homeتهران پیمنتleftرمزارزهاleftخرید و فروش ماتیک (MATIC)

خرید و فروش ماتیک (MATIC)

39,314 تومان $ 0.77
تومان
تومان

اطلاعات بازار جهانی

حجم بازار 7,115,173,974 $
درصد تغییرات ۲۴ ساعته (دلار) 1.37
درصد تغییرات ۷ روزه -0.70
درصد تغییرات 30 روزه 20.63

ماتیک (MATIC) که با نام پالیگان (Polygon) نیز شناخته می‌شود یکی از ارزهای دیجیتال متفاوت در بازار محسوب می‌گردد. توکن‌های ماتیک به‌جای اجرا روی بلاک‌چین خود در بلاک چین اتریوم (Ethereum) معامله می‌شوند، زیرا رمز ارز پالیگان برای کمک به بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم توسعه پیدا کرده است. این رمز ارز بر خلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال کنونی عملکرد خوبی در بازار دارد و به همین دلیل نیز خرید ماتیک یکی از گزینه‌های مناسب از نظر سرمایه‌گذاران در نظر گرفته می‌شود. با این حال، قبل از اینکه اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال ماتیک کنید بهتر است در مورد این رمز ارز، پیشینه و همچنین، نحوه عملکرد آن بیشتر بدانید.

ماتیک چیست؟

شبکه پالیگان دارای ارز دیجیتال خود به نام ماتیک است که این ارز برای پرداخت کارمزد، استیکینگ (Staking) و حاکمیت (Governance) در شبکه پالیگان استفاده می‌شود. حاکمیت به این معناست که دارندگان ماتیک می‌توانند در مورد تغییرات شبکه رای دهند. نام ماتیک از مراحل اولیه توسعه پالیگان ناشی می‌شود. این شبکه در اکتبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و توسعه‌دهندگان، نام آن را در اوایل ۲۰۲۱ به پالیگان تغییر دادند.

پالیگان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری غیرمتمرکز است که از بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌کند. این شبکه در پی حل برخی مشکلات اتریوم و فراهم کردن تراکنش‌های سریع و مقرون‌به‌صرفه ایجاد شد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) امن، کاربرپسند و مقیاس‌پذیر را ایجاد کنند.

ماتیک، توکن بومی پالیگان است که یک توکن ERC-20 به شمار می‌رود. از آنجایی که این رمز ارز روی بلاک‌چین اتریوم کار می‌کند، می‌توان آن را در کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند مانند متامسک (MetaMask) و ایدو (Eidoo) ذخیره کرد. از توکن ماتیک می‌توان برای پرداخت کارمزد تراکنش پالیگان و شرکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده کرد. از سوی دیگر، ماتیک با ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم سازگار است.

ماتیک چگونه کار می‌کند؟

تعداد بسیار زیادی از اپلیکیشن‌های دیفای (DeFi) توسط ارز دیجیتال ماتیک پشتیبانی می‌شوند. از سوی دیگر، راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ و پروتکل PoS این شبکه باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است. در پروتکل PoS پالیگان، اعتباردهنده‌ها توکن ماتیک را استیک می‌کنند تا بلوک‌های جدید را قبل از اضافه شدن به بلاک‌چین تایید کنند.

شبکه پالیگان به‌عنوان یک زنجیره تعهد (Commit Chain) برای شبکه اتریوم عمل می‌کند. زنجیره تعهد به‌عنوان یک شبکه تراکنش است که نزدیک به شبکه اصلی عمل می‌کند. بنابراین، پالیگان در کنار اتریوم فعالیت دارد و قصد آن نیز رقابت با شبکه اتریوم نیست. زنجیره تعهد پالیگان، خوشه‌های تراکنش را گروه‌بندی می‌کند و قبل از برگرداندن آن‌ها به بلاک‌چین اتریوم، این تراکنش‌ها را پردازش می‌کند. در واقع، پالیگان یک عکس فوری از تمام تراکنش‌ها ثبت می‌کند و آن‌ها را به زنجیره اتریوم می‌فرستد.

بنابراین، برای تایید تراکنش‌ها در پالیگان نیازی نیست که داده‌های بسیار زیادی پردازش شوند. این ویژگی باعث می‌شود که این شبکه بتواند تا ۶۵ هزار تراکنش را در ثانیه تایید کند. از سوی دیگر، معماری پالیگان بر اساس یک سیستم چهارلایه کار می‌کند که این لایه‌ها عبارت‌اند از:

  • لایه اتریوم: این لایه مسئول تایید تراکنش، استیکینگ و تعامل میان اتریوم و سایر بلاک‌چین‌هاست.
  • لایه شبکه‌های پالیگان: این لایه دستوری، مسئول مدیریت اجماع محلی بلوک‌های جدیدی است که به پالیگان اضافه شده‌اند.
  • لایه امنیتی: این لایه، امنیت بیشتری را در کنار اتریوم فراهم می‌کند و برای اهداف اعتبارسنجی کمک‌کننده است.
  • لایه اجرا: عملکرد اصلی این لایه، اجرای قراردادهای هوشمند روی بلاک‌چین واقعی پالیگان است.

چگونه می‌توان از رمز ارز پالیگان استفاده کرد؟

یکی از مهم‌ترین کاربردهای پالیگان این است که می‌توان آن را برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز که تعامل‌پذیر باشند و به بلاک‌چین‌های مختلف دسترسی داشته باشند استفاده کرد. پالیگان با فراهم کردن راه‌حل برای مسائل مقیاس‌پذیری و مشارکت‌پذیری اتریوم به یک گزینه بلامنازع برای کاربران اتریوم تبدیل شده است. همچنین، مهم است به یاد داشته باشید که کارمزد تراکنش در شبکه پالیگان کمتر از کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم است.

خرید ماتیک نه‌تنها یک راه محبوب برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال است، استیک کردن آن نیز می‌تواند یک راه مناسب برای کسب درآمد از این رمز ارز باشد. با استیک کردن ماتیک می‌توانید بخشی از اکوسیستم اعتبارسنجی پالیگان باشید و سالیانه، ۲۰ درصد توکن ماتیک دریافت کنید. این در حالی است که سایر ارزهای دیجیتال اغلب پاداش پنج درصدی را ارائه می‌دهند.

آیا خرید پالیگان سرمایه‌گذاری خوبی است؟

اتریوم اولین و بزرگترین شبکه بلاک‌چین در جهان است که از قابلیت قرارداد هوشمند (Smart Contract) در جهان برخوردار است و رمز ارز آن نیز دومین رمز ارز محبوب در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود. بنابراین، هر پروژه‌ای که بتواند به‌طور قابل‌اطمینان به بهبود اتریوم کمک کند حمایت گسترده‌ای دریافت می‌کند. کاربران ارز دیجیتال، خرید و فروش ماتیک را به دلایل متعددی سرمایه‌گذاری خوبی می‌دانند. این پروژه می‌تواند به راه‌حل اصلی لایه ۲ انتخابی برای اتریوم تبدیل شود.

تیم شبکه پالیگان یک تیم قوی و جاه‌طلب است که به‌شدت به دنبال فرصت‌های همکاری استثنایی است. این پروژه راه‌حل‌هایی را برای مشکلات اتریوم که سال‌هاست کاربران از آن‌ها شکایت می‌کنند ارائه می‌دهد. شبکه پالیگان در طول زمان ثابت کرده که شبکه‌ای قابل‌اطمینان است. حداکثر عرضه ماتیک، ۱۰ میلیارد است که این عرصه محدود باعث می‌شود با افزایش تقاضا، قیمت ماتیک نیز افزایش پیدا کند.

خرید و فروش ماتیک

ارز دیجیتال ماتیک

چه عواملی بر قیمت ماتیک تاثیر می‌گذارند؟

عوامل متعددی می‌توانند بر قیمت ماتیک تاثیر بگذارند. تاثیرگذارترین عوامل، میزان تقاضای افراد برای توکن (خرید و فروش ماتیک) و تعداد کاربران مایل به استیکینگ رمز ارز هستند. سایر عوامل شامل اقتصاد عمومی ارز دیجیتال، تمایلات بازار (Market Sentiment)، تحولات فنی و بنیادی پروژه، اخبار ماتیک و به‌طور کلی ارزهای دیجیتال و میزان معامله فعال توکن در صرافی‌ها می‌شود. مقررات جدید نیز می‌توانند بر قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارند، زیرا تصویب مقررات در مورد رمز ارزها باعث می‌شود افراد بیشتری به سرمایه‌گذاری در این بازار تمایل پیدا کنند.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ماتیک چیست؟

اگر قصد خرید و فروش ماتیک را دارید در ابتدا لازم است در مورد خرید کیف پول مناسب تصمیم بگیرید. از آنجایی که همه کیف پول‌ها از همه انواع ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کنند مهم است بدانید که کدامیک از کیف پول‌ها از ماتیک پشتیبانی می‌کنند. همانطور که مطرح شد دو کیف پول متامسک و ایدو از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند اما در کیف پول‌های زیر نیز می‌توانید ماتیک را ذخیره کنید:

  • Ledger Nano X
  • Trust Wallet
  • Exodus
  • Coin98
  • TokenPocket

نحوه خرید و فروش ماتیک چگونه است؟

اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال ماتیک را دارید، می‌توانید به این منظور از خدمات رمز ارز تهران پیمنت استفاده کنید. با استفاده از خدماتی که این مجموعه برای خرید ماتیک ارائه می‌دهد می‌توانید با ثبت سفارش در وبسایت تهران پیمنت تنها طی یک ساعت، کیف پول ماتیک خود را شارژ کنید. فروش ماتیک به ریال نیز توسط این مجموعه به‌سرعت و به‌راحتی انجام می‌شود. موجودی رمز ارز کیف پول شما توسط تهران پیمنت تنها طی حداکثر دو سیکل پایا به ریال تبدیل و به حساب شما واریز می‌گردد.

از سوی دیگر، در وبسایت تهران پیمنت می‌توانید نمودار قیمت ماتیک را بررسی کرده و برای تشخیص بهترین زمان خرید ماتیک، از این نمودار استفاده کنید. به یاد داشته باشید قیمتی که در وبسایت و کانال این مجموعه مشاهده می‌کنید قیمت نهایی رمز ارزها هستند و هیچ مبلغی به‌عنوان کارمزد به این مبالغ اضافه نمی‌شود.

همانطور که مطرح شد پالیگان برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم طراحی شده است و با مدیریت تراکنش‌ها در یک بلاک‌چین سازگار با اتریوم سعی بر حل این چالش دارد. به نظر می‌رسد مزایای پالیگان نسبت به شبکه اتریوم حتی پس از توسعه کامل شبکه اتریوم ۲ نیز ادامه داشته باشند. با این حال، رمز ارز این شبکه نیز مانند هر ارز دیجیتال دیگری در بازار دچار نوسان است و نمی‌توان آینده آن را دقیقا پیش‌بینی کرد. اگر علاقه‌مند به خرید ماتیک هستید قانون طلایی سرمایه‌گذاری را به یاد داشته باشید. این قانون مطرح می‌کند نباید مبلغی را برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید که توانایی از دست دادن آن را ندارید. در این صورت، مسیر سرمایه‌گذاری برای شما با دغدغه و چالش کمتری همراه خواهد بود.

ساعات کاری

روزها

بازه زمانی

 حداکثر زمان انجام سفارش‌

شنبه تا چهارشنبه

۸ تا ۲۲

حداکثر ۳ ساعت

پنجشنبه

۸ تا ۱۳:۰۰

حداکثر ۳ ساعت

سایر زمان ها و روزهای تعطیل


 تا ۱۱ صبح اولین روز کاری بعدی و یا تا ۲۴ ساعت (هر کدام که زودتر باشند)

۱/۵ - (۱۸۵ امتیاز)

کیف پول‌های متعددی از رمز ارز ماتیک پشتیبانی می‌کنند که از میان آن‌ها می‌توان به متامسک، ایدو و تراست ولت اشاره کرد.

تهران پیمنت امکان خرید و فروش سریع و مقرون‌به‌صرفه انواع رمز ارزها از جمله ماتیک یا پالیگان را برای شما فراهم کرده است.

خیر. با توجه به مکانیسم اجماع PoS شبکه پالیگان، برای به دست آوردن ماتیک می‌توانید از روش استیکینگ استفاده و سالیانه ۲۰ درصد سود دریافت کنید.

برای خرید ماتیک و انتقال آن به کیف پول از جمله متامسک می‌توانید از خدمات رمز ارز تهران پیمنت استفاده کنید و در عرض یک ساعت، موجودی ارز دیجیتال کیف پول خود را شارژ کنید.

پیش بینی قیمت ارز ماتیک در آینده مانند پیش‌بینی قیمت سایر ارزهای دیجیتال دشوار است و به عوامل مختلفی از جمله عرضه و تقاضای رمز ارز بستگی دارد.

IRV