homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش ترون (TRX)
خرید و فروش ترون (TRX)

خرید و فروش ترون (TRX)

5,490 تومان $ 0.11
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 9,523,647,163 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 2.55
درصد تغییرات ۷ روزه 4.09
درصد تغییرات 30 روزه 8.27

ترون (Tron) یک پلتفرم ارز دیجیتال و بلاک چین است که هدف آن ایجاد یک سیستم محتوای سرگرمی جهانی رایگان است. رمزارز شبکه ترون که به آن ترونیکس (Tronix) نیز گفته می‌شود با علامت اختصاری TRX نشان داده می‌شود و در حال حاضر، یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار به شمار می‌رود. اگر قصد خرید و فروش ترون را دارید پیش از هر چیز در ادامه با ما همراه باشید تا با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید.

ترون چیست؟

یک موسسه غیرانتفاعی سنگاپوری به نام بنیاد ترون در سال ۲۰۱۷، پلتفرم ترون را راه‌اندازی کرد. مدیر عامل بنیاد ترون، جاستین سان (Justin Sun) است که نرم‌افزار محبوب به‌اشتراک‌گذاری فایل به نام بیت تورنت (BitTorrent) را نیز ایجاد کرد. سان یک نام جاافتاده در فضای ارز دیجیتال است زیرا قبل از تاسیس بنیاد ترون به‌عنوان نماینده ارز دیجیتال محبوب ریپل (XRP) شناخته می‌شد.

شبکه ترون علاوه بر اینکه یک پلتفرم متن‌باز (Open Source) مبتنی بر بلاک چین است، شامل یک ارز دیجیتال به نام TRX نیز می‌شود که از توکن های برتر شبکه ترون محسوب می‌شود. هدف ترون ساختن یک سیستم محتوای سرگرم‌کننده رایگان با استفاده از بلاک چین و تکنولوژی ذخیره‌سازی توزیع‌شده است. این بدین معنی است که ترون از قدرت غیرمتمرکز بلاک چین برای ذخیره و مدیریت داده‌ها و تراکنش‌ها استفاده می‌کند و به یک مرجع مرکزی مانند بانک یا دولت تکیه نمی‌کند.

کاربران می‌توانند محتوای دیجیتال مانند ویدئو، موسیقی یا متن را در پلتفرم ترون ایجاد و منتشر کنند. این محتوا بر روی بلاک چین ترون ذخیره می‌شود. ارز دیجیتال TRX می‌تواند برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه (مانند دسترسی به محتوا) استفاده شود و هدف ترون برای ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز محتوا را پیش می‌برد. کاربران می‌توانند بدون وجود واسطه‌هایی که در پلتفرم‌های متمرکز وجود دارند، مستقیما به خالقان محتوا پول پرداخت کنند.

یک نکته مثبت این است که این شبکه توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود اما متن‌باز است. امکان سانسور خالق محتوا وجود ندارد و این خالق نیازی به تکیه بر تصمیمات صاحبان پلتفرم ندارد. به‌طور کلی، Tron از تکنولوژی بلاک چین به‌منظور ایجاد پلتفرم غیرمتمرکز، ایمن و کارآمد برای خلق، اشتراک‌گذاری محتوای دیجیتال و استفاده از آن، بهره می‌برد. در این میان، استفاده از ارز دیجیتال TRX امکان انجام تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه را در این پلتفرم فراهم می‌کند.

ترون چگونه کار می‌کند؟ 

ترون یک پلتفرم بلاک چین متن‌باز و غیرمتمرکز است که از مکانیسم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) برای تایید تراکنش‌ها و اضافه کردن بلوک‌های جدید به بلاک چین استفاده می‌کند. در سیستم DPoS، گروهی از تاییدکنندگان یا نمایندگان توسط رای‌دهی اجتماع برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید انتخاب می‌شوند. این تاییدکنندگان بر اساس تعداد ارزهای TRX و شهرتی که در اجتماع دارند انتخاب می‌شوند.

وقتی یک کاربر می‌خواهد در پلتفرم Tron تراکنش انجام دهد، می‌تواند یک تراکنش ایجاد کرده و آن را در شبکه انتشار دهد. سپس، اعتبارسنج‌ها تراکنش را دریافت می‌کنند و در صورت موافقت با تراکنش یا معتبر دانستن آن، تراکنش را به بلوک معاملاتی در حال ساخت اضافه می‌کنند. به‌محض اینکه بلوک پر می‌شود، اعتبارسنج‌ها در مورد محتوای آن به توافق می‌رسند و سپس آن را به زنجیره بلوک‌ها اضافه می‌کنند.

پلتفرم ترون از ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن‌ها بر روی شبکه ترون ساخته می‌شوند و برای تسهیل تراکنش‌ها از ارز دیجیتال آن یعنی TRX استفاده می‌کنند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از اهداف متنوع مانند امور مالی، بازی و رسانه‌های اجتماعی برخوردارند. کاربران می‌توانند ارز TRX را از طریق صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال خریداری کنند یا بفروشند و سپس آن را در کیف پول رمزارز ذخیره کنند.

TRX همچنین می‌تواند برای پرداخت کارمزدها در شبکه و مشارکت در برخی از ویژگی‌های آن مانند اعتبارسنجی تراکنش‌ها یا استیکینگ (Staking) ترون برای رسیدن به پاداش استفاده شود. ایجاد محتوا در پلتفرم TRX از طریق قراردادهای هوشمند امکان‌پذیر می‌شود. این‌ها قراردادهایی خوداجرا هستند که شامل توافقات میان خریدار و فروشنده می‌شوند.

قراردادهای هوشمند در پلتفرم TRX برای تسهیل ایجاد و توزیع محتوا استفاده می‌شوند تا خالقان محتوا بتوانند مستقیما و بدون واسطه از کار خود درآمد کسب کنند. از سوی دیگر، این شبکه امکان تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه را فراهم می‌کند و به همین دلیل، پلتفرمی جذاب برای توسعه دهندگان و کاربرانی است که به دنبال ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و استفاده از آن‌ها هستند.

خرید و فروش ترون TRX

TRX چه کاربردهایی دارد؟

تا اینجا تا حدودی با کاربردهای TRX آشنا شدید. در ادامه مهم‌ترین کاربردهای ارز TRX را دقیق‌تر معرفی می‌کنیم.

ذخیره ارزش و ابزار مبادله

مانند هر ارز دیجیتال دیگری، TRX می‌تواند برای خرید و فروش کالاها و خدمات استفاده شود. این امر امکان انجام سریع، کم‌هزینه و امن تراکنش‌ها را بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها یا شرکت‌های کارت اعتباری فراهم می‌کند. علاوه بر این، خرید ترون می‌تواند برای سرمایه‌گذاری نیز استفاده شود. اگر سرمایه‌گذاران به شبکه TRX اعتماد داشته باشند و ارز TRX را باارزش بدانند، می‌توانند با خرید ترون و ذخیره آن امیدوار به کسب سود باشند.

تامین مالی جمعی و درآمدزایی

TRX می‌تواند برای ایجاد و صدور توکن‌های دیجیتال جدید به‌منظور جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های جدید استفاده شود. این مشابه نحوه ارائه سهام توسط شرکت‌ها برای جمع‌آوری پول است اما از مزایایی مانند غیرمتمرکز و ایمن بودن برخوردار است و اجازه می‌دهد که سرمایه‌گذاری جمعی در پلتفرم TRX دردسترس‌تر و کارآمدتر باشد.

از TRX می‌توان برای تشویق افراد به ایجاد و به‌اشتراک‌گذاری محتوای باکیفیت در پلتفرم TRX استفاده کرد. تولیدکنندگان محتوا می‌توانند برای کار خود TRX دریافت کنند و کاربران می‌توانند از TRX برای دسترسی به محتوای مورد علاقه خود و حمایت از آن استفاده کنند.

نقاط قوت و ضعف ترون چیست؟

یکی از مواردی که به شما کمک می‌کند برای خرید و فروش ترون بهتر تصمیم بگیرید، آگاهی از نقاط قوت و ضعف این شبکه است. مهم‌ترین نقاط قوت ترون عبارت‌اند از:

 • مقیاس پذیری: ترون از مکانیسم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد تعداد زیادی تراکنش را به‌سرعت پردازش کند.
 • سرعت بالای تراکنش: ترون از سرعت بالایی در پردازش تراکنش‌ها برخوردار است که به آن امکان می‌دهد هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند.
 • اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps): تعداد بسیار زیادی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بر روی پلتفرم TRX ساخته می‌شوند که این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد به طیف وسیعی از خدمات دسترسی داشته باشند.
 • مشارکت‌های قوی: ترون همکاری‌های زیادی را با شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ از جمله سامسونگ (Samsung) و علی بابا (Alibaba) شکل داده است.

نقاط ضعف ترون نیز عبارت‌اند از:

 • رقابت: TRX رقابتی جدی با سایر پلتفرم‌های بلاک چین مانند اتریوم (ETH) و ایاس (EOS) دارد.
 • مقررات: رمز ارزها و فناوری بلاک چین هنوز تا حد زیادی کنترل‌نشده هستند که این امر می‌تواند ریسک‎هایی را برای کاربران و سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد. این موضوع به‌ویژه می‌تواند برای پلتفرم‌های میزبان محتوا مهم باشد، زیرا کاربر می‌تواند هر محتوایی از جمله محتوای غیراخلاقی و دارای موضوعات نفرت‌پراکنی را در آن آپلود کند.
 • نوسانات: قیمت ترون مانند قیمت سایر ارزهای دیجیتال می‌تواند بی‌ثبات باشد و در نتیجه، باعث شود که خرید TRX با ریسک زیادی همراه باشد.
 • امنیت کمتر: ترون نیز مانند سایر پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین در معرض خطر حملات و هک است. این موضوع می‌تواند به‌ویژه برای پلتفرم‌های میزبان محتوا مهم باشد.
 • پذیرش محدود: اگرچه ارز ترون محبوب است، هنوز به‌طور گسترده‌ای پذیرفته نشده است. این مسئله می‌تواند پتانسیل رشد این ارز دیجیتال را محدود کند.

آیا خرید ترون، سرمایه‌گذاری پرسودی است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال اکنون به یکی از روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. حتی موسسات سرمایه‌گذاری نیز اکنون قسمتی از پرتفوی خود را به خرید رمز ارزها اختصاص می‌دهند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله TRX با قسمتی از سرمایه‌ای که دارید به شما کمک می‌کند از افزایش قیمت رمز ارزها بهره‌مند شوید و از سوی دیگر، در صورت کاهش قیمت ترون و سایر ارزهای دیجیتال، ورشکست نشوید.

برای اینکه بدانید خرید ترون ایده خوبی است یا نه در ابتدا لازم است از رقابت میان این رمز ارز و سایر بلاک چین‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) آگاه باشید و سرمایه‌گذاری را بر اساس تحقیقات جدی و دقیق انجام دهید. قبل از خرید ترون سوالات مهم زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • آیا فکر می‌کنید تولید محتوا غیرمتمرکزتر می‌شود؟ در واقع، آیا فکر می‌کنید پلتفرم‌های بزرگ فناوری به سمت پلتفرم‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین حرکت می‌کنند؟
 • آیا فکر می‌کنید Tron دارای مزایای رقابتی است که باعث می‌شود از سایر پلتفرم‌های بلاک چین قرارداد هوشمند و سایر رسانه‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین متمایز شود؟

نحوه خرید و فروش ترون چگونه است؟

برای اینکه بتوانید موجودی کیف پول TRX خود را افزایش دهید یا موجودی آن را به ریال تبدیل کنید، استفاده از خدمات رمز ارز تهران پیمنت می‌تواند برای شما بسیار کمک‌کننده باشد. برای خرید ترون از طریق این وبسایت لازم است در ابتدا کیف پول مناسب را انتخاب کنید، سپس با مراجعه به وبسایت تهران پیمنت و ایجاد حساب کاربری در آن، سفارش خرید ترون را ثبت کنید تا در کمتر از یک ساعت، کیف پول شما شارژ شود.

برای فروش ترون نیز کافی است سفارش فروش TRX را در حساب کاربری خود ثبت کنید. تهران پیمنت طی حداکثر دو سیکل پایا، معادل ریالی موجودی ترون کیف پول را به حساب بانکی شما واریز می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید نمودار قیمت ترون و سایر ارزهای دیجیتال را از طریق وبسایت این مجموعه بررسی کنید.

بهترین کیف پول‌های TRX کدامند؟

قبل از خرید ترون بهتر است در ابتدا کیف پول مناسب را برای ذخیره TRX انتخاب کنید. چند مورد از بهترین کیف پول های ترون عبارت‌اند از:

 • ترون اسکن (Tronscan)
 • ترون ولت (Tron Wallet)
 • اتومیک ولت (Atomic Wallet)
 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
 • تراست ولت (Trust Wallet)

در انتها، ترون از زیرساخت‌های فنی لازم برای تبدیل شدن به یک پلتفرم غیرمتمرکز محتوا و رسانه‌های دیجیتال برخوردار است اما داشتن رقبای جدی می‌تواند رسیدن به یک جایگاه برتر را برای این شبکه دشوار سازد. با این حال، این شبکه از پتانسیل بالایی برای رشد برخوردار است و به همین دلیل، یکی از ارزهای دیجیتال محبوب برای سرمایه‌گذاری است. در صورتی که قصد خرید و فروش ترون را دارید می‌توانید از تهران پیمنت کمک بگیرید و به‌سرعت کیف پول TRX خود را شارژ کنید یا معادل ریالی TRX خود را در حساب بانکی خود دریافت کنید. در وبسایت این مجموعه نیز می‌توانید نمودار قیمت ترون را مشاهده کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

۱/۵ - (۱۰۵۹ امتیاز)

کیف پول‌های متعددی وجود دارند که از ارز دیجیتال ترون پشتیبانی می‌کنند. از میان آن‌ها می‌توان به ترون لینک، ترون اسکن، تراست ولت و لجر نانو ایکس اشاره کرد.

برای خرید ترون و سایر ارزهای دیجیتال محبوب می‌توانید از خدمات رمز ارز تهران پیمنت استفاده کنید و به این ترتیب، کیف پول خود را طی یک ساعت شارژ کنید.

پاداش استیک ترون اغلب حدود ۴.۵ درصد است.

می‌توانید با استفاده از خدمات تهران پیمنت، موجودی ترون کیف پول خود را طی حداکثر دو سیکل پایا به ریال تبدیل کنید.

اگرچه نمی‌توان به این سوال پاسخ قطعی داد، افراد متخصص در زمینه ارز دیجیتال بر این باورند که خرید ترون می‌تواند یک روش ایده‌آل برای ایجاد تنوع در پورتفولیوی ارز دیجیتال باشد.

IRV