homeخانهleftتافلleftمنابع آزمون تافل چیست؟

منابع آزمون تافل چیست؟

pen نیلوفر میثاقی
calendar ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
eye 287 بازدید

با مراجعه به بازار کتاب، با حجم بسیار زیادی از کتاب‌ها و عنوان‌ها مواجه می‌شوید. این اتفاق در مورد جستجو برای کتاب‌های انگلیسی بیشتر نیز به چشم می‌خورد. با کمی گشت و گذار در بازار کتاب متوجه می‌شویم که کتاب‌های بسیار زیادی وجود دارد که نویسنده از آن به عنوان منبع یک آزمون خاص نام برده است. در این گونه مواقع پیدا کردن منبع اصلی امتحان بسیار دشوار و گیج‌کننده خواهد بود. ازمون تافل iBT نیز از جمله همین آزمون‌ها می‌باشد و به داشتن منابع جامع و معتبر بسیار وابسته است. این منابع اصولا به دو دسته مقدماتی و پیشرفته تقسیم می‌گردند و برای آنکه بدانید کدامیک از این منابع را مورد استفاده قرار دهید بهتر است در آزمون تعیین سطح شرکت نمایید تا سطح تسلط شما به زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار گیرد. در این مقاله، منابع بر اساس دو دسته مقدماتی و پیشرفته دسته بندی شده و در پایان یکی از نرم‌افزار شبیه ساز آزمون تافل معرفی شده است.

منابع سطح مقدماتی

پس از شرکت در آزمون تعیین سطح اگر سطح زبان شما را مقدماتی اعلام نمایند، مطالعه خود را برای شرکت در آزمون تافل با منابع مقدماتی آغاز نمائید. این منابع در ادامه ارائه گردیده است.

 • کتاب North Star Building Skills for the TOEFL iBT-High Intermediate

این کتاب با مروری بر مهارت‌های آزمون تافل، برای شروع مطالعه مناسب خواهد بود.

 • کتاب Delta’ s Key to the Next Generation TOEFL Test

مجموعه دلتا برای برنامه‌ریزی جهت تافل iBT  تنظیم شده است. این مجموعه با استفاده از تست‌های آزمون تافل، تمامی مهارت‌های لازم برای شرکت در این آزمون را آموزش می‌دهد و در دو جلد است که کتاب اول شامل موارد آموزشی آزمون تافل اینترنتی و کتاب دوم شامل ۶ نمونه تست از این آزمون می‌باشد.

 • کتاب Longman TOEFL iBT

اگر شخص تمایل به حضور در کلاس‌های تافل نداشته باشد، این کتاب بهترین مرجع برای آغاز آموزش شیوه پاسخ به پرسش‌ها در آزمون می‌باشد.

منابع سطح پیشرفته

در صورتی که در تعیین سطح بالاتر از Intermediate قرار گرفتید، از منابع زیر استفاده نمایید.

 • کتاب Barron’ s How to Prepare for the TOEFL

 یکی از مجموعه‌های معروف برای تافل iBT  است که سطح آن بالاتر از دو کتاب Longman و Delta است. تست‌های جامع این مجموعه جهت بخش‌های Listening و تا حدودی Reading آزمون تافل توصیه می‌شود. در این کتاب، بیشتر نویسنده بر روی تقویت مهارت‌هایی مانند نت برداری (Note Taking) کار می‌کند.

 • کتاب ETS Official Guide to iBT TOEFL

مجموعه دیگریست که تست‌های آن کمی ساده‌تر از آزمون واقعی است، اما از نظر نوع سوالات بسیار شبیه آزمون واقعی می‌باشد. این کتاب دارای نرم افزار شبیه‌سازی شده نیز می‌باشد.

 • کتاب Mastering skills For The TOEFL iBT

کتابی بسیار خوب با تمرین‌های بسیار زیاد است که هر ۴ بخش مهارت‌های مورد نیاز تافل iBT را پوشش می‌دهد. تمرینات شنیداری این کتاب می‌تواند گامی مفید در جهت تقویت مهارت شنیداری باشد.

 • کتاب KAPLAN Internet-Based TOEFL

این کتاب یکی دیگر از مراجع به نام این آزمون تافل است. موردی که اکثرا در این کتاب اشاره می‌گردد این است که سطح این کتاب کمی از آزمون اصلی دشوار‌تر است.

 • کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions

این کتاب برای  Writing بسیار مفید بوده و دارای ۴۵۰ انشا می‌باشد. با مطالعه دقیق آن می‌توانید با ساختار انشانویسی به طور کامل آشنا شوید.

 

تافل

 

کتاب‌های مفید برای یادگیری لغات جهت شرکت در آزمون تافل

 • ۴۰۰ Must-Have Words For The TOEFL

مزیت این کتاب این است که لغات را دسته‌بندی کرده و این قابلیت به خواننده کمک می‌کند تا با سرعت بالاتری آنهارا فرا گیرد .

 • ۵۰۰ Absolutely Essential Words

این کتاب یکی از مراجع مهم در زمینه لغت می باشد.

 • Essential Word for the TOEFL

این کتاب از انتشارات Barron’s می‌باشد و مرجع اصلی لغات آزمون تافل است و خواندن آن بسیار توصیه می‌شود. با مطالعه این کتاب قادر هستید بخش‌های مختلف یک لغت را نیز بخاطر بسپارید.

نرم افزار شبیه‌ساز آزمون تافل iBT

نرم افزار TPO  که مخفف عبارت TOEFL Practice Online است به آزمون‌های آمادگی آزمون تافل گفته می‌شود که موسسه ETS  برای آشنایی شرکت‌کنندگان در آزمون تافل اینترنتی (iBT) طراحی نموده است. شرکت در آزمون‌های آمادگی TPO در واقع به شما اطمینان بیشتری نسبت به سوالات داده و در بهبود توانایی‌های شما در بخش‌های مختلف تافل نقش زیادی ایفا می‌کند.

آزمون TPO تست‌های تمرینی است که به صورت آنلاین در اینجا قرار دارد. هزینه هر آزمون ۴۴٫۹۵ دلار آمریکا می‌باشد و در صورت تمایل می‌توانید در حالت زمانبندی شده (Timed Mode) آزمون را بگذرانید تا از نظر زمانی نیز شبیه‌ساز محیط آزمون تافل باشد.

از آنجا که TPO از پرسش‌های واقعی آزمون تافل استفاده می‌کند، دقیقا مشابه یک آزمون تافل واقعی می‌باشد. ضمنا نتیجه آزمون را نیز می‌توانید همان روز دریافت نمایید. توجه داشته باشید پس از پایان یک آزمون تمرینی TPO  نمی‌توانید دوباره آزمون را تکرار نمایید مگر آنکه هزینه آن را مجددا بپردازید. همچنین می‌توانید با خرید بسته نرم‌افزاری TPO در منزل و با استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ خودتان هر زمان که مایل باشید در این آزمون‌ها شرکت نمایید.

Rate this post

نظر شما چیست؟