homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش بایننس کوین (BNB)

خرید و فروش بایننس کوین (BNB)

16,283,709 تومان $ 310.17
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 48,341,429,256 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) -0.71
درصد تغییرات ۷ روزه 0.65
درصد تغییرات 30 روزه -7.36

صنعت ارز دیجیتال و بلاک چین (Blockchain) شامل پروژه‌ها و دارایی‌های متعددی است که اهداف مختلفی را در نظر دارند و هدف برخی از آن‌ها با یکدیگر مشابه است. برای مثال، صرافی‌های ارز دیجیتال متعددی وجود دارند که از رمز ارز مخصوص به خود برخوردارند تا برای اهداف خاص مرتبط با صرافی مانند تخفیف در کارمزد پلتفرم معاملاتی استفاده شوند. یکی از این صرافی‌ها بایننس (Binance) که ارز دیجیتال آن، بایننس کوین (BNB) نام دارد. قبل از خرید و فروش بایننس کوین در ادامه با ما همراه شوید تا با این رمز ارز بیشتر آشنا شوید.

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که می‌تواند برای معامله و پرداخت کارمزد در پلتفرم رمز ارز صرافی بایننس استفاده شود. صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است که میلیون‌ها تراکنش را در ثانیه تسهیل می‌کند. کاربران بایننس کوین در هنگام تراکنش در صرافی بایننس به‌عنوان مشوق برای هزینه‌های تراکنش تخفیف می‌گیرند. علاوه بر این، می‌توان BNB را با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و غیره مبادله کرد. BNB در ابتدا روی بلاک چین اتریوم با توکن ERC-20 کار می‌کرد تا اینکه به ارز بومی بلاک چین خود بایننس یعنی بایننس چین (Binance Chain) تبدیل شد.

بایننس کوین چگونه به وجود آمد؟

تیم توسعه‌دهنده بایننس از جمله چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، BNB را از طریق یک عرضه اولیه (ICO) راه‌اندازی کردند که از ۲۶ ژوئن تا ۳ جولای اجرا شد. عرضه اولیه با ۲۰۰ میلیون توکن بایننس کوین صورت گرفت که ارزش هر واحد آن حدود ۰.۱۱ دلار بود. از این مقدار، ۱۰۰ میلیون توکن از طریق مزایده عمومی فروخته شد، ۲۰ میلیون توکن میان سرمایه‌گذاران فرشته (Angel Investors) توزیع شد و ۸۰ میلیون توکن هم بین تیم موسس توزیع گردید.

در این ICO 15 میلیون دلار بیت کوین و اتریوم جذب شد که ۳۵ درصد آن صرف ارتقای صرافی و پلتفرم بایننس شد، ۵۰ درصد برای برندسازی و بازاریابی و ۱۵ درصد نیز برای ذخیره در نظر گرفته شد. صرافی بایننس در ۱۴ جولای ۲۰۱۷ شروع به کار کرد. همانطور که مطرح کردیم ارز BNB در ابتدا یک توکن ERC-20 بود که بر روی شبکه اتریوم کار می‌کرد اما در آوریل ۲۰۱۹، صرافی بایننس بلاک چین خودش را راه‌اندازی کرد و توکن BNB نیز توکن بومی آن در نظر گرفته شد. در آن زمان دارندگان توکن ERC-20 بایننس کوین می‌توانستند آن را با توکن‌های جدید BNB با نسبت ۱:۱ تعویض کنند.

خرید بایننس کوین
خرید و فروش بایننس کوین از طریق تهران پیمنت

BNB چگونه کار می‌کند؟

بایننس کوین به تراکنش‌ها در دو بلاک چین موازی کمک می‌کند: بی‌ان‌بی بیکن چین (BNB Beacon Chain) و BNB اسمارت چین (BNB Smart Chain). بی‌ان‌بی بیکن چین که قبلا بایننس چین نام داشت، اولین بلاک چین بایننس است که بر روی استیکینگ (Staking) و حاکمیت برای دارندگان BNB متمرکز است. BNB اسمارت چین که قبلا بایننس اسمارت چین نام داشت، یک بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که به‌عنوان جایگزینی برای اتریوم عمل کرده و ایجاد قراردادهای هوشمند را تسهیل می‌کند.

در شبکه Binance Coin از یک مکانیسم اجماع منحصربه‌فرد به نام گواه اثبات سهام (Proof of Staked Authority) یا PoSA برای تایید تراکنش‌ها و حاکمیت شبکه استفاده می‌کند. در این سیستم، الگوریتم‌های اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) و اثبات اعتبار (PoA) با هم ترکیب می‌شوند. این بدین معنی است که BNB در هم در بی‌ان‌بی بیکن چین و هم در بی‌ان‌بی اسمارت چین برای تراکنش‌ها، استیکینگ و سایر اقدامات استفاده می‌شود.

برای مقابله با کاهش قیمت بایننس کوین، بایننس هر سه ماه یک‌بار یا هر فصل، بخشی از درآمد خود را صرف خرید بایننس کوین و سوزاندن BNB می‌کند. هدف از این اقدام، کاهش تعداد توکن‌های در گردش و تثبیت قیمت بایننس کوین است. بایننس قصد دارد در نهایت ۱۰۰ میلیون BNB یا نیمی از توکن‌های در گردش BNB را بسوزاند که انجام آن سال‌ها طول می‌کشد.

علاوه بر این، بایننس از برنامه BNB Pioneer Burn Program نیز استفاده می‌کند که هدف از آن کمک به جبران خسارت کاربران واجد شرایطی است که توکن‌های خود را به‌عنوان بخشی از اشتباهات در هنگام آزمایش بایننس اسمارت چین از دست داده‌اند. تحت این برنامه، بایننس خسارت‌های واردشده به کاربران برای موارد پذیرفته‌شده را می‌پذیرد و توکن‌های ازدست‌رفته را بخشی از توکن‌سوزی فصلی محسوب می‌کند.

بایننس کوین چه کاربردهایی دارد؟

درست مانند سایر ارزهای دیجیتال در حال تکامل، BNB دارای چندین کاربرد است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

 • معامله: BNB را می‌توان در صرافی‌های مختلف بسته به محدودیت‌های تعیین‌شده توسط صرافی‌ها معامله کرد.
 • کارمزد تراکنش در صرافی بایننس: BNB می‌تواند برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس استفاده شود و کاربران برای این کار تخفیف دریافت می‌کنند.
 • پرداخت‌های کارت اعتباری: BNB می‌تواند شکلی از پرداخت صورت‌حساب‌های کارت اعتباری ارز دیجیتال در وبسایت Crypto باشد.
 • پردازش پرداخت: بازرگانان می‌توانند BNB را به‌عنوان ابزاری برای پرداخت به مشتریان ارائه دهند و انعطاف‌پذیری بیشتری را در روش‌های پرداخت فراهم کنند.
 • رزرو امکانات سفر: BNB می‌تواند برای پرداخت هزینه رزرو هتل‌ها و پروازها در وبسایت‌های منتخب استفاده شود.
 • سرگرمی: خرید و فروش بایننس کوین از پرداخت هدایای مجازی گرفته تا خرید بلیط بخت‌آزمایی، کاربردهای متعددی در فضای سرگرمی دارد.
 • سرمایه‌گذاری: چندین پلتفرم به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهند تا با استفاده از خرید و فروش بایننس کوین بر روی سهام، ETF و سایر دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
 • وام و نقل و انتقالات: BNB می‌تواند در پلتفرم‌های خاصی به‌عنوان وثیقه وام استفاده شود. علاوه بر این، برخی اپلیکیشن‌ها به کاربران امکان می‌دهند که قبض‌ها را تقسیم کرده و مبلغ را با BNB به خانواده یا دوستان خود بپردازند.

چگونه می‌توان از BNB درآمد غیرفعال کسب کرد؟

از آنجایی که بی‌ان‌بی بیکن چین برای تایید تراکنش‌ها و حاکمیت از استیکینگ ارز دیجیتال استفاده می‌کند شما می‌توانید با استیک کردن توکن‌های BNB خود، پاداش دریافت کنید. بیشتر افراد این کار را از طریق استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال که از استیکینگ BNB پشتیبانی می‌کند انجام می‌دهند. یکی از این کیف پول‌ها تراست ولت (Trust Wallet) است که به بایننس تعلق دارد و خرید بایننس کوین و استیکینگ آن را آسان می‌سازد.

آیا خرید و فروش بایننس کوین ایده خوبی است؟

بایننس کوین قطعا یک سرمایه‌گذاری با پاداش زیاد و البته ریسک بالاست. اینکه سرمایه‌گذاران چقدر برای آن ارزش قائلند به این موضوع بستگی دارد که به صرافی بایننس و BNB Chain چگونه نگاه می‌کنند. اگرچه BNB در حال حاضر یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال است، به‌راحتی می‌توان متوجه نحوه رشد آن شد. صرافی بایننس بخش قابل‌توجهی از بازار ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است و اکوسیستم بی ان بی چین بسیار بزرگ است. هر دوی این موارد مزایای رقابتی BNB محسوب می‌شوند.

نقطه مقابل این است که ممکن است بایننس و بی‌ان‌بی بیکن چین بخشی از سهم خود در بازار را از دست بدهند. این روزها صرافی‌های ارز دیجیتال زیادی وجود دارند که کیفیت آن‌ها از قبل بسیار بالاتر است. آن‌ها ممکن است به پایگاه کاربران بایننس نفوذ کنند، به‌خصوص اگر بایننس با مشکلات نظارتی روبرو شود. بی ان بی اسمارت چین نیز با مسائل مشابهی روبروست زیرا بلاک چین‌های قرارداد هوشمند بسیار زیادی وجود دارند که باید با آن‌ها رقابت کند.

در نهایت، اگر از طرفداران بایننس هستید، خرید بایننس کوین احتمالا ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. علاوه بر این، شما می‌توانید می‌توانید برای کسب درآمد غیرفعال، تخفیف در کارمزد معاملات خود و دسترسی به فروش توکن‌ها از طریق لانچ پد بایننس (Binance Launch Pad)، موجودی BNB خود را استیک کنید.

نحوه خرید و فروش بایننس کوین چگونه است؟

برای خرید و فروش بایننس کوین می‌توانید از وبسایت تهران پیمنت کمک بگیرید. برای خرید بایننس کوین کافی است قبل از هر چیز کیف پول مناسب برای ذخیره BNB را انتخاب کنید و سپس، با ایجاد حساب کاربری در وبسایت تهران پیمنت و ثبت سفارش در آن، مقدار BNB خریداری‌شده را در کیف پول دریافت کنید. تهران پیمنت فرایند خرید بایننس کوین را طی کمتر از یک ساعت انجام می‌دهد. برای اطلاع از نحوه خرید BNB می‌توانید از آموزش خرید بایننس کوین نیز کمک بگیرید.

برای فروش بایننس کوین نیز می‌توانید پس از ثبت سفارش تنها طی دو سیکل پایا معادل ریالی BNB را در حساب بانکی خود دریافت کنید. تیم پشتیبانی تهران پیمنت در تمام مراحل خرید و فروش بایننس کوین همراه شماست و در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام، پاسخگوی شما خواهد بود. برای مشاهده نمودار قیمت بایننس کوین نیز می‌توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید و برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای بایننس کوین، کانال تلگرامی تهران پیمنت در دسترس شماست.

بهترین کیف پول‌های بایننس کوین کدامند؟

برای اینکه BNB خود را در جایی امن نگه دارید لازم است کیف پول مناسب را برای ذخیره آن انتخاب کنید. در ادامه چند مورد از بهترین کیف پول‌های BNB را به شما معرفی می‌کنیم.

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • ترزور مدل تی (Trezor Model T)
 • تراست ولت (Trust Wallet)
 • بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet)
 • اتومیک ولت (Atomic Wallet)
 • اکسودوس ولت (Exodus Wallet)

در پایان، BNB یک ارز دیجیتال بسیار شناخته‌شده است که به صرافی بایننس تعلق دارد و از ارزش بالایی نیز در بازار رمزارز برخوردار است. به همین دلیل، معمولا گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود. اگر قصد خرید و فروش بایننس کوین را دارید می‌توانید این کار را به‌راحتی و به‌سرعت از طریق تهران پیمنت انجام دهید. علاوه بر این، در وبسایت این مجموعه می‌توانید آخرین قیمت بایننس کوین را مشاهده کنید.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

8 تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

8 تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

1/5 - (741 امتیاز)

در حال حاضر طبق گزارش وبسایت CoinMarketCap، ارز bnb رتبه چهارم را میان تمامی رمز ارزها کسب کرده و سرمایه گذاری ایمنی به شمار می‌رود. البته فراموش نکنید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال همیشه با ریسک‌هایی همراه است.

با استفاده از تهران پیمنت می‌توانید بایننس کوین خریداری کنید. خرید رمز ارز بایننس کوین در تهران پیمنت در روزهای غیر تعطیل حداکثر یک ساعته انجام می‌شود.

کیف ‌پول‌هایی مثل Binance Chain Wallet ،Trust Wallet ،Atomic Wallet ،Coinomi Wallet و بسیاری کیف پول‌های دیگر رمز ارز BNB را پشتیبانی می‌کنند.

صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می‌شود و دارای یک رمز ارز بومی به نام بایننس کوین یا BNB است.

بایننس کوین که با نماد BNB در بازار رمزارزها معامله می‌شود، یک ارز دیجیتال است که برای انجام معاملات و پرداخت‌ کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس استفاده می‌شود.