‌شود.
 • تمرکز داشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید. مطمئن شوید که نکات آیلتس را به‌خوبی می‌دانید و کاملا آماده امتحان دادن هستید. سعی کنید در طول آزمون اعتمادبه‌نفس و آرامش خود را حفظ کنید.
 • اگر در طول آزمون با مسئله‌ای مواجه شدید به مراقب اطلاع دهید. برای این کار دست خود را به‌آرامی بلند کنید تا مراقب نزد شما بیاید. به یاد داشته باشید که تا وقتی که مراقب برای کمک به شما نیامده است اجازه صحبت کردن ندارید.

در پایان، برای اینکه در آزمون آیلتس شرکت کنید و نمره مورد نیاز را کسب کنید، مهم است با ساختار و نکات آیلتس آشنا باشید و بدانید که در آزمون انجام چه تکالیفی از شما خواسته می‌شود و استراتژی پاسخگویی به آن‌ها چیست. همچنین، مهم است با عبارات و کلمات کلیدی برای بخش رایتینگ آیلتس آشنا باشید. علاوه بر این، مهم است سطح زبان انگلیسی عمومی شما برای درک مطالب و متون کافی باشد. بنابراین، پیش از ثبت نام آیلتس حتما نکات آیلتس را بررسی و سپس، برنامه‌ریزی برای آزمون را شروع کنید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)

نظر شما چیست؟

IRV