homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش بیت کوین کش (BCH)
خرید و فروش بیت کوین کش (BCH)

خرید و فروش بیت کوین کش (BCH)

13,112,196 تومان $ 257.35
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 5,039,183,206 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 3.60
درصد تغییرات ۷ روزه 13.70
درصد تغییرات 30 روزه 2.97

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) یک ارز دیجیتال و یک شبکه پرداخت همتا به همتاست که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. بیت کوین کش با نام اختصاری BCH، هاردفورکی (انشعاب فرعی در شبکه) از بیت کوین (BTC) است که با هدف رفع مشکلات BTC و همچنین به منظور انجام پرداخت‌های سریع با کارمزدهای بسیار کم و ظرفیت تراکنش بالا ساخته شد. بیت کوین کش (BCH) از همان شبکه بلاکچین بیت کوین (BTC) استفاده می‌کند.

تهران پیمنت بستری مناسب برای خرید و فروش بیت کوین کش (BCH) است و خدماتی را برای مبادلات BCH در نظر گرفته است. با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید به‌آسانی مقدار بیت کوین کش مدنظرتان را بخرید. همچنین می‌توانید BCHهای خود را بفروشید و به ریال تبدیل کنید.

تاریخچه بیت کوین کش چیست و بنیانگذار آن کیست؟

با افزایش محبوبیت بیت کوین در سال ۲۰۱۷، مقیاس‌پذیری پایین و کارمزد بالای تراکنش‌ها در بلاکچین بیت کوین، توسعه‌دهندگان این شبکه را بر آن داشت تا برای حل مشکلات موجود راه‌حل‌هایی ارائه دهند. ماه ژوئن ‏‏همان سال‏‏ گروهی از توسعه‌دهندگان و ماینرهای بیت کوین پیشنهاد دادند تا فورکی با نام Bitcoin ABC ایجاد شود و اندازه بلوک‌ها افزایش یابد؛ اما پیشنهاد ایجاد Bitcoin ABC مورد قبول واقع نشد.

در آگوست ۲۰۱۷ از شبکه بیت کوین انشعابی (هاردفورک) با نام بیت کوین کش ایجاد شد و در ماه مارس ‏‏‏پرداخت‌های بیت کوین کش در BitPay که بزرگ‌ترین پلتفرم پرداخت بیت کوین است، پذیرفته شد. در ماه می همان سال بیت کوین کش اندازه بلاک (Block Size) خود را از ۸ مگابایت به ۳۲ مگابایت افزایش داد.‏

در نوامبر سال ۲۰۱۸ هاردفورکی روی بیت کوین کش صورت گرفت و BCHSV حاصل شد. دو سال بعد در نوامبر سال ۲۰۲۰ سومین هاردفورک برای بیت کوین کش به تصویب رسید و نتیجه آن بیت کوین کش نود (BCHN) و بیت کوین کش ABC بود. در نهایت ژوئن سال ۲۰۲۱ زنجیره‌ای جانبی از بیت کوین کش با نام SmartBCH عرضه شد.

ایده توسعه بیت کوین کش (BCH) توسط گروهی از توسعه‌دهندگان بیت کوین (BTC) مطرح شد. اگرچه از راجر ور (Roger Ver) به عنوان یکی از افراد مطرح در توسعه بیت کوین کش یاد می‌شود، توسعه‌دهندگان بیت کوین کش نیز مانند بیت کوین به‌صورت ناشناس فعالیت می‌کنند.

خرید و فروش بیت کوین (BTC) توسط تهران پیمنت بدون کرمزد

خرید و فروش بیت کوین (BTC) توسط تهران پیمنت

چه مقدار بیت کوین کش در گردش است؟

درست مانند بیت کوین، تعداد بیت کوین کش در مجموع ۲۱ میلیون کوین خواهد بود. از آنجا که بیت کوین کش هاردفورکی از بلاک چین بیت کوین است، هاوینگ BCH کاملا مشابه BTC است و هر چهار سال یکبار و پس از استخراج هر ۲۱۰ هزار بیت کوین کش اتفاق می‌افتد.

امنیت شبکه بیت کوین کش

در بیت کوین کش نیز مانند بیت کوین، نودهای BCH با تایید هر تراکنش پاداش دریافت می‌کنند. برای هک شبکه بیت کوین کش باید حداقل ۵۱ درصد از نودهای شبکه در اختیار هکرها قرار بگیرد. از آنجا که بیشتر از ۴۷هزار نود فعال و پراکنده در جهان وجود دارد، هک بیت کوین کش ممکن نیست.

کاربردهای ارز بیت کوین کش

بیت کوین کش یک رمز ارز تراکنشی طراحی شده، تا به عنوان یک سیستم پرداخت الکترونیکی عمل کند. هدف از ارائه BCH رفع مشکلات موجود در بیت کوین (BTC) بود تا در زندگی روزمره کاربران برای پرداخت‌های الکتریکی نقدی استفاده شود. با این حال کاربرد بیت کوین کش محدود به تراکنش‌های مالی نماند و برخی از افراد برای سرمایه‌گذاری یا ترید هم از بیت کوین کش استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال برای خرید خودرو یا ملک توصیه می‌شود به جای BCH، از بیت کوین استفاده کنید و خرید کالاهای روزمره خود را به علت تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزدهای پایین‌تر با کمک بیت کوین کش انجام دهید.

مقایسه میان بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین (BTC)

بیت کوین کش هاردفورکی از کد اصلی بیت کوین به شمار می‌رود؛ بنابراین بیت کوین کش و بیت کوین شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند. به عنوان مثال هر دو شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work | PoW) استفاده می‌کنند و هر دو عرضه محدود و معادل ۲۱ میلیون کوین دارند. با این حال توسعه‌دهندگان بیت کوین کش تلاش کرده‌اند مشکلات موجود در بیت کوین را رفع و قوانین آن را اصلاح کنند. مهمترین تفاوت‌ها میان BCH و BTC را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

اندازه بلاک

بیت کوین کش سایز بلوک بزرگتری نسبت به بیت کوین دارد. حداکثر سایز بلوک در بیت کوین کش ۳۲ مگابایت ولی در بیت کوین ۱ مگابایت است. اندازه بلاک بزرگتر در BCH حجم تراکنش‌های روی زنجیره را افزیش می‌دهد. در واقع ظرفیت پردازش در بیت کوین کش به ۲۰۰ تراکنش در ثانیه می‌رسد؛ درحالیکه بیت کوین ۳ تا ۷ تراکنش را در هر ثانیه پردازش می‌کند.

پشتیبانی از قراردادهای هوشمند

بیت کوین کش (BCH) از قراردادهای هوشمند مانند زبان Cashscript پشتیبانی می‌کند اما بیت کوین (BTC) از زبان Cashscript پشتیبانی نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود توسعه‌دهندگان در BCH بتوانند با استفاده از زبان Cashscript توابع پیچیده‌تری را نسبت به تراکنش‌های ساده در بیت کوین انجام دهند.

انتشار توکن‌های جدید

با استفاده از (SLP) Simple Ledger Protocol، توسعه‌دهندگان می‌توانند توکن‌های جدید خود را روی شبکه بلاک چین بیت کوین کش منتشر کنند. مکانسیم SLP دقیقا مشابه مکانیسم انتشار توکن‌های استاندارد ERC-20 روی بستر اتریوم عمل می‌کند؛ یعنی با استفاده از SLP، ارز دیجیتال تتر نیز می‌تواند در شبکه بیت کوین کش انتشار یابد. نکته جالب دیگر درباره SLP در بلاکچین BCH آن است که این پروتکل از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نیز پشتیبانی می‌کند، درحالی که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نمی‌توانند روی شبکه بلاک چین بیت کوین (BTC) انتشار یابند.

چگونه Bitcoin Cash بدست آوریم؟

  • با ارائه کالا یا خدمات در پلتفرم‌هایی که بیت کوین کش (BCH) را پشتیبانی می‌کنند (یعنی کالا بفروشید یا خدمات ارائه کنید و پول آن را به صورت BCH دریافت کنید)
  • خرید بیت کوین از صرافی های رمز ارز خارجی (مانند صرافی کوین بیس و صرافی بیترکس)
  • استفاده از خدمات صرافی‌های داخلی مثل تهران پیمنت که ریال دریافت می‌کنند و در مقابل رمز ارز ارائه می‌کنند.
  • استخراج (Mining)
  • تبادل و تبدیل Bitcoin Cash با سایر رمزارزها از طریق سواپ (Swap)

خرید و فروش بیت کوین کش (BCH) بدون کارمزد

خرید و فروش بیت کوین کش (BCH) در تهران پیمنت بدون کارمزد است و قبل از سفارش خرید بیت کوین کش با ریال یا سفارش فروش بیت کوین کش به ریال، قیمت نهایی سفارش را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید خرید بیت کوین کش ارزان را از طریق تهران پیمنت انجام دهید.

از تهران پیمنت چگونه بیت کوین کش بخریم؟

در صورت تمایل برای انجام پرداخت با استفاده از بیت کوین کش (BCH) یا شارژ آن توسط تهران پیمنت، در ابتدای همین صفحه میزان ارز موردنظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به بیت کوین کش در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت خرید» کلیک کنید. سفارش خرید بیت کوین کش (BCH) شما در تهران پیمنت ظرف حداکثر یک ساعت انجام می‌شود.

به تهران پیمنت چگونه بیت کوین کش بفروشیم؟

چنانچه قصد دارید بیت کوین کش (BCH) خود را نقد کنید، از طریق تهران پیمنت می‌توانید دارایی ارزی خود را به ریال تبدیل کنید. به این منظور در ابتدای همین صفحه ابتدا گزینه فروش را انتخاب کنید، سپس میزان ارز مورد نظر خود را به تومان در باکس سفید سمت چپ، یا به بیت کوین کش در باکس سفید سمت راست درج کنید و روی گزینه «ثبت فروش» کلیک کنید. معادل ریالی Bitcoin Cash ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود. برای آشنایی بیشتر با سیکل پایا می‌توانید به مطلب پایا و ساتنا چیست و سیکل‌های کاری آن چگونه است؟ مراجعه کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

۱/۵ - (۶۸۳ امتیاز)

اگر قصد دارید بیت کوین کش (BCH) خود را نقد کنید، از طریق تهران پیمنت می‌توانید دارایی ارزی خود را به ریال تبدیل کنید. معادل ریالی Bitcoin Cash خریداری شده ظرف مدت حداکثر دو سیکل پایا به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) خریداری کنید. خرید رمز ارز بیت کوین کش (BCH) در تهران پیمنت در روزهای غیر تعطیل حداکثر ۱ ساعته انجام می‌شود.

برای آگاهی از قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال بیت کوین کش می‌توانید با مراجعه به وبسایت تهران پیمنت، نمودار قیمت BCH و آخرین قیمت این رمز ارز را مشاهده کنید.

بله، ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work | PoW) استفاده می‌کند؛ بنابراین BCH را می‌توان استخراج کرد.

ایده توسعه ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) را گروهی از توسعه‌دهندگان رمز ارز بیت کوین (BTC) مطرح کردند. از راجر ور (Roger Ver) به عنوان یکی از افراد مطرح در توسعه بیت کوین کش (BCH) یاد می‌شود، اما در مجموع توسعه‌دهندگان بیت کوین کش (BCH) نیز مانند بیت کوین (BTC) به‌صورت ناشناس فعالیت می‌کنند.

IRV