کدام دانشگاه های کانادا بیشترین میزان پذیرش را دارند؟

pen مینا معین
calendar ۱۴۰۱/۱۱/۲۲
eye 588 بازدید

افراد بسیاری آرزوی تحصیل در کانادا را دارند و این امر از عوامل مختلفی مانند وجود استانداردهای بالا و روش‌های علمی آموزش و آینده شغلی پس از فارغ‌التحصیلی نشات می‌گیرد. با این حال، پیدا کردن دانشگاه‌های کانادایی که احتمال گرفتن پذیرش از آن‌ها بالا باشد در بسیاری از مواقع دشوار است. به همین دلیل، ما در این مقاله قصد داریم دانشگاه‌هایی را معرفی کنیم که بیشترین نرخ پذیرش را در میان دانشگاه های کانادا دارند و بر همین اساس ممکن است راحت‌ ترین و بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای باشند.

دانشگاه کانادا – بهترین دانشگاه های کانادا
تحصیل در کانادا

آسان‌ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش کدامند؟

پذیرش گرفتن از دانشگاه های کانادا نسبت به دانشگاه‌های برخی دیگر از کشورها مانند آمریکا آسان‌تر است. با این حال، هر ساله متقاضیان بسیاری برای دانشگاه‌های این کشور اپلای می‌کنند که تعداد زیادی از آن‌ها به دلیل نداشتن شرایط لازم و توجه نکردن به پیش‌نیازهای دانشگاه، موفق به کسب پذیرش تحصیلی نمی‌شوند. در ادامه با لیست دانشگاه های کانادا که از بالاترین میزان پذیرش برخوردارند آشنا می‌شویم. توجه داشته باشید که در نظر گرفتن نرخ پذیرش دانشگاه‌ها، یکی از عوامل تعیین کننده در بالا بردن احتمال اخذ پذیرش تحصیلی است.

دانشگاه کانادا – بهترین دانشگاه های کانادا – ددلاین دانشگاه های کانادا
تحصیل در کانادا

دانشکده مدیریت تورنتو (Toronto School of Management)

دانشکده مدیریت تورنتو (TSoM) یک دانشکده عالی کسب‌وکار در شهر تورنتو کاناداست. این دانشکده روش‌های یادگیری متعدد مانند کلاس‌های آنلاین و حضوری را ارائه می‌دهد و همچنین، فرصت‌های همکاری فوق‌العاده‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند. برخی از رشته‌های تحصیلی‌ای که در دانشکده مدیریت تورنتو ارائه می‌شوند شامل مدیریت کسب‌وکار، تحلیل داده و بازاریابی هستند.
این دانشکده برای همه رشته‌ها و برای همه دانشجویان جدید نیز اسکالرشیپ (Scholarship) در نظر گرفته است. هم دانشجویان کانادایی و هم دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از پرداخت شهریه سال اول معاف شوند. اسکالرشیپ‌ها بر اساس عملکرد تحصیلی قبلی، مشارکت داوطلب در آینده جامعه و تناسب او با TSoM ارائه می‌شوند.
برای درخواست این کمک‌هزینه‌های تحصیلی تنها لازم است درخواست خود را قبل از شروع برنامه تحصیلی به دانشگاه ارسال کنید یا در هر یک از فرم‌های اپلیکیشن، دانشگاه را از تمایل خود به دریافت کمک‌هزینه مطلع کنید. برای اینکه به سطح زبان مورد نیاز این دانشگاه دست پیدا کنید یا لازم است مدرک زبان یک آزمون شناخته‌شده مانند آیلتس (IELTS) را داشته باشید یا در دوره انگلیسی برای اهداف آکادمیک (EAP) دانشگاه شرکت کنید.

دانشگاه ویلفرد لوریه (Wilfrid Laurier University)

دانشگاه ویلفرد لوریه در سال ۱۹۱۱ تاسیس و به نام هفتمین نخست‌وزیر کانادا نامگذاری شد. این دانشگاه یکی از سازگارترین دانشگاه های کانادا با محیط زیست است و تعهد زیادی به برنامه‌های مبتکرانه در زمینه حفاظت از محیط زیست و کاهش ردپای کربن دارد. دانشگاه ویلفرد لوریه که بیش از ۱۰۰ دوره آموزشی را ارائه می‌دهد، یکی از دانشگاه‌های برتر از نظر رضایت دانشجویان است.
این دانشگاه کمک‌هزینه‌هاو حمایت‌های مالی متعددی را برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است. یکی از آن‌ها استخدام دانشجویان تمام‌وقت است که در نتیجه آن، دانشجویان می‌توانند دستیار پژوهشی باشند یا به تدریس مشغول شوند. علاوه بر این، چندین اسکالرشیپ و جوایز داخلی و خارجی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که برخی از آن‌ها به دانشجویان بین‌المللی نیز اعطا می‌شوند. مدارک زبان مورد پذیرش توسط این دانشگاه شامل تافل (TOEFL)، آیلتس، دولینگو (Duolingo) و PTE می‌شوند.

دانشگاه لیکهد (Lakehead University)

دانشگاه لیکهد در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد و در حال حاضر، دارای سه پردیس در خلیج تاندر (Thunder Bay)، اوریلیا (Orillia) و انتاریو (Ontario) است. این دانشگاه آموزش را بر دانشجویان متمرکز می‌کند و بر این باور است که بیش از ۸۶۰۰ دانشجوی این دانشگاه از پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک رهبر ارزشمند در آینده برخوردار هستند. دانشگاه لیکهد دارای تنها دانشکده کسب‌وکار در انتاریو شمالی است که اعتبار بین‌المللی دارد.
دانشگاه لیکهد اهمیت زیادی برای حمایت مالی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی قائل است و به همین دلیل، فرصت‌های مختلفی را برای ارائه کمک‌های مالی به دانشجویان فراهم کرده است. این کمک‌ها بسته به رشته تحصیلی و بر اساس نیازهای فردی دانشجویان به آن‌ها اعطا می‌شود و شامل بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی، اشتغال موقت به تدریس و پژوهش و بورسیه‌های تحقیقاتی دانشکده می‌شوند.
در حالی که اسکالرشیپ‌ها بر اساس شایستگی‌های آکادمیک افراد اعطا می‌شوند، اهدای بورسیه‌های تحصیلی بر اساس نیاز مالی دانشجویان صورت می‌گیرد. برای آگاهی از شرایط دریافت این کمک‌هزینه‌ها و نحوه درخواست آن‌ها می‌توانید به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید. دریافت پذیرش از این دانشگاه بسیار رقابتی است و پیش‌نیازهای قبولی در دانشگاه لیکهد بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. بنابراین، قبل از شروع فرایند اپلای حتما در وبسایت دانشگاه بررسی کنید که برای تحصیل در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود به چه مدارکی نیاز دارید.
پیش‌نیازهای قبولی در این دانشگاه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است و دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند اگر مدرک زبان با نمره کافی را نداشته باشند لازم است در دوره انگلیسی آکادمیک (AEP) دانشگاه لیکهد شرکت کنند. برخی از مدارک زبان مورد پذیرش توسط این دانشگاه عبارت‌اند از: تافل، آیلتس، دولینگو و PTE.

دانشگاه رایرسون (Ryerson University)

دانشگاه رایرسون که یک دانشگاه مستقر در تورنتو است، در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. این دانشگاه، دانشکده مدیریت تد راجرز (Ted Rogers School of Management) را در خود جای داده است که بزرگترین دانشکده بازرگانی کانادا در مقطع لیسانس محسوب می‌شود. این دانشگاه بیش از ۱۰۰ برنامه تحصیلی را ارائه می‌کند و بیش از ۴۵ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
دانشگاه رایرسون نیز مانند دانشگاه‌هایی که تا به اینجا معرفی کردیم، بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌های متعددی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که بیشتر آن‌ها به شهروندان کانادا اعطا می‌شود. مدارک زبان مورد پذیرش توسط این دانشگاه شامل تافل، آیلتس، دولینگو، PTE و غیره می‌شوند.

دانشگاه گوئلف (University of Guelph)

دانشگاه گوئلف که در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در انتاریو است که به دلیل برنامه‌های فوق‌العاده‌ای که در زمینه هنر و علوم ارائه می‌کند بسیار شناخته‌شده است. این دانشگاه دارای بیش از ۲۹۵۰۰ دانشجوست که در پردیس‌های گوئلف، تورنتو و ریج‌تاون (Ridgetown) تحصیل می‌کنند.

اولویت دانشگاه گوئلف، تحقیقات در زمینه بهبود زندگی است. جامعه آکادمیک این دانشگاه کانادا همیشه فعالانه به دنبال دانش و کشف راه‌حل‌هایی برای زندگی سازگار با محیط زیست و حفاظت از اکوسیستم بوده است. این دانشگاه اسکالرشیپ، بورسیه و کمک‌هزینه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است که برای دریافت هر یک از آن‌ها لازم است معیارهای خاصی را برآورده کنید.
برای اینکه بدانید واجد شرایط این کمک‌هزینه‌ها هستید یا خیر می‌توانید به وبسایت دانشگاه مراجعه کنید یا با مسئولان پذیرش آن ارتباط بگیرید. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید و می‌خواهید از دانشگاه گوئلف پذیرش بگیرید لازم است مدرک زبان آیلتس، تافل، PTE یا CAEL داشته باشید. این دانشگاه مدرک دولینگو را نمی‌پذیرد.

دانشگاه مونترال (University of Montreal)

دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسوی‌زبان است که در سال ۱۸۷۸ به‌عنوان پردیس اقماری دانشگاه لاوال (Laval University) تاسیس شد. در این دانشگاه که در دامنه شمالی کوه رویال قرار دارد، بیش از ۶۷ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند و ۶۰۰ برنامه تحصیلی ارائه می‌شود. این دانشگاه همچنین، به دلیل نرخ پذیرش بالایی که دارد محبوب شده است. بنابراین، می‌تواند یک گزینه مناسب برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در کانادا باشد.

اساتیدی که در سطح جهانی هستند، دانشجویان بااستعداد و فضای پژوهشی رقابتی، همه این عوامل موجب شده‌اند که دانشگاه مونترال یکی از دانشگاه‌های برتر در سطح جهان باشد. یکی از فارغ‌التحصیلان برجسته از این دانشگاه پیر ترودو (Pierre Trudeau) است که پدر جاستین ترودو (Justin Trudeau)، نخست وزیر کاناداست و خودش نیز پانزدهمین نخست‌وزیر کانادا بوده است.
دانشگاه مونترال به دانشجویان بین‌المللی، اسکالرشیپ اعطا می‌کند که میزان آن بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. علاوه بر این، این اسکالرشیپ به افرادی اهدا می‌شود که مجوز معتبر تحصیل داشته باشند، بخواهند به‌صورت تمام‌وقت در دانشگاه تحصیل کنند، از پرداخت شهریه معاف نباشند و در یک برنامه مطالعه مستقل ثبت نام نکرده باشند. طبیعتا برای تحصیل در این دانشگاه لازم است به زبان فرانسوی مسلط باشید.

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا، کنکوردیا نام دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ و در نتیجه ادغام کالج لویولا (Loyola College) و دانشگاه سر جورج ویلیامز (Sir George Williams) تاسیس شد. این دانشگاه از نوآوری و تعالی در آموزش، پژوهش، فعالیت‌های خلاقانه و مشارکت‌های اجتماعی استقبال می‌کند و از این طریق سعی می‌کند به شناخته شدن هر چه بیشتر مونترال کمک کند.

دانشگاه کنکوردیا بیش از ۵۰۰ برنامه تحصیلی را در مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی و از طریق دانشکده‌های هنر و علوم، مهندسی و علوم کامپیوتر، دانشکده کسب‌وکار جان مالسون (John Molson School of Business) و دانشکده تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. برای تامین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کنکوردیا می‌توانید از اسکالرشیپ‌های متعددی استفاده کنید که دولت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.
این اسکالرشیپ‌ها توسط موسسه EduCanada تامین می‌شوند و بسیار رقابتی هستند. برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید لازم است مدارک و درخواست خود را برای دانشگاه کنکوردیا ارسال کنید تا دانشگاه به نمایندگی از شما، درخواست اسکالرشیپ را ثبت کند. مدارک زبان مورد پذیرش توسط این دانشگاه عبارت‌اند از: تافل، آیلتس، دولینگو و PTE.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از دانشگاه‌های جامع برتر کاناداست که در سال ۱۹۲۵ و برای گرامیداشت افرادی تاسیس شد که در جنگ جهانی اول، جان خود را فدا کردند. این دانشگاه با داشتن ۱۸۰۰ دانشجو و ارائه ۱۰۰ برنامه تحصیلی، بزرگترین دانشگاه در استان آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود. دوره شاخصی که در این دانشگاه ارائه می‌شود مهندسی دریا و اقیانوس است که از برنامه‌های تحصیلی برتر در سطح جهان به شمار می‌رود.
دانشگاه مموریال نیوفاندلند برخی کمک‌هزینه‌های تحصیلی داخلی و خارجی را به دانشجویان اعطا می‌کند که برای دریافت فاند (Fund) داخلی این دانشگاه نیازی به ارسال درخواست جداگانه به دانشگاه ندارید اما برای دریافت فاند خارجی لازم است درخواست دریافت کمک‌هزینه را به دانشگاه ارسال کنید. مبلغ و پیش‌نیاز هر یک از این فاندها متفاوت است. دانشگاه مموریال نیوفاندلند مدرک زبان تافل، آیلتس، PTE و دولینگو را می‌پذیرد.

دانشگاه ساسکچوان (University of Saskatchewan)

دانشگاه ساسکچوان یکی دیگر از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه های کانادا است که تاسیس آن به سال ۱۹۰۷ برمی‌گردد. برخی از رشته‌های تحصیلی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند عبارت‌اند از: کشاورزی، هنر و علوم، زیست‌فناوری، کسب‌وکار، دندانپزشکی، آموزش، پزشکی، مهندسی، حقوق، پرستاری، داروسازی، حرکت‌شناسی، فیزیوتراپی و دامپزشکی. این دانشگاه همچنین به دلیل تحقیقات جهانی خود در زمینه منابع آبی و امنیت غذایی، دانشگاه شناخته‌شده‌ای است.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ساسکچوان می‌توانند از منابع مختلفی بورسیه دریافت کنند و بر اساس گزارش خود دانشگاه، سه‌چهارم دانشجویان از یک نوع کمک‌هزینه دانشگاه بهره‌مند می‌شوند. برخی از این کمک‌هزینه‌ها به دانشجویان بین‌المللی نیز تعلق می‌گیرد. دانشگاه ساسکچوان مدرک زبان تافل، آیلتس، دولینگو و PTE را می‌پذیرد.

دانشگاه کارلتون (Carleton University)

دانشگاه کارلتون که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا و به‌عنوان دانشگاه پایتخت کانادا شناخته‌شده است در سال ۱۹۴۲ و برای حمایت از جانبازان جنگ جهانی دوم تاسیس شد. بیش از ۳۱ هزار و ۲۰۰ دانشجو به امید تبدیل شدن به افراد حرفه‌ای و پیشرو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. تیم‌های ورزشی این دانشگاه که کلاغ‌های کارلتون (Carleton Ravens) نام دارند به‌ویژه به دلیل عملکرد فوق‌العاده تیم بسکتبال آن بسیار معروف هستند.
دانشگاه کارلتون فرصت‌های مختلفی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند هزینه تحصیل خود را تامین کنند. از میان این فرصت‌ها می‌توان به دستیاری در تدریس (TA)، دستیاری در پژوهش (RA) و جوایز و اسکالرشیپ‎‌های مبتنی بر شایستگی اشاره کرد. برای دستیابی به هر یک از این فرصت‌ها لازم است معیارهای خاصی مانند معدل بالا، داشتن مدرک زبان با نمره بالا و غیره را برآورده کنید. این دانشگاه نیز مانند بیشتر دانشگاه‌های کانادا مدرک زبان تافل، آیلتس، دولینگو و PTE را قبول دارد.

دانشگاه نیوبرانزویک (University of New Brunswick)

این دانشگاه در سال ۱۷۸۵ تاسیس شد و دارای دو پردیس در شهرهای فردریکتون (Fredericton) و سنت جان (Saint John) است. دانشگاه نیوبرانزویک بیش از ۷۵ برنامه تحصیلی را در مقطع Undergraduate ارائه می‌کند که این برنامه‌ها منجر به ارائه گواهینامه، دیپلم یا مدرک کارشناسی می‌شوند. علاوه بر این، در این دانشگاه بیش از ۳۰ برنامه در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شوند.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به بیش از ۱۶۰ کمک‌هزینه تحصیلی داخلی دسترسی دارند. از سوی دیگر، برخی از دانشجوهای دکترا برای برنامه فاند استخدام انتخاب می‌شوند. علاوه بر این، کمک‌هزینه‌های خارجی مختلفی نیز برای دانشجویان وجود دارد که برای آگاهی از آن‌ها لازم است با دانشگاه ارتباط برقرار کنید. مدارک زبان مورد قبول توسط دانشگاه نیوبرانزویک عبارت‌اند از: تافل، آیلتس، PTE و دولینگو.

سایر دانشگاه‌های کانادایی دارای میزان بالای پذیرش

دانشگاه‌هایی که تا اینجا معرفی شد دانشگاه‌هایی هستند که گرفتن پذیرش تحصیلی از آن‌ها آسان‌تر از گرفتن پذیرش تحصیلی از سایر دانشگاه های کانادا است. با این حال، دانشگاه‌های دیگری نیز در این کشور وجود دارند که از دانشگاه‌های برتر جهان محسوب می‌شوند و می‌توان از آن‌ها نسبتا راحت‌تر از دانشگاه‌های دیگر پذیرش گرفت. در ادامه با آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
 • دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)
 • دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)
 • دانشگاه لاوال (Laval University)

فرایند اپلای برای دانشگاه های کانادا چگونه است؟

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید لازم است بدانید فرقی نمی‌کند که برای چه ترمی می‌خواهید درخواست پذیرش را برای دانشگاه ارسال کنید، روند اپلای برای همه آن‌ها یکسان است. با این حال، مهم است زمان اپلای و ددلاین دانشگاه های کانادا را بدانید و قبل از رسیدن ددلاین، مدارک لازم را فراهم کنید. به‌طور کلی، مراحل اپلای برای دانشگاه های کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. به وبسایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.
 2. برنامه درسی و واجد شرایط بودن برای آن را بررسی کنید.
 3. روی فرم اپلیکیشن دانشگاه کلیک کنید.
 4. با استفاده از آدرس ایمیل خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 5. یک ایمیل یا پیام مبنی بر تایید حساب کاربری دریافت می‌کنید.
 6. در حساب کاربری، اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.
 7. سابقه تحصیلی خود را وارد و مدارک لازم را بارگذاری کنید.
 8. برنامه درسی مورد نظر خود را انتخاب و اپلیکیشن فی را پرداخت کنید.
 9. هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا بسته به هر دانشگاه متفاوت است که برای پرداخت آن می‌توانید از خدمات پرداخت اپلیکیشن فی تهران پیمنت کمک بگیرید.
 10. فرم اپلیکیشن خود را ارسال کنید.
 11. برای گرفتن پذیرش از برخی دانشگاه های کانادا یا قبول شدن در برخی مقاطع تحصیلی، ممکن است با شما مصاحبه آنلاین انجام شود.
پذیرش تحصیلی کانادا – مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل – لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای
دانشگاه های کانادا برای اپلای

چه مدارکی برای اپلای دانشگاه های کانادا لازم است؟

هر دانشگاه، مدارک مورد نیاز برای اپلای را در وبسایت خود ذکر می‌کند. با این حال، معمولا مدارکی که لازم است برای اپلای دانشگاه های کانادا آماده کنید شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • نسخه اسکن‌شده پاسپورت
 • رزومه یا CV
 • توصیه‌نامه
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی
 • انگیزه‌نامه

در پایان، اگرچه دانشگاه های کانادا از میزان بالای پذیرش برخوردارند، دریافت پذیرش تحصیلی از آن‌ها همچنان دشوار است. اگر قصد تحصیل در کانادا و اپلای برای دانشگاه‌های این کشور را دارید مهم است که از سیستم پذیرش این دانشگاه‌ها و همچنین، دانشگاه‌هایی که بیشترین میزان پذیرش را دارند آگاه باشید تا هم احتمال دریافت پذیرش تحصیلی خود را افزایش دهید و هم در هزینه‌های اپلای از جمله پرداخت اپلیکیشن فی صرفه‌جویی کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

سوالات متداول

به‌منظور اپلای برای دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به وبسایت دانشگاه‌های مورد نظر خود مراجعه کنید و فرم اپلیکیشن را پر کنید. سپس با ارسال مدارک خود قبل از ددلاین و پرداخت اپلیکیشن فی، روند اپلای را نهایی کنید.

برای تحصیل در کانادا در ابتدا مهم است که بدانید کدام دانشگاه برای شما مناسب‌تر است و ورود به آن آسان‌تر است. سپس، مدارک لازم را آماده کنید و قبل از ددلاین اپلای، این مدارک را برای دانشگاه‌های مورد نظر خود ارسال کنید.

دانشگاه های کانادا در سه مرحله دانشجو می‌پذیرند که محبوب‌ترین و بهترین مرحله، اپلای برای ترم پاییز است، زیرا در این مرحله، همه برنامه‌های تحصیلی و بیشترین کمک مالی به متقاضیان ارائه می‌شود.

این مدارک بسته به دانشگاه متفاوت هستند اما معمولا لازم است مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه را ارائه دهید.

ددلاین دانشگاه های کانادا بسته به اینکه می‌خواهید برای چه ترمی اپلای کنید متفاوت است اما ددلاین ترم پاییز از دسامبر تا مارس، ددلاین ترم زمستان از سپتامبر تا نوامبر و ددلاین ترم تابستان از اکتبر تا فوریه است.

نظر شما چیست؟